Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • LTM3
    LulzSec podle mě jen vytváří další pracovní místa, nejspíš nemaj práci, nakonec je najmou nějaký bezpečnostní firmy (samozřejmě, že nebudou tušit, že to jsou přesně oni). Pokud to nejsou amatéři, tak je ani nikdo nevystopuje.
    • To ze se hacker nekam dostane a je pote zamestnan v dotycne firme jako bezpectnostni spravce site je jen vlhky sen pocitacovych maniaku.Takovy Hacker je osobou neduveryhodnou a nespolehlivou nebo byste sverili zabezpeceni vaseho bytu tomu kdo se do nej vloupal,nic nevzal ale nechal vam na stole vizitku ze dela zamecnicke sluzby?
      • Spades
        Jenze vloupal by se ti do domu jen amater, kterej by te CHTEL vykrast.
        Profesional, ktery by delal pres bezpecnostni systemy by se vloupal treba do banky, pak se ohlasil a nabidl lepsi bezpecnost :)
        Dokonce jsou na to i firmy...
  • Ale já nevím že na tyhle lidi sou všichni tak nasraní .... oni něco hacknou a chlubí se tím ... horší sou ti co hackují potichu a dělají opravdové škody. To že někdo shodí server EVE na 2h nebo magazín na půl dne to jenom donutí kravaťáky aby líp zabezpečili svoje data. Někde ukradnou pár emailů a sou z toho aféry jako prase, ale přitom lidi rozhazují svoje data kde je napadne a vůbec nikomu to nevadí. Až hacker ukradne někomu z účtu v bance pár milionů tak potom řeknu je to zloděj a měli by ho zavřít.
    • Neni uz pak trochu pozde?
      Ha zase nechapu to jejich neustale obhajovani.
      Lidi si chteji odpocinout u hry a jedine ceho se dockaji jsou vypadky. A nebylo to na pul hodiny(viz treba Sony). O nutnosti pak menit hesla pripadne loginy ani nemluve. I sebelepsi zabezpeceni jde hacknout.
      Jestli nekdo rozhazuje svoje data jak ho napadne,po tom ti s prominutim nic neni. Kradez je kradez,at uz ma zlodej treba bohulibe umysly.
  • Urug
    Tak teda chlubit se DDoS utokem to je trochu slabsi....
  • Popravdě, když se na ty zprávy o "útocích" dívám, tak to skoro vypadá, jako kdyby chtěli donutit všechny tyto firmy k lepšímu zabezpečení jejich serverů/sítí. Co vlastně udělali? Sebrali úživatelská data, se kterými nic neudělali (alespoň nevím, že by něco zneužili nebo zveřejnili) a donutili některé firmy k opravě děr. S trochou štěstí už i Sony bude dbát na bezpečnost více.
    • Zverejnili : ) http://lulzsecurity.com/releases/
    • ničím neprospěli a jen zbytečně kazí život ostatním. doufám, že ty magory dostanou a zavřou na co nejdelší dobu. já bych takový střílel - podle mě moderní forma piráctví, nebo jak tohle nazvat.
      • posila
        Spis vandalstvi. Mezi timhle a chozenim v noci po ulici a nicenim verejneho osvetleni, lavicek, zastavek MHD, vymlacovani oken aut, atd. ... podle me neni rozdil.
      • Dělají prasárny, s tím souhlasím, ale donutili firmy, aby se o zabezpečení starali.
        • Jasne. Ony se firmy o zabezpeceni nestaraji...
          Neni zadne ale. Jen pubertalni hovadka co se v zivote nudi... staci si cist ty jejich vzkazy na twitteru
          • Viděl jsem nemálo třicátníků psát dětinštější příspěvky ;)

            A když se podíváš třeba na Sony, tak ta se o bezpečnost moc nestarala.
            • Já je snad někde omlouvám? Pouze říkám, že ať už úmyslně nebo neúmyslně, tak z toho jejich "řádění" plyne i něco dobrého.
            • Klidne si dosad treba postpubertalni. Blbost jde napric vekem. Nebo se budeme chytat za slovicka?
              Sony je Sony. A to ty hackery jako omlouva?
    • Pak stačí říct dané firmě (stránce): "Máte ty a ty problémy v zabezpečení." a ne jim shodit servery a pokazit tak chvíli spoustě lidí...
      • Určitě a oni se na to možná za půl roku i mrknou *3*
      • Jistě, ale nenajde se mnoho lidí, kteří jim to řekne, raději se budou bavit na účet ostatních. Ale jediné, čeho zatím docílili je to, že napadení zacelili díry v ochranách...
        • posila
          Zrovna ten LulzSec podle twitteru nevypada, ze by chteli upozornovat na bezpecnostni diry, ale shazovat servery kudy chodi. Ze nekomu spadne server po DDoS utoku nutne neznamena, ze tam ma bezpecnostni diru. Znamena to jen, ze neinvestoval do zabezpeceni proti DDoS utoku.
          • A o tom to je, v dnešní době musíš počítat s těmito naprosto základními věcmi. Podívej se na to, jak to vypadalo se servery Ubi, když spustili jejich slavnou DRM - díky DDoS útokům byly vcelku dlouho dole, ale poté to zabezpečili... Jak říkám, jsou to prasata, ale ať už úmyslně nebo neúmyslně dělají i trochu dobrého... Celé mi to připomíná, kdo založil firmy, které dělají antivirové programy? Lidé, kteří dělali viry...
            • RAF: Tak se podívej, kolik si tvůrce na Minecraftu vydělal a pak pochopíš. Servery musí být zabezpečené.
            • T.L.Blade:Mincecraft nehraju ale pokud vim tak to s gigantama jako je sony apod. nemá moc společnýho ne?
              Tak proč zrovna ten?
            • V dnešní době, pokud máš velkou firmu a nejsi schopen si zabezpečit server - viz. problém s bankou - tak to u je něco hodně špatně. Toto nabourávání je to samé, jako zabezpečení na dveřích - čim více zabezpečení, tím menší šance, že se něco posere. Podívej se na Sony, ta nechala dveře otevřené a oni toho využili...
            • posila
              Ale k cemu je dobre vyradit nekomu DDoS utokem servery a tim ho nutit zabezpecit se proti DDoS utoku? :)

              Nemam rad metafory, protoze jsou vetsinou naprosto mimo, ale tentokrat si to neodpustim: Zijeme ve spolecnostni, ve ktere si musime zamykat dvere, protoze by nas nekdo jinak mohl snadno vykrast. Ted ale prichazi banda blbu, kteri z legrace zacnou ucpavat klicove dirky, takze kdyz se vratim domu, musim vykopnout dvere, vymenit zamek, a poridit si ochranu proti ucpavani klicove dirky.
  • Hmm tak podle twiteru shodile ještě League of Legends login servery.
  • Jsou to pubertalni hovadka no.. Nekteri si honi po.rna a oni si honi pri tom, ze dokazali shodit server. Sice nic z toho nehraju, ale je mi to proti srsti.
    • asi tak nějak. doufám, že je dostanou.
  • Me zarazi jedina vec-To je opravdu tak slozite pro mamuti podnuky (jako je treba Sony) hackery vystopovat?
    • jenom jeste dodam ze kdyz maji ruzne ucty na facebooku a twitteru,jak slozite muze byt zjistit majitele? Nechapu a uz me ti zamindrakovani hackeri zacinaji stvat.
      • Tady z právního hlediska narazíš, protože nedokážeš spojit majitele Twitter účtu s daným útokem. On řekne, že si dělal srandu a šmitec.
  • Jsem zvědavej, kdy si vezmou na paškál Steam, battle.net a Xbox Live. Že to těm šmejdům nějak dlouho trvá. Copak to pro ně není výzva? Tak to vydíte drazí spolupařané, kam nás ta doba internetu a moderních informačních technologíí vede.
    • Hmm, věřim, že ze Steamu maji trochu strach :P. Určitě se ale pokusej a asi se jim to i povede. Ale Valve to samozřejmě nenechá jen tak (jako nenechala ukradnutí HL2) a postará se o ně... Doufejme, tohle jsou fakt magoři, kteří si potřebují něco dokazovat, někdo jim jednou ten hřebínek ale srazí a pak se budeme smát my ;).
      • MrSanta
        Možná se na Steam bojí kvůli reakcím uživatelů. Steam jich má hodně a většina lidí bere Valve jako dobrou firmu (možná jsou vyjímky typu Amylee, kteří jim nemůžou odpoustit, že ještě nevydali Half-Life 3 *1*), která se příkladně stará o své zákazníky. Určité obavy ze ztráty sympatií u "běžných" hráčů můžou hrát svou roli. Nebo to má Steam prostě dobře zabezpečené od toho průšvihu s Half-Lifem 2.
        • Co se stalo? Jaký průšvih s Half-Lifem 2?
    • Ještě by mě zajímalo, proč si to ti vývojáři popřípadě vydavatelé v důsledku těchto událostí lépe nezabezpečí? Vždyť teď už je téměř jasné, že na řadu příjdou úplně všichni ať už dříve či později.
      • Jedna věc jsou vývojáři, ale proč by o tom měl vůbec uvažovat takový Escapist...:/
        Nebo Kotaku, io9 apod...:/
  • Nevim, nic z toho co hackli nehraju ani nesleduju, ale prijde mi to docela debilni. Jenom nekde udelaj skodu a maj z toho srandu, to je fakt teda obdivuhodny. Jako recesi to taky nechapu. Proste budto je to pocin nejakej zakomplexovanejch debilu, nebo sou to nejaky anarcho-hackeri, kterejm vadi velkej marketing velkejch spolecnosti, nebo proste nic jinyho neumej. Pridelavat problemy a starosti lidem, ktery nijak neposkodili je ani nikoho jinyho, nevidim jako dobrej zpusob zabavy, a to je muj smysl pro humor a zabavu vetsinou hodne otevrenej, kolikrat az kontroverzni.
  • Ještě podporujte hackery no...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit