Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Catch22

    na AMD čekat nemusíte nedávno oznámili že na vývoj high endu v grafickym segmentu rezignujou...od amd mužem čekat výkoný karty vyšší střední třídy za dobrej peníz.

  • V případě 2080 za o něco vyšší cenu o něco vyšší výkon 1080Ti, k tomu navrch RT a TENSOR jádra. Kdo RT nechce používat nemusí, pokud někdo chce 4K 60 MHz FPS, ale po dohrání se stejně může pokochat na těch efektech. Rozebírat kolik mm2 plochy čipu platím za něco, co nebudu používat je zbytečné, čipy vždy na sobě mají části, které hráč nevyužije, nebo by mohl využít ale nemůže, viz první tesselátor u Radeonů, ale i u Vegy by se našlo a nikdo jí za to nenadává, není důvod, prostě myslí dál než za současnou generaci grafik, což AMD aplikuje delší dobu.

     Vtipné je, že dříve někteří říkali, jak jsou nV čipy v porovnání s AMD omezené o nějaké funkce  a teď najednou, když se dostane čip v plné palbě, tak je to zase špatně. To, že hry s RT přijdou o měsíc dva později je vskutku lidská tragédie :) Na to jaká je to novinka je to i tak super výkon, takhle rychle dostat RT a podporu dalších funkcí do tolika her.

    Naopak, kdyby u NV tyto plochy čipu 20x0 nacpali jen CUDA jádry, tak by Vega a ostatní šly rovnou do lowendu a nevím, co by do příchodu 7nm AMD prodávalo, resp. za jaké ceny, takže pro zachování konkurence je tento krok nV, kdy se nežene po max výkonu, dobrý.

    Cena 2080 při uvedení je o 100 USD vyšší než u 1080 při uvedení. Když se 1080Ti přestanou prodávat, tak pak se bude porovnávat s čím? 2080Ti pak není nic jiného než obdoba prvního Pascal Titanu X, tak netuším v čem je problém. 1080Ti přišel až po cca 3/4 roku od vydání 1080, což byla zároveň sleva Titanu, byl to podobný výkon za nižší cenu, zároveň slevnila i 1080. A že 2080 za ty peníze není max hiend, to nebyla ani 1080Ti, právě kvůli Titánům.

  • Podle mého názoru jsou obě karty velmi dobré a nemají konkurenci. Kdo chce to nejlepší bez ohledu na peníze, prostě musí vzít RTX 2080 TI. Obecný problém je nárůst ceny. Nvidia nemá konkurenci v tomto segmentu a tudíž diktuje v podstatě libovolné ceny. Navíc ceny grafik zvedla zavrženíhodná mining horečka. 

    Kdyby ceny nebyly tak vysoké, mohli bychom nvidii tleskat. Takhle má člověk takovou pachuť na jazyku. Škoda. Ceny padat nebudou. 

    Každopádně dobrý kus techniky a nová technologie bude snad mít v budoucnu široké uplatnění. 

    • Whoossain

      Souhlas. Původně jsem sice v porovnání 1080 Ti vs. 2080 preferoval starší generaci kvůli nejistýmu uplatnění nových technologií ale jak mi připomněl jeden poměrně detailní test, tak se musí brát v potaz i nárůst výkonu přetaktováním, optimalizací pro novou generaci, novými ovladači atd.  U 1080 Ti vs. 2080 tu máme, po přihlídnutí k výše uvedenýmu, tu nakonec máme jako favorita nováčka, který za stejnou cenu nabízí větší potenciál.


      U 2080 Ti tu pak asi můžeme brát v potaz jako nejbližší konkurenci jenom Titan V s cenou přes 80 tisíc a s nižším výkonem (a bez nových technologií). 


      Mimochodem, některý 1080 Ti se ještě dnes pohybujou s cenou mezi 27 a 30 tisíci. Referenční 2080 Ti je, jako novinka s kompletně novou architekturou, chlazením, technologiemi atd. se pohybuje okolo 32 tisíc. 

  • Borok

    Prvý krát som u graf´ík zvedavý s čím príde AMD. S procesormi nedávno prekvapili, 7nm grafiky by mohli úspech zopakovať.

  • Anarcha

    Tak nárust výkonu maximálně o 10FPS u 2080 vs 1080TI , celkem výsměch když se kouknu na ceny karet NV Epic Fail

    • drasta

      Jj rozdil 2-3k je fakt katastrofa u grafiky za 20 litru :D

  • Bobrkola

    Považuji se za klidného člověka a hate moc nemusím, ale u řady RTX 20X0 se musím opravdu držet. To co Nvidia předvádí je fakt otřesné. Poměr cena/výkon je stejná jako u 1080 (tedy výkon cca +30%, ale i cena + 30%). Ospravedlňují to ultra novou technologií RT, která je prostě úžasná a bude to nový level v osvětlení a stínech a tím pádem to úplně změní pohled na věc. To zní opravdu "zajímavě". Vtipné ale je, že do data vydání RT nebude podporovat ŽÁDNÁ hra a není tím pádem možné zjistit z recenzí, jak si na tom grafika stojí, než si ji nadšenci 1. den koupí (pokud vím, tak se ještě neví, kdy bude RTX do her implementováno). 

    Jirka ve FC říkal, že by s RT měly hry běžet na 60FPS ve full hd, ale 1440p bude pravděpodobně 40-50 fps. Což je v době, kdy se "spoléhalo", že nová generace přinese 60 fps ve 4k opravdu skvélá práce a já tleskám (Sarcastic).

    Osobně mě nejvíc štve, že nevydají řadu GTX 11X0, kde by byl stejný čip, bet RT jader, protože pokud upřednostňuji vyšší fps před super grafikou, tak bych v případě koupě RTX 20X0 platil za něco, co nemám v plánu využít.

    Doufám, že se v zimě Radeon ukáže, předvede generaci grafik se super poměrem cena/výkon a Nvidii vypálí rybník. Myslím, že mají nejlepší příležitost za posledních x let, jak si ukousnout podstatně větší podíl na trhu. Plus si (opět dle mého názoru) Nvidia zaslouží dostat přes čumák (podobně jako Intel), aby se opět zaměřili na výkon.

    Ok to je z mého pohledu vše a teď si rád přečtu proč a jak jsem ve svém názoru mimo :). 

    • Jenže technologii RT nemusíš používat, tedy zustaneš při starém a pak máš z obou nových RTX karet nejlepší karty pro VR a 4K hraní. 

      A kolik grafik dnes zvládá realtime RT? ;)

    • Bobrkola

      A ještě si dovolím doplnit, že jsem opravdu zvědavý na novou generaci konzolí. Protože pokud (a nejspíše ano) bude v nové generaci konzolí tato generace grafik, tak:

      1) Si můžou lidé na konzolích mohou o 4k 60fps nechat zdát

      2) To zabrzdí vývoj nové grafiky i u her na konzolích, tak na PC


      Ale abych byl aspoň trochu optimista: Podle mě je ideální čas na nákup PS4 PRO... protože je jisté, že ještě pár let 100% vydrží :D.

      • Draken69CZ

        Tam bude APU od AMD.

      • S vypnutým RT je 60 fps stabilních na 4K. Konzole nebudou používat tyto GPU. 


        Tyto karty jsou top pro hraní ve 4K. Neexistují lepší. Zatím 

  • drasta

    Ja chapu ze ted leti hejt novy generace ale rozhodovat se mezi 1080ti a 2080 tak mam jasno. Vykon porovnatelnej ale ma spoustu zajimavejch novejch technologii. Na RT to sice neni ale to novy AA  by mohla bejt fakt dobra vec.

    • Whoossain

      To je pravda. Na druhous tranu jde o to, jak se nový tehnologie rozšíří. Je fakt, že 2080 má ještě rezervy ohledně taktování a ovladače a nový hry, optimalizovaný na novou generaci GPU ještě jejich výkon navýšej. To už přeci jenom předchozí generaci nečeká.


      Já osobně jsem dlouho nedělal novou sestavu, tak jsem více méně rozhodnutej pro Ti verzi. Ten cenovej rozdíl oproti 1080Ti/2080 alespoň z části zalepí prodej současnejch komponentů. Jsem zvědavej na testy nereferenčních modelů v nějakym detailnějším provedení (průměrný FPS, minimální FPS atd.)...

  • mezigenerační náskok RTX 2080 oproti GTX 1080 je velký

    To je vtip nebo jste dostali zaplaceno? Nárůst výkonu je ostudně malý, obzvlášť s přihlédnutím k ceně. S těmi cenami ale půjde Nvidia velmi rychle dolů, tohle je neprodejné.

    • Nárůst je mezi 25 až 50 % bez plně optimalizovaných driverů. Drivery můžou výkon ještě výrazně zvednout ani nemluvě o další blízké spolupráci s vývojáři sw a her. 

      Ceny dolů nepůjdou. Nvidia nemá tady zatím konkurenci, takže proč snižovat cenu?

      Cena je pro mě jediný mínus. Jde jinak o výborné, nejlepší karty. Ovšem poměr cena/výkon nicmoc samozřejmě. 

    • jiri.svak
      30 % je 30 %. Není to tak zářné jako minulé generace, ale pokrok to je. Poměr cena/výkon proberem v recenzi.
      • Pokrok to je, ale rozhodně ne "velký" :-)
        • Je to druhý největší nárůst výkonu napříč posledními generacemi nvidia karet hned za nárůstem, který představovala předchozí 10X0X generace oproti 9X0 generaci a tento nárůst byl legendární a fantastický. Navíc jsou tu dvě zcela nové technologie, kterým se dedikuje část karty. Uvidíme, jak se tyto technologie prosadí, ale nvidii nelze vyčítat, že její karty nejsou výkonnější a pokrokové. 


          Hlavní problém je cena! 

  • No jo no, Nvidia je v tomto segmentu bez konkurence, tak to pojala jako Apple. Chceš novou technologii, tak plať. High end novinku za startovací cenu stejně kupuje omezená skupina zákazníku. Navíc výrobní cena vs prodejní je směšná, takže pokud by to vůbec nešlo na odbyt je kam cuknout. Pro mě je vždy na prvním místě poměr výkon cena, a ta je obyčejně u High end věcí špatná, takže 1080Ti je lepší volba. Co bude za dva roky, budu řešit za dva roky ;-)

  • Kravicka

    Ty karty nemaji smysl za tu cenu.


    a to jsem chtel 2080ti kupovat jeste pred odhalenim ceny a podrobnejsiho infa.

    • nightborne

      Jsem na tom podobně, přiznám se. Akorát, pokud mám jít ještě hlouběji do duše, pořád o tý 2080Ti tak trochu přemejšlim. Ačkoliv si plně uvědomuju, že to neni dobrej kauf. Prostě protože je hrozně pěkná a já jsem asi technofetišistickej mentál, či co =)).

      • Draken69CZ

        Převzala roli Titanu, prostě chceš TOP a už je ti jedno jestli je to za 20 nebo 30. Ale je to v podstatě jediná karta z řady 2000 kterou má smysl kupovat.


        Osobně pokukuju po jetý 1080Ti kolem 15k. #sockastajl :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit