Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Disk: 50 GB volného místa na disku
    Jo kdyby to znamenal omega-super-fíha grafiku. OK uznám to jako něco s čím se musím smířit.
    Ale o to nejde. Grafika bude pěkná to určitě.
    Bohužel id Tech 5 na kterým to jede totiž tak trochu nezvládá práci se zvukem. Se zabaleným zvukem. Odhadem 20-30 GB bude jen hudba a herní zvuky.
    Ale zas je to velmi kvalitní a nenáročný engine. Vše má své zápory.
  • XXHUGOXX
    Len dúfam, že to bude dobrá hra ! A 50 GB ? Fúha, tam bude ako v Rage určite kopu textúr a krásne výhľady. Teším sa ! *4*
  • Tie nizke naroky na graficku kartu a v podstate aj na pamet ma na svedomi Megatexture. Skor bude dolezite ako rychlo dokaze PC streamovat data a tiez je potrebny vykonnejsi CPU, v porovnani z grafikou, na dekompresiu textur/dat a celkovo spracovanie. Vyhoda megatexture je prave v nizkych narokoch na pamet a aj na samotnu graficku kartu. Ostatne aj samotny Rage bol cekom slusne schopny bezat na intelackych integrovanych grafikach v Sandy/Ivy Bridge cpu (I5/I7).
    • Xcomik
      To co píšeš je naprostý nesmysl :-) Tady si evidentně pletete engine a engine. ID tech nepoužívá megatexture to používá Frostbite (a proto také stojí za starou belu v hodně směrech například že vyžírá CPU jak smyslu zbavené) ID či Unreal 3 a 4 nebo třeba od Cryteku CryEngine využíva funkci "Buffer texture" tahle funkce dovoluje přednačítat textury dopředu aniž by to výrazně ovlivnilo výkon CPU!

      Problém konkrétně u hry Rage a ID Tech 5 byl v tom že na PC verzi použili detailnější textury a které samozřejmě měli větší kapacitu než ty na x360 a v tom je defakto zakopaný pes protože buffer pro textury byl navržen na X360 kde je velikost jeho bufferu uměrná velikosti celkové paměti konzole (ta činí 512MB paměť která je nasdílená pro operační pamět i pamět pro grafickou kartu)

      Pokud jde o nového Wolfíka který jednak neběží na ID Tech 5 ale na verzi 6 (ikdyž co si tady budem namlouvat je to starý dobrý ID tech 3 jen s novými prvky kdy největší změny byly provedeny podle mě hlavně u 4 generace). Pokud však nepřekopali fyzikální model tak by tu hru mělo bez problému na minimální nastavení s 30FPS utáhnout i Dual Core od Intela (třeba Intel pentium Dual core). Ostatně ID3 tech byl jednoduchou fyzikou proslulý viz třeba Quake 3 Arena a jeho pověstné Jumpy :-)

      Osobně počítám že mi to můj nizkofrekvenční notas co jsem si o vánocích pořídil rozchodí bez nějakých velkých problému.
      • adept na nejlepsi koment :D zaprve motas technologie enginu mezi sebou, megatextury opravdu umi engine od id a zatim je jediny. i kdyz uz prvni krucky s megatexturingem udelal pan carmack v id tech 3, konkretne v datadisku team arena a mapach mpterra 1-3, aby si ho dale pak doladil v enginu id tech 4, konkretne v quake wars a cele to zavrsil v tech 5. a tohle se mi na tomhle studiu libi, ze jdou pekne poporadku, a jejich engine prinasi opravdu nove veci, a ne jen vylepseni jiz davno objeveneho.

        jinak id tech 6 opravdu zatim neni. nicmene kdyz uz zminujes jumpy ala q3, tak jiz tyto finesy byly v mnohem drivejsich enginech od id, at uz to byl tech 2 coby prvni dva dily quake, tak id tech 1 v doomovi umoznoval vsemozna zrychleni a podobne finesy.
      • Waaav a dufam ze napisete aj nejaku knihu, nech sa tie vedomosti nestratia.....
        S Megatexture Carmack zacal cvicit ked dokoncili Quake 4 a pripravovali Enemy Territory:Quake Wars.Ostatne to je aj prva hra ktora tuto technologiu od ID Softu pouzivala (aj ked to robili Splash Damage ale na engine stale pracovalo ID), i ked Carmack sa vyjadril ze to je skor taka beta verzia Megatexture. Myslienka Megatexture je virtualizacie textur, co jednak umozni jedinecne povrchy pre objekty, tj ziaden tiling (textury sa nemusia opakovat) a tak isto jednotna praca s texturami z hladiska kodu (tu tazko povedat co to znamena kedze zdrojaky Id Tech5 niesu dostupne ale pravdepodobne odpada nutnost memory managementu okolo nahravania textur o to sa stara engine, bez nejakeho zasadneho limitu na velkost). V dalsom kroku/engine Carmack planoval nieco podobne ale ohladom vertexov/meshov. Dnes sa ostatne pouziva nieco podobne - Texture Atlas, ale to je trochu v mensom. V podstate je to zbalenie viacerych textur/bitmap do jednej velkej s tym ze cely management ohladom mapovania uz ma na starosti DirectX.
        Frostbite oficialne ziadnu megatexture nepouziva. Je mozne ze maju nejaku podobnu technologiu implementovanu, ostatne texture Atlas sa dnes bezne pouziva, ale rozhodne nic podobne Megatexture tam nemaju.
        Inak asi sa ti nejak pletu cisla - ID Tech3 = Quake3, ID Tech4 = Doom3 a ID Tech5 = Rage. Ak mas pocit (lebo inak to nazvat nedokazem, urcite nie vedomost) ze ID Tech 5 je v podstate ID Tech 3 + par vylepseni, tak ti odporucam pozriet si zdrojaky Q3 a Doom3. Oba su dostupne.
      • No vida, pan je expert na enginy *1*
      • http://en.wikipedia.org/wiki/MegaTexture
  • Dildo_Vagins
    Nic moc, Metro má mnohem lepší grafiku a i7 k tomu potřeba rozhodně není.
  • Tak toto je dost dobry marketingovy tah... i7 a GTX 460 .. vzhladom na to ze je tam zahrnute toto combo tak pocitam, ze myslia i7 z dobry ked vysla GTX 460 co je 4 jadry bez hyper threadingu, teda slabsi ekvivalent dnesnej i5. Co znamena, ze sa nemusi nikto bad o HW naroky, toto pojde skoro kazdemu absolutne v pohode, kedze ako pisu toto su naroky pre FULL HD 60 FPS max detaily, tym padom by to mal byt schopny zahrat 4 rocny PC bez problemov.
    • pardon za chyby.. par preklepov *9* nemozem editovat
  • jen tech 50 gb místa me pekne sere, mam v ultrabooku jen 128 gb ssd budu to muset hodit n externák
    • Já jsem rád, 50GB je mi ukradených, mám herní počítač a pokud 50gb znamená kvalitní textury nebo něco takového, sem s tím.

      Notebook není na hraní, určitě ne na kvalitní a ultrabook je jen horší notebook (já vím v reklamě do tebe hučí, že je tenčí, ale realita je taková, že je ještě míň místa na chlazení atd.).
      • Ja vim ze to není herní stroj, mam aho na praci, mam macbook air kvuli OSX potřebuju na střih videa a grafiku pracovne OSXko + finalcut.

        Ale obcas si rad zahraju D3, WOWko atd

        počítač jen na hraní je beru jako kravinu, na to je konzole. Pocitac beru že je i na praci. A ultrabook s výdrží aspon 12-15 hodin proste potřebuju sem furt mimo elektřinu a stříham videa atd...a každá vaha navíc je znát takhle to mam kilovej tenkej notas s dostatečným výkonem a výdrží. Ale jak rikas chlazení je na hry nic moc v max zateži při hraní sou teploty 80-90, ale to mi dělal i velkej notas co sem míval dřív + jeste throttil protože měl limit na 90ti...haswell co mam v notasu ted ma maximum 100, u notasu jsou vyskoé teploty normální...

        Mam to primarnbe na praci ale obcas si rad zahraju i na cestách a doma mam konzoli...počítač by mi byl k nicemu jen na hry je to zbytecne drahe a na praci mi stačí ten notebook...
        • Vzhledem k tomu, že to hodláš hodit na PC místo své konzole doma tak PC na hraní asi nebude tak zbytečná hovadina jak se tu snažíš presentovat, jinak by sis to hrál doma na konzoli
          • konzoli si sebou nenosim, az budu doma budu hrát doma, ale kdyz vim ze ted budu mesic mimo dum tak sem rad ze zrovna tahle hra na kterou se dost tesim pude i na muj notas..u jinejch her to tak neresim ale tohle vyckavam víc než ostatní
            • No a v tom případě to není "zbytečnost", i když je to jen jedna hra...
        • No tak si nestěžuj, nechápu co řešíš. Já mám herní nadupaný počítač na hraní, na net, na všechno. Žádné kompromisy.
          • A vazi kilo? Vydrzi 8h bez el. zasuvky? To vypada ze nechapes k cemu ntb, resp. ten "horsi ntb" ultrabook je. To je jak kdybch si stezoval, ze sroubovakem nemuzu zamlatit hrebik... Navic cpu ultrabooku ma 7-20W, na co by tam bylo to chlazeni?
            • Tak to ste si hosi trocha spletli nicky, ja o zadnym mojem notebooku nepsal, ale jinak dobry. *15*
            • Ty si vážně myslíš, že tu někoho zajímá tvůj notebook s malým diskem.
            • Samotná bedna Fractal R4 váží 12kg a je pěkně pod stolem, přenášet nic nepotřebuju. Myslíš, že notebook nemám? Měl jsem jich už několik, srovnáváš kraviny. A proč myslíš, že to žere 50W ta srajda? Protože to nemá výkon. Můj monitor jstojí co běžný notebook. Ty jsi sem přišel a stěžuješ si, že máš málo místa na noťasu, který vůbec není na hry a na to, aby jsi tam měl terabajty místa. To je jako přijít do salonu Škodovky a stěžovat si, že s tou Oktávií nemůžeš jezdit závody, prober se a neotravuj tady s takovýma nesmyslama.
  • Keyz
    Špatný nadpis. Má to být: Hardwarové požadavky Wolfenstein: The New Order jsou debilní.
    • Gambit92
      Souhlasím, ale na druhou stranu celá PC scéna brečí jak konzole brzdí vývoj a pak se objeví jeden nebo dva tituly co si dovolí mít trošku vyšší nároky a už se tu brečí ve velkým že to jsou idioti co neumí optimalizovat. Tak teda buď máte namakaný PC, nebo držte huby a buďte rádi že jsou nároky nízký
      • Nebul tady *9*
      • Keyz
        Jestli to opravu využije to CPU dobře, tak budu brečet radostí.

        Na druhou stranu, kde je pak ten pokrok když to chce starou slabou kartu?
        • Gambit92
          Někdo to tu už psal že jde o jinou technologii, kdy CPU neustále (de)kompresuje textury a grafika už je jenom plácá na místo... Asi je to reakce na to že konzole mají dost často mnohem silnější CPU než GPU
          • Gambit92
            Silnější berte s rezervou *1*
  • TheGGG
    HW nároky podezřele nízké. Pokud to ale bude nějaký p*jebaný port co bude mít nevysvětlitelné fps dropy v prázdné chodbě, pak je to celkem jedno. U nejdené hry kterou jsem měl na pohodu rozjed sem už zažil nevysvětlitelné kolísání v místech kde se doslova nic nedělo.
  • Hele přijde mi to divný že ty vydavatelství nemyslel na výdělek, menší nároky=větší dostupnost=větší prodeje ne?
    • Tak tak, uz len staci najst supermana-programatora co im to zoptimalizuje :)
    • Gambit92
      PS3 a Xbox 360 mají pokrytý, tam budou zisky asi nejvyšší, těsně u nich asi bude PC takže dostupnost mají vcelku dobrou (plus těch pár lidí jako já co to podpoří current gen verzí na ps4)
  • Jack1947
    Ne nejsou... jen hraci krvácí ale jinak v poho. Kazdy ma I7 minimalne 16gb ramku a nakou tu 760-560( nevim nevyznam se tolik v grafikach...) tak nakonec se to vyplati.

    Ty nadpisy... *7* uch.
    • Veskoslav
      Každý má i7? Můžeš mi Jacku vysvětlit důvod pořízení i7? Sice se postiženým lidem nemá smát, ale u Tebe udělám výjimku.
      • Jack1947
        Pockej ty si vazne myslis ze... je to mysleno vazne ? (nekdo vymyslel tu prezdivku Pleskoslav tak ji asi budu pouzivat k tobe se mi celkem hodi.)

        I7 procík za 6-7litru . Zadny problem ne ? *15*
        • Veskoslav
          Ano Jacku, u Tebe by mě to naprosto nepřekvapilo, kdyby jsi to myslel vážně. Blbý si na to dostatečně. A používej si, co chceš. Stejně jsi za idiota ty;)
      • Krescz
        sarkasmus ti nic nerika co? *7* ...ted se zasmeji ja tobe muhahahe
        • Veskoslav
          Jack a sarkasmus? U něj sotva poznám, kdy to myslí vážně, kdy si dělá srandu a kdy se snaží něco sdělit světu. To je jako hledat u berušky, jestli pohyb pravé přední nožičky je znaková řeč nebo není. Přečti si diskuzi k novému CoD, co tam zase píše;) Pak pochopíš, že sarkasmus se u něj těžko hledá.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit