Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ale teda fyzika při nehodách se mi líbila víc v GTA 4. Tady ty káry při srážkách jsou strašně přilepené k asfaltu. Ve čtyřce nebyl problém autobusem nebo Humveem při nabourání z boku poslat auto na střechu. Tady se auta neodlepěj od země ani se moc neposunou. Možná je to reálnější ale ten pocit je horší. Jak se líbí fyzika Vám?
    • Osekaná fyzika v pátém dílu je podle mě velký krok zpět. Ale tak někde ten výkon na grafické pozlátko vzít museli a současné konzole jím zrovna nepřetékají, tak mě to zas tak nepřekvapuje.
      Ale je to smutné, člověk by čekal, že nová generace otevře vývojářum nové možnosti, ale vypadá to, že je tomu přesně naopak a vývojáři musí dělat kompromisy a protože líbivá grafika prodává lépe, tak je jasné kudy se vývojáři pustí.
      Ostatně filmové pruhy u Orderu, mnohdy absence dnes již úplného standardu v podobě FullHD a někdy i nestabilních 30 fps a nebo právě fyzika v GTA5 jsou toho smutným důkazem.
      A přitom u předchozí generace tomu zdaleka tak nebylo, tam se dostala i ta fyzika ke slovu a byl tam vidět generační skok ve srovnání s generací před ní.
    • mě přijde v pohodě, když jedu 20 minut z doků v Los Santos do Paleto Bay a zpátky, poslední co potřebuju je fyzika ve stylu "zábava na ledě" ve stylu GTA IV a prát se s autem aby nešlo do smyku v každé zatáčce, zdá se, že svět GTA od posledního dílu vynaleznul ABS *4*
      • Mně nešlo o jízdí model, v tom s tebou souhlasím, já mluvil spíš o střetech. jedeš rovně a napereš to do auta z boku, působí to lépe ve čtyřce. Ale je fakt , že ten změněný jízdní mode, kdy auta lépe drží na silnici se projevil i do nehod
  • 2 LV 426 nedá mi to abych se k tobě ještě nevyjádřil. Štve mě, že překrucuješ moje slova. Psal jsem:
    1 - že si uvědomuji, že mám starou kartu a zda je možné GTA 5 rozjet
    2 - rozdíl ve výkonu jsem přirovnával ke GTX 460 a částečně ke GTX 660
    3 - napsal jsem, že GTX 295 BYLA svého času špička ve výkonu, né že JE V SOUČASNOSTI.
    4 - GTX 960 si vytáhl ty, o té jsem se prve vůbec nezmiňoval
    Škoda a dobře zároveň, že se tu lidi nesmějí urážet a snad jedině dobře, že nemůže dojít k osobní konfrontaci. Protože ač máš velkým dílem pravdu, dáváš jí najevo tak arogantně, že se nebudeš moct divit, dostaneš-li v budoucnu od někoho po čuni. Pamatuj, že na internetu nikdy nevíš, koho osočuješ - v běžném životě by si určitě změnil rychle tón tvrďáku ;)

    V horizontu 1,2 týdnu hru pořídím a pak sem do diskuze napíšu postřehy - jde mi jen o to hru spustit a hrát alespoň v low/medium.
    Mě s odpuštěním přijde, že si celou tu debatu bral jako měření šulínku na pískovišti a vůbec si nepochopil, že nic nevyzdvihuju ( výkonová rezerva proti 460 je neodiskutovatelná ) chtěl jsem jen znát názor hráčů
    • synovec ma po me PC s danou kartou (GTX 295) a hraje, dokonce plynule
      • Praxe je asi takováto:
        -má polovinu shaderů na polovičním taktu, které jsou staré (tušim SM3, Dx9c)
        -má starou paměť (DDR3) o malé kapacitě (<1GB)

        Na vyšší, než střední zapomeň, to ta karta prostě neutáhne, na druhou stranu si musíš uvědomit, že na stejnou technologii s polovičními počty a kapacitami byla hra původně dělaná (X360, PS3)...
    • koukám, že si mezitím napsal další údernej žblept. Můžu se zeptat na tvůj věk? uvědom si ty pako, že jsou i lidi, kterejm jsou počítače u zádele, maji děti, manželku a práci a jen se chtějí zeptat na foru, zda nějakou konkrétní hru rozjedou - protože GTA 5 je zrovna hra, kterou bych si zahrát po letech chtěl. Vadí mi tón, kterým jednáš ......a nezlob se na mě, působíš jako kluk školou povinej, kterej má hubu nevymáchanou až hanba......nebo jako takovej ten hlupák, kterej měří sílu chlapa podle HW železa
      • Budeš mít problém - určitě ale ne v případě, že si chceš hru zahrát ne střední detaily, pak si ji i užiješ na těch 60fps. Ale po vyšších detailech fakt nepokukuj, možná z toho něco málo vytáhneš, ale už je to zkrátka starší technologie (shadery, Dx)...

        Na 1080p a střední detaily úplně v pohodě, člověče...
  • tak co, myslíte že GTA 6 bude ještě na stejném enginu, uzavřou trilogii a pak přejdou na nový engine společně s další generací konzol?
    • PS: jak může někdo nesouhlasit s příspěvkem, který nabízí dvě protichůdné otázky a žádný názor? *3*
  • SimcaJB
    Je dobře, že GTA V je tak kvalitní. Já taky plánuji recenzi. Ale momentálně hraju https://www.youtube.com/watch?v=ywbo-EBbars
  • S recenzí v celku souhlasím, ale hra má pro mě jednu celkem zásadní vadu a tou je konzolové FOV 65 max asi 75.
    Nechápu proč nedali možnost většího zvětšení na alespoň 90 a nebo lépe max 110. Hra je hodně dobře optimalizovaná, takže větší FOV a tím náročnější scéna by nebyl problém... tímto bych já dal 9,5/10
    • v první osobě si fov můžeš nastavit v menu, ve třetí oddálíš kameru. S timhle fakt problém nemám
      • To já vím, že fov jde nastavit, ale hrozně málo... základní fov je 65 (standard pro konzole) a maximum je cca 75. Mělo by to ale být základ 90 a maximum 110... to je ten problém.
        Tak jak je to teď udělané se to nedá hrát z pohledu první osoby a to jsem se na to tak těšil.
      • v aute first person FOV nenastavis, aspon som sa k tomu nedopatral
  • Nemelo tu byt spis Los Santos? :

    "Často je vám skoro až líto, že některé skutečně vypiplané lokality nemají s příběhem nic společného a slouží „jen“ pro dokreslení celkového vjemu dioráma, kterému se říká San Andreas."
    • Los Santos je jen část celku který předstauje celý jeden "stát" nazvaný San Andreas.
    • San Andreas je ta cela mapa, tak imo myslel vse krome Los Santos?

      Je to divne napsany no
      • třeba vězení, vojenská základna, Mt. Chillad.. zajímavé lokace, ale netýkají se jich žádné mise
        • pokud budes hrat online, tak pochopis proc tam ty mista jsou
  • Inquisitor
    Takže když se mi seká čtyrka, tak pětka by jela plynule? :D
    • Hele mně teda běží líp ta pětka. Hraju na ntb a jsem háklivej na fremerate dropy, takže hraju na Normal (což je vlastně low, jen se to jmenuje Normal :D ) a dosahuju 60FPS, což se mi v GTA IV prostě nedaří. A nemám dvoujádro, mám i5.
      To prostě zkus stáhnout, má to jenom 60GB :D
      • Inquisitor
        Zkoušet to nemusim, protože ani nemám dx 11 kartu :). Ale já si počkám až konečně koupim nový noťas, zatim mi to nikam neuteče. Já hlavně čekám na Zaklínače :)
    • Ludia zabudaju ze dovod preco GTA4 nesla tak dobre bolo lebo nebola dobre optimalizovana na dvoj-jadra. V tej dobe boli dual core este dost pouzivane, benchmarky jasne dokazovali ze hra bezi podstatne lepsie na quad cores. Od vtedy doba presla a dnes uz ma urcite skoro kazdy quad. Ak chce niekto opravdu porovnat optimalizaciu nech to skusi na takom istom dual core kompe na akom hrali GTA4!
      • ucho
        Hra mi hned po vydání šlapala jako po másle. Na dvoujádru a průměrné grafice (tuším 8800gt). Chápu, že s tím měl někdo problémy, ale není pravda to, co říkáš.
        • Už nevím, kdy byla vydaná čtyřka na PC, já ji koupil v půlce 2010.
          A na Core2Duo s GeForce 260 v 1920x1200 to úplné máslo nebylo. Jednou jsem si říkal, že to skoro i jde, pak to zase další den cukalo, neb jsem nebyl až tak tolerantní, nevím.
          Tak jsem snížil rozlišení a odsednul si, beztak to bylo rozmazané i na nativní a měl jsem gamepad.

          Každopádně jsem odehrál půlku a definitivně usoudil, že se k tomu vrátím za pár let s novým strojem.

          No a vrátil jsem se k tomu za dva roky na PS3, kde taky žádná sláva, ale mnohem lepší než na té mé sestavě.
          • Inquisitor
            Čtyrka mi jede úplně v pohodě, ale ty datadisky pěkně lagujou. Tohle docela nechápu, člověk by řekl, že to musí jet, když je to pořád to stejný město.
        • Ja a lidi kolem me meli problemy sileny. Vim ze to na skoro max rozjel jen jeden kamos ktery si predtim koupil fact sileny delo. Ja v ty dobe jel na medium, bez AA samozrejme pac to engine nepodporoval a forcovat to pres ovladace zere vykon, dost trhane na middle-highend PC.

          Myslim si ze neni uplne daleko od pravdy rict ze GTA5 by na stejny sestave jelo lip nez GTA4.
          • ucho
            jo, to byl hlavní problém lidí, nastavovali vše na max a divili se, že jim to pořádně nejede, zatímco jiný hry jim na max šlapou... stačilo tam dát nějaké rozumné hodnoty kolem prostředka. lidi v mém okolí s tím problémy neměli. možná je to tím, kým se člověk obklopuje :)
    • ne *1*
  • Chválim optimalizaci :) oproti čtyřkám to je posun o 1000%
    • souhlas, jak vykon hry tak ovladani je zvladnuty opravdu na jednicku. Dokonce bych rekl ze i lip nez povestny Max payne 3.

      Nikdy bych neveril ze to reknu, ale vyplatilo se cekat.
  • Kucíí neukamenujte mě - asi se to už milionkrát řešilo, ale nechci hledat v historii diskuzí. Je hra spustitelná na grafické kartě NVIDIA GTX 290? ta 90 byla dělaná na výkon, takže má 512 bit sběrnici a je opravdu dost silná - v některých výpočtech pořád silnější než GTX 660, 460, což je vlastně osekanej šmejd, kterej má snad jen 192 bit sběrnci ALE UMÍ Direct 11, což moje 290 neumí, ta má jen Direct X 10. Díky za informaci
    • Nemal si nahodou na mysli 295? Ziadna 290 neexistuje pokial viem. Ak mas 295 tak ta je hodne silna a urcite by mala stacit, ma skoro 2TF(= moja r7 260x ma okolo tolko) processing power a dostatok ostatneho. Mozno nie na plnych detailoch ale i tak by to malo ist celkom fajn hlavne ak vypnes veci ako SSAO a MSAA.
      • Ano měl jsem na mysli model 295, který vlastním. Díky pánové za rady, až tolik se už v PC komponentech neorientuji, proto jsem psal sem, hráčům. Od roku 1996 do roku 2011 jsem HW hltal a byl jsem v obraze - teď už to pro mě začíná být španělská vesnice, tak jen čerpám z minulosti, kdy pamatuju, že GeForce 2 Ultra trhala ještě několik řad, které následovaly a právě ta moje 295 je něco na způsob Ultry. Hru koupím a uvidím - v nejhorším budu muset někde koupit novější GK, alespoň bude po 5 letech důvod upgradu :) tak příjemnou pařbu pánové a zdar!
        • Díky Stash Luke a ostatním za shrnutí
  • Hanzales
    Tak já už jsem měl 2x dohráno na PS3, podruhé tak před 3-4 měsíci, ale na kompu je to teď zase jiná káva. Rozdíl se mi zdá neskutečný, na ps3 jsem hrál na monitoru, takže jsem musel sedět 2m daleko a stejně viděl zuby a mazanici a teď je to krásně ostroučké i z půl metru, až do dáli :) Textury na High vypadají lépe, ale na medium také neurazí, pořád lepší než byly na PS3. PS4 zdá se zvládá je na high, což je jedině dobře, že z toho vytáhli takto pohlednou hru i s vyhlazováním.
    Na 760Ti (2GB VRAM) to běží nádherně (high-very high, textury medium), v-sync on (bez lagu), trik je v tom, že můžete dát 4x AA (16xAF), ale musí se vypnout TXAA a FXAA. Pak to vypadá ostře, vyhlazeně a běží to bez lagu. Pokud se zapne TXAA a FXAA či obojí, nutno setnout klasické AA na 2x, ale stejně to pak spíše obraz více bluruje. Přinejmenším má toto mnohem větší vliv na výkon, než vegetace atp. na high-very high.
    No a ke hře, už před těmi dvěma lety mně nadchla. Myslím že i více než 4ka. Pravda je, že paňáci už při lehkém ťuknutí autem tak krásně "netančí" a jízdní model byl v IV malinko zábavnější, což je škoda, ale zbytek to náramně vynahrazuje. Je tam totiž miliarda detailů v detailech, odkazů na všechny možné akční filmy atp. a vyblbnout se dá s k de čím (jak se to píše?). Krásné je, jak si různé postavy přepínají rádia, nebo když hraje jejich oblíbená, pokyvují hlavou. A různé blbůstky člověk objevuje i po delší době.
    Jinak jsem se sžil se všemi postavami. Michael je jednoznačně super a vidlák s gangsta to krásně doplňují. Já třeba hip hop nemusím, rednecky taky ne, ale tak každý jsme nějaký a hrát za ty postavy je docela prča *3* Na PS3 jsem online nehrál, ale už se těším až po výplatě srovnám dluh, koupím digitální verzi (dvd-rom už nemám a ta ve skříni by to asi už stejně nepřečetla) a zapařím i online.
    Teď aspoň vím, že můžu s klidným svědomím koupit za plnou, pač optimalizace na výbornou a počáteční problémy už snad odezněly.
    A tu 10ku bych tomu dal. Dal bych ji už tehdy a dal bych ji i dnes. Mezi záplavou všech možných akčních her jednoznačně vyniká.
    • Keyz
      Škoda té změny fyziky. Ta je totiž více znatelná než ty vedlejší blbůstky kterých tam je hodně.

      Navíc mě skutečně rozesmála dovednost, když si za jízdy zpomalíš auto a poté lépe zatáčí a vybereš i nemožné. Již tak to je lehké díky dané fyzice...?

      Již nemusíš řešit jak vybereš zatáčku aby auto nedostalo hodiny apod. To bylo v IV nejlepší a to samé postavy, zde se složí vždy stejně. Není možné zde borce nabrat na kapotu a poté se rozjet aby se překulit apod.... A jestli ta náhrada je:golf, tenis.... tak to je horší. Volitelné věci a fyzika byla povinná od začátku (asi si zase nějaký expert stěžoval, že se to nedá hrát jak to je obtížné :D )

      Odkazy na různé věci byly snad v každém GTA...
      • Jo fyzika šla do kytek, bohužel :-/, co se týče toho zpomalování tak tuhle schopnost má ve vozidlech jen Franklin a nejsi nucen ji používat ;-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit