Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • risa2000
    Tak dík za radu, toho jsem se bál :). Jenom bych podotkl, že z mého pohledu byl Reach úplně neznámá věc (Halo universum jsem neznal), a po jeho dohrání jsem vůbec netušil, kdo je Master Chief a že existuje nějaká Cortana sice asi jo, ale vzhledem k tomu, jaká byla její role ve hře, vlastně mi uniklo, že to je důležitá postava. Takže jsem byl fakt panic :).
    Možná díky tomu jsem si to užil, aniž bych musel hrát předchozí díly.
  • ..čtyři miliony - ty miliony - hrady...nahrály.
  • No REACH byl "super" v tom, že hráči dopředu věděli, jak celá ta taškařice dopadne. Měl samostatný uzavřený příběh a Bungie do něj mohli beze strachu narvat všechen patos, který je jen napadnul. Jediný koho tam přímo neobachli byl Jun a to tuším jen díky jedné knize (nečetl jsem, takže možná kecám), dle které zemře jinde. To se to pak dělá hra, když nemusí mít holywoodský konec. Halo 4 je trochu jiná káva. Spin-off série, který se nakonec víc motá kolem vztahu Master Chief x Cortana, než kolem záchrany světa - která tam přirozeně JE. Jestli k oboum postavám nemáš už nějaký vztah (odehraný REACH tomu trochu pomůže, protože v něm jde především o Cortanu) a neplánuješ multi, tak se na to klidně vyprdni. Story je nakonec hodně příjemná, ale až když najdeš všechny terminály ve hře (je jich málo - snad jeden v každé misi) a projedeš si na jejich Waypointu videjka, která zápletku překvapivě dobře doplňují. Všechno do sebe hned víc zapadne, ale tenhle pocit by měl přijít už během hraní a ne až po dohrání - z mého pohledu je to trochu škoda. Jak jsem psal výše - velmi příjmeně se to hraje, ale story samotná si zasloužila větší kotel. A opět tam chybí scarab *16*. ales.smutny doporučuje Halo 3 - v zásadě proti tomu nelze nic namýtat, snad jen combat tam má oproti Halo 4 "feeling", jak kdybys vyloupil hračkárnu *4*. Storz problém Halo 3 je zase v tom, že uzavírá předchozí 2 díly. 3x chytrý z toho nebudeš - to ti garantuji. Můj tip by byl: Vtrhni na Halopedii, přečti dostupnou Halo story ke všem dílům, řádně prostuduj historii Master Chiefa, Cortany, Dr Halsey, Covenantu, Floodu, Forerunners a jestli se ti to bude líbit, vrhni se na Halo 4. Teď mne asi skalní fandové ukamenují, ale doporučím i Halo Wars. Spartans v akci, příjemný solitérní příběh s možnostá kampaň coopu, hra za hubičku - Halo univerzu ostudu rozhodně nedělá.
  • ales.smutny
    Zkusil bych trojku. Reach byl hodně specifický settingem, vlastně se vymykal konceptem klasickému modelu s Master CHiefem. Čtyřka má mnohem blíž k trojce. A jelikož půjde sehnat za pár stovek (asi doslova za pár), je to slušný test (a dobrá hra).
  • Zayl
    Bylo by dobré nepoužívat všeobecně chápané termíny pokud je tvůj výklad daných termínů naprosto mimo přijmanou oblast.
  • Zayl
    Ne/prodeje jsou výsledkem mentality, ekonomické situace a trendů v herním průmyslu.

    A musím říct že se mi nezdá, že by si vydavatelé snažili další generaci vychovávat. Všechny se snaží ojebat furt stejně, jen je ten ojeb zabalený do jiného balíčku.
  • risa2000
    Hrál jsem Reach (moje první hra na mojí první konzole :)) a byl jsem dost překvapen, jak se mi to líbilo - příběh, hratelnost, grafika, zvuk, v podstatě všechno :). Jenže pak jsem zkusil Anniversary a skončil někde uprostřed (nebo v první půlce), nějak mě to nechytlo. Jak by se to tedy dalo přirovnat k Halo 4? Má smysl to pro mne zkoušet?
  • Přesně tak! Hlavně u jedničky jsem si snad jako u jediný hry v options zvýšil hudbu na maximum, protože mě ten soundtrack vždycky strašně nakopnul. Je pravda, že Halo je taková bezhlavější řežba, ale na poli konzolových stříleček podle mě nemá konkurenci právě kvůli tomu jak se vymyká svym unikátním světem a příběhem.
  • ales.smutny
    Zisky z kin za první den projekce :)
  • Erien
    Asi hloupá otázka, ale jak se to srovnává s filmem. První den prodeje filmu na DVD?
  • ales.smutny
    Autor ale o prodejích nic netvrdí, to je ten problém...:) Že je tu ryze PC hráčů víc než těch, kdo mají i konzole je stále viditelné (a odráží se to dle mne i na těch ne/prodejích...ehm).

    A mám pocit, že sis zapomněl přehodit účty, tedy pardon, "skrýt identitu"...;)
  • heh a pri tom takova sraccka, kterou BF3 zakopava pod zem.
  • Hanzales
    Tuž já připíšu taky svou zkušenost :) Tehdy jsem hrál Halo 1 a Halo 2 na PC a nějak extrémní nadšení z toho nebylo. Když jsem hrál dvojku na PC, myslím jsem to pak v půlce taky přestal hrát, ale pak jsem byl u kámoše a hrál Halo 2 na xboxu a zatímco pak šli už všichni spát, já to mydlil až do rána :) Halo 4 jsem pořídil včera a hrál co čas dovolil (dneska pokračování). Po grafické stránce taky čumím, co z toho Xboxu ještě vytáhli, ale nejvíce bych asi vyzdvihnul právě tu AI a souboje. To mi příjde na celé hře právě že nejzábavnější. Protivníci skutečně využívají prostředí, taktizují, manévrují a často mně dostane nějaký ten malý pidižvík, jenž si nabije to svoje plivátko na maximum, sundá mi štíty a hned na to vykoukne další emzáč, aby mně dorazil :) Zbraně jsou taky variabilní a zábavné. Jsem docela zvědavý na ten mulťák :)
  • Viktor_H
    já nemyslel z hlediska kvality, ale tržeb.
  • Veskoslav
    Mě Němec:-D
  • Proč nejmíň kvůli ovládání?
  • HALO je sice dost dobrá hra (zrovna hraju). Ale vyloženě mě v ní chybý nějaký zlý Rus
  • HALO4 mno popravdě je to pro mě jen Unreal turnament 3 nic víc ( nechápu tu hysterii )
  • Veskoslav
    Beru v rámci pc platformy:) A Halo 4 nemá tak tupou AI jako série CoD:)
  • A co HALO4? *8*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit