Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hairy_Ass
    Na slůvko "sociální" začínám být pomalu alergický. *4*
    • Řekl bych, že spojení "sociální síť" (mám na mysli virtuální podobu) je totální nesmysl. Nemůžeme se bavit o čemkoliv "sociálním" když se pohybujeme ve virtuálním světě.
    • Jo, to já taky a už pěkně dlouho. *1*
    • MrSanta
      Taky mi to nevoní. Holt už jsem asi moc starý a pro mnohé hry nezapadám do cílové skupiny. Naštěstí je ale stále co hrát. Sice z nových her mě oslovuje méně titulů, ale milovaný GOG (nejen on) má ještě velkou zásobu titulů, které si moc rád zahraju.
      • nwm me je 17 a citim to stejne sra*ky jako FB nepatri do her at udelaj kvalitni hry typu half life 1 a ne sr*ky posledni dobou
        • Naprostý souhlas... jak mě se stýská po tom aby se vydávaly nové hry typu Half-Life.1 ale to už je asi nemožné... zatím to vypadá že budou pouze odpad *13*
      • Amylee.Anderson
        Moc starý? Tak to já na to budu asi zas moc mladá, protože k tomu mam stejnej postoj...
        • MrSanta
          Tebe podezřívám z toho, že jsi emzák, takže na tebe se lidská měřítka nedají použít *1*
          • Amylee.Anderson
            *8* Proč?
            • MrSanta
              http://2.bp.blogspot.com/-RrM4SdPywdc/ThqAsskn2gI/AAAAAAAAE6M/QW4EvpjGvfQ/s1600/Truth%2Bis%2Bout%2Bthere.jpg *15*
    • Cosi
      Ze mě se proto stává asociál.
  • Amylee.Anderson
    Až budou hry digitálně distibuované a co nejvíc "sociální" ablablabla, tak se uzavřu do svého singlplayerovského krabičkovského světa :3
    • Kdepak, budes se starat o deti a na kraviny jako hrani her nebudes mit cas :-).
      • Vsechno je otazkou priorit. Znam hrajici duchodce (hrajici nove hry),rodinu s detmi co maji 2 pocitace a hraji vsichni,. Znam ale taky lidi,co si vecer sednou k pocitaci,tesi se na hru,ale diky unave z hrani nic nemaji,takze vlastne nehraji i kdyz by chteli *2* Znam lidi kterym po 15 letech aktivniho hrani uz nove hry nic nenabizi,tak si z nostalgie jednou tydne na hodinku zablbnou na tom svem titulu a jsou spokojeni. Znam lcloveka,ktery zacal hrat az kolem 50,kdy uz se nemusel starat o deti a mel dost casu. A znam lidi,kterym po ''prohranem mladi'' uz hry vubec nechybi a vubec je nelakaji. *2*
        • Ja hraju rad, je to moje hlavni zabava. Presto po te co se mi narodilo dite tomu mohu venovat tak 10 % casu co driv. A ted je na ceste dalsi dite, to asi bude uplny konec. No, od te doby co mam dite mi nevadi kratka herni doba her. I ty nejkratsi hraju nekolik tydnu. A v podstate o nejak zvlast dlouhodoby titul nemam ani zajem. Zvlast kdyz je slozity a po nejake dobe musim premyslet co s jak se dela a ovlada. A ted si to dejte do souvislosti s tim, ze prumerny vek hrace je pres 30 let a tedy vetsina hracu kupujici hry nejake to dite ma.
          • Presne tak to je, taky nemam rad kdyz dohrani hry trva moc dlouho, navic vsechny tyhle dlouho hrajici hry jsou zalozene na tom, ze se neustale pohybujete ve stejnem prostredi vracitese odevzdavat ukoly plnite nove ale ve stejnem prostredi max. se par veci zmeni, ale oproti tomu takova strilecka co trva jen X hodin misto 50ti jede furt dopredu nevracitese proste porad vam to serviruje novy a novy zazitek nove prostredi a je to fajn proc to hrat neustale dokola jednu mapu kdyz to nekoho bavi ok at si honi body v MP ale sposta lidi sirada zahraje a priste chce hrat zas neco jineho....
      • tak bude hrát s dětma..
  • Jestli je herni budoucnost to, ceho jsme v posledni dobe svedci, tak nas ceka pekelne spatna budoucnost. Pay to win system i v klasice typu Diablo, prakticky ve vsech mmo z "nizsi ligy", cod kupujeme uz po pate, hlavni cast energie dava vydavatel do nejake socialni site aka facebook ale s mesicnima poplatakama. Hry naprosto ztraci svoje rysy a stavaji se trapnym odvarem toho co kdysi byly - Arcania. Vsechno je strasne "socialni" ale to co cinilo kdysi strategie strategiema uz v nich jaksi chybi ( AoE: Online ). Po docela povedenym rpg (Dragon Age) prichazi druhy dil jako konzoloidni grc. Neustale svadeni developeru na to ze za vsechno zlo muze warez a v posledni dobe je moderni hate na bazary s hrama. Jenze zamyslet se a vydat hru co za to stoji to ne, to stoji moc usili. Zajimalo by me jak to skonci, jestli hry budou proste facebookovy zdi za ktery budem platit a psat na ne novy herni zazitky, pricemz hra pobezi dole v malym okne a vlastne nebude mit zadny obsah.
  • Cahir
    To jsou zase žvásty. *7* Ať si tohle pako klidně dělá hry pro sociály, náročnějšího hráče opravdu propracovaných her tohle skutečně nemusí zajímat. Vždycky totiž budou casual vývojáři, kteří budou dělat hry pro casual publikum. Stejně tak budou sofistikovaní tvůrci, kteří se nikdy nesníží k tomu, aby dělali trapárny na mobily. Ambiciózní tvůrci budou vždycky cílit k sobě rovným, takže vždycky budou vznikat dobré hry pro náročné hráče.

    Já např. nejsem na žádné sociální síti, takže jsem donedávna neměl možnost vidět, jak tam ty hry vypadají. A i když bych se normálně na nikoho neosočoval za to, co hraje, tak v případě Farmville, jež jsem viděl v akci, mohu říct jen toto: To je pro absolutně vymaštěný degeneráty, jimž u této ultrasrač*y nutně musí zakrňovat mozek. I čumění do zdi je proti tomuhle lepší. Jestli si nějak představuji totální mrhání časem, je to tohle a této zrůdnosti podobné srágory.
    • Hle ty jsi se nám adaptoval. Jsem překvapen, že to musím napsat, ale plně s tebou souhlasím. *1*
    • Jsi nezkuseny a naivni. Herni prumysl se meni a nektere zanry a technologie upadaji. Ja jsem rad hraval propracovane tahove takticke akce jako je treba ufo: enemy unknown nebo jagged aliance. A kde jsou dneska takove hry? Nemysli si, ze vsechno musi trvat vecne, jakmile masa hracu o neco ztrati zajem, je smytec.
      • Cahir
        Ale vždyť já hovořím o mase jako o té, která není cílovou skupinou autorů, jenž mě zajímají. Herní průmysl se změnil pouze v tom, že se z něj stal masový byznys, takže hry velkých studií jsou mířené na casual hráče, jejichž nároky jsou vskutku malé. Stále ale existují studia, a podle mě vždy budou, která budou dělat menší hry, pro menší okruh hráčů.

        Takže ne, nečekám žádné zázraky např. od takového Skyrimu či třetího Mass Effectu - to jsou prostě ryze mainstreamové hry (v nejlepším slova smyslu), u nichž se dobře relaxuje. Jsou i sofistikovanější mainstreamovky (Deus Ex, Zaklínač, Fallout: New Vegas), jejichž autoři úspěšně zvládli oslovit masy, ale "pod povrchem" skrývají mnoho obsahu i pro náročnější hráče. A je-li řeč o opravdu uměleckých skvostech, pak to chce pátrat mimo běžnou produkci. Pointa ale je, že ty hry byly, jsou a budou.
  • Je nacase, aby se socialni trh oddelil od trhu herniho. A aby tihle PR paka vypraveli takovehle blaboly tak maximalne v cosmopolitanu.
    • *1* tak tak
  • má pravdu, v Číně už mají datadisk k Diablu 5 http://kotaku.com/5839205/china-not-only-has-diablo-v
  • Já teď hraju Nákup. Super hra, skvělá 3D grafika, multiplayer nabízí kooperaci i deathmatch proti ostatním hráčům a i jiné módy. Nejdřív dostanete quest v podobě nákupního lístku, na vyšších obtížnostech delšího a hůře čitelného. Pak si vyberete lokaci a jdete na to. Brutální, akční a platíte až na konci úkolů. Bomba. A tolik cest! Můžete ukecávat obchodníky i spolunakupující, můžete protihráče návadět do míst, kde rozhodně nenajdou věci ze jejich seznamů, můžete být altetičtí nebo stealth jak je libo (jen se nesmíte nechat chytit). Prostě úžasné. A sociální jak mazec.
  • Fallon
    Jasne herné budúcnosť, už to normálne vidím ako budeme mať všetci naťahaných 30 free2play FPS, 20 F2P MMORPG, 50 zavodných blbostičiek.... To už tým ľudom tak hrabe ,že sú schopný prísť s podobnou myšlienkou!??
    Nechápem na čom vôbec mohli postaviť podobnú úvahu. Už hranie 1 multyplayerovej FPS alebo MMORPG(aj tých F2P) je časovo dosť náročné(teda ak v tej hre chcete aspoň niečoho dosiahnuť) ako si teda myslia ,že v budúcnosti ich budeme hrať 10? Jo a skoro by som zabudol, nie len hrať ale aj pravidelne platiť aby sme si mohli nechať tú "kúúl" čapku/samopal.
    Chápem ,že úspech CODčka a jeho copy/paste politiky musí niektorých k takýmto úvahám viesť ale ako si predstavujú zavedenie takéhoto modelu na celý herný biznis? To by sa im nato za chvíľu vyprdli a causal a hráči, už len kvôli peniazom(ak nie kvôli nude).
    Skutočne kam ten svet speje.... *11*
  • Cosi
    Já si taky myslim, že časem vytlačí on-live a gaikai kamenné obchody. V horizontu 20 let. Do té doby ale budu štastně nakupovat krabičky. Mám rád krabičky.
  • what a load of crap

    bulvar.tiscali.cz
    • Cahir
      Vývojář něco blekotá (v tomto případě blbosti) a povinností herního webu je o tom zpravovat hráčskou komunitu. Takže je všechno naprosto v pořádku, ty bulváre. Bulvár by byl, kdyby se tu začali objevovat hovadiny typu: "Matka zapomněla nakrmit svoje mimino, páč hrála WoW a ono kvůli tomu zdechlo"...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit