Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Derp_1337

    Tu anketu vyplňovali "hráči". 

    Vem si procentuální zastoupení hráčů a většina z nich ti budou dělat děcka. Dospělí, co pamatují starší herní postavy, už většinou tolik času na hraní nemají. Taková je realita.

  • Derp_1337

    Řekl bych, že Commander Sheppard se tam nedostal z toho důvodu, že komunita je ještě pořád naštvaná, jak Bioware pohnojilo konec ME3 a zbabralo ME:Andromeda. Potom dost fanoušků na něj nechce vzpomínat. I když já osobně bych pro něj hlasoval.

    A k postavám z mlátiček jako Mortal Kombat či Tekken. Ty postavy to nemohly vyhrát. Pro spoustu hráčů jsou to jenom postavičky bez nějakého hlubšího pozadí. Jestli ty hry měli nějaké cutscény, tak ty se často přeskakovaly.

    A toho policistu Pankráce jsi snad nemyslel vážně? Hra známa hlavně v tuzemsku asi těžko vyhraje nějakou světovou cenu.


    PS: Jinak to 1. místo má Lara zaslouženě. Takže do jisté míry ta anketa reflektuje realitu.

  • Derp_1337

    Hele, můžeš používát pojmy jako "ikonická postava" či "2. nejmilovanější FF" , ale realita na mainstream herním trhu je jiná.

    Tvrdíš, že to jsou "moje subjektivní pocity", ale tenhle průzkum ukázal, jak se věci mají.

    Je mi líto, že se tě to tak dotklo, že se tam nedostaly tvé oblíbené postavy, ale takový je život. Co se líbí tobě, to se nemusí líbit většině hráčů. 😉

  • La_Furia-Roja

    Tak zeptej se současných děcek hrající hry, kdo je Pyramid Head. Nemyslím, že ti jich moc správně odpoví bez Googlu. Na EG. net byla nedávno anketa a většina hráčů byla v kolonce 15-25 let. Některé hry jsou starší než oni sami a starší hráči tyhle ankety prostě ignorují. Věděl jsi o té anketě já tedy ne. 

    Spíše bych tyto ankety nikde neventiloval, protože to má nulovou vypovídající hodnotu.

    A to samozřejmě se týká herních novinářů, pracovníku apod, kteří mají čím dál menší rozhled. 

  • KIMCID

    Ankety co nezahrnuje lidi co v roce 1984-85 začali hrát hry(a hrají je do dnes) je na tom prostě vidět .

  • Hilarios

    no tak hned na úvod bych rád vypíchl jména třeba jako: Scoropion, Sub--Zero, Kano atd. pff už jen MK universum má těch IKONICKÝCH postav několik, avšak co tu máme dále, kde je třeba takový Simon the Sorrcerer ? Major Sheppard z ME, kde je třeba kdkoliv z RE univerza ? proč tam je Pikachu ? kde jsou postavy z Tekkena (takový Jin Kazama nebo i King jsou mnohem kultovnější než nějaký Steve z MINECRAFTU) archanděl Tyrael, Decker Cain, JC Denton z Deus Ex, Shodan z System Shocku....celkem k smíchu výběr, jsou tam POPULÁRNÍ figury ze současné herní scény, ale na ty opravdu IKONICKÉ se zapomnělo....TVL vždyť i Agent Mlíčňák a policista Pankrác jsou kultovnější než nějaký Pikachu :-D jako pokud tento žebříček sestavovala komunita které je maxi. 25 let, tak to chápu, že y děti nehrály opravdu kultovní klasiky. ale opravdu tady cyhbí třeba takový Princ z Persie, Supaplex, Keen Commander, borci z Contry, frajer z Dyna Blaster atd. a mohl bych pokračovat. z vašeho žebříčku je kultovních tak slabých  25 % 

  • medveddd

    Nevím co dodat, jsem zahanben! :))

  • To vyplňovaly děcka někde na základce, ne? :D

  • KIMCID

    Za mě jedině Sam Fischer.

  • Duke Nukem, i když se spíše jedná o ikonické hlášky v jeho případě. Ale na ty podle mě fakt nemá nikdo, perla za perlou.

  • La_Furia-Roja

    Big Boss je jedna z nejlépe napsaných herních postav. Mohl bych ti o něm napsat esej. Postava která ovlivnila celou generaci hráčů.  Solid Snake je spíše hráčův avatar v jedničce MGS a v Metal Gear. Solid je navíc jen klon Big Bosse. MGS 3 je mnohými považován za nejlepší díl, čistě hodnocením a přesahem je nejlepší dvojka, kde hlavní postava je Raiden. 

    Před MGS byl ještě Metal Gear, kde bojuješ proti BB( Venom) a Big Bossovi, pokud znáš opravdu Metal Gear, tak tě Venom nepřekvapil opravdu ne, těch teorií o Venomovi bych před launchem x.

    Nepoužívej svoje subjektivní pocity pro konstatovaní fakt. 

    FF X je snad nejmilovanější FF po VII na západě. Takže to fakt není mimo mainstream.

    Emil ok, ale je to ve finále avatar geniálního vyvojáře, což z něho dělá ikonickou postavu.

  • jurb83

    Alebo ich chorvatsky bratranec Serious Sam

  • Derp_1337

    To není o tom být starý. Ale některé ty postavy, které jsi zmínil, jsou ze z velmi okrajových žánrů her. To fakt není mainstream, který by lidi mohli znát. Jako mainstream si můžeš představit třeba Maria. To může hrát každý.

    Třeba ten Emil je prostě jenom vedlejší postava. V Nier Automata to byla taková nevýrazná vedlejší postava. A Nier Replicant, kde měl Emil více prostoru, zase hrálo strašně málo lidí.

    Tidus je postava, kterou budou znát jenom lidé, co hráli FF X a X-2.

    A ze série Metal Gear je Solid Snake rozhodně známější než Big Boss. A může za to jenom Konami a tím, jak je celé to univerzum MGS matoucí. Třeba to, že v MGS5 Phantom Pain si člověk celou dobu myslel, že hraje za Big Bosse, ale ne! Hráč hrál za Venom Snake. 😱

    A ačkoliv to ve sérii Metal Gear nebylo přímo řečeno, ale Big Boss je totální žabař. Měl sice velký sen udělat ráj pro vojáky Outer Heaven, ale pokaždé to nějak podělal. Kolik pokusů měl? 3? A když se mu přestalo dařit, tak se raději někam zdejchnul a nechal tu jeho organizaci zdegenerovat.

  • Já to vidím jinak: je úplně jedno kdo hlasoval, pokud to dopadlo tak jak mělo. Ikoničtější postava než Lara Croft neexistuje, ta je úplně někde jinde než ostatní herní postavy, takže pořadí od druhého místa dále je nepodstatné. Ale jen pro zajímavost jsem napočítal v té dvacítce osm jmen, které tam nemají co dělat...

  • Vyjádření tvůrců pod žebříčkem jsou ukázkový překlad pomocí AI.

  • La_Furia-Roja

    to současný děcka nehrály. To už je starý. 

  • La_Furia-Roja

    Big Boss, Revan, Kreia, Tidus, JC Denton, Sam Fisher, Crono, Garrett, Emil, Arthas, Illidan, Shodan. 

    Připadám si starý, stačí masivní množství hypu viz BG3 a děcka jedou.

  • Zajímal by mě věkový průměr hráčů, kteří sestavovali žebříček. Pokud byl u většiny rozsah 15-23 let, tak chápu, že si k ničemu "pořádnému" nečuchli. Narážím na fakt, že se jedná o žebříček  "NEJIKONIČTĚJŠÍ VŠECH DOB" a byť za deset let budou postavy z BG3, LoU, nebo Uncharted ikonické, momentálně to jsou ještě relativní nováčci oproti jiným legendám.

    Doomguy, Duke Nukem, Spyro, Rayman, Samus Aran, Simon Belmont, Heyhachi Mishima, Sam Stone, Gordon Freeman, Ratchet, Leon S. Kennedy, Jazz Jackrabbit, Diablo, a další. by měli mít určitě vyšší postavení v žebříčku, než novotiny z výše vyjmenovaných her, kde především zapracoval i hype. (+zřejmě onen věk).

    Na druhou stranu, název "VŠECH DOB" se dá interpretovat různě.

  • 0011

    Teda taková mezera ve vzdělání, ts ts ts 😀 Za mě by měl být na prvním místě protože ho znají snad úplně všichni i nehráči. Lara měla i pár filmů, ale na Pikachu se nehrabe, i když hvězdu a maskota značky z něj udělalo až právě anime

  • lord5619

    Trochu mě překvapuje, že tam není teda Duke Nukem nebo DoomGuy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit