Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • lito

  Tak zrovna je to aktuální i pro ČR. Číňani vyhrožují už i nám. On to řekl ten novinář na Seznamu dobře. Pokud se chováš jako vazal, tak tě tak berou. Nemůžeme se divit jejich chování, když tam Zeman s PPF lezou tamnímu režimu do zadku, aby tam mohl Home Credit odrbávat místní chudáky. Tfuj! 

  • ja_nic_nevim

   Jop, raději si necháme průmyslovou infrastrukturu rozdrbat americanama. 

   P. S: Že je Blizzard v loji snad bylo jasný od chvíle, kdy se sloucili s Activision. 

   • JakubKotyza

    není to už trochu pasé vyčítat Američanům když nám bombardovali Nacistické továrny?

    • ja_nic_nevim

     Nevím jestli v roce 2010 či 2012 vyhrála CZ zbrojovka ohromnou zakázku služebních zbraní pro Egypt. Američani řekli NE. Každopádně dnes už ani tolik zasadovi Němci a Nizozemci nemají problém prodávat těžké zbraně Saudum a všichni ví, že pak zabíjejí civilisty v Yemenu. 

     Američani chvíli vlastnili Tatrovku a Eru. Obě firmy šli pomalu až k bankrotu a zachranili je jen investoři a zpětný odkup. Zrovna tyhle dvě firmy tvoří světové renomé, i když se o tom moc nemluví. 

     Takže nějaká delegace do Číny fakt nemá co zkazit, já jsem za to rád. Raději objednávám z komunistické Číny než z  demokratické Ameriky. 

     • JakubKotyza

      30 minut googlení a věci jsou samozřejmě "trochu" jinak, než jak rudá pátá kolona ráda vykládá svým důvěřivým ovečkám. Dodávku služebních pistolí do Egypta v roce 2013 přerušilo embargo Evrospké unie kvůli masakru protivládních protestujících. Němci dodávky zbraní Saudům přerušili již v roce 2017 a dále prosazují zastavení dodávek zbraní SAU z celé EU, což teď nejvíc vadí Francouzům. 

      Ad Tatra a ERA, jak vám potvrdí i bývalí zaměstnanci, Tatrovka plavala ve splašcích už během privatizace, čachry divokých devadesátek, politické kšeftíky a mizerný management byl jen předehrou nešťastné spolupráce s Americkou firmou. Nechápu jak někoho napadla cílená likvidace, ale v očích pozorovatele... nejbliž pravdě jste tak s firmou ERA, která se skutečně stala obětí přeprodávání a rychleho vypumpování aktiv. Otázka samozřejmě je jestli má vinu stát USA nebo nekontrolovaný kapitalismus :)

      • Row

       Konecne zase jednou nekdo vede dialog formou validni argumentace :)

       Jinak co se tyka Tatrovky tak pokud vim, tu Amici koupili v zasade jen kvuli patentum na podvozek a osud znacky, mistni produkce atd. jim byl ukradenej. To ovsem nic nemeni na tom ze Tatrovka byla v te dobe na dne jako mnoho dalsich sprivatizovanych firem a je trefna poznamka, ze za to urcite nemuzou spojene staty.

      • ja_nic_nevim

       Nebudu se přít o data, ta jsem tahal z hlavy. EU čelí samo tlaku z USA, to se rozděluje až s příchodem Trumpa. Že si někde vygooglujes pár info není ještě úplně relevantní informace. Oni sice nemusí prodat bombu, ale klidně prodají letaslo, které jí odpálí. Já čerpám z odborných zdrojů (především ATM). 

       o tom jak se tady prezentovalo Arabské jaro a jak všichni v Evropě během pár let otočili o 180° je téma samo o sobě. Komentářů k masakrum bych se raději vyhnul. 

       Pointu jsi mi ale sám potvrdil. Amerika nebo Čína, obojí stejnej šmejd, někteří by si tu měli sundat růžové brýle. 

       • JohnyTheZik

        Reakce na příspěvek:

        Jinymi slovy, jmeno odpovida, ty skutecne nic nevis, rikas tu nesmysly, a kdyz jsou pak vyvraceny, tak uhnes, ze vlastne to asi nejsou relevantni informace, kdyz je vygoogloval :D..


        Nektery lidi jsou fakt extra trida v diskusich. Uznat chybu je tezky, chapu.

        • ja_nic_nevim

         Reakce na příspěvek:

         A čím jsou v vrácené argumenty? Zdroj? V čem jsou nesmysly? 

         • JohnyTheZik

          Reakce na příspěvek:

          > Nebudu se přít o data, ta jsem tahal z hlavy.


          Vsim, co ti napsal nahore JakubKotyza a kde jsi sam uznal, ze vlastne nic nevis, protoze sis ty fakta vytahl z anusu. Pokracovat nemusim.

          • ja_nic_nevim

           Reakce na příspěvek:

           Tak zpátky k tématu prodeje zbraní. CZ vyhrála zakázku, mírumilovná EU + USA řekne NE. Přičemž samy nemají problém ani teď prodávat zbraně zemím, které vedou válku "proti terorismu"... 

           DATA = ano nebylo to 2010, ani 2012 ale 2013. 

           K tomu to ještě byly DANY do Libie. 

       • lito

        Reakce na příspěvek:

        ty tady srovnáváš USA s Čínou. Jsi normální vůbec ty trotle? Mao Ce-tung pozabíjel 80 milionů lidí a on je tam do teď oslavován. Co ty jsi za člověka vůbec ty hnusný noku!

        • Femt0

         Reakce na příspěvek:

         USA má na svědomí od 2. světové války minimálně 20 milionů mrtvých včetně těch nejhorších válečných zločinů - např. nejmasovější použití chem. zbraní v historii ve Vietnamu (Agent Orange - dodnes mají lidi následky) nebo totální vybobardování Korei, kde nezbylo prakticky nic. Sám generál MacArthur se pozvracel, když to viděl na vlastní oči. Dále např. ilegální válka, tzv. "válka agrese" v Iráku - mimochodem stejný zločin, za který byli souzeni nacisti v Norimberku. Bombardování Kambodže, to způsobilo převzetí moci Rudými Kméry, kteří zmasakrovali 1.5 milionu lidí během 2 let. Dále podpora islámské diktatury v Sudánu - kvůli konstrukci ropovodů (Chevron), což mělo za následek genocidy a civilní válku. Destabilizace (spíš destrukce) nejvíc prosperující země Afriky - Lybie, což vedlo k masové migraci z Afriky, obchodu s lidmi Islámským Státem a rozkradení Kaddáfího zásob zbraní, které šly následně do Sýriie "rebelům". USA je v současnosti největším exportérem zbraní do Saudské Arábie, která provádí genocidu v Yemenu a kde rozsekávají lidi na ulici na kousky za protivládní posty na Twitteru. Takhle bych mohl pokračovat do zítra. Tohle je skutecně jen zlomek. Co z toho vyplývá? Že srovnání s USA je samozřejmě na místě. U Číny je to komunismus, u USA je to imperialismus. Doporučuji přestat se šňupáním odpadu od stenografů z Novinek nebo amerických propagadistickych mašin typu CNN a NYT, jejichž statistika (prokazatelná z vlastních zdrojů) stahování nepravdivých zpráv je katastrofální.

         • lito

          Reakce na příspěvek:

          špatně, špatně, špatně. Absolutní argumentační fauly. I kdybys měl pravdu, což jsi ničím nedoložil. Určitě jsi schopen těch 20 mega doložit, že ano? Tak srovnáváš jablka a hrušky. V USA se s Vietnamem a dalšími válkami rozhodně nechlubí a rozhodně neadorují člověka, který pozabíjel 80 mega vlastních lidí. Takže srovnáváš jablka a hrušky, selhal jsi naprosto v argumentaci. Takže až USA bude oslavovat masové vrahy, své lidi posílat do koncentráku, vyvlastňovat půdu svým lidem, tak se ozvi a pak můžeš srovnávat. Do té doby jsi jen rudá kreatura a je mi z tebe na blití.

          • ja_nic_nevim

           Reakce na příspěvek:

           USA se hlavně nikdy za své protiprávní imtervence neomluvili.

           Ještě jste mi borci neřekli, v čem nemám pravdu. Jakub jen potvrdil jinými slivy, co jsem napsal. 

          • Femt0

           Reakce na příspěvek:

           Tak tomuhle řikám kvalitní psychologická projekce. Co na to říct? Vím - špatně, špatně, špatně, absolutní argumentační fauly. Pojďme si rozebrat tento duševní zvratek:

           Klam č.1: Sám si nikde nedokázal 80 milionů mrtvých, ale u mě se oháníš, že nemám důkaz. Ne, že bych na důkazech od tebe trval, protožena na rozdíl od tebe mám přehled o obou stranách.

           Klam č. 2: Jestli se tím někdo v USA a v Číně chlubí/nechlubí je naprosto irelevantní ve vztahu k tomu, jaká zvěrstva má USA na svědomí. Tohle je forma red herring klamu (posouvání branky). Podle této tvojí naprosto idiotský logiky není masový vrah, který mlčí, špatný. Jen ten, co se chlubí. Solidní nesmysl. Tady samozřejmě pomijím fakt, že absolutně nemáš pravdu, protože vál. zločinci jako oba Bushové, Clintonová, Kissinger, McCain, Cheney atd. jsou v USA uznávaný - minimálně v kruhu elit a mainstream médií. Plus samozřejmě nikdo z nich v USA nebyl za vál. zločiny potrestán, což dokazuje nulové vypořádání se s minulostí. Takže samozřejmě tvůj argument je mimo.

           Klam č.3: """až USA bude oslavovat masové vrahy, své lidi posílat do koncentráku, vyvlastňovat půdu svým lidem, tak se mám ozvat a pak srovnávat""" - klam, tady si vymezuješ svoje vlastní pravidla toho, co je jakože "víc špatný" a tím se vše ostatní ignoruje. Na tenhle nesmysl můžu použít stejný logický klam: "až China bude ničit ostatní země, vyzbrojovat teroristy, kontaminovat země och. uranem z bomb, ilegálně okupovat, mladé lidi - vojáky posílat do těch míst (kteří po návratu páchají sebevraždy) a krást ropu, tak se ozvi a pak můžeš srovnávat. Jednoduché.

           Klam č 4: Jsem rudá kreatura, protože sem si dovolil kritizovat masivní zločiny USA a nehraju podle tvých pravidel diskuze. Jó, typická reakce / ad hominem od nevzdělaného fanatika s černobílým viděním. Ztráta času.

           • lito

            Reakce na příspěvek:

            Takže prvně resumé: srovnáváme USA s Čínou. Snad jsi to pochopil můj milý Femto. Takže se držme této paralely.

            1) Volně dohledatelné naprosto všude viz odkaz dole. Je to známý fakt, asi jako něco, že Hitler neměl moc rád Židy. Takže špatně, špatně, špatně. Ty musíš dokládat, to co jsem napsal já, se učí na středních školách. Takže tě znovu poprosím dolož svoje teze.

            https://www.lidovky.cz/svet/mao-pro-cinu-zustal-symbolem-jednoty.A160909_105021_ln_zahranici_fas?recommendationId=00000000-0000-2000-8000-000000000000

            Určitě můžeš snadno doložit i těch 20 milionů, abych si to jednoduše nastudoval.

            2) Takže ty srovnáváš Hilary s Mao Ce-tungem? Můžu poprosit, kolik Hilary zlikvidovala lidí. Kolik jich zabil McCain? Můžeš sem dám statistiky, protože tohle je důležité, jelikož reaguješ na srovnávání s Čínou a Mao Ce-tungem, tak musíš tyhle "zločince" taky nám nějak přestavit. Pokud tady někdo někoho nazve zločincem, tak očekávám nějaký podklad. Děkuji. Doufám, že Hillary neudělá ostudu a s Maem bude držet krok. Tohle je od tebe jen pokračovaní klamu, jelikož tady srovnáváš největšího, známého masového vraha v dějinách Země s ministry zahraničí a prezidenty země, která má minimálně demokratické volby. Takže klam, klam, klam a špatně, špatně, špatně.

            3) To je samozřejmě zase špatně. Nikdo netvrdí, že USA jsou svatí, ale se držme toho, že srovnáváme USA a Čínu. Pořád zapomínáš na fakt, že to srovnáváš se zemí, ze které pochází největší masový vrah dějinách. Stíháš? To je fakt! Tomu se říká pravda. Takže pokračujeme. Máme tu totalitní režim, který pokračuje v odkazu největšího masového vraha v dějinách. Ten člověk je tam něco jako u nás tatíček Masaryk s tím rozdílem, že ten jejich tatíček zabil 80 milionů vlastních lidí. Tady ta tvoje paralela s USA naprosto selhává a vlastně začíná být směšná stejně jako ty, jelikož tady bys USA mohl klidně srovnat s nacistickým Německem. Samozřejmě nereaguji na to, že reaguješ zase nepodloženýma věcmi. Opravdu dnes se překonáváš a ukazuješ svůj morální kredit. Bohužel jedno je mi líto, že tě nikdy neuvidím. Rád bych si s tebou promluvil osobně :).

            4) Popravdě jsi mnohem, mnohem, mnohem něco horšího. Ale tady to nechám být. Rozumní lidé si určitě na tebe udělali obrázek sami :). Nemusím jim to tady psát.

        • ja_nic_nevim

         Reakce na příspěvek:

         Původní komentář byl na ty slavný Zemanovo podnikatelský mise a lezení komunistum do analu. Zkus taky příště použít hlavu. 

       • JakubKotyza

        Reakce na příspěvek:

        😀😀😂😂😇 

        příště doporučuju data netahat z tělních otvorů pochybné pověsti, třeba vás potom nesetře chvilková rešerše. Názor a fakta, jak nám chytře radí animák Inside Out se v hlavě rádi zaměňují. Horší je když postupně tvoří celý světonázor. Jinak k masakru se klidně vyjádřete, docela by mě zajímalo jakou cenu pro vás má lidský život, pokud ení váš nebo vašich blízkých. 

        A ne, vaši pointu jsem skutečně nepotvrdil, ani tohle Pyrhovo vítěžství z toho nevytřískáte. Porovnávat nedokonalou skorodemokracii s koncetráčními tábory může jen omluvte ten termín Rudý nok. čest práci.

        • ja_nic_nevim

         Reakce na příspěvek:

         A v čem jsem pomyleny? Že USA stejně jako Čína nesleduje jen své obchodní a mocenské zájmy? Že se k ostatním nechovají jako voják ke kurtyzane? 

         Ale pravda a láska zvítězí, že jo? Zpět k původnímu hloupemu příspěvku prosím. 

        • ja_nic_nevim

         Reakce na příspěvek:

         Hmm... co si asi říkají občané Libie, Sýrie, Iráku, Afghánistánu, Yemenu.... když jim bombardéry (ano ze západních mocností) shazuji na hlavu z pumovnic demokratické hodnoty :) 

      • celoush

       dobře ty 🙂

       • ja_nic_nevim

        Reakce na příspěvek:

        Opravdu kvalitní příspěvek :-D Taky si googloval? :-D

        • Duncan66

         Reakce na příspěvek:

         A co konecne dolozit ten nesmysl o 20 milionech zabitych amiky? Tak sem s tim, jinak jsi jen obycejny rudy nok a lhar.

   • Američani nejsou neviňátka. Navíc za to, v co nám Čína přerostla si můžeme my. Protesty ale chápu, musí to být beznaděj... Každopádně by tohle vše mělo být apoliticke a Blizzard očividně není. Me znepokojuje, že cenzura je na obou stranách barikády a že na západě se vrací do módy (a to nemluvím o čínské cenzuře, ale té, co zavádí EU a USA) 

    • Femt0

     Ne. Za to, že Čína přerostla, může US. Byli to lidi jako Greenspan (ex CEO Federální Rezervní Banky aka bankovního kartelu) nebo ex poradce bezpečnosti-vál. zločinec Kissinger (který o tom napsal i knihu), kteří doporučovali investovat do Číny, s tím, že to bude mít pozitivní dopad na US.

    • Jenže trest hráče který skrz ně šíří svoje politické názory byla právě snaha zůstat POLITICKY neutrální/apolitický. To jen lidi v tom vidí hned líz*ní Čínské zadnice (fakt je tohle "nevhodné" slovo ? No tvl xD).

      Jak jsem psal v tom "super" článku předtím. On, ač s jeho politickým názorem lze souhlasit (nebo ne to je na vás), nemá co využívat oficiální Blizzard akci k jejich šíření. A Blizzard to zase nemusel tak přehánět s trestem.  

 • Zaho
  Kdo vlastně moderuje / cenzuruje diskuze u článků?
  Sám autor, nebo na to je někdo speciální?
  Přijde mi vtipné halekat nad cenzuropu někde daleko v Číně a po článkem pak mazat názory.
  • Carnage666

   Z vlastní zkušenosti jsem si docela jistý že diskuzi moderuje autor potažmo kdokoliv z redakce může, dává to smysl protože na co by měli extra člověka jen na to.

  • Taronyu

   Zase niekto, kto nevie čo znamená cenzúra. Súkromník si môže mazať a banovať, koľko len chce a nikdy sa nebude jednať o cenzúru. Je to jeho priestor na ktorý ty vstupuješ a využívaš. Svojím vstupom, automaticky súhlasíš s jeho podmienkami.  To znamená, že keď si ja založím web a dám si do podmienok, že budem banovať za ružových jednorožcov, tak mám na to plné právo a kto nesúhlasí, má smolu. Môže slobodne prejsť ku konkurencií.


   Blizzard je síce tiež súkromná spoločnosť, a to čo som napísal  by platilo aj tu, lenže za prvé, tie podmienky mal blizz definované dosť vágne a za druhé, tak tvrdý trest je dosť silná indícia, že blizzard konal zo strachu pred Čínou.

   • Jack1947

    Je rozdíl mezi banováním nevhodného a zneužíváním moci to je něco jako říct třeba vždyt Soudce je taky zodpovědný za to koho pošle do basy, takže si může posílat leckoho ( já vím přehnané - nemůže protože je tu více faktorů ale příjde mi to podobné přiovnání)

    Může všechno ale pak třeba dojde do bodu že tu nikdo nebude. CEnzor asi žádný neexistuje to došlo snad každému kdo tady nějakou dobu byl. Myslím že všichni víme jak to z blizzardem se má, obrázek jsme si mohli udělat sami.

   • Cvicme_v_rytme

    Podmínky má definované vágně... co to má být? Jsou prostě podmínky, pod které jde schovat cokoli. Pak to záleží na tom, jak se cenzor vyspal a jak danou věc v danou chvíli vnímá. Tak jako tak to lze nakonec schovat do vágně definovaných podmínek...

    Ano, každý má právo na názor. A ty máš tedy právo plivat na Blizzard a vynášet soudy, které se nemusejí zakládat na pravdě.

   • PCMR

    Cenzura nemá nic společného s tím, jestli se jedná o soukromý subjekt nebo ne. Pokud máš definici, která tvrdí opak, sem s ní. Rád se dovzdělám. V Oxfordském slovníku ani v Britannice jsem nic takového nenašel.


    Mimochodem, pokud si založíš soukromý web a budeš cenzurovat lidi za jiný názor nebo jen za hovadiny, tak samozřejmě můžeš. To ovšem může mít snadno za následek, že tě okolí bude oprávněně považovat za Bolševika. A to se s člověkem veze.

    • Taronyu

     Však samozrejme, že ma budú oprávnene považovať za bolševika. Ja to nikde neobhajujem ako niečo dobré alebo morálne.

   • species

    ale blizzard je taky soukromnik lol :D


    je to naprosto to stejny, jediny co maj games v pravidlech je chovat se slusne. Pritom staci napsat cokoli co nesouhlasi s nazorem redakce a jdes domu se 7mi dennim banem :D

    • Jack1947

     Myslím že mají i 6 ti denní.

   • ja_nic_nevim

    A tím jsi vystihl problém veškerých českých médií, bohužel i Českého rozhlasu a České televize. 

   • Zaho

    A četl jsi vágní pravidla diskuzí tady na games?

  • Blood

   Zkus napsat Vortex a uvidíte cenzůru.

 • Cenzura je zlo a do svobodné společnosti nepatří. Pokud ji necháme byť jen minimální prostor, její plevelné kořeny se mohou rozrůst do rozměrů, které se nebudou líbit nikomu. Mnoho z Vás se neztotožňuje s názorem onoho streamera, jelikož jej považují za názor politický a politika mnoho lidí, zvláště v herním průmyslu, nezajímá. Je ale potřeba si uvědomit, že je to především NÁZOR, který byl vyřčen a na ten má právo každý.

  Můžeme debatovat o tom, že ona apolitická nařízení jsou v gesci soukromého provozovatele a ten si sám může vytvářet pravidla dle svých zásad, ale hranice je velmi tenká a všichni to víme.

  Zvláště když zásady přebíjí zisk!

  All Voices Matter

  • ja_nic_nevim

   Ale máš právo ten názor veřejně propagovat? Co takový malý vlastenecky pochod ulicí.... v uniformě SA... 

   Hrimat na náměstí, nebo na Twitteru... 

  • Frankenstejn

   Takže pokud otevřeně někdo v ČR řekne ze muslimové jsou dobrý akorát na masokostní moučku tak by mě za to nikdo zde neměl popotahovat. To je cool. Víc takových svobodných serveru jako je toto. Konečně můžu Říct že černoši jsou svoleč. 

   Děkuji za svobodu slova

   • „Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.“

    —  John Stuart Mill

    • Frankenstejn

     Svatá pravda.

 • Jack1947

  Já bych jim to nandal co se do nich VEJDE!😎😈Takže naprostý souhlas tohle si za rámeček nedaj ani Blizard ne.

 • Nedovedu si představit jak moc bych se musel stydět tohle stanovisko zastávat - postavit se na stranu tyranskýho režimu na místě, kde to přece není vůbec nutný. Do**dele aspoň trochu páteře Blizzardu snad zůstat mohlo.

  • radim.zaty

   Mezi prachama páteře měknou.

   • A jakýma prachama? Podle posledního reportu je z celé Asie pouze 12 % příjmů. 55 % má Amerika a zbytek Evropa.

    • radim.zaty

     A 12% ti jako přijde málo? Bež se zeptat vedení nějaké firmy (velké nebo malé), zda by se jen tak vzdali 12% svých příjmů, jen kvůli nějakému principu.

 • Zaho

  Když to tak čtu, budu si muset něco od Blizzarda koupit abych jim vyjádřil podporu v boji proti politizování her.

  • Derp_1337

   Sarkasmus??


   Jestli jsi to myslel vážně, tak tě jenom chci upozornit, že současná herní produkce je politickými motivy doslova prolezlá. Většina lidi si na to zvykla a tak už to moc nevnímá, ale je to tam. Úplně politicky neutrální jsou snad jenom jednoduché věci typu Angry Birds atd.

   • Zaho
    Ne o sarkazmus se nejdená, jen jsem se špatně vyjádřil tak se popravím.
    Do sportu politika nepatří. Do her si může každý výrobce dát co chce.
 • species

  Neni to spis o tom ze slunickovy blaboly nejakyho hipika co, velice pravdepodobne, vubec netusi o cem mluvi proste nepatri na herni turnaj?

  • lito

   Je to kavarnik, havloid, sluníčko! Konečně jsi na to kápl! Čína a Blizz jsou v tom nevinně!

   • species

    jak nevinne? :D co to placas? Blizz zabanoval vocasa pac tahal politickou diskuzi na herni turnaj.


    Vubec to nema co spolecnyho s tim co se deje nebo nedeje v Cine :D

 • Llour

  Jste hrozní pokrytci včetně Pecháčka. Nakupujete hromadu oblečení, elektroniky i jídla ze zemí, které jsou nedemokratické a tím je pomáháte financovat. A kdybych vám řekl, že si můžete koupit to samé z "demokratických" států ale za čtyřnásobek tak co uděláte, hmm? Akorát mektáte, na internetu jste hrozní hrdinové, ale v reálu máte doma plno krámu z různých asijských a afrických diktatur a na BLIZZARD se snažíte delegovat svoje špatné svědomí. 

  Chcete, aby někdo JINÝ finančně utrpěl a budete u toho mít dobrý pocit, jak jste ho k tomu přinutili a pomohli demokracii ve světě. 😉

  • ravux

   Predpokladam, ze "nedemokraticke" podle tebe znamena "jine, nez nase skvela zapadni demokracie," protoze jako spravny demokrat vis, ze ta nase zapadni predstava demokracie je to nejlepsi co muze byt, a vsichni na svete by se ji meli ridit (nebo by jim mela byt durazne vstepena), bez ohledu na kulturni nebo historicke okolnosti a HLAVNE bez ohledu na to, jak se tem lidem realne zije. Libye, Egypt, skvele priklady. Doufam, ze si tamni obyvatele uzivaji prosperity, kterou jsme jim prinesli. "At chces nebo ne, budes se mit dobre a svobodne podle zapadnich standardu," to je krystalicky ciste uvazovani bolsevika, pardon, ceskeho demokrata!

   Ovsem mas pravdu, soudruhu, ze reakcni boj za nase idealy vyzaduje obeti! Proto by uboha sicka v bangladeske tovarne nebo chudak, co sklada iPhony v cinske fabrice, meli obetovat i ten nizky prijem co maji, aby nasytili sebe a sve deti, a meli by umrit hladem, ve jmenu demokracie. Nebo vlastne kdyz Pechacek a spol prestanou kupovat iPhony, tak tamni oligarchove te sicce a chudakovi, co montuje iPhony, zvysi mzdu a zavedou sick-days, protoze presne takto to prece v trivialnim svete slunickaru funguje. Jasne.

   Boze, precti si par historickych knih i treba z tezce feudalniho Japonska, ceskych kralovstvi, orientalnich sultanatu, rise stredu po cela tisicileti, zamysli se, uvedom si, ze svet vzdy byl, je a bude slozitejsi, rozmanitejsi a bohatsi, nez si ty myslis, a ze zapadni demokracie konce 20. stoleti a zacatku 21. stoleti v euro-americem kontextu je z historickeho a globalniho pohledu bezvyznamna etapa a ze (casto domelych) lidskych prav se, kamo, nenazeres. Ale ke kaficku a zakusku v prazskem nebo nemeckem nebo francouzskem Starbucks chutnaj skvele, to jo.

  • To je sice pekne, ale kolik mam moznosti u elektroniky ? Obecne co pises se treba snazim dodrzovat, ale samy velke spolecnosti sve vyrobny presunuly prave do takovych zemi, ktere kazdy normalni clovek musi kritizovat. Tady uz neni na vyber mezi zbozim vyrabenym v Cine a jinym drazsim, vyrabenym treba v EU...tady je pouze rozdil mezi znackovym a neznackovym, kde oba vyrobky jsou vyrabene v Cine.

   Osobne me dost desi celosvetova zavislost vyroby na Cine a je treba si uvedomit, ze jejich moralka (nejen cinanu, ale i ostatnich podobnych asijskych statu) je zcela odlisna od te nasi. 

   • lito

    A taky Čína a její historický vývoj v rámci Asie samozřejmě tomu napomáhá. Čína v rámci Asie patřila do nejnižší kasty(což vlastně platí do teď), čili tohle tam mají pořád v sobě, proto takhle obrovská rozpínavost a pohrdáním všemi ostatními.

  • JakubKotyza

   HA, jste aktivní členové společnosti a proto se nesmíte vyjadřovat k žádným jejím neduhům. Jinak jste pokrytci. Pokud nejíte lišejník a nežijete v zemljance v lese, nesmíte mluvit o ekologii, jinak jste pokrytci. Pokud jezdíte vlakem, nesmíte se vyjadřovat k vlakovým nehodám. Když používáte elektroniku, nesmíte mluvit o lidských právech. 

   Hovno, HOVNO, KUPA HOVEN.

   • Llour

    Husa se ozvala. Nemůžeš od souseda kupovat kradené hodinky a pak se rozčilovat, že je zloděj. 

    • Taronyu

     Vôbec si jeho komentár nepochopil. Ale naložil ti krásne :)

     • ja_nic_nevim

      Zato ty jsi dle komentářů úplný génius. Jack v. 1.1

  • Derp_1337

   Já osobně mám čisté svědomí. Nekupuji oblečení, které má cedulku made in China.

   Nakupuji "nezávadné" oblečení made in Korea, Vietnam, apod. HEHEHE 😉

   • Llour

    Nemáš. Vietnam je komunistická diktatura stejně jako Čína. A píšeš sem ze zařízení, které má v sobě součástky vyrobené v Číně. Pil jsi dnes kávu? Odkud myslíš, že pochází, z Norska?

    • Derp_1337

     Kávu nepiju.  😛


     A zrovna o součástkách v el.zařízeních nespekuluj. Nikdo nemůže se se 100% přeností vědět, odkud vše pochází. U různých komponentů je většinou jenom uvedená země původu podle toho, kde komponent smontovali. Samotné místo výroby jednotlivých součástek se častokrát neuvádí.


     A osobně si nemyslím, že nutně každá komunistická země musí být z principu nejhorší zlo.

     Vietnam je na tom rozhodně lépe než Čína, kde si komunistická vláda odsouhlasila takové blbosti typu "samotné myšlenky Xi Jinpinga jsou od teď součásti ústavy". Prý si ho taky nechají jako "prezidenta" doživotně.

     • ja_nic_nevim

      To je fakt divný, stejně jako Putin vrátil zemi mezi supervelmoci, země má svou suverenitu (to se o klientech USA říct nedá), lidé už neumíraji na ulici hladem, na banální nemoci a v odpadních (tedy rozhodně ne většina). 

      Taky kontrolujes svého souseda, co si dělá na dvorecku? 

 • Cvicme_v_rytme
  Politika do her nepatří. I ten bojkot některých hráčů a lidí je politický a chtějí tím vyjádřit podporu protestům.
  • lito

   ale ty brepto 😉

  • JakubKotyza

   politika z řeckého polis techné (zpráva obce) je nedílnou součástí veřejného života; kde je přechod pro chodce, kolik knížek nakoupí knihovna, kam se bude prodávat film a jaké ústupky musí filmař udělat... etc. Do her patří už od jejich zrodu, stejně jako vyjadřování osobních názorů jejich autorů skrze vyprávění, mechaniky nebo postavy. Filmy jsou politické už století, hudba stovky let, divadlo ještě déle. Není tedy nic divného na tom když nejnovější forma kultury zahrnuje politická témata a samy se stávají politickými tématy. 

  • Marines
   Ano, souhlasím s Vámi, že politika do her nepatří, ale na druhou stranu, můžete mi říci, která hra není politicky buď zabarvená, či úplně politicky udělaná a výsledek, žádná....?! Politika dnes prorostla do všeho a každého, udává tón módních výstřelků a končí odpadem, tak proč akceptovat čínské komunistické panství i ve hrách? Epic s Blizz Vám nabízí lákavou vějičku, hry zdarma a exkluzivitky a přesto, že všichni víme, že je to jen čínské politické lepidlo a je mnoho hráčů, co i když řvou, že politika je fuj, chlemtají z čínského cecíku jak politiku tak i nabízení šunt...! Takže co zbývá, postavit se občansky a říci ne, nebo sklonit nejen hlavu s vlastní ctí a lhát si - prachy nesmrdí...??!
   • Cvicme_v_rytme

    Tak jistě že hry mohou vyjadřovat i něco politického, ale jde o obecné pojetí. Je to velmi problematická věc, protože je malá pravděpodobnost, že se najde politická shoda. A proto obecně řečeno politika (myšlená propagace) do her nepatří, ani do zábavního průmyslu. Je to pak jak pěst na oko. Jo, prorůstá to do herního průmyslu. A pak to končí tak, že v remaku Sedm statečných je jednou z hlavních postav černoch, že někdo křičí, že v Kingdom Come nejsou černoši, že Black Panther vyhraje Oskara kvůli černošské tématice a podobně.

    Pokud někdo využívá nějakou platformu (cizí) k politické propagaci, prostě to tam nepatří a nemá to tam co dělat.

    • Duncan66

     Tak to si stezujte prave v Cine, protoze na zaklade vsemoznych politickych agentu se jejimu trhu hry i filmy upravujou, aby Cinu licily jako toho hodneho, nebo neutralniho atp.

    • JakubKotyza

     nelze z komentáře necítit jistou ehm jednobarevnost problému, který vás tak pálí. Nerad bych působil ještě větší žaludeční potíže, ale většina lidstva není "bílá". Že populární kultura i u nás tenhle fakt teprve dobíhá je spíš trapné. Ve spojených státech je tenhle nepoměr ještě peprnější. Trochu to připomíná reakci na desegregaci škol, kdy taky některé dotčené většiny cítili jako osobní útok narovnávání historických křivd :)

     • ja_nic_nevim

      Zase jsi googloval? Já už chodím na zprávy vyjma pár blogu jen na bbc, aljazeeru, cnn a moscowtimes. Vzhledem tomu jak a co za zprávy leze ven lze usuzovat, že Tuvia Tenenbom se svým bestsellerem "všechny jejich lži" uhodil hřebíček na hlavičku (co se americké současné mentality týče) .  Vyjádřil se v tom duchu nedávno i český velvyslanec v článku pro Téma. 

      Ale třeba máš pravdu, jednou budeme žít ve světě jak ze Star treku, budeme se mít rádi a všichni budou šťastní. 

      • JakubKotyza

       Tuviu mám na svém nekonečném seznamu "k přečtení" a myslím že ho budu muset pošťouchnout trochu hore po tomhle doporučení. Díky za tip :) Americká sociologie je můj velký koníček. Kéž by den měl aspoň 50 hodin aby se dalo stihnout vše co člověka zajímá. 

       Doufám... lépe řečeno,  Roddenberry tvrdil že Star Trek má ukazovat potenciál lidstva k tomu nejlepšímu co v něm dřímá. Je to spíš takové nebe, kde se lidi snaží řídit rozumem, empatií a pochopením cizího. Enterprise má představovat planetu Zemi, tedy naši kosmickou loď kde spolu musíme chtě nechtě koexistovat a naše společná budoucnost je přímo závislá na naší schopnosti potlačovat zvířecí pudy jako strach a nenávist. Tuhle propojenost učinily tisícovky jaderných zbraní nechutně ostrou ale taky zapříčinily moderní hnutí globální spolupráce a většího pocitu sounáležitosti. Není s podivem, že generace ovlivněná strachem z nukleárního holokaustu se snažila vybudovat nový svět, i kdyby byl jen fantazií. 

   • celoush

    Ještě pochopím, že je tu snaha oddělit politiku od (e)sportu, ale politika a hry jsou spojené nádoby. Tam není o čem.

  • celoush

   "Politika do her nepatří" ... patří, patřila a patřit bude...

 • ALHAZRED

  Jednoduche Blizz ma svojho konika, ktory oblbuje decka a predava im hry. Koho deti dnes najviac žeru ?? Youtuberov, streamerov. No a ked povie niečo, čo sa Blizzu nehodi potrestaju ho, alebo vykopnu. Politika nepatri do hier ?? Ale ved politika rozhoduje o tom, čo budeme žrať, čo budeme hrať, kolko budeme zarabať ...BTW kto suhlasi s tym že Čina okupuje Tibet ??!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit