Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • to jako mou gtx 680 s 2 GB vram muzu vyhodit nebo co si delaji prdeel?
  • frag.ment
    Poslední dobu (jako odkojenej PCčkář) jsem rád, že jsem přešel na konzole. Ale 4 GB VRAM mi připadá fakt jako úlet, to snad nemyslí vážně. To bude nějaka kachna..
    • Mato1987
      Nechcem sa s tebou dohadovať, alebo nebodaj otvorene hádať, určite máš na tvoje svoje pádne dôvody, ale ak si odkojený PCčkár tak by si mohol aspoň niečo vedieť o architektúre nových konzolových systémov. Kačica to určite nie je, jednoducho sa treba pripraviť, že pokiaľ tu bude táto generácia konzol tak treba mať grafiku s aspoň minimálne 4 GB vram, optimálne aspoň 6 GB do rezervy. Viem je to fakt absurdné, no bohužial, je to vďaka unifikovanej pamäti na nových konzoliach tak. Keď pomyslím, že jediná karta na trhu, ktorá ma 6 GB vram je gtx TitanBlack a stojí toľko čo tri nové konzoly alebo jeden kvalitný výkonný PC tak je mi do plaču.
      • frag.ment
        Já o HW architektuře nových konzolí vím celkem dost. Ale zaráží mě, že si dovolí chtít 4 GB VRAM na PC, s tím se při převodu snad dá něco dělat, aby nebylo takové množství potřeba. Spíš v tom bude lenost nebo neumění programátorů.
        • Mato1987
          Oni si v budúcnu budú dovolovať pýtať aj viacej vram, to je takmer isté. Konzoly majú celkovo 8 GB GDDR5 unifikovanej pamäte a 256 mb DDR3 na rôzne systémové úlohy , že? Takže, bohužial nedá sa nič robiť, ak si si nevšimol, hry sú primárne vyvýjané pre konzoly a ich publikum, PC porty sú žial v mnohých prípadoch odsúvané na vedľajšiu koľaj. Treba sa pripraviť, že behom nasledujúcich pár rokov budú novšie hry vyžadovať kľudne aj viacej ako 4 GB vram, už shadow of mordor potrebuje aspoň 6 GB na max nastaveniach, kvoli kvalite textúr.
  • Je to čím dál horší...vždyť ta grafika je taková nic moc,ty nároky jsou směšně přehnané!!! Pokud na max bude potřeba opravdu ta doporučená sestava tak je to fakt k pláči...
  • Začátkem roku 2012 jsem koupil Radeon 7950 se 3GB VRAM (nebyla to ale moc chytrá koupě, stála tehdy asi 11 tisíc) a zatím jsem nenarazil na jedinou hru, která by neběžela plynule. Ale pokud budu muset někde snížit kvalitu textur, tak se z toho neposeru. Vzhledem k tomu, že tato postarší karta bude podporovat i DirectX 12 a že vývoj grafických karet se hodně zpomalil (nemluvě o tom, že herní průmysl je na dně), tak mě ještě minimálně další 2-3 roky nic nedonutí kupovat novou kartu.
    • Mato1987
      Si si istý, že Radeon 7950 má podporu dx12? Zatiaľ je to len v rovine úvah a teorií, záleží na microsofte ako to nakoniec bude.
      "Based on preliminary DirectX 12 specifications as of July, 2014, AMD’s GCN-based products are expected to support DirectX 12 upon its release. The DirectX 12 specification and support for it are subject to change without notice."
      Ja som si napr. pred 2 a pol rokom kupoval úplne nový pc s gtx670 sli, ktoré ma vyšli na bezmála 700 euro a už dnes nezvláda niektoré hry na ultra detaily, ako wolf tno, watch dogs a nebude mať šancu ani pri evil within a shadow of mordor si s nimi určite na ultra nastaveniach nezahrajem a tak si o mesiac kupujem gtx970 a budem zahojený aspoň na ďalšie dva roky :)
      • 670sli je vykonnejsi jak 970, takze ti hry lip nepojedou. Navic, aby 670 sli neco nezvladalo je pekna piczovina, spis to bude rukama. *5*
        • Mato1987
          Ty si buď troll alebo si tupý troll, ináč si to neviem vysvetliť.
          • Ne, jen umim googlit benchmarky. A pokud ti sli 670tek neco nezvlada tak smula. Zadna karta nema vykon o tolik vetsi jak sli 670 ze by mezi tim byl rozdil, ktery by te dostal ze stavu nezvlada do plynule hry. Takzetak.

            Takze bud nechapes co znamena slovo nezvlada nebo mas smulu, nezvladat bude i 970.
            • Mato1987
              Evidentne nevieš :) Moje gtx 670 sli majú v prvom rade len 2 gb vram a v druhom rade, výkon v porovnani s 970, či nebodaj s sli 970 sa nedá vôbec zrovnávať, tým viacej ak sa budeme baviť o vyšších rozlíšeniach než 1080p alebo rozlíšeniach 1080p s rôznymi nastaveniami kvalitného antialiasingu ako napr. pre maxwell exkluzívneho multi-frame sampled anti-aliasingu. A to nehovorím o podsatnte nižšej spotrebe, vyžarovaniu tepla alebo novinke, ktorá sa volá Voxel Global Illumination, ktorá z hier v budúcnu bude robiť takmer realisticky vyzerajúce záležitosti a tak podobne. Predtým ako zo seba budeš robiť na diskusii chytrého si preštuduj fakty.
              Čau
      • jo uz to rikas podruhe, ze si kupujes novou kartu
        • Mato1987
          odkiaľ sa tú títo podmostoví obyvatelia stále berú.
    • vyvoj grafickych kariet sa vobec nespomalil, je sice pravda, ze za extremnym vykonom sa kvoli konzolam vyrobcovia GK nahlit az tak nemusia i ked aj to sa v podstate stale deje, ale na druhej strane ma nova rada GTX 9xx asi o polovicu nizsiu spotrebu, ako predosla generaci GTX 7xx, maju menej shader jednotiek, nizsiu pametovu priepustnost a podstatne mensi pocet tranzistorov a aj napriek tomu dokazu byt este vykonnejsie, ako tie predosle.
      Ak je toto podla teba spomaleny vyvoj, tak ja uz neviem, co by si chcel...
      • Placas nesmysly. Podivej se jak sel vykon GF2 GF3 GF4 atd. a podivej se jak se posunul vykon za poslednich 6 let od 2xx k 9xx. Pak pochopis ze vyvoj zpomaleny je.

        Btw, to ze 9xx je lepsi nez 7xx vubec nedokazuje jestli se vyvoj zpomalil nebo ne, zkus se zamyslet co to znamena vyvoj a zpomalit. *7*
  • pc maxtard race tu narieka na hw poziadavkami *1* *1*
    a to este nevedia, ze shadow of mordor potrebuje na ultra texture na 1080p 6gb vram *2*
    • Ale zase sa ukludnime a vratime sa naspet na zem..nikto nariekat nebude, to za prve a za druhe, tie textury budu v tom pripade mat taku ostrost o ktorej bude snivat este nasledujuca generacia hracich skriniek, ale inak si borec..nie..vazne si! *1*
      • Mám rád tyhle vtipálky z 30fps klubu.
    • Mato1987
      Aj to je jeden z mnohých dôvodov prečo tú hru obchádzam obrovským oblúkom :)
      Je ale treba podotknúť, že 6 GB VRAM je nutné len keď hraješ hru na ultra nastavenia v 1080p s ultra textúrami a high-def texture packom :)
      http://oyster.ignimgs.com/wordpress/stg.ign.com/2014/09/ShadowOfMordor-2014-09-25-20-55-27-91.png
      Ja osobne som zvedavý koľko grafickej pamäte bude potrebné pre GTA V PC port, to len potom budú náreky, keď bude potrebné na hranie GTA V na PC v 1080p na ultra nastaveniach 12 jadro od intelu a 8 GB vram :D
      Koľko vlastne je PS4 vlastne schopné využívať z tých 8 GB unifikovanej pamäte? Okolo 5 až5.5 GB pre hry?
  • Škoda že se sami takhle střílí do zad. Nicméně pokud hra splní to co prozatím slibuje, tak si ji rád koupím. Mám rád herní výzvu.
  • A další zpráva bude, jak se hra na PC neprodává, ale hodně pirátí. Hodně lidí půjde přinejlepším, nejdřív zkusit warez (pokud nebude demo), zjistí že to nejede a bude to. Někteří se ani s tim warezem nebudou obtěžovat....
    • No vidis...a potom su tu ludia ako ja, co premyslaju, ze si predobjednaju PC verziu.
      • Nepochybně takový sou. Nepochybně ale timhle přicházejí o velkou část zákazníků z PC scény...
  • Mato1987
    Konečne ohlásili doporučené požiadavky, ja už som si aj rovno objednal gtx 970 s 4 GB vram pre istotu :D Na túto hru sa nesmierne teším.
  • Přidám se k ostatním stížnostem. By se měli borci zamyslet. Ne každej má doma herní server. Nebo nám chtěli nazančit, že je načase míti doma minimálně dvě čtyř jádra. 3x NVIDIA TITAN ve SLI, 64GB RAM, a 1TB HDD + 250GB SSD? Nebo že by to bylo schválně, aby si každý koupil herní konzoli?
    • keby ta grafika aspon zodpovedala tym poziadavkam tak drzim hubu lenze uz par rokov tu mame hry co vyzeraju daleko lepsie, ach jaj zlaty WD
    • Člověk nemusí být genius, aby mu docvakolo, že neoptimalizace portů i samotné pirátství na PC konzolím jen prospívá.
  • misho8723
    To je daň, za tú výbornú kombináciu : hra od Japoncov, ktorý tradične nevedia spraviť dobré PC porty + engine, ktorý patrí po technickej stránke k najhorších enginom na trhu...

    A načo udávať minimálne požiadavky, proste každý problém čo budú mať PC hráči, sa povie nato, že ľudia proste nemajú taký PC aký oni udali.. ak človek nemá tak silný PC ako oni udali, tak proste čakajte problémy... nevadí, že hra vychádza aj na staré konzoly s 256 VRAM, proste PC verzia bola odstavená na vedľajšiu koľaj, a tak sa proste s tým zmierte, že hra vám buď pôjde zle, alebo dobre ale na najnižších nastaveniach, kde bude vyzerať možno aj horšie ako verzie na starých konzoliach..
    • Mas to trochu pomylene *7*
      Pokial viem, tak sa vzdy snazia udavat co mozno najrozumnejsie poziadavky, aby logicky oslovili co mozno najvacsi pocet ludi, nie aby sa potom pri staznosti mali naco vyhovorit...vobec to tak nedava zmysel *1*
      A tie doporucene sa vzdy nastreluju takto vysoko, pocita sa s maximalnym nastavenim grafiky + vysoke plnohodnotne vyhladzovanie + vysoke rozlisenie...divil by si sa, ako takato kombinacia dokaze vystavit aj high-end grafiky, mam extremne pretaktovanu GTX 780 a pri AC4 so vsetkym na max + 4X MSAA a Fyzika na high, jej dava solidne zabrat a fps miestami klesa az pod 40 snimkov, obdobna situacia napr. aj pri FC3.
      Takze az take prehnane to zas nebude, kazdopadne staci hru trochu upravit a pobezi jak z praku aj na slabsich storojoch bez nejakej vyraznej zmeny vo vizualnej stranke *3*
    • ved to ma rovnake poziadavky ako wolfenstein na rovnakom engine akurat sem dopisaly tu VRAM ... nic viac pojde to tak isto
      • Mato1987
        Presne tak, aj pri wolfenstein tno si potreboval aspoň 3GB vram aby ti to bežalo na max detaily.
        • Blbost mne to ide v pohode s 2GB na max pri FHD
          • Mato1987
            Ísť ti to kľudne môže ísť, otázne je aké máš priemerné fps *3*
            • Mato1987
              a to práve preto, že hraješ na tom nižšom rozlíšení, si si vedomí toho, že megatexture technológia u id5 tech enginu nastavuje kvalitu textúr podľa toho aké je nastavené natívne rozlíšenie :)
            • Odar 322 ma pravdu, nejedu sice Full HD, ale trosku nizzsi 1680x1050 a wolf jede na i5 2500 (3.3ghz) a GTX670 AMP! 2GB na max stable 60fps.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit