Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Derp_1337

    "vytvořit si PSN účet mimo bydliště je porušení podmínek a člověk riskuje
    ban, a tedy ten tah může reálně znamenat, že spoustě lidí, kteří si hru
    pořídili, bude znemožněno ji hrát."

    To je nějaký nesmysl. Ještě jsem nikdy neslyšel o tom, že by někdo dostal ban za účet v jiné zemi či regionu. Internet (a Youtube) je plný lidí, co takhle hrajou.

    Stačí si vytvořit účet z jiné země (či regionu) a každý si pak může vesele zahrát Helldivers 2 či jiné hry.

  • Derp_1337

    V těch zemích, kde PSN "oficiálně není dostupný" se v klidu můžeš přihlásit do jiné země či regionu.

    Je to úplně běžná věc, že si lidé udělají účet v jiné zemi.

    Jak tady někdo napsal výš, tak na netu najdeš hromady Youtuberů, kteří chcou závodit v Gran Turismo a tak si udělali PSN účet na USA serveru.

    např: https://www.youtube.com/watch?v=JAlZMcMtf3I

  • A proč potom prodávali hru i v zemích kde PSN nefunguje, když od začátku věděli že bude potřeba? 

  • aspa

    žádný ban neriskují. Tohle jsou fake news. Ukaž mi jeden příklad banu za učet mimo svůj region. Je vtipný, že se stačí podívat třeba na určité youtubery GT7, kteří pravidelně využívají USA účet, aby mohli závodit na USA serverech. 

    Nesmíš věřit všemu, co si pustíš/přečteš o této kauze. 

  • MishKonn

    Článek úplně mimo:

    - V EULA ani původním FAQ taková povinnost nebyla, hra s takovým požadavkem tedy nevyšla. Toto bylo upraveno později, kdy na to někdo poukázal. 

    - Není to vůbec o tom, že by si někdo nechtěl založit zdarma účet, ale proto, že služba PSN není dostupná ve spoustě zemí + vytvořit si účet mimo bydliště je porušení podmínek a člověk riskuje ban, a tedy ten tah může reálně znamenat, že spoustě lidí, kteří si hru pořídili, bude znemožněno ji hrát. 

  • Hidden

    Ne, bylo to tam od zacatku, jak pise Derp (a je potvrzeno v odkazovanem threadu na Reddit). Pro potize pri launchi ho pouze docasne nevyzadovali, ale na Steamu nutnost PSN uctu svitila uz minimalne od predobjednavek.

  • nebolo to tam...pridali a upravili to dodatocne...povodne bolo v podmienkach ze ten ucet NEBUDE povinny k hraniu..obhajovaci obhajuju tentokrat neobhajitelne a siria nepravdive informacie

  • Mikit

    Ano, jde hrát i bez Epic launcheru ze Steamu. Ale musíš tam na začátku odkliknout nějak propojení s Epicem. Tedy pokud si dobře pamatuji, tak si nemusíš dělat přímo plnohodnotný Epic účet, ale udělá ti to nějakou "anonymní verzi" čistě pro RL. (viz níže) Ano je to jedno kliknutí a něco se stane a můžeš fungovat, ale já se rozhodl že to neudělám. 

    https://www.reddit.com/r/fuckepic/comments/itzkjn/rocket_league_on_steam_now_requires_an_epic_games/


  • aspa

    tak doufám, že používáš alespoň Apple s USA účtem a ne Google Android :D, když se tak bojíš o své data.

    Vždycky mě dostanou borci, co se bojí o svá data a pak mají  Android a Facebok a bůh ví co ještě. Tím neříkám, že jsi to ty, ale takových je x.

  • Derp_1337

    Jediné, co ty aplikace sdílí, je ID tvého profilu a tvůj nick. A Steam poskytuje některým 3rd party stranám informace o zakoupených hrách (k marketingovým účelům).

    Ale k tomu se dostane: 

    1.) úplně každá osoba v tvém Steam friend listu

    2.) vývojáři a vydavatelé od tebou zakoupených her

    3.) a úplně každá osoba, která navštíví tvůj profil (pokud sis teda nenastavil úplně soukromý profil a zakázal sdílení dat o tvých hrách)


    3rd party aplikace se v žádném případě nedostanou k tvému Steam přihlašovacímu loginu, tvému emailu, tvému heslu, a nebo k tvým platebním údajům.

    Jenom nezapomeň, že by jsi neměl všude používát jedno stejné heslo.

  • MARTASLJ19

    Kamarát máš to trochu popletené. Rocket League ide dodnes v pohode hrať na Steame - BEZ NUTNOSTI EPICU!!! Fall Guys ide v pohode hrať na Steame - BEZ NUTNOSTI EPICU. 

    Toho ohľadom PSN bola len otázka času. Ani hry od MS nejdú hrať bez prihlásenia do MS Konta aj keď je hra na Steamu už nejakú dobu. 

  • Proky

    Naivní to je, ale já osobně netuším co si nasdílejí mezi sebou aplikace, co tam naprogramují a riskovat to nemusím ne?

  • Derp_1337

    Tak marketing je jedna věc a realita věc druhá. To je fakt.

    Ale myslím, že tady jde spíš o ten crossplay.


    Všimnul jsem si jedné takové situace. Když je host hry z PS a ostatní hráči z PC, a pak to ten host leavne, tak ta hra vždycky skončí. Ale když jsou všichni hráči z PC, tak pak po leavnutí hosta je šance, že hostování hry přebere jiný PC hráč. A podobně to funguje když všichni mají PS. 

    Jestli sjednotí ten primární klíč, podle kterého se hostuje, na ten PSN účet, tak by to snad mohlo vylepšit některé aspekty hry.

  • zx_spektrum

    No hele ta myšlenka není až tak úplně zcestná, nepochyboval bych o tom, že Sony marketing určitě někdy někde zmíní vysoký počet PlayStation účtů aby tím vytvořili iluzi vysokého počtu hráčů na PS.

  • Mikit

    OK, tak v tom případě beru zpět. Pokud to tam bylo, tak v pořádku. Díky za opravu. 😉

    Tak budu dál našvanej jen na Rocket League, tam kdysi určitě nebylo. 🙂

  • Derp_1337

    "Mám, jenže když jsem si kupoval ty hry, které to vyžadují, tak jsem o
    tom věděl. Ale tady je za mě problém v tom, že si člověk koupí produkt a po nějaké době ti řeknou, tak a teď se tady registruj nebo už si
    nezahraješ."

    Nevíš, o čem mluvíš. To vyžadování PSN účtu tam bylo od začátku. Už v předprodeji v roce 2023 to tam bylo napsané. 

    Ale pak při vydání Sony napsalo, že kvůli technických problémům to není nutné. Ale už to očividně opravili.

    A jen tak mimochodem: ve hrách, kde funguje crossplay mezi různými platformami, je vyžadování účtu na domovské platformě vývojářů celkem běžná věc.


    Tady máš Reddit vlákno, kde je screenshot z prosince 2023: https://www.reddit.com/r/Helldivers/comments/18cbz9y/why_does_helldivers_2_require_a_psn_account_on/

  • Derp_1337

    Píšeš dost naivní věci. Jak si jako myslíš, že to sdílení probíhá? Že na server Sony nakopírují tvoji platební kartu? 😂

    Sony nemá vůbec žádný přístup k tvým privátním věcem.

    Jediné bezpečností riziko vzniká pouze v případě pokud si účet PSN registruješ na úplný stejně mail jako Steam účet a pak budeš na mailu, Steamu a PSN používát stejné heslo. 

    Ale pokud máš jenom jeden mail a všude používáš stejné heslo, tak to je tvoje blbost.

  • Mikit

    K disku. Ano souhlas, ale tomu se dá předejít. Lépe řečeno minimalizovat riziko. Aktuálně měním disk pokaždé když dosáhnu kapacity. Koupím dvojnásobný, překopírují, starý dám do šuplíku a jedu dál. Do budoucna plánuji NAS, 2 disky a zrcadlit. Šance že kleknou oba existuje, ale opět je to o minimalizaci rizik. 

    Ke koupi. Na to abych si nekoupil hru, nepotřebuji výmluvu. Helldivers mě celkem zajímají, ale zároveň běžně nekupuji hry za víc jak 9.99 euro a nemám problém počkat si na tuhle cenu i několik let. Jako ano, koupil jsem asi 2 hry nad 30 Euro,  5-10 her nad 20 Euro a třeba 20 nad 10 Euro, ale zkrátka nekupuji je běžně. Toho co se dá hrát za takovou cenu je dost, jen pro mě ty hry prostě vychází o 5 let později. Ale za ty třeba 3 roky, kdy na tu cenu Helldivers 2 klesne, bych nad tím určitě uvažoval. Takhle ale už ne.  

    K propojení. Já měl jenom PS1. Ale neříkám, že nemám Steam spárovaný s Uplay nebo  Originem. Mám, jenže když jsem si kupoval ty hry, které to vyžadují, tak jsem o tom věděl. Ale tady je za mě problém v tom, že si člověk koupí produkt a po nějaké době ti řeknou, tak a teď se tady registruj nebo už si nezahraješ. A i když už pro mě tahle situace nenastane, protože tam bude uvedeno, že je k hraní potřeba PS účet. Tak zkrátka nechci podporovat firmu, která tohle udělala. Je mi jasné, že je těch mých neinvestovaných 10 euro bude stráááášně bolet, ale je to zkrátka můj osobní postoj.  Ale samozřejmě chápu, že pro 99% hráčů to není problém. Prostě to tam odklikají a v klidu si budou hrát. A to není kritika, jen to prostě každý máme nastavené jinak. 

  • Proky

    Problém je, že PlayStation byl párkrát napaden a byly velké úniky dat atd. Takže nechci dále nikam sdílet svůj Steam účet s firmou typu PlayStation. Hraju na PC od roku 1993 a nikdy jsem nevlastnil konzoli, ani s tím nepočítám a nechci vlastnit konzoloidní účet. A problém je i v tom, že po několika měsících ti řeknou, dej si PS účet nebo máš smůlu? Není to na vrácení peněz, když nechci zakládat účet a hlavně propojit ho se svým Steam účtem (kde mám svoje platební karty) a přes 400 her a riskovat, že zas ukradnou data PlayStationu?

  • Derp_1337

    Trololol

    Tenhle příspěvek je totálně mimo. Kde se v článku mluvilo o monetizaci? Nikde.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit