Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Zajímavej počin a vůbec nejoriginálnější ztvárnění duševní temnoty a zoufalství v povedeném prostředí... grafika hlavně postavy je hodně povedená.

    Moc jsem nepochopil jak přesně funguje ta auto obtížnost.

    Je to až tak moc depresivní že člověk z toho má až pomalu halucinace a stavy úzkosti taky a to se říkalo o DS že to je temné tady to je tím pádem šílenství čiré.
  • Kravicka
    Screeny http://steamcommunity.com/profiles/76561197988962147/screenshots/?appid=414340&sort=newestfirst&browsefilter=myfiles&view=grid
  • tahle diskuze je ukázka debility zdejšího stáda, 9/10 příspěvků je zde od lidí, co tu hru hrálo maximálně na youtube.

    Není na čase už něco s touhle komunitou něco udělat?
    • Klidně bych se i zaregistroval, ale opravdu ten zdejší mor anonymů, kteří píši pod jedním nickem do jednoho vlákna už je za hranou. Dle mého je zdejší situace neúnosná.
      • To jsem psal ja (a) jen jsem si zapomel zmenit nick protoze taky pisu hovadiny pod vice nickama
        • Proč to děláš? Co z toho jako máš?
          • kdo tě za tyhle provokace platí? amerika?
            • Kure, prase a Kalousek, symbol korupce
  • MickeyMutant
    Pokud někomu vadí klaustrofobně úzký úhel pohledu, ať si zkopíruje tyhle dva řádky:
    [/script/engine.localplayer]
    AspectRatioAxisConstraint=AspectRatio_MaintainYFOV

    do souboru Engine.ini ve složce WindowsNoEditor. Pro soubor Engine.ini zaškrtnout Atributy na Read Only (přes pravou myš – Properties) – video

    A jestli vás navíc vytáčí loga po spuštění, přepište si názvy souborů LoadingScreen.bik, NinjaTheory_Logo.bik, ThirdParty_Logo.bik a UE4_Logo.bik v adresáři Movies ve složce s hrou.
    • supeer diikec *14*
    • Mam konzoli kde to prepisu?
      • Jestli máš DSko, napiš si to na něj fixou a až si koupíš PC, můžeš ho použít jako tahák.
  • Recenze úplně na nic. O možnosti permanentní smrti po větším počtu úmrtí ani slovo, jen jak je autor skvělý a projel to na nejvyšší obtížnost bez úmrtí. A informace, že to jede plynule na Titanu X má také obrovskou vypovídací hodnotu, vzhledem k tomu, že tuto kartu má asi dle redakce games.cz 99% hráčů.
    • permadeath je hoax ...

      inak ta hra je skvela , je to 8 hodinovy neuveritelne atmosfericky ponor do duse choreho cloveka zapasiaceho s vlastnymi demonmi . Odporucam pozriet si po dohrani prilozeny dokument , tam je vysvetlene aj preco su hadanky spravene tak ako su spravene.

      a teda ja sa priznam ze na klavesnici a mysi mi ten subojak uplne lahky na zaciatku neprisiel a parkrat som pri nom umrel .. , mozno na gamepade by to bolo lahsie.

      a posledna vec sluchatka su pre tuto hru MUST , bez nich to ani neskusajte
      • Hoax?
        • no ano HOAX , nepravdiva poplasna sprava sirena samotnymi autormi a prizvukovana aj samotnou hrou

          https://www.pcgamesn.com/hellblade-senuas-sacrifice/hellblade-permadeath-bluff
          • Dík za odkaz. *4* Měl jsem za to, že je to míněno vážně.
  • Ja ty pribehovy hry stejne nechapu. To se radeji podivam na dvouhodinovy sestrihany film na YT. Dulezita je pro mne hratelnost a podle toho co jsem videl jde jen o chozeni koridorem a nezazivne souboje.
    • Jednou s tebou snad bobe souhlasím. Nejde o to, že bych neměl rád příběhové hry. Ale "interaktivní filmy" viz Last Guardian nebo toto, kde herní mechaniky jsou spíše jako bonus, prostě nemusím. Ale tady na games tě každý bude flamit za to, že se ti nelíbí nějaký experimentální počiny, nemáš přece žadný vkus a nerozumíš životu, si omezený... Budu trochu ofenzivní a řeknu to narovinu, "Jsme ti inteligentní tolerantní lidé, ale pokud máš jiný názor než mi, šup s tebou na hranici" *4*
    • P.S.
      Pro ty co zajimaji pribehy: kdysi v davnych dobach existovaly takove veci, ktere se delali z papiru (to je takova vec co se pouziva na zachode napr.) a na nem byli vytistene pismenka. To se pak svazalo a vznikla vec ktere se rikalo kniha. Ja vim, jsem uz starej ale nase generace to cetla.
      • Já mám knížky rád, ale preferuju interaktivnější a, řekněme, více pohlcující zážitky, tj. příběhové hry.
      • Nečetl jsi nic, čtenářský deník jsi opsal. *4*
  • Ronox
    Pěkná polovina z vás tady řeší naprosté hovadiny a očividně jste si udělali o té hře i přes tolik deníčků špatný obrázek a čekáte od toho něco jiného, než Hellblade ve skutečnosti je. Je to hlavně o tomhle a překládat to vážně nebudu.

    "It's an incredibly well told story and visualisation of mental illness. I love the way they show that symptoms often don't come from the sickness itself but from the way society treats those who suffer from it. Her relationship with her abusive father and the way she kept telling herself that it was actually all her faut, further worsening her mental state, was also incredibly well depicted. So, so often people suffering from mental health problems internalize that everything that's happening to them is their fault, that the sickness is their fault, that what other people have done to them is their fault.."

    Takže ještě jednou. Je to indie hra s poloviční cenou. Fycházet fyzicky, tak to je nějakých 650, ale bohužel. 1$ = 1€. Na hře dělalo hlavně asi 13 lidí, ke konci zhruba 20 a s dabéry 25. Hru si vydávají sami bez vydavatele a proto je pouze digitálně. Pokud máte rádi Firewatch, Tacomu, Gone Home, Limbo, Inside apod, tak do toho jděte. Pokud se vám tyhle hry hnusí, nepřitahují vás, tak se Hellbladu vyhněte, jako čert kříži. Není to akční hra, ale když už na akci dojde, tak si ji lze užít (combat difficulty ramp up!).

    Pro mě jedna z her roku. Je netradiční, svěží a v určitých aspektech posouvá herní průmysl zase o krůček dál.
    • To jsou moudra jak kreslit vodu na mape bilou barvou ;) Ale vazne, v jakych aspektech tohle podle tebe posouva herni prumysl? Tohle malinko zavani prirovnanim he hram jako HL, nejspis dost prehanis.
      • Fordzy
        Herní průmysl předně posouvá snaha vývojářů zaplnit díru na trhu a prorazit s novým konceptem "AA" hry: Grafika na úrovni AAA her, malý rozpočet, malý tým, krátká herní doba a poloviční cena. To jsem se dozvěděl z jejich přednášky. Herně je revoluční v použití zvuku, nikdy jsem nezažil abych měl pocit že slyším hlasy ve své hlavě. Samozřejmě je to podmíněno hrát se sluchátky. Doporučuji shlédnout deníčky.
      • Horké Léto nějak posunulo herní průmysl?
      • Ronox
        Kvalitou příběhu a jeho vyprávěním. Vyobrazením mentálního stavu hrdinky a po technické stránce si to hraje s Unreal Enginem tak hezky, že jsem stále přemýšlel, jak to asi dělali. Není to revoluce, ale rozhodně další posun ve vyprávění příběhu v takových hrách, který jsou na něj zatíženy. Ano .. vládne zde forma nad obsahem (tím herním).

        Stejně jako poslední Doom pro mě posunul gunplay ve FPS hrách, nebo Dishonored level design, nebo GTA V otevřený světy, tak tahle posouvá naraci a zlidštění herní postavy. Přeháním? Mysli si to klidně. Já ti to vyvracet nebudu. Ta hra mě uhranula tím, jak byla svěží, za jakých podmínek vyšla a hlavně tím, co ve mně jakožto v hráči dokázala vyvolat za pocity k protagonistce.
        • Hele klid, tou posledni vetou uz se dostavas nekam, co tu nikdo slyset nechce. Gta5 je super hra, ale otevreny svet to posouva v cem? V nicem, vzdyt tam nejde vubec nic delat, nic, co by tu predtim nebylo. Vzdyt ty dnesni otevrene svety jsou porad stejne tupe a umele, jen vetsi. Fyzika nereaguje vubec na nic, moznosti prostredi defakto nulove. Mezi barakama a prostredim muzes leda tak chodit a jezdit. Ani ta pitoma vyloha se nevyskli, kdyz nabouras, nic, nic a zase nic.
          • Ronox
            Jde o malé věci, které tam nacpali a taky o to, jak si to město žije vlastním životem ;)

            https://www.youtube.com/watch?v=eG-JY9xuVjM
            https://www.youtube.com/watch?v=B583iit13tw
            https://www.youtube.com/watch?v=MmIgFtLa00Y
            • Proboha, to jako vazne se snazis vest rozumnou debatu s LVfalusem? Toho tak maximalne zajima, aby tady neco vyblil a pak mu to mohli "bratranci" naklikat...maximalne se tak zasmat, jak si ten blb o sobe vazne mysli, ze neco vi a umi... :D
            • Heh, to je posun jak noha teda :) Predskriptovane npc jsou na pohled fajn, ale vliv na hratelnost/interakci nula. V 98 roce jsi v HL hodil granat a on zanechal stopu/rozbil sklo v prostredi, v GTA 5 o 20 let pozdeji udelas co? To jsme se fakt posunuli. Jen ke to vetsi, na pohled hezci, ale to je tak vsechno. Jak jsem psal muzes se v tom na pohled zijicim ovsem tezce umelem meste, kde nic nejde delat a nic nereaguje v nejakem sirsim dusledku, leda tak prochazet. To mas jak Zaklinac 3, velka fajn mapa, hezka grafika, ve vesnici plno npc, ktera si jakoby ziji svym zivotem, ale tim to konci. Mecem seknes do dreva a ani triska neodleti :D

              Nezer to tak, zpatky na zem. Treba v GTA 6 konecne budou aspon nejake zakladni fyzikalni interakce mezi hracem a prostredim :) Spis ale tipuju, ze to bude zas jen vetsi "zijici" mesto ;) Uz by to chtelo fakt neco vic, nez to, ze spadne lampa na ulici po narazu (a to jeste pokazde stejne) :D Je to fakt velka bida po teto strance ty hry dnes, pritom vykonu mame dnes jako nikdy.
              To driv prijde 8k, nez zhasne svetlo po vystrelu do nej :D :(((
        • Uplne s tebou souhlasim.
      • asi ma na mysli doplneni koridorovy rubacky o halusky, uplnej skok pro lidstvo
  • nesnasim hry s takhle debilnim uhlem kamery.. za chvili mam zablokovanej krk :) proto jsem nedohral ani dead space a tohle vypada to na peknou nudu
    • Osobně mám taky radši hry z prvního pohledu.Je to víc přirozený a člověk se do toho víc vžije.
      • To asi nebylo myšleno o pohledu (první vs třetí) , ale o úhlu kamery. *4* Dneska je postava vidět vždy z boku, takže vlastně hráč pořád zírá do strany...nebo naopak plně ignoruje svou postavu.. U starých her byla vždy vidět uprostřed, což si myslim, že bylo lepší.
  • skaven
    Technicky je hra v pořádku. Na konfiguraci i7 7700k + Titan X držela bezproblémové snímkové frekvence při plných detailech a rozlišení 4K.
    ...a co to ma povedat dalsim 99,9percentam hracov ktori tuto konfiguraciu nemaju? *1*
    • A ty si neumis najit benchmark na netu? 30vterin a vis jak ti hra zhruba pobezi. Me by spis zajimalo co je pro autora bezproblemova snimkova frekvence :) To he siroky pojem, ktery se pro dost lidi lisi.
    • Butthurt AMD fans :). Myslim ze sa z toho da vydedukovat ze na FullHD to pobezi naplno uplne v pohode na mainstream grafike...
      • skaven
        v podstate mas pravdu, odkedy mam gtx1070 so slzou v oku spominam na radenony(grafika sama o sebe ok, ale nvidia drivery...to je des)
  • Proč tam nemáte obrázky, že hry? To jako konzole neumí dělat obrázky?
    • Jsi negramotny? Recenzovana verze: Windows.
      • Windows neumí dělat obrázky?
        • nightborne
          Eh? Prvních 36 screenshotů v galerii je přímo ze hry (ano, takhle to fakt vypadá), zbytek jsou promo co tam zbyly po různých preview a článcích.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit