Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobry den, hraju gta 5 na ps4 a při rychlém průjezdu městem se mi hra seká asi nízké fps. Máte s tím někdo zkušenost? Občas je to fakt nehratelný.. *13*
    • ucho
      Tak hra je to parádní. Pocit z jízdy skvělý, auta se podle mě chovají ideálně, jejich poškozování pro mě ideální. V GTA 4 to bylo fajn, ale toto mi přijde pro hraní zajímavější, takže nechápu tu vlnu kritiky, která se objevila po vydání na konzole minulé generace. Ovládání auta na gamepadu v poho. Horší je to s přestřelkama, není to vždy jednoduchý. Tam to bude s myší a klávesnicí asi vychytanější. Ale tak dá se to a stejně člověk nejvíc času stráví v autě.
      K tomu sekání. Ze začátku jsem měl taky takový pocit, i když mi to nepřišlo nehratelné, spíš nepříjemné. Ale po delším hraní mám dojem, že se to děje velmi vzácně a drtivá většina mapy jede bez propadů. Možná to v danou chvíli něco dočítá, bývá to jen na pár sekund a není to častý jev.
  • Se docela bojím, že už nebudou vycházet žádný nový hry, ale jen "next-gen" remastery starších her. *6*
    • Draken69CZ
      Ale dyk každou chvíli někdo vzdychá že hry už nejsou jako dřív a dřív byly mnohem lepší, tak se asi máme na co těšit ne?
  • Rockstar ví, jak se vydělávají prachy. Nalákají na hru, kde na poslední chvíli očešou grafiku a za rok ji vydají znovu s tou původní lepší grafikou, ovšem říkají tomu "next gen verze". Lidi jsou naštěstí tak tupí, že to kupují znovu.
    • Vegen
      Kdybys neměl tu "očesanou" grafiku, tak to na starých konzolích pojede možná tak 10 fps v nejsvětlejší chvilce :D
      • To právě vůbec není jisté. Každopádně kdyby to v "next gen" podobě jelo už na starých konzolích, tak by půlka lidí neměla důvod kupovat nové. Výrobci konzolí sypou vývojářům dost peněz na to, aby si diktovali, v jaké podobě to má vyjít. Všechno je to velmi promyšlené. Nevyčítám jim to, jen se směju těm, kteří jim ty kecy žerou.
        • je to jisté. vždyť se to při průjezdech městem na PS3 a X360 sekalo i v té oldgen grafice
          • RodneY55
            To je ale blabol, hru jsem dohral na X360 a hra se nijak nesekala. Zase vymysly PCckaru, kteri akorat hledaji spinu na konzole. Je vazne pravda, ze v kazde diskuzi na games.cz je akorat hate na konzole. Porad dokola: PC MASTER RACE, CONSOLE PEASANTS, hateri se naucili par vet a opakujou to do zblbnuti. Do PC rejpe minimum lidi, ale kdekoli je nekde recenze na konzolovou hru, hned tam je v diskuzi hate. Hraju hry na PC, hraju hry na konzoli a nemam potrebu neustale urazet ani jednu skupinu. GTA V vyslo vic nez pred rokem a nekteri jedinci to proste neunesli, ze to na konzole vyslo driv, a tak hned zacali srazet konzole. Kolik prispevku jsem precetl typu: "Ja na to Rockstaru seru, GTA V hrat nebudu, nebudou ze me delat ******" atd. A nakonec se vsadim, ze si vsichni radi zahrajou GTA V. Nekdo na televizi s 30FPS, nekdo se 150FPS na 144Hz monitoru s modama...
            • TheGGG
              zdejší takzvaní pcčkáři jen dělají ostudu.
          • TheGGG
            já to hrál na PS3 a hra se mě nesekala, ale člověk co ani nikdy žádnou konzoli neviděl, to určitě ví líp *3*
            • TheGGG
              naštěstí nic postřehnutelného. Jak řekl jeden slavný myslitel:
              Framerate sledují jen hlupáčci co dali 50 000,- za PC a potřebují se nějak realizovat
            • Draken69CZ
              Dropy tam jsou jak sviň, ale většinou se to drží těsně pod 30 fps.

              https://www.youtube.com/watch?v=y_XREfxf4ds

              https://www.youtube.com/watch?v=_fbYyMq4cGU
            • TheGGG
              LoL, prý známý fakt? Na jakých stránkách?
              www.9yearsoldfaggotswithrichparentsand500000dolarsPCfluckyounigga.com
              hrál jsem GTA V a žádný problém s plynulostí, stejně tak i ostatní co to hráli. Možná to chce hru vyzkoušet a nehodnotit jen podle nějakých rádoby testů?
            • tohle ovšem není jen můj argument, ale obecně známý a zdokumentovaný fakt, dohledatelný na stovkách příkladů, že se GTA V na oldgen konzolích sekalo.. sorry, ale tuhle debatu jsi prohrál ještě než začala
            • TheGGG
              LoL, další PC MASTERD RACE frajírek, který za největší zážitek při hraní považuje sledování frapsu. Jsem rád že nemám tvoje reflexy rytíře jedi, pak si alespon nevšimnu, když mě hra spadne z 30-29fps.
              BTW: dnes sem při obědě zavadil o lžíci a zhodil ji přes okraj stolu, ale chytil jsem ji dřív než spadla nazem. Takže všechny tvé budoucí i minulé argumenty jsou špatné. *3*
            • já to hrál na PS3 a hra se při průjezdem centrem Los Santos výrazně sekala, ale možná más jen míň citlivé, konzolovým hraním otupělé, oči... a nebo jsi to prostě nechtěl vidět *4*
          • Ono se to seka i na PS4:) Vsiml jsem si v recenzich, ze vychvaluji uzasnou plynulost oproti oldgen. S tim nelze nez souhlasit. Ale stabilnich 30fps to nedrzi ani na PS4.
    • a napálit cenu na konzole do stratosféry, Grand Theft Auto V PS4 1799 Kč *1*
      • To je ale na novych konzolich zcela standardni cena, takze tady bych nekritizoval vylozene Rockstar.
        Krom toho je to cena opravnena, kdo to nehral na starych konzolich, tezko najde na PS4/XBONE lepsi hru.
  • Nevite nekdo nahodou jestli bude mit PC verze podporu volantu?
    Myslim ze Los Santos je pro honicky s policajtama super. Zatim jsem hru vyzkousel pouze s gamepadem na starem Xboxu a jizdni model je sice hodne arkadovy, ale i na tom gamepadu mi prisel mozna lepsi nez u vetsiny arkadovych zavodnich her.
    • dont be crazy bro
  • Veskoslav
    Po zkušenostech s IV. dílem si pc verzi koupím až po recenzích a reakcích hráčů:)
    • walltar
      No nápodobně ... Moje PC už pomalu začíná stárnout, takže chci vědět, jak zvládnou optimalizaci. Posledně to nebylo nic moc.
  • Tak na tuto hru se skutečně teším.
  • Jasne, chapu, modderi, o neco lepsi grafika, vyhody pc. A kdyz se Vam hra zrovna podari spustit, tak si ji muzete uzit. Ale sleduju tady ty diskuze uz celej ten rok a ctvrt a vyvoj komentaru Vas, PC hracu, je velmi usmevny :). Nejdriv hate proto, protoze hra vysla na PS3 a PC verze byla v nedohlednu, pak nazory, ze tu hru vlastne zadny pc hrac hrat nechce a ted hate proto, protoze vysla uz druha verze hry a vy stale cekate. Tohle opravdu nevypada, ze Vas konzole nezajimaji. Ja myslel, ze jste na tom tak moc dobre, ze se konzolema vubec nemusite zabyvat, nebo ne? :D. To je preci jako kdyby se Barcelova zajmala o to, co se deje na Baniku.Nevim, proc je u recenze konzolove verze vzdycky 90% komentaru (s provokativni temtaikou proti konzolim). Asi musite mit nejaky problem, protoze kdyz kouknu na clanky napr. o This War of Mine, tak tam se resi aspon ta hra. Kdyz kouknu na konnzlovou hru, tak se neresi hra, ale konzole. A konzolovi hraci nemaji potrebu u konzolove hry resit jejich konzoli, takze konzole resi pc hraci. Asi vas se*e ten rok a pul zpozdeni, kdybych mel jen pc a ne konzoli, tak me to bude s*at taky, ale aspon u clanku s nazvem recenze hry reste hru samotnou a ne konzole, na kterou ta hra zrovna vysla. Jaj to je fakt jak v postihove. Nemuze se diskutovat normalne. Az vyjde clanek porovnani verzi hry xxx, tak si piste co chcete, mate-li tu potrebu
    • Si myslíš, že když napíšeš extra dlouhý koment o ničem tak jsi borec? :D
    • Jen ať si s tou PC verzí Rockstar pohraje. PC verze Max Payne 3 také vyšla o něco později a optimalizace pro PC byla na velmi vysoké úrovni.
    • No asi takhle, ja hru nikdy nehejtoval, naopak se tesim az si na PC zahraju. Ale ze bych zavidel to zas ne, na PC mam moznost ten rok a pul cekani na GTA zahrat tolik her at uz F2P nebo dalsi her jen pro PC ze me to cekani utece dost rychle. A nezlob se ale hrani v 30FPS nepovazuju za zazitek hra se v tolika snimcich proste trha.
      Ja nevidim jedinou vyhodu kozoli oproti PC, vyvalit se na gauc, zrat branburky a umastenema prackama hrat FPS na gamepadu fakt nepovazuju za vyhodu :-)
      • Prestante furt vseci remcat. Ano 30FPS na PC je na ho*no. Sam velmi trpim, musim-li hrat neco, co nedrzi stabilnich 60. Ale na te konzoli u velke TV z gauce je tech 30 FPS naprosto v pohode, nejen u GTA, ale i u takoveho Driveclubu. Nevim proc, ale je to tak. Rekl bych, ze vetsina mistnich stezovacu PS4 a jeho 30FPS hry nevidela ani z rychliku.
        Neco jineho jsou samozrejme propady pod 30... a to se stava i onoho GTA 5.. bohuzel.
        • Rekl jsi to sam - 30 FPS na PC je na ho*no. Paklize nekdo udela multiplatformni hru, ktera jede z nejakych duvodu pouze v 30 FPS na PC, a chce za to na PC penize, pak nevidim duvod, proc tu hru kupovat a zavirat oci, ze to jede v 30 FPS, protoze konzole. Jina platforma, jiny standardy. Pokud vyvojar vyda hru, ktera nedosahuje standardu PC her, muze si remcat o piratstvi jak chce, ale pravdou je, ze jeho vyrobek je bullsh1t.
          • On uz nekdo potvrdil, ze v PC verzi bude 30FPS lock?
      • Lukas: Pokud tohle pisu, tak reaguji jen na ty, kteri potrebuji psat vsude to same. Nemyslim tim pc hrace jako obecne. Ale i tak, ja tady neobhajuju konzole, neprosazuji je, jen me unavuje vsude cist ty same narazky. Kdyby to bylo u jednoho, dvou clanku, ale je to vsude. Kdyz se chci dozvedet nazor diskutujicich na hru, tak se nejdriv musim prokousat timhle a pak se teprv mozna neco dozvim. Neresim, co je lepsi, resim, co se stale dokola objevuje v diskuzich.
        • a nenapadlo tě třeba, že když se stále v diskusích dokola objevuje např. názor "nelíbí se nám že Rockstar kašle na PC hráče a odsunuje PC verze na úkor konzolových" , objevuje se tam proto, že to ty hráče třeba fakt štve?
          • Ja to chapu, je tady velkej duvod se na vyvojare zlobit. Ale rekni mi jednu vec. Proc je v kazdy diskuzi nejmin x prispevku s tematikou Konzole spatne, PC dobre. Jen tohle mi pls vysvetli, proc je tohle vsude a vzdycky. Ja ten argument prijmu a a dam pokoj. Jen tomu nerozumim, proc se tohle musi furt opakovat
            • no neni, je to jenom hra, a lidi prostě v 99% trollujou, stejně má většina těch pravověrných konzolistů doma i PC, pochybuju že sem do diskusí ťukaj příspěvky na gamepadech
            • Draken69CZ
              A to opačné nadávání nevidíš? Zlodějská platforma, předraženej zbytečnej krám atd.
    • ajaj, tady má někdo problém, koplexík konzoláčku? *4*
  • Já s Lukášem Grygarem rád souhlasím, je to výborná rychlo recenze na upravenou verzi hry, stejně jako minule podal vše jednoduše a rychle. Příběh se mi taky nelíbí po IV a EFLC bych čekal něco promakaného a nějaký thriller, osobní život rodiny Michaela, boj o život Franklina a cesta do psychopatovy duše u toho posledního freaka. Jenže nic takového tady nenajdete, prostě klasický shoot here shoot there mainstream story. Což je ale škoda jelikož postavy jsou útulné asi jako ště*ka od záchodu, hlášky kde nic tu nic, a celkově se mi zdá že to ani nemohli napsat ti samí co IV. Je to hrozná škoda, jinak kté business praktice FR* eh no skvělý tah, a můžou děkovat bohu že se najdou ubožáci a jiní potrati co jim ty peníze dají, nebo nedej bohu si rovnou koupí celý PS4+gta 5 bundle. Pro mě čekání skončí až v herně velmi nabytém lednu. Tak jako tak je hra parádní, a stromy statické :D. 9/10 je i mé oznámkování.
  • ZDarec. Chci se zeptat jak to je s tou next gen verzí na PS 4 ? Příští týden si hodlám koupit PS 4ku s hrou GTA V . Zajímá mě jestli jako vyjde new GTA V a já utřu nebo prostě vyjde patch na konzole? :D
    • Však verze pro PS4 je už venku. Žádné jiné GTA V pro tuto konzoli nikdy nevyšlo *1*
    • ?
      • Když před rokem vycházelo páté Grand Theft Auto, narážel jsem na četné vzlyky stran kvality grafiky. Nechápu je doteď: čtyřka udělala krok od komiksu k fotorealismu a pětka ho dotáhla do výsledku, který mě nutil na každém rohu tasit nikoli bouchačku, nýbrž mobil, a střílet nikoli obyvatele Los Santos, ale západy slunce. A když už jsem si připadal echt zvrhle, tak – selfies. Gándhí virtuálního násilí, rozumíte. Pointa? Na pětku se mi dívalo fantasticky už před rokem a přeleštěná verze hry, vydaná na konzolích nové generace (a v lednu i PC), vypadá o několik pomyslných chlupů líp, které někomu můžou připadat podsta tné, ale na mém nadšení cvakat fotografie nic nemění. Hotovo, vyřízeno, můžu to odevzdat, Petře?Tak prý ne. Ale má pravdu, šéfredaktor! Ruku v ruce totiž s vyšším rozlišením textur (rozuměj – hra vypadá konečně tak, jak by vypadala, vyjít původně i na PC) a travnatější trávou (v pokrytí povrchů vítězí PlayStation nad Xboxem, zapalte internet!) přichází do série jedna zásadní novinka. Jak říkáme my odborníci tzv. game changer, tedy měnič hry.
        Měničem nextgenové pětky je možnost přepnout pohled do první osoby. Co v předchozích dílech obstarávaly různé fanouškovské hacky, s tím si v Rockstaru dali podstatně větší práci, než že by jen přepsali pár čísel v .ini souboru. Dnes už to sice není taková vzácnost jako v časech parkourové akce Mirror’s Edge, ale pohled z vlastních očí znamená v Grand Theft Auto V poctivě zpracované animace například... ovládání mobilního telefonu! Zatímco v původní hře jste listovali jeho znázorněním v postranní liště, tentokrát ho prostě držíte v ruce. 10/10 a GOTY.
        A vlastně si nedělám zase takovou legraci: hra vás díky pohledu první osoby do svého světa jednoduše vcucne. Jakožto člověk, který obecně preferuje virtuální řízení zpoza palubní desky, jsem neměnil ani za volantem. Když před rokem vycházelo páté Grand Theft Auto, narážel jsem na četné vzlyky stran kvality grafiky. Nechápu je doteď: čtyřka udělala krok od komiksu k fotorealismu a pětka ho dotáhla do výsledku, který mě nutil na každém rohu tasit nikoli bouchačku, nýbrž mobil, a střílet nikoli obyvatele Los Santos, ale západy slunce. A když už jsem si připadal echt zvrhle, tak – selfies. Gándhí virtuálního násilí, rozumíte. Pointa? Na pětku se mi dívalo fantasticky už před rokem a přeleštěná verze hry, vydaná na konzolích nové generace (a v lednu i PC), vypadá o několik pomyslných chlupů líp, které někomu můžou připadat podsta tné, ale na mém nadšení cvakat fotografie nic nemění. Hotovo, vyřízeno, můžu to odevzdat, Petře?Tak prý ne. Ale má pravdu, šéfredaktor! Ruku v ruce totiž s vyšším rozlišením textur (rozuměj – hra vypadá konečně tak, jak by vypadala, vyjít původně i na PC) a travnatější trávou (v pokrytí povrchů vítězí PlayStation nad Xboxem, zapalte internet!) přichází do série jedna zásadní novinka. Jak říkáme my odborníci tzv. game changer, tedy měnič hry.
        Měničem nextgenové pětky je možnost přepnout pohled do první osoby. Co v předchozích dílech obstarávaly různé fanouškovské hacky, s tím si v Rockstaru dali podstatně větší práci, než že by jen přepsali pár čísel v .ini souboru. Dn es už to sice není taková vzácnost jako v časech parkourové akce Mirror’s Edge, ale pohled z vlastních očí znamená v Grand Theft Auto V poctivě zpracované animace například... ovládání mobi lního telefonu! Zatímco v původní hře jste listovali jeho znázorněním v postranní liště, tentokrát ho prostě držíte v ru ce. 10/10 a GOTY.
        A vlastně si nedělám zase takovou legraci: hra vás díky pohledu první osoby do svého světa jednoduše vcucne. Jakožto člověk, který obecně preferuje virtuální řízení zpoza palubní desky, jsem neměnil ani za volantem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit