Přejít na výpis diskuzí

Hrou roku 2018 je podle The Game Awards God of War

7.12.2018 14:37
Šárka Tmějová   32 příspěvků

Zatímco nad naší hrou roku 2018 v redakci stále teprve rokujeme, v Americe už mají jasno. Absolutním vítězem je bůh války Kratos, dařilo se mu ale i v ostatních kategoriích? A odneslo si Red Dead Redemption 2 vůbec nějaké sošky?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Derp_1337

  "stačí použít jen ten prostý rozum a dojde ti, že se lidi víc těší na hry jako metro, gearsy nebo last of us 2"


  Ty jsi naprosto mimo. To, že se ty na něco těšíš, neznamená, že zbytek světa se na to taky těší. Ačkoliv TLoU2 je sice všeobecně očekává hra, tak třeba z prodejů předchozích dílů Metra je jasné, že tohle není případ nějak moc oblíbené hry.

  -------------
  A nijak jsem nekomentoval nudné fillery v VGA, protože na tom není co popřít. U nás díkybohu vlna popularity "youtuberů" není tak silná jako třeba v USA, ale bohužel na těchle akcích se pořadatelé rozhodli následovat momentálně oblíbené trendy. (proto se taky na VGA poslední roky nedívám)

 • TheGGG

  jsi naprosto mimo, stačí použít jen ten prostý rozum a dojde ti, že se lidi víc těší na hry jako metro, gearsy nebo last of us 2, než na nějaké indie hipsteřiny, kterých byla VGA plná... nebo se chceš vážně hádat o tom, co lidi víc zajímá, protože já mám v tomto pravdu a ty to víš...

  a na to že ta show dle tebe není o prezentování her, tam slova world premiere padly skutečně hodněkrát, škoda jen že to nebyly žádné zajímavé hry.... a nudného filleru tam bylo až moc, to ví každý kdo u toho zabil 3,5 hodiny, což ty očividně nejseš.

 • Derp_1337

  Tvoje hodnocení "kvalitní hry" není moc efektivní, když to chceš hodnotit podle počtu zhlédnutí na Youtube. 😂 S takovou by ses na VGA díval od začátku do konce trailery na CoD, Battlefield, a kdejaký blbosti. Jako názornou ukázku top 3 nejsledovanější herní trailery za rok 2017:

  1.) Cash of Clans,

  2.) CoD: WW2,

  3.) Despicable Me: Minnion Rush

  Předpokládám, že tvůj názor na "zajímavé hry" se rozhodně neshoduje s nejsledovanějšími trailery na Youtube 😂


  A ještě jednou, VGA stejně jako Oscaři a podobné akce mají vyhlásit nej hry/filmy za uplynulý rok. jejich primárním učelem není propagace budoucích her/filmů...

 • TheGGG

  naopak, zjistit co lidi zajímá je velmi jednoduché, stejně tak je jednoduché říct, jestli to co zajímá mě bude zajímat i ostatní nebo ne... nežiji v nějaké bublině... například je skoro jisté, že víc lidí by chtělo vidět nové trailery na superočekávané AAA hry, u kterých mají současné trailery na YT miliony zhlédnutí, než poslouchat nějaké šašky streamery s loutkou, nebo woke e-"sportovce" s maskou... nemluvě o tom, že spousta lidí už je teď naštvaná, že VGA stálo ZASE za houby...

 • Derp_1337

  A jaké objektivní měřítko by jsi chtěl použít pro vyhodnocení toho, co je zajímavé a co není?

  Asi to bude pro tebe šokující novinka, ale většina lidí na zemi se nemusí shodovat s tvým názorech na zajímavost programu. Je prostě nemožné udělat krátký výběr "těch zajímavých" her, protože každému se líbí něco jiného... Proto taky organizátoři prostě prodávají reklamní spot, tomu kdo si ho zaplatí, a zbytek neřeší.

 • Prasaak

  Hrál jsem svého času všechny díly GoW. Některé lepší, některé horší.

  Tohle byl první, který jsem dohrál s velkým sebezapřením.

 • Cajicek

  Za mě super volba dle mě je GoW hra roku též :)

 • nightborne

  Mhm, snad nezklame. 

  Doporučuju mimochodem svědomitej průzkum - jde to i bez něj, ale GoW nemá problém za nenápadnou postranní branku schovat nepovinný, ale obrovský, promakaný lokace. Nevidět je by byla věčná škoda =). Ostatně celej Niflheim i Múspelheim vlastně ani nemusíš vidět a hru i tak dohrát. A dobrý, už ti do toho nebudu krafat ;).

 • dworkin

  OK, tak já do něj jdu. Dík.

 • nightborne

  Kamera je jediná věc, kvůli který jsem za celých sto (?) hodin trochu brblal, ale ne kvůli úhlu (trochu mi vadil deset minut, velmi rychle si zvykneš), ale kvůli zámku na cíl, kterému se občas nechce se přepnout, když je to potřeba.

  Nepřátelé nicméně mají přímo i mechaniky, kterými ti kamerový zámek ruší, je tudíž navýsost vhodné si navyknout na něj moc nespoléhat =)).

  Boje bych za zmatené nicméně rozhodně neoznačil, o případném útoku zezadu tě hra vždycky informuje a poziční tanec, aby k nim docházelo co nejmíň, je samozřejmě součástí hratelnosti. Párkrát tě někdo vykuchá do zad a začneš si na to dávat pozor. A je to zábava. Kolem a kolem, pokud jsi s GoW neměl tu čest, nedokážu vměstnat do slov, jak moc tu hru doporučuju. Zdejší hra roku se vyhlašuje v užší redakci, mě se nikdo ptát nebude, a proto to řeknu rovnou - za mě to je právě GoW. A ano, hrál jsem i RDR, a byla to opulentní pecka, ale...

 • TheGGG

  no tak ono by stačilo vyházet  z programu všechny ty hlouposti co tam byly teďka že? Nudné kapely, trapní youtibeři, bláboly o ničem... E3 konference trvají hodinu a často se podaří ukázat xx nových her...

  a každý hru prezentovat nemusí, jen pár těch skutečně zajímavých... takto totální waste of time

 • iSpirit

  kde je problém chlape? 

 • dworkin

  God of War vypadá moc pěkně, ale ta kamera hned za hlavní postavou mě strašně odrazuje. Nelíbí se mi, když nemám přehled o situaci na bojišti. Teďka je hra na PS ve slevě. Hrál ji tady někdo a může potvrdit/vyvrátit, že boje jsou kvůli kameře trochu zmatené?

 • flash789

  Uklidni se..

 • Jack1947

  Si sadomasochista a to jen proto že si hrál moc Soulsborne her 😉

 • iSpirit

  Tak Deep Silver není samostatné studio, takže krach studia samozřejmě nehrozí, pokud je THQ Nordic nadále bude podporovat. Ale tipl bych si, že značka Metro má jednu z posledních šancí něco ukázat, pokud budou prodeje podobné jako u Last Light, tak to bude rychle. 


  Ale když jsme tedy u toho krachu, tak jejich bývali zaměstnavatelé právě zkrachovali, i když to samozřejmě neni zapříčiněno prodejním neúspěchem Metra. 


 • Carnage666

  Nečekal jsem že toho budeme mít tolik společnýho... tak děkuju že si to vytrpěl i za nás a jsem rád že jsem nakonec radši spal.

 • Derp_1337

  :FACEPALM:
  Uvědomuješ si, že ten program VGA se má vejít do 3-4 hodin?? Kdyby tam měl odprezentovat svou hru úplně každý, tak to bude mít nejmíň 3 dny!

  K prezentaci nových her jsou určeny jiné akce (E3, atd.)

 • Derp_1337

  Propadák to rozhodně není, protože by jinak to studio dávno zkrachovalo. Jasně, tržby se nemůžou měřit s miliónovými tržbami třeba u CoD, protože to není hra určená pro mainstream, ale Metro si pořád drží svou hráčskou základnu.

 • iSpirit

  😂

  Úplně opačně. 

  Hra jako Metro potřebuje hype jako sůl, zrovna Metro je pravidelný prodejní propadák. 

  http://www.vgchartz.com/gamedb/games.php?name=Metro+last+light&keyword=&console=&region=All&developer=&publisher=&goty_year=&genre=&boxart=Both&banner=Both&ownership=Both&results=50&order=Sales&showtotalsales=0&showtotalsales=1&showpublisher=0&showpublisher=1&showvgchartzscore=0&showvgchartzscore=1&shownasales=0&showdeveloper=0&showcriticscore=0&showcriticscore=1&showpalsales=0&showreleasedate=0&showreleasedate=1&showuserscore=0&showuserscore=1&showjapansales=0&showlastupdate=0&showlastupdate=1&showothersales=0

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit