Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To je nostalgie, až na Locomotion jsem hrál všechno, hlavně jsem hrával RCT a Transport tycoona... bezva hry :)
  • Trochu OT, ale fascinuje mě, jak si čím dále tím více lidí uvědomuje sílu a krásu staré izometrické grafiky - ať už se jedná o RPGčka, o RTS nebo o tahovky. Pro mě osobně se 3D grafika nikdy vizualně nevyrovná kultům jako Roller Coaster Tycoon, Fallout nebo Commandos. To se právě tehdy do technologie dostalo UMĚNÍ, což se při dnešní filozofii "co nejvíce se přiblížit fotorealitě" moc stát nemůže.
    • mne sa RCT3 pacil i ked na RCT1 to nemalo.
    • rancor1223
      Tak 3D grafika určitě svoje místo má. A to i u RTS/RPG, ale musí být odůvodněná. Podívej se třeba na Planetary Annihilation, něco takového by jsi bez 3D nemohl nikdy vytvořit. Starcraft (řekl bych) přesunem do 3D taky nijak výrazně neutrpěl. Jen se to musí umět udělat. Izometrická grafika se částečně vrací také proto, že je výrazně levnější.
      • Kdyz zminujes Starcraft tak bych jen pripomnel, ze je sice ve 3D, ale pohled je zafixovany a urcitym zpusobem zustava stejny jako pred lety. Jen vypada graficky lip. To same by se dalo i s TTD, ale proste tam se jedna o celkovy koncept cele hry a ten byl suprovy. A ano bohuzel se v dnesni dobe prizpusobuje hra grafice nikoliv grafika hre a jejimu konceptu.
        Ale jsem zvedav na nektere projekty jako Star Citizen, Elite:Dangerous, Torment:TidesOfNumenera a nektere dalsi..
        • 3D grafika se nutně hned nerovná lepší grafice. Já mám kreslenou 2D grafiku raději, než jakoukoliv 3D grafiku.
        • Open TTD má nyní dokonce i 32b grafiku (zBase). Je to pecka.
      • danny_the_hound
        Izometrická grafika je lacnejšia na počítačový výkon, no jej výroba nemusí stáť nutne menej peňazí. Ostatne aj nový Torment mal byť pôvodne 3D a o 2D sa začalo uvažovať až keď sa vybral istý finančný obnos.
        • Vytvoření iso grafiky je podle mého dražší, resp. pracnější - třeba Commandos bylo promodelované ve 3D, pouze pak přerenderováno. Tzn. při tvorbě grafiky nebylo žádné omezení počtu polygonů ani velikosti textur, protože ve výsledku to byly jen 2D bitmapy které použili. To ale mluvím jen o grafice. Oproti tomu je 3D dražší kvůli technologii, enginu, particles a podobným efektům, fyzice atd., o tom žádná. Každopádně jak jsem už psal, 2D izo je pro mě stylovější a třeba jak tu uvedl Simcity 2000, to je přesně ono, vyloženě jsem si užíval koukat na ty baráčky, jak byly rozestavěné atd., prostě nádhera - to se potom člověku taky jinak hraje, když ho baví jenom se na to dívat. Ve srovnání s tím se musím Simcity 5 vyloženě smát jak je to hnusně rádoby moderní, bez stylu, bez estetiky.
          • A hrál jsi vůbec nové SimCity? Že není moderní, bez stylu a estetiky? Hmmm, asi jsem hrál něco jiného...
            Ano má chybky a já přiznávam že nyní sám čekám až přijde update 2.0, ale i přesto je to hra na kterou jsem dlouho čekal a má své kvality.
            Mimochodem na TTD, SimCity a sérii Civilazaci jsem vyrůstal, krásné to herní časy.
            Znovu bych si je ale prostě nenahrál. Za prvé už na to nemám tolik času a za druhé proč, když tu mám nové modernější SimCity.
            • Poslední SC je právě příkladným vzorem toho, jak 3D grafika zničí původně kouzelné izometrické zážitky. Bez duše, bez uvěřitelnosti s tunou sterility.
          • rancor1223
            Jestli se nepletu tak právě Project Eternity má izometrickou grafiku protože je to levnější. Myslím, že to říkali v tom prvním gameplay videu. V případě Commandos bych i věřil, že to bylo dražší jak klasický vývoj 3D grafiky, ale to proto, že to vlastně byl vývoj 3D grafiky.
            • Přesně tak, jinak zase trochu OT, ale nechápu proč Pyro Studios dneska dělá sociální hry a mobilní aplikace. Rozumím že to je třeba jistota výdělku, ale nikdo mi neříkejte že kdyby tihle kluci ze Španělska nahodili na kickstarter Commandos 4 kampaň, že by neposbírali minimálně dva míče... Je fakt že nevím kdo vlastní práva na značku Commandos, ale i kdyby se to nejmenovalo Commandos 4, ale byla to typově podobná hra se štítkem "Made by Pyro Studios", peníze by jim lidi dali...
  • walltar
    Jo když už se nám vrátil Chris Roberts a Lord British tak by snad Sawyer mohl následovat. Poslední co sem o něm slyšel, že dělal na něčem mobilním.
  • rancor1223
    Ok, jdu stáhnout OpenTTD. Donutili jste mě *1*

    Doporučte mi nějaké dobré mody.
    • av8 aviators aircraft set
      2cc trainset
      eGRVTS (auta)
    • cokoliv, co začíná na CS/CZ + DBset + Total Town Renewal set (nebo tak nějak) a pokud ti příde, že v základu je málo průmyslu na spojování a chceš pořádnej challenge, tak ECS (Extended Cargo Scheme) sety. Jo a pak něco s loděma a letadlama, nevim z hlavy jak se jmenujou, ale moc jich tam na výběr neni, takže asi najdeš. A moc často nehraju, takže ti pak možná ještě někdo poradí líp
      • rancor1223
        Nehledám vysloveně HC challenge, TTD mě celkem minulo (na rozdíl třeba od Theme Hospital a Enemy Unknown) takže bych raději nějakou "normal", možná "hard" obtížnost (prostě aby mě po hodině hraní neměla na háku, ale zase aby tam po hodině hraní neměla jeden autobus). Vždy když jsem se do OpenTTD chtěl dostat, zasekl jsem se právě na AI, hra ji totiž v základu neobsahuje, ne? Nějakou to nabízelo jen pokud jsem nesahal na nastavení v generátoru mapy.
        • daj si rok aby si mal letadla. postav 2 letiska dost dako od seba a mas penaze opstarane. Potom mozes stavat co len chces
        • AI stojí za nic. Jedině snad ChooChoo. Ale i analfabet rozseká úplně všechny.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit