Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Hra mi leží na stole kvůli recenze. A důvody, proč tu hru nehrát a vyhnout jsou následovné:
    1. Arkádový model, kdy si vzali příklad ze série NFS a udělali z toho srandu, co prakticky nemá s prvním dílem nic společného. Pakliže toužíte po trochu reálném modelu, sáhněte po Shift II, protože Grid je jedna velká arkáda a pomalu je jedno, jestli budete svištět s "motokárou", lodí, letadlem či ponorkou, protože jízdní model mají všechny stejné.
    2. Protivníci dělají "finty" jako neobvyklé zrychlení, všichni jedou jednu a tu samou stopu, všichni jedou proti Vám, ale proti sobě ne.
    3. Absence kokpitu.
    4. S prominutím arkádové srračky jako drifty a podobné "píčoviny", které pouze ukazují, že prostě tvůrci chtějí "nalákat" jiné zákazníky než u 1. dílu.

    Hra je skvělou arkádou, ale rozhodně si tato hra nezaslouží být nástupcem skvělého 1. dílu. Toto je hra pro masy, které fňukali u prvního dílu, jak moc je to těžké. Proto milovníci arkády mají zelenou, milovníci I. dílu a trochu reálného jízdního modelu sáhnout po konkurenci v podobě například NFS Shift II. A kdybych hodnotil číselně tak jako nástupce GRID bych tomu dal maximálně 5/10 kvůli tomu, že to není žádný zástupce a defacto je to jiná hra, která ničím neoslní, pobaví, ale svou arkádovostí naštve ty, co očekávali nástupce GRID.

    EDIT:
    Ale jako klad musím dát krásnou grafiku a zobrazení aut a samozřejmě cenu, která je na nový titul více než příjemná:)
    • rancor1223
      1. Absolutní souhlas, ovšem pak nechápu pro koho je hra určena. Marketing se zaměřuje na fanoušky původního GRIDu a lidi blíže realističtějším závodům, ale hra obsahuje přesný opak. (Snad jen s tím Shiftem si dovolím nesouhlasit)
      2. Přesně.
      3. To mě nijak zvlášť nevadí, nepoužíval jsem ho téměř nikdy předtím.
      4. Drift byl i v prvním GRIDu, ale byl lépe proveden. Popravdě, tam bych ale řekl, že se toho změnilo nejméně. Problém je, že všechna auta se teď chovají skoro jako ta určená pro drift... Plus zmíněné Demolition Derby (které bylo boží *1*).

      Tahle hra neví co chce, ale já vím, že jí nechci hrát. To si raději jdu dát první díl, nebo třeba Drit 2. To byly ještě ty dobré závodní hry od Codemasters.
    • smejki
      ad 4. - první GRID měl taky driftování a destruction derby, ne? Nebo mi zas dal někdo něco do kafe?
    • GRID 2 sem nehrál a nebudu, ale GRID 1 je arkádovka jak vyšitá, to SIM ani nevidělo ;) takže nechápu tvoje rozpoložení, každopádně z toho co sem viděl je jízdní model dost divný oproti prvnímu dílu, dodám ještě že drifty byly i v prvním díle a byly arkádové úplně stejně :D
      • Veskoslav
        Srovnávat SIM a GRID nejde. Ano Grid byl "arkáda", ale "arkáda", co měla i nějaký ten jízdní model, což se o tomto dílu říct nedá.
        • s.hih
          naprostý souhlas, Grid 1 je úplně jiný než Grid 2.
      • rancor1223
        Jenže ty an první GRID očividně koukáš z pohledu hráče simů. Pro lidi, co na simy nemají trpělivost byl GRID vrcholem závodních her. Na vyšší obtížnost dal hráči solidní výzvu a jízdí model, který se v mnoha ohledech tvářil reálně. Auta měla nějakou váhu a chovala se tak jak by se od aut dalo očekávat (s rezervou samozřejmě). Nebyla to arkáda typu NFS (i Shifty bych zařadil v arkádovosti pod GRID).
        • jak může někdo kdo SIM nikdy nehrál koukat z pohledu SIM hráče? ;) a navíc opravdu nesrovnávám SIM a GRID, jen poukazuju na to že si stěžuješ že je GRID 2 arkádovka což je i první díl, to že má jiný (horší) model neznamená že by ten žánr byl nějak rozdílný :D, netušil sem ale že je v GRID 2 až tak strašný jízdní model (viděl sem jen pár videí) jak tu popisujete, o další důvod víc si to nekupovat :D
    • prudislav
      kokpit už se podařilo hacknout http://img407.imageshack.us/img407/5485/2013052700001u.jpg ale když vypadá takgle tak to asi ani nemá cenu
  • Rhulad
    Tohle je škoda i stahovat, nedej bože kupovat.
  • 7/10?
    vzdyt to neni indie, tohle by melo dostat tak 2/10 podle zvyklosti tohoto webu
  • Abiczko
    Ach jo...kdy už se v Codemasters probudí a uvědomí si že jejich nejlepší hra byl Colin Mcrae rally 2 a vrátí se k tomu co všechny tolik bavilo...Pokud tvrdíte že je Grid 2 "horší" než Grid 1,tak nechápu co s touhle hrou zamýšleli.Už první díl,který se mi mimochodem docela líbil,mi připadal jako slabý odvar Gran turisma.A já si myslel že od 10 k 5 to jde jen u filmových pokračování *9* .Nu což,GT6 to jistí *5*
    • InfidelBro
      Nojo, ale ber to z pohledu PC hráče ... ti GT ani Forzu nemají. První GRID je podle mě jedna z nejlepších závodních her na PC, hned vedle Richard Burns Rally.
      • Abiczko
        Konzoli z druhý ruky seženeš za pár kaček,myslím že se to za ty hry vyplatí,taky nic neřešíš jako u PC ale prostě sedneš a hraješ,navíc s "next-gen" konzolemi půjde PS3 a XBOX s cenou určitě dolů.PC na práci,konzole na hraní,ideální.
      • Tak to asi žijeme ve vesmírech s jinými fyzikálními zákony. Srovnávat takto RBR a GRID je fabulace takového kalibru, že pro to nemám dostatečně silných slov.
  • Vypadá to krásně ... dokud se nerozjedete.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit