Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • presne, osady v jednicce to byl proste des... dreveny chaloupky z identickych klad (jako kdyby z pvc)... clovek byl rad ze je nekde v lese...

    nicmene jsem zustal nekde v pulce hry a uz mne nebavilo furt to samy porad dokola... meh

    • Icocz

      Člověče a já si myslel, že hraji něco jiné než ostatní. A měl jsem to naprosto stejný. Po 50% mě nic netáhlo dopředu souboje stále stejný přivázat k podlaze a  pár ranami dokončit. Ty chalupy jsem si taky říkal jestli to myslí vážně. Jinak jsem to hrál na Pc a druhý díl mě teda k nákupu PS nepřesvědčil a ani případná koupě dílu druhého. Na tuto recenzi rozhodně nedám. Každé jiné hře se vyčítá, že se nikam neposunula a nepřinesla nic nové a tady to je v pořádku. Jestli to není spíše na  osmičku. Ale já ani na GoW nevidím hodnocení 9/10 ale spíše 7/10. Mám jiné priority. Tam zase co verze postavy to do konce hry stejný move set. Jen jeden obr "svítil" červeně a jeden zeleně atd.. Naprosto EZ souboje. Jediné kde bylo ze soubojů cítit, že nejsem nesmrtelný, byl boj s Valkýrami. I tak vše hráčům, ať se jim hra líbí a nebo ne, hlavně ať najdete ten svůj herní poklad. 

      • Hele taky jsem v nějaké střední fázi HZD už byl trochu demotivovanej. Bylo to dost natahovaný. U HFW je prej pacing příběhu mnohem lepší. Tak jsem zvědav.

      • unicz

        Tak jasně, ale RDR2 a The Witcher 3 jsou hry, která vzniká jedna za dekádu. Za tím je prostě to ostatní. A z toho ostatního je Horizon ten lepší (asi lepší než cokoli od Ubi např.).

      • Derp_1337

        Tak pokud jsi hrál Horizon a GoW remaster na PC, tak musíš brát v potaz to, že to jsou aspoň 5 let staré hry. Za tu dobu je herní scéna někde jinde.

        V té době, kdy to vyšlo, si to hodnocení 9/10 fakt zasloužilo.

        Bohužel když se ale člověk na tu hru podívá dnes, tak už vidí nějaké drobné nedostatky... Ale převážně je to dáno tím, že prostě hráči jsou dnes zvyklí na vyšší standarty. Např. ty dřevěné chaloupky působí směšně v roce 2021, ale před těmi 5 lety ta grafika byla relativně adekvátní.

      • S Horizon Zero Dawn jsem problém neměl, bavilo mě odhalování příběhu a bavily mě souboje s plechovými potvorami. Souboje s lidmi byli spíše nuda. 

        Pokud jde ale o GoW tak tam bych tomu vytknul ještě mnohem více než píšeš a protože jsem si GoW jako PC hráč mohl zahrát až letos mohu to označit za adepta na propadák roku myšleno v poměru hype, moje očekávání a realita. Dal bych tomu max 7/10 jak píšeš. Je to o to více smutnější, že teď hraju Elex, abych si v klídku mohl zahrát Elex 2 a ta hra mi přijde vlastně zábavnější než GoW (to neznamená, že bych ji hodnotil výše, protože třeba grafika je pochopitelně v GoW úplně jinde)

        Pro mě je poslední zkušenost s GoW varováním, že ne za každou exkluzivitu Sony danou na PC mám dát plnou cenu. Jelikož mě ale Horizon velmi bavil, tak když by ho snad někdy chtěli pro PC vydat rád tu plnou cenu zaplatím. 

        • LessPh

          Mě už třeba vůbec 3rd person akční adventury / open-worldy nezajímají a to to byl můj nejoblíbenější žánr.

          Když Sony přišlo s tím, že bude jejich exkluzivity vydávat na PC, skákal jsem radostí a říkal jsem si jak to všechno zahraju, dodnes jsem na to nesáhl, koupil jen Death Stranding, který jsem po 8 hodinách odkopnul, neproniknul jsem do hratelnosti, ale hlavně jsem se bál... jsem srab. Ostatní PS exkluzivity mi visí  ve wishlistu na steamu a nemám žádnou motivaci něco koupit... max kdyby na to nalepili 80 - 90% slevu, pak bych to zkusil.

          Je to tím, že člověk z tohohle typu her vyroste, a začne se zabývat něčím jiným... u mě teď valí strategie, RPG, MSFS... prostě s věkem se ten smysl pro herní žánry vytříbí nebo úplně změní...

        • Sierra117

          Pod to se taky podepisuju :) Elex je objektivně možná ještě někde hůř než 7, ale pocit z objevování toho světa je prostě uplně někde jinde, než libovolná openworld konkurence a určitě jsem si jí užil víc, než gow  :). 

  • zanek.s


    Pěkná recenze. Jen nechápu co je "expoziční nalejvárna". Budu rád za vysvětlení do češtiny. Děkuji

    • LiarForHire1

      Většinou, když tvůrce neumí vyprávět obrazem a zvukem, nebo na to nemá časový prostor, tak do tebe takzvaně "naleje expozici". Což je velké množství dialogů nebo prostříhaná montáž s voiceoverem, která ti vysvětlí to co potřebuješ vědět pro další vyprávění.

  • LiarForHire1

    A co souboje s lidskými protivníky ? V jedničce to bylo velmi bídné a občas se ty jejich těla chovaly stejně jako stroje např. po úderu oštěpem.

  • RodneY55

    Super recenze, predobjednano !

  • kaermorhen

    Super recenze! Díky Adame.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit