Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Over-Lord
    Ta hra si takový hodnocení rozhodně zaslouží. Jediný, co mě mrzí, je chování zdejší hráčský komunity. Při pročítání diskuzí je mi zle, co někteří dokážou vypustit z pusy. Konzolový verze vyšly jako první a nikdo to nemůže mít R* za zlý, protože jde o obchod a výdělek za skvěle odvedenou práci. Nadávat na konzole je asi to nejvtipnější, co někteří mohou dělat. PC verze by měla vyjít za X měsíců a osobně doufám, že se tak stane, protože jsme s týmem už v den vydání začali dělat na český lokalizaci právě pro PC verze. Takže pokud verze na PC nevyjde, děláme to víceméně zbytečně, ale přesto do toho jdeme, i když textů je tam neskutečný množství a je to práce na stovky hodin. Byl bych rád, kdyby se hráčská komunita držela spolu, ale občas mě fakt někdo dokáže překvapit.
    Jinak jsem v rámci zmíněného projektu založil pro komunitu informační stránku na FB, kde budu jako vedoucí překladu psát novinky. Kluci se ještě hrabou v souborech a hledají fonty a přístup do hry, abychom mohli začít testovat první mise. Do několika dní bychom mohli zveřejnit první screeny přímo z počeštěné hry. Kdo má zájem, může sledovat na: (www.facebook.com/pages/GTAV-CZSK/672934729384462)
    • Thorn1991
      Jo tak vedoucí? To jsem jako tvuj poskok jo? :D Ale ne, teď vážně, nejsem konzolový hráč, jsem klasický PCčkář a GTA V na konzoli hraju, zvykl jsem si a hra se mi moc líbí, rozhodně si takové hodnocení zaslouží, jak už napsal kolega. Přijde mi to stejné jako tenkrát u Skyrimu, opět 2 tábory, které jsou proti sobě. Pokud se vám GTA V nelíbí, tak ho prostě nehrajte. Pro Vás ostatní, kterým se líbí, děláme vše, co je v našich silách, abychom češtinu vytvořili co nejlépe, i když nám to zabírá celé dny a děláme do pozdních hodin. A nebojte, o nadávky rozhodně nouze nebude :)
      • Jenže tady jsou bohužel tábory tři, ti, kterým se to líbí a hrají to, pak ti, kterým se to nelíbí, nehrají to, ale alespoň tu trollují a potom ještě ti, kterým se to líbí, ale bohužel to hrát nemohou. *1*
      • Hanzales
        No, na překlad některých těch jejich hlášek jsem fakt zvědav :) Jinak tuhle někdo psal, že je tam pubertální humor (např šukající psi). Jo je tam i pro ty pubertálnější, ale je tam humor i dosti inteligentní. I ten děj zatím vypadá suprově. Místy mi to přijde i docela vypiplané :) Držím palce s pkřekladem a těším se s váma na PC verzi :)
    • kez by vsichni hraci meli stejne mysleni jako ty, bravo fandim vam chlapi...
  • 10 z 10 ta hra dostala už před jejím oznámením.
  • Miluju na games tu V*Y*P*Í*Č*E*N*O*U galerku, kdy si člověk chce zvětšit obrázek, jebne ho to do galerie, musí dát tedy zpět na článek, kdy ho to hodí na začátek.... úžasné.... vypracanci
    • každý normální člověk s průměrným IQ, si otevře galerii v dalším okne
    • zdeeneek
      Kdybys to napsal trosku slusnejsi formou a do spravne diskuze (pripominky, namety, bugy), tak by to melo vetsi sanci na zmenu.
    • I kdyz tvuj projev je ponekud zaostaly,musim souhlasit. Predtim to fungovalo skvele i bez galerii. Ted se na obrazky radeji ani nedivam,protoze bych musel zesilet
      • 10x souhlas. Galerie na Tiscali je neco tragickeho. Take se tu uz radeji vubec na obrazky nedivam. Pokud me neco zaujme,najdu si screeny jinde.
        K plusu jim neni ani fakt,ze nejvetsi konkurencni weby na tom nejsou o moc lip
      • Pod to se podepíšu, tenhle opruz předčí dokonce i ten jejich kvalitní přehrávač videí.
  • Hoši, tak to mi pochčijte prsa! Pařím GTAV zrovna za Franklina vycházím z baráku a v obejváku si jeho negerská tetka dělá pletovou masku a pronese na půl huby: Tys mě tak vystrestoval, že jsem zapomněla na svojí menopauzu! Ty pyčo, tak si sednu k ní na gauč, a nabídne se mi "SMOKE". Dáme teda džointa... za chvíli se rozmlží obraz a negerským totálně zhuleným přízvukem pronese Franklin. čéče, ta tráva nic nedělá... vůbec nic. Necejtím nic.... necejtím chodidla... necejtím nohy.... mý nohy jsou mrtvý. Moje duše je mrtvá. Můj ty Tondo plešatá, ty klucí z Rockstaru si fakt vyhráli.
    • Jde tam i čúrat a kakat?
      • ty jsi važne tydýt
      • To jsem nevyhledával, přiznávám.
        • To je skoda :), zkus zjistit.
    • zdeeneek
      Tipnul bych si, ze i na wowko nadava minimalne polovina lidi, kteri ho v zivote nehrali ... Tenhle hate nema cenu resit, wowko me bavi, GTA V me bavi taky (mam odehrany cca 2 hodiny).
    • Všimni si, že někteří nekomentují hru, ale recenzi.

      Ale já vím, je velmi lehké a tudíž lákavé potrhnout všechnu nepozitivitu v recenzích jako prosté "nadávání protože to je populární", že jo?
      • A všiml si se, že tím narážím na lidi nadávající právě na hru? To jestli se někomu líbí recenze nebo ne je mě neslušně řečeno u prd*le.
        Co tě vedlo k tomu, že tím myslím recenzi? To jako jako že je tato recenze populární a kupují jí jen ovečky? Nebo nějaké nezávislé recenze co jsou lepší? Ku*va přemejšlej než něco plácneš.
        • Jo, ti, kteří nadávají slepě na hru to dělají pro to, aby naštvali lidi jako ty. Ne protože jsou nějaký nezávislý hry lepší. Jak vidno se jim povedlo tě dostat. A jak vidno máš na nezávislé věci pifku - soudím tak podle nesmyslné zmínky o nezávislých recenzích. Ale zas se ti moc nedivím, najdou se střelenci, pro které nezávislé = lepší. A najdou se i opační střelenci.

          A ani jsem si nevšiml, že by tu byla nějaká dobrá kritika samotné hry v diskuzích. Takže podle čeho soudíš, že někdo hru zavrhl jen protože je populární? Podle toho, že jsi se nechal vyprovokovat příspěvky typu "je to sračka", které neobsahují žádná odůvodnění?

          No, pár lidí zmínilo, že technická stránka GTA5 na PS3 a X360 je špatná, ale to se jen odmávlo. Trpělivější čekají na PC verzi.
        • Vetsina tech, co to komentuje hru vubec nehrala a nevi tedy, jestli je dobry nebo ne. Ale uz samozrejme vi, ze 10/10 je neobjektivni! *7*
          • Technická stránka hry je od pohledu podprůměrná. Už to by sneslo jeden bod dolů. Ale ne, sorry, to se nesmí, to je jen hate protože GTA5 je populární, že jo? (Ve skutečnosti je to naopak, podprůměrnou technickou stránku všichni odpouští, protože je to populární série GTA.)
    • Uspesna vec/clovek/cokoliv automaticky generuje skupinu odpurcu. Cim uspesnejsi, tim vetsi bude ta hate skupina. To je zelezny zakon imho *5*
  • Kde jsou ty časy, kdy obrázky v recenzi patřily vlastnímu hraní a ne vydané vývojáři, to mě dost štve :(
    • janchor
      Ty časy jsou tam, kde byly vždycky - z konzolí se nedá jednoduše típat.
      • Na PS3 už nefunguje home button + tlačítko start?
      • mozna to tak bylo kdysi, dnes kdy každý jeliman dokaze natocit video z konzole a dat ho na youtube, by screenshoty měli byt trivialni věc, obvzlast na nejsledovanejsim webu o hrach u nas.
  • Telefony jsou chytřejší, lidi hloupější *1* *1* *1*
    • KDyž si tady tak čtu tu diskuzi tak tomu musim dát za pravdu :D:D:D:D
  • To, že je na ulicích tak málo lidí a na silnicích tak málo aut je opatření pro konzolisty, jinak by si GTA V při těch svých oblíbených 30 fps nikdy nemohli zahrát, je mi akorát divné, že to nikdo z redakce neřekne na plnou hubu. Proč si vymýšlejí? Že prý je LA také prázdné, 10 aut na křižovatce ve špičce, ale jděte pánové a kápněte božskou...
    • Vlasta3000
      Ono by to taky byla totiž obrovská zábava neustále stát v zácpě. Těšim se až vyjde na PC mod, kterej bude simulovat reálnou dopravu v LA, aby auta byly totálně nepoužitelný. Supr nápad *7* Fakt tohleto...jeden si stěžuje, že lodě v AC reagujou moc rychle, další že v GTA nejsou zácpy.. achjo
    • Od kdy GTA V běží na Xboxu 360, PS3 v 30fps.? :D
      Možná tak když budeš stát, a čumět do země. Tady není problém spadnout s frameratem na 15fps.. Průměrně to běží na 23fps. Tuhle ořezanou hru jasně dosavadní konzole nezvládají.
      • Tím líp pro PC *3*, kdyby to nechávali rovnou na next gen konzole, nikdy by neprodali tolik herních kopií, ty staré vykopávky patřící do muzea (X360 a PS3) má doma podstatně víc lidí.
        • ...a ty jsi taky chytrý jak Rádio *2* Právě kvůli tomu, že to rozjedou i aktuální konzole, tak si namažou kapsu jako nikdy. A jejda - ony vyjdou nové konzole a klidně se vsadím, že dobrá třetina lidí si koupí tu samou hru znova na nový stroj *1* - nemyslím si, že to šlo upgradovat jako BF4
  • Je až absurdní, že mě to pořádně trklo až při druhém pročtení recenze. Asi jsem moc zvyklý na typický styl herních recenzí. Ale pak mi to došlo. Nečtu recenzi, čtu bulletpointy ze zadní strany obalu hry předělané do košatějších vět. Text moc neříká jaká hra je, jen co v ní je. Ale to už dávno každý ví z propagačních materiálů. Do toho jen občas text mírně přimíchává to, co by recenze měla říkat - jak to všechno funguje? Zjevně skvěle. Není se čeho bát.

    Přiznám se, že už je to dlouho, co jsem opravdu podrobně pročítal nějakou recenzi celou a víckrát. Aspoň se mi potvrdilo, že to moc nemá smysl.

    Docela mě zajímá, jaké výsledky by mělo malé mozkové cvičení. Přečtěte si věty z recenze a pak se zeptejte sami sebe: "Věděl jsem toto už před přečtením této pasáže?"

    Asi se mýlím ve všem, že jo? Recenze nejsou pro mě, recenze jsou pro lidi, co nemají čas/nechtějí/neumí shlédnout video od Rockstaru, kde se dozví naprosto to stejné. Nebo se před hozením krabičky s hrou do košíku zastavit a podívat se na zadní stranu obalu, kde píšou naprosto to stejné. Nebo si přečíst preview, kde říkají naprosto to stejné. Bylo by hodně moudré takovéto recenze vytisknout na papír, zalaminátovat a připnout na řetízek v obchodech k regálu s hrou. Zákazník by dostal stejné info jako z prodejního katalogu a navíc by měl jistotu navíc, že si kupuje 10/10 hru.
    • Přesně tak! Pár dní na recenzi je prostě málo a takhle to dopadne. Také mě uráží 10/10. Myslím si že je to moc unáhlené hodnocení. Je jednoduché napsat že to má pár chybek a vrazit tam desítku.
    • tomocz
      ano, recenze na Rome2 byla to samé. Pouze rozvedené informace, které vypustili ven vývojáři v deníčcích a navíc ještě okecané, jak jsou ty novinky skvělé a revoluční (skoro jak kdyby to psal sám vývojář tu recenzi), ačkoli ve výsledku vůbec skvělé nejsou (tímto chci poděkovat všem moderům, kteří nás zásobují opravami a zlogičtěním herních mechanismů, protože dokud jsem si tam nešoupnul pár módů, tak mě ta hra prostě nebavila)
  • "Na první pohled jen další povedené GTA, což je samo o sobě záminka k maximálnímu hodnocení. "

    To je vtip? po téhle větě už není třeba číst dál. Absolutně amatérská, zaujatá receneze. Hnus velebnosti.
    • Heh, po precitani toho odstavcu som hend isiel do komentov napisat to iste.. uplne suhlasim.
    • Ne, to je realita.

      Ty si myslíš, že by někdo chtěl číst kritickou recenzi? Ano, krátkodobě by to zvedlo návštěvnost webu, protože by se sem lidi chodili naštvat, že GTA5 nemá 10/10. Ale herní weby musí myslet dlouhodobě a tak musí plnit přání čtenářů. Myslíš, že průmerný čtenář pochyboval, že GTA5 dostane aspoň 9/10 a veskrze pozitivní recenzi. Samozřejmě, že ne.

      Ano, některá herní stránka by se mohla přetransformovat v centrum kriticky uvažujících jedinců, kteří nechtějí jen potvrzení svého názoru vytvořeného hypem, ale chtějí slyšet skutečné hodnocení hry. Ale najde se takových čtenářů dost na uživení velké stránky? Najde se dost autorů, kteří dovedou taková hodnocení psát? A dokážou si takoví autoři obhíjit svou před spoustou lidí, kteří by na takovou stránku chodili rozporovat všechna kritická hodnocení? To jsou příliš těžké otázky a odpovědět si na ně "ano" je příliš riskantní podnik.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit