Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Koukam jejdasek nevynecha jedinou prilezitost, aby mohl napsat: warez je spanty, aaano. Ve skutecnosti prave zde warez ma vyznam, protoze je tozdroj, jak si zahrat hru z historie, jejiz prava treba vlastni nejaka velka firma (ani o tom nevi), ale vyvojarska spolecnost uz davno nefunguje atd. Warez ted myslim ve smyslu abandonware...
  • Jak to tak sleduju, tak nikdo nepochopil o jakou historii jde. Tu zadny warez nenahradi.
  • Herna a muzeum herních automatů kousek za Prahou (Červený Újezd u Prahy)... už nějaký čas se tam chystáme strávit odpoledne ;)
    A pak alza má dvě vytrýny v pražském showroomu , kde se tematicky obklopeny objevují Atárka , ZX Spectra i Commodory ....

    No a pak jsme my , co jim, na půdě a po sklepích odpočívají periferie , kazety ,diskety, dobové časopisy i samotné domácí počítače let minulých ...

    Takže o herní historii se bát nemusíme a to ani nejsme na západě , kde vyučují herní historii na univerzitách ...

    Warrene díky bohu za internet ! a díky bohu za piráty ! .....a víte vůbec kolik herní historie nenávratně přišlo vniveč i při odstřelení Megauploadu ?
  • To zni jako udaj, kterej by sis chtel nechat vytesat... "Zde zemrel paran telem i dusi v 98 letech. Dohral 3000 her." :)
  • Odulin
    Hmm to je zajímavá myšlenka. Já si zas dělám od dětství seznam videoher, které jsem kdy osobně hrál (od C64,přes konzole až po pc, nepočítám freeware). Jsem celkem zvědavej, kam až to "dotáhnu"..zatím jsem na čísle cca 1550. Chtěl bych se za život dostat na ty 3000 *1*
  • MarekTV
    Hry jsou již podle mě nedílnou součástí kultury a ze zábavných "médií" jsou nejmladší, proto je hodně lidí celkem ignoruje. Hudba tu byla odjakživa, filmy se přidali už dávno a obě již mají své kroniky. Hry by si takovou pozornost určitě zasloužily. Snad se tu neobjeví paní Věra Pohlová a nezačne flame.
  • Hairy_Ass
    To nezáleží na osobních preferencích, ale na tom, jak co ovlivňuje současnou společnost, v tomhle bohužel mají sociální sítě nad videohrami navrch - navíc je to i téma, které se dá vhodně nasoukat i do politických dějin, protože to podstatně ovlivňuje i veřejné mínění. U videoher nic takového zatím není, maximálně zákaz určité hry na území nějakého státu.
  • Ale chybí fyzické expozice a exempláře v muzeích. Dodalo by to herní scéně punc vážnosti a respekt mezi nezúčastněnými.
  • Narozdíl od sociálních sítí by si to ale herní scéna zasloužila.
  • Hairy_Ass
    Teoreticky by se touhle tématikou měly zabývat hospodářské a sociální dějiny a také kulturní dějiny. Zcela jistě se již pomalu začínají zabývat fenomenem tzv. sociálních sítí.

    Na vytváření specializovaných podoborů jen pro videohry je přece jen poněkud brzo. Jakýsi přehled dosavadního vývoje by se ale mohl začít objevovat na technických školách, stejně jako se dřív první hospodářské dějiny začaly pěstovat nejprve na ekonomkách.
  • No to teda nevim. Podle me herni archivy jsou a je jich spousta. Jsou to vsemozne sajty na internetu od abandonware, pres archivy manualu, az po retro herni stranky, ktere se snazi vystrachat kde co, a weby, co se zabyvaji emulatorama. Je toho moc.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit