Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na Games.cz dostala FIFA 22 8/10, takže se nedivím, že se redakci líbí pay to win system. A vlastně jsem ty názory tušil ještě před přečtením článku...

  • Obiwan

    Paywall se ale vůbec netýká game 1-60lvl tam to ani nejde pocítit dokonce ani řekl bych na prvních pár desítek paragonů. Paywall se plně ukazuje na progresu paragonu v pozdější fázi. Kdy člověk už má nějaký build a gemy, gear. Ale ted už ho hra nikam nepustí, nic mu z dropu nedá, protože do toho nenasype prachy aby měl vůbec se někam možnost pohnout, a tady už to končí. Pokud nenasypeš= nemáš. A ve hře která je doslova postavená na GEAR PROGRESSU k zdolávání high rifts, obtížností, raidů apd je tohle neskutečný přestřel. O to horší to pak vypadá v PVP. Je sice hezké že lidi něchtějí být v top žebříčkách to já taky ne. Ale ta hra mi zakazuje piplat buildy k dokonalosti jako ve starých D hrách za totálně zprasený monetizačný systém. Já nechci být v top ten na serveru ale chci si zaběhnout vysoký rift a zdolat ho. A jak to asi udělám když gems jsou zamčené za prachy? Nijak takže prostě late content nepůjdu. Výborny.  Nezaplatím tak prostě se v jisté late fazi nikam nedostanu ve hře, která právě o tom je.. Uzasny opravdu užasný. A lidi to ještě defují. Však to nemusíš hrát. O tom mobilní hry jsou přeci. Je to v pořádku. Všechno mužeš mít hraním. Jo spočítané na jednu postavu to vychází 10-30 let hraní. To mi nepřijde normální. 

  • Morlang

    Tyjo, zkusim dat vedet :D ale nehodlam se predhanet v PVP, me bavi to koseni potvor, vyzkouset hezky vsechny classy apod. 

  • triptich

    takže hra sa podarila a chybou krásy je monetizácia. podľa rôznych reakcií som vyselektoval, že táto je potrebná až v neskoršej fáze hry. prvých pár desiatok hodín hra otravuje ponukami obchodu, ale nijak ich nevyžaduje. takže vlastne lepší priemer, ktorému človek venuje tých pár hodín na ceste, alebo toalete a o po pár týždňoch ho nahradí inou blbinou.

  • triptich

    tak otázka ale stojí, či sa u F2P hry, ktorá je už vo svojej podstate len "vatou" medzi inými činnosťami, chcem dostať až na late game. aj u veľkých titulov je len malé percento tých, ktorým som obetoval cez 70-80 hodín herného času. pokiaľ DI pokryje polovicu toho, tak cajk, aj tak ho za pár týždňov vystrieda niečo s farebnejšou reklamou :)

    to nie je oponovanie tvojmu názoru (tam sa dá len súhlasiť), skôr malé zamyslenie.

  • Derp_1337

    Jo, ze začátku se člověk u F2P her vždycky baví, protože ty začátky jsou slušně vybalancované, aby nalákali hráče. Ale čím dál se dostaneš, tím víc budeš znevýhodněný.

    Schválně jestli se stejně budeš bavit i v late game... Tipuji, že ne.

  • Veskoslav

    Ano, na hlavní příběh člověk nezaplatí ani korunu. Ale tím to také končí. A upřímně, většina z nás Diablo nehrála kvůli příběhu ale tomu, aby udělala co nejlepší sety a pak jezdila na rekordy. Což bez peněz rozhodně nejde a kdejaká lama, co do toho nasolí solidní prachy Vás rozmázne s prstem v nose.

  • paytowin se tyka pouze lategamu pribeh muzete dohrat v pohode f2p ... ale ten paymodel je fakt silenost jsem level 54 a uz me to vyzvalo ke koupi asi 3 battlepasu a asi 10 bundlu xDD 

  • Jestli nechcete pustit ani korunu a jet vyloženě po příběhu (jsou vám jedno rifty, bounties, apod.). Tak stopka přijde kolem 30. levelu. Budete mít nižší než doporučenou úroveň na příběhové questy, takže potom zbývá buď pustit chechtáky, nebo neskutečný grind.

    Je to škoda, protože mi přijde, že ta hra je udělaná dobře. Spousta odkazů na druhý a třetí díl. Super ovladatelnost a dobře se na to dívá. Ale vypadá to, jako kdyby NetEase udělal robustní hru od A do Z, pak někdo z Blizzard managementu ty prvky rozkouskoval a každý z nich monetizoval.

  • drasta

    Mne to prestalo bavit asi po nejakejch osmi hodinach hrani. Ovladani na telefonu je celkem dobry a funguje a asi se da pochopit ze veskerej vyvoj postavy je ocesanej na kost aby nahodou neslo udelat pri tvorbe postavy chybu protoze takhle asi dneska vypada vetsina modernich RPG.

    Ale vsechno tam prakticky stoji na predmetech, upgradech a krafteni ktery je postaveny na tisici ruznejch materialech a blbostech. Neustaly vybirani odmen pres X ruznejch menu ktery mi asi maj dat pocit postupu a radost z toho hru zapnout. Notifikace co otravujou s tim ze bych to mel zase zapnout protoze me ceka nejaka odmena nebo novej ukol. Bounties ktery jsou doslovna ukazka toho nejtupejsiho a nejnudnejsiho co existuje v jakykoliv RPG hre a neustaly tlaceni nejakejch socialnich funkci o ktery jsem v Diablu nikdy nestal.

    Asi si dokazu predstavit ze nekdo projede kampan a bude se kralovsky bavit ale Diablo Immortal je podle me uplne dokonala ukazka toho jak vypada ukazkova "predatory monetization" u F2P hry. Perfektne vyladeny aby hrace zahackovala a paradne vodrbala kohokoliv s jen trochu slabsi imunitou na podobny zalezitosti. 

    Diablo Immortal? Ja bych rekl spis Raid Shadow Legens Immortal....

  • Skusil jsem to, ( PC verzi) 

    - Gameplay sam o sobe a ovladani je celkem v pohode

    - Vizualne to taky ujde, ale na PC verzi je poznat male rozliseni, uvidite mnoho recyklovanych assetu z D3

    - ovladani ( PC verze) zatim se to ovlada jako mobilni hra a chybi plno veci ktere by pro PC hrace byly intuitivni ( napr. chybi equio itemu jednim tlacitkem, nebo skrolovani menu a invetare musi provadet tahanim kursoru), zkusil jsem take gamepad, ale ten je zatim zabugovany, nektere tlacitka nefunguji a nejdeou ani registrovany ( muze to byt mym typem gamepadu ale jini hraci maji stejny problem) , a neintuitivni ovladani menu

    - zatim v prvnim tydnu jsem narazil na 1 otravny bugg: nekdy pri pouzivani movement skillu, se hra trosku zasekne a na nejakou dobu nemuzete utocit nebo pouzivat skilly nebo lektvar, muzete se jenom hybat a nepratale stale na vas utioci ( coz je pekne otravne behem boss fightu)

    - Jako cassuall hrac se vam to muze libit a muzete projet zakladni hru bez mmikrotrasnakci, ale muzette zapomenout na PVP nebo snazeni se dosahnout neceho na leaderboardu - ( proti P2W nemate sanci)

    - Streamer Asmongold dela seri, kde se rozhodl udelat postavu ktera si bude skoro vsechno platit aby ukazal rozdil mezi F2P postavou a P2W a rozdil je nehorazny, vice odmen po dokonceni dungeonu, vice materialu pro upgradovani, +800% magic find , 100% dropp chance na lengedarni drahokamy atd atd...

  • Morlang

    "Pri venceni" xD 

    Rip Adamuv dogo xD

  • Morlang

    Ani 1kč a bavim se. Endgame pvp me nezajima

  • Veskoslav

    P2W sra*ka, která zarazila do rakve Diabla hřebík tak hluboko, že se Diablo IV bude muset dost, ale dost snažit. Navíc na polovině Samsungů nefunguje, přitom v betě jela normálně.


    Nechápu to nadšení některých redaktorů. Evidentně nikdy nehráli podobnou hru založenou na korejsko-čínském platebním modelu a jsou z toho celý utržení. Mimojiné ceny za některé ithemy a sety jsou takové, že Vás vyjde levněji si koupit Switch a na něj Diablo III....

  • Vynecham, diky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit