Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nejpřecenovanější serie všech dob. Myslím že Vice City bylo ve své době "přelonovější" než GTA5. Neberte to špatně hra vypadá pěkně a prvních cca 8h to byla zabava. Hra má vylepšený gameplay a fyziku a obrouvskou hromadu možžností. Ale už u San Anderas mě srali ty stupidní dialogy a postavy, příběh jede už od GTA 3 uplně stejně. A opět tam je prakticky zbytečný. Recenzenti co píšou jak je hra skvěle napsaná (mluvim obecně) si asi museli šnupnout ze stodolarovky. Jaké značky jsou dnes nejvýdělečnější na světě? COD a GTA. Když vezmete v potaz kolik recenzí musí bát podmáznuto aby cod nevypadala jako uplná kopa hnoje (pánů na games nevýjimaje.... A ted GTA5. Cod GTA nesahá ani po šourek. Zaplatíme aby hra opět dostala 98% a lidi si to kupovali jako housky na krámě. Uplně stejný jako u GTA4. Přehodnocený šaize. Pětka mě zatím hodně baví...ale 10/10 bych tomu opravdu nedal asi za to zlatý prase.
    • Zdarec, pribeh je v teto serii daleko lepe vypraveny,propleteny... dialogy-emoce-situace... dlouho uz ve me neprobudily hry emoce, prave tak jako to udelala ani ne tak prelomova, spis jako gta 5 (SA v2.0)hra... Ano, pribeh je tam pro tebe zbytecny pokud nejsi anglickeho jazyka znaly na komunikativni urovni... (to neni vychloubani, pouze konstatovani faktu)... see ya
      • Jdi mi s těma emocemadoprdele, jestli se ti líbí příběh, tvoje věc, jestli se ti líbí ti mentálně zaostálý postavy tvoje věc. Asi máš latku nastavenou hodně nízko když tu píšeš takový věci pyčo.
        • Hanzales
          Jedna postava mentálně zaostalá je rozhodně. Ale kdyby jsi to hrál, zjistil by jsi, že minimálně jedna postava je docela rozumná (teda aspoň zatím). V každém druhém akčním filmu sympaťák a oblíbenec, ale počítám v průběhu hry taky zblbne, kdo ví :) Ale celé je to o tom, že i když hraješ za houmího a pohybuješ se v tom prostředí gangsterů a jiných houmí, co jsou tvrďáci s kvérem, je to právě ta pointa zábavy. Los Santos není náhražka skutečného světa. Je to jen hra, kdy si hráč může zahrát i absurdní situace a to i s postavou, která nemá s jeho povahou pranic společného. Mně se příběh taky líbí a to, že použili tři postavy se mi zdá nakonec taky jako sakra dobře provedený tah. Krásně pak jdou vidět i ty kontrasty. Rockstar právě ten paradoxní svět násilí gangů zobrazuje v zábavné formě a rafinovaně. A pravda, s dovedností angličtiny člověk objeví i hlubší humor, než i rovněž přítomné sušší hlášky. Zdá se mi, že je tam pro každého něco, stačí číst, poslouchat a hledat. Nehledě na to, že měl na mysli nejspíše emoce postav. Je pravda, že prokreslení charakterů je od předchozího dílu spolu s dalšími aspekty (třeba mimika) posunuto zase o kousíček dál.
          • Jediný kdo mi přijde prochu normální je Franklin, ten mi zase ale přijde děsně nudnej, bez osobnosti. Thervor je mentál, snad v každý GTA hře je podobnej magor. Nebaví mě cut scény a příběh, hodně ty cutcény přeskakuju, protože jsou nuda. A vemte ještě v potaz to kolik lidí s jakým rozpočtem a kolik let na tý hře pracovalo. Ktrýkoliv schopný studio by vám za takový prachy a prostředky udělalo stejně promakanej herní svět. At už Avalanche, Volition...kdokoliv kdo kdy udělal slušnej sand box.
            • To je uz ale len tvoj problem, ze ta pribeh a postavy nudia. Tym ale nekonstatujes fakt.. Podla mna je zase pribeh, postavy a cutsceny na vybornej urovni. Hra nemoze za to, ze ti nesedi humor a parodia, ktorou je seria GTA znama a v tomto GTA je este na lepsiej urovni ako mozno aj nikdy. Satira, popkulturne narazky, napinave cutsceny, perfektne postavy. Mne sa niekolkokrat stalo, ze som vybuchol od smiechu z tych veci co sa tam deju. Tebe to nesadlo, ok, ale to je len tvoj vkus.
            • Hanzales
              To já, když si cutscénu omylem přeskočím, tak pomalu zazuřím :)
            • kennyB
              Ale to, že na téhle hře dělalo tolik lidí a že jim trvala tak dlouho je znát. Postavy jsou perfektní, každá má od něčeho trochu, tak se navzájem doplňují. Moje best postava je právě Trevor, který se do GTA naprosto hodí.
    • Prelomovost ale vubec neni dulezita. Proc by nemohla hra dostat 10/10, i kdyz sice neni prelomova, ale ma vybornou hratelnost ?
      • Přelomová jsem dal schválně do uvozovek protože ani SA ani GTA 5 přelomový nejsou. Hra, která by si zasloužila perfektní hodnocení, musí bát v každém aspektu takřka dokonalá. Takových her existuje jen pár. Gta 5 má dost blbé řízení vozidel (stejně jako čtyřka) a uplně retardovaný postavy, dialogy a příběh. Hype dneska prodává hru a je to smutný. Jak řikám je to daleko lepší než GTA4 ale 98% jen za tvou avizovanou "výbornou" bych teda 10 nedal. Pokud tě nezajímá příběh tak ok. Dokážu to pochopit. Prostě se vyblneš a pobavíš..ale to jsem mohl i Just Cause a Saints Row.
        • kennyB
          Retardovaný postavy??? Jak jsi na to přišel??? *8*
        • To ja si zase myslim, ze dokonala byt nemusi, ale ze by se to spis melo porovnat s ostatnima titulama toho zanru, vydanych v poslednich letech. O GTA5 se ani tak nebavim, nemam konzoli, ale ctyrka byla pak s patchema skvela a hlavni postavy mely fakt dobre napsany dialogy.
          • Když to porovnáš s ostatními tituly tohoto žánru, tak to by GTA muselo dostat 15/10. Ehm, ono vlastně není moc s čím porovnávat.
  • kolik vám v R dali za 10ku?a proč tolik konzolových her dostáva 10?přitom to jsou samé průměrné hry,jenom je rezenzují vždy fanboyové.Recenze by měl dělat někdo nezaujatý a až vyjde the division,batman,ac.... tak po tomhle pes neštěkne *3*
    • ps3 gaucaci daji 10/10 cemukoliv, u ceho nemusi sedet.
  • Telefony jsou chytřejší, lidi hloupější *1* *1* *1*
    • KDyž si tady tak čtu tu diskuzi tak tomu musim dát za pravdu :D:D:D:D
  • Je to bomba ale saints row je lepsi.
    • SR je jednohubka clovece .)
  • Pánové mám dotaz... jak je na tom podle vás chování aut a poškození v GTA 5 rozdílné oproti GTA 4? (Me se v celku v GTA 4 jizdi model libil... :) Nicmene chtel jsme to zkusit jenze ty parchanti v alze u toho GTAčka tam seděli pul dne omg :D )
    • zdeeneek
      Jizdni model je arkadovitejsi nez v gta4, ale neni to takova hruza jako treba v Saint Row 2 (tam uz to bylo na muj vkus arkadovy az moc). Bavilo me jezdit v autech v gta4 a bavi me to i v gta5. Vcera vecer jsem zazil perfektni honicku s policajtama a myslim, ze je to prave kvuli novymu jizdnimu modelu - takhle zabavnou honicku jsem v gta4 nezazil. Ujizdel jsem cajtum asi 10 minut, chvili po preplnene dalnici, kde jsem je nemohl setrast, takze sem sjel do mesta a trochu je setrasl v uzkejch ulickach ( v zatackach ztraceli) a definitivne jsem se jich zbavil na nejake prasne ceste, ktera me dovedla na vrchol pohori s nadhernym vyhledem na mesto.
      K poskozovani aut bych dodal jen to, ze celou honicku jsem absolvoval s jednim autem (na zacatku uplne novym) a koncil jsem s hodne ponicenym - vymlaceny okna, predni kapota v cudu, zadni naraznik napul upadlej, promackany dvere - rekl bych, ze mira poskozeni je stejna jako v gta4, akorat ma auto vetsi odolnost a trva dyl nez z nej clovek udela hromadu zohybanych plechu.
    • Popravde jizdni model je to jediny, co mi vadi. Hned to stoji, hned to jede, reid to ma taky vetsi. Hlavne u sportaku je clovek schopnej ve stodvaceti vybrat pravej uhel. Budu doufat, ze vydaj mod, kterej to snad vrati. Jeste u pc verze za pul roku pridat auta, lidi, stromy, a je to dokonala hra. Takhle 99%
    • Hanzales
      pauza na cígáro, musím vydechnout, bo zatím boží :)
      Ohledně jízdního modelu z videí a i z některých konspiračních příspěvků jsem se nechal taky nahlodat strachem, ale je to fakt lepší, člověk musí jet a zkusit aspoň několik aut. Já teď jel před chvílí tu honičku na začátku a jak jsem koukal na letsplayera před tím, asi málo hulej :D Já to ani neškrábl, jen jsem sejmul motorkáře a autobusu se vyhnul tak tak. No dobře, trošku jsem se o něj opřel :D Ale dojel jsem bez havárky. Chce to rozhodně využívat brzdu a čím citlivěji, tím lépe se pak celá dopravní situace v zatáčce lépe zvládá ;o) Už se těším na tu 4kolku a ještě podobné vehikl a na outdoorek pojezdit :) Jsem se vlastně u toho teď chytl, jak se bavím jízdou a že to je vlastně jeden z mnoha hlavních faktorů, proč ta hra baví/nebaví. Jezdí se často a s tím gamepadem se to hraje úplně luxusně. Osobně jsem vypl autoaim a malinko snížil citlivost. Každopádně za mně auta zatím luxus :)
    • Jack1947
      Pri narazu do vlaku, je pozkozeni teda celkem velke a skoro jsem nemohl s takto zdeformovanym autem vubec jet. Chovani aut se zase priblizilo vice realu, v necem horsi v necem lepsi smyky jsou bry a fyzika taky na celkem dobre urovni ( simulator to neni no) .
    • Keyz
      Měl jsi je vyhodit GTA stylem *5*

      O tom modelu se dobře píše v recenzi i se mluvilo ve FC. Je to prostě jiný a osobně mám stále pochyby zda k lepšímu. Taky se mi to u 4 líbilo i když to bylo přehnané.
      - Ideálně když u někoho nebo někde vyzkoušíš, taky se na to chystám.

      Podle videí a článků, fakt nevím.
      • Jack1947
        A Mafia1 a "papirove vozy" to treba prehnane nebylo ze *15* .
        • Jízdní model Mafia 1 dosud nebyl překonán, lepší optimalizace zatím nikdo nedocílil.
          • Máš úplnú pravdu. Mafia 1 má doteraz neprekonany jazdný a deštrukčný model ( okrem Richard Burns Rally) aj na volante sa mi mafia 1 ovladala lepšie ako SHIFT 2 a TDU k tomu sú to závodné hry robené primárne k tomu (vinimka SHIFT 1)
        • Keyz
          Tam šlo chcípnou ve vozidle a převrácení auta bylo dost fatální. Na to dobu super. Tohle neměly ani GTA po Mafii 1! :)

          Taky chování různých aut bylo naprosto jiné.
          • Miserius
            Tady taky pri velkych havarkach ztracis zivot... Auto se kazdy chova jinak (mozna 2 sportaky bys od sebe nerozeznal, mozna i 2 starsi auta)
            • Keyz
              Jo to je dobře. V mafii to bylo ale již před lety :) Tedy tady si neřekneš "super" ale "konečně" *3*
    • Miserius
      O tomhle tu je uz napsano tak 5 stran diskuze + mas par odstavcu v recenzi... *7*
      Jizdni model - zaklad z GTA 4 ale trosku upravenej aby to bylo realistictejsi, to stejny vicemene i model poskozeni (jen potrebujes vetsi naraz na ohnutí plechu/auta nez byl potreba v 4)
      Me stacilo vyjet z dalnice a naprat to bokem do stromu a uz jsem se plouhal s autem jako bumerang k nejblizsi benzine pro vymenu
  • Veskoslav
    Dneska jsem se k tomu dostal na kolejích. A jediné, co jsem dělal, že jsem jezdil po městě. Po dlouhé době hra, kde jsem prostě jenom chodil či jezdil z důvodů, že to vypadalo pěkně (naposledy to bylo u MMO LotrO). Ale ke koupi Xbox verze mě to moc nedonutí:) Počkám, jestli to uvolní na pc platformu. Gamepad mi nějak nesedí ani na auta a ani na střílení. Ale věřím, že hra je jistě skvělá a jedna z nejlepších v tomto roce. Řešit číslo je nesmysl, obzvlášť u recenzí. Každý si totiž zhodnotí hru dle svého a individuálně.
    • Hanzales
      Poradím, půjč si konzoli tak na měsíc, k těm dobrým exclusivkám si pujč i něco jako killzone, nebo Gearse (podle konzole) a po měsíci s tím padem budeš kámoš a podle šikovnosti se budeš i divit, proč na tom youtube všichni střílí chvíli vlevo, chvíli v pravo nahoru a až nakonec do těla, či hlavy. Nene, právě že se s tím dá i docela krosit, ale musíš si nastavit citlivost podle sebe a pilně hrát ;o). Někdo to má rád citlivý, někdo tužší ;o)
      • Whoossain
        Na Xboxu mám rozehraný Army of Two asi 2 roky a na PS3 Killzone 2 od jara. Nejsem s tím padem kámoš a strašně mě se*e, jak je to nepřesný a blbě se to drží.
    • To nechápu, gamepad je minimálně pro řízení objektivně mnohem lepší volba. Plynulá regulace plynu a zatáčení je pro hru kde půlku času strávíš v autě docela nutnost.
      • Gamepad pro rizeni mnohem lepsi volba ? To jsi spadl z visne nebo z hrusky ? A nebo te nekdo tim gamepadem prastil ?
      • Veskoslav
        Pro mě ne, já jsem si zvyknul na klávesnici a umí to mnohem lépe ovládat. Žádné závodní hry nehraji s gamepadem, kdyžtak si půjčím volant, ale gamepad nikoliv.
        • Hanzales
          Já fakt nechcu rýpat, ani ti nic vnucovat, jen navrhnout odhodit jistou část předsudků. Já hraju všechno závodní zásadně na volantu, krom třeba hot pursuit, kde je to stavěné pro gamepad a neustálé arkádové, ale zábavné driftíky. To samé většina her, včetně poloviny third person gamesek jedině klávesnice (g13) a myš, ale zase jsou hry, kdy bych ten gamepad naopak nedal z ruky. Posledně třeba dark souls, tam to prostě bylo dělané na lock a jednou páčkou se obcházel nepchítel. Na klávesnici a myši to začlo být hratelné až když se to poupravilo trošku víc, ale stejně pro člověka, co se s tím gamepadem již díky právě odhození těch předsudků skamarádil je to mnohdy jasná volba. Sleeping dogs jsem taky hrál do třetiny s myší, pak jsem zkusil ten gamepad a na to mlácení a ježdění to pro mně bylo prostě mnohem pohodlnější a zbytek jsem dohrál s padem. Jasně že je to o tom komu co vyhovuje, někomu gamepad nezpřítelíš, ale někdy si myslím, že se člověk zbytečně u některých her ochudí, když tomu nedá pořádnou šanci a má to v rukách občas někde u kámoše.
        • Rhulad
          Gamepad je zlo, my víme. To by tvá nerdská část nepřekousla.
          • To nikdo neříká a u mnohých z nás to nejsou ani předsudky, jak někdo píše níže, ale prostě nemáme potřebu k PC tohle vůbec připojovat. A tu potřebu jsem já neměl ani nikdy během těch posledních 15 let, co hraji na PC. Klávesnice a myš vždy bohatě stačily na cokoli a pokud ne, bylo to vždy způsobeno tím, že někdo neskutečně zprasil ovládání při portování z jiných platforem a pak mi taková hra byla ukradená. Pokud firma není schopna odladit ovládání svého titulu na periférie, které se běžně u dané platformy používájí, pak mi jejich titul nestojí ani za pohled.
    • A co jsi dělal posledních sest let od vydani LOTRO? Sedel v jeskyni? Tak ti prozradim velke tajemstvi, na PC mame dnes hry bezne v nativnim rozliseni 1080p+, klidne i dvojnasobne, coz je ctyrikrat vyssi, nez tebou opevovane 720p a GTA V, mame zde take nove herni enginy, directx 10 (o tom GTA V ani neslyselo) a dokonce i 11, zkus treba Witcher 2 enhanced edition, jestli se ti libilo GTA V, tak z Witchera II ti vybuchne hlava.
      • Veskoslav
        Joe, chápu, že se snažíš být chytrý. Ale já doprdele někde psal, že to opěvuji? Vezmi si svůj trolí mozek a přečti si ještě jednou, co jsem napsal. To, že je to pěkné=/=opěvování....A Joe, nepoučuj mě, evidentně jsi na to docela dost blbý a snažíš se dělat chytrého a moc ti to nejde. A většinu her hraji na pc ve fullHD při 60 fps;) Znám většinu nových enginů i hry, které na nich běží či budou běžet. To nic nemění na faktu, že jsem se v GTA V jenom projížděl a to mi bohatě stačilo. Možná tvůj omezený trolí mozek nechápe, co jsem chtěl říct, ale to už není moje vina a věc, že jsi poněkud opožděný;)
        • Miserius
          Zbytecnej post, ty jsi přehlidl nick? *1*
          • Zbytecna je tva existence ty skarohlide.
  • KaloSaper
    Ja ani tyto rychlokvaseny recenze neberu moc v potaz. Radsi si pockam co na to rekne AngryJoe, protoze ten to aspon poradne zahraje a necha si cas na udelani vlastniho nazoru. To se me na nem dost libi, protoze je jasny, ze kdyz nekdo zahraje hru za 2 dny a hned po dohrani to sepise, tak je dost ovlivnenej tim WOW efektem. Kdyby to hral 3-4 hodiny denne treba tyden a pak treba za dalsi 2 dny sepsal recenzi, tak pak bude vysledny text vypadat uplne jinak.
    • Jack1947
      To si nemyslim, "rychlokvaseny" lol a jeste (neprisel ke slovu ani MP) , nevim no ja hraju, jak prijdu ze skoly az zhruba doted, ze by se mi nazor menil, nojo meni ale porad k lepsimu a ze ta hra je tak velka a da se tam toho tolik delat, je to parada a snad to budu parit i az doparim pribeh ( kdyz mi neprijde zrovna nic do cesty).
      • Miserius
        No, vetsinou to tak bejva ze po dohrani hry a treba jeste nasledujici den jsi v euforii a dal bys tomu vetsi hodnoceni nez po tydnu (u me to naposled byl Bioshock Infinite)... Ale to se podle me netyka GTA kde polovina hry jsou tvoje ptakoviny co si vymyslis....
        • Jack1947
          To je zas jak u koho, ja takovehle euforie zpravidla neprozivam, u GTAV. to ale fakt jinak nejde pac tam je clovek " porad v extazy" by se dalo rict. ( Po dohrani to jsem neresil nikdy.) Na vetsinu her, jsem po dohrani zapomnel a jen vyjimky mi utknou v pameti.
          • Miserius
            Ja byl po Infinite fakt paf a rikal jsi jak je to suprovy, ani ne za tyden jsem to prodaval protoze se mi to rozlezelo v hlave a najednou prislo hrozne tuctový... To stejný Dishonored... jediny u ceho to vydrzelo (a stale drzi) je TLoU coz je pro me nejlepsi hra ever...proste mi to vse sedlo, hlavne postavy, ktery jsem si fakt zamiloval (na konci jsem malem mel infarkt kdyz jsem cekal tech par vterin jak se Joel rozhodl)
    • Miserius
      Zrovna nahral Vlog :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit