Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kallessin183

    Rád bych reagoval na část článku, kde se hovoří o RX480 jako minimu.

    Osobně mám i7-7700k,  RX 480 a 16GB DDR3 a při rozlišení 2560x1080 se držím na stabilních 45fps nastavením textur na ultra a efekty na high..

  • TheGGG

    a user score na metu nějaký 3,3/10 no docela blbé... jsem rád že jsem si to užil na ps4 pro bez problémů a štelingu. I když mě western nebaví, hru jsem si tehdá dost užil, snad to  PCčkářům trochu opraví, ať si to taky mohou zahrát, místo brečení na metacritic....

    každopádně jakožto člověk, co není expert na podivné tajemno hardware a software mě nepřestává fascinovat, jak obrovský rozdíl ve framerate může v některých hrách znamenat rozdíl mezi fullscreen a borderless window a jaká je vždy radost zjišťovat u každé hry, která z těch dvou variant bude lepší... :D + milion dalších věcí v nastavení o tweakování souborů ani nemluvě

    • Corvus

      Docela zajímavý příspěvek. Co myslíš konkrétně tím rozdílem mezi fullscreen a borderless window?

      • TheGGG

        to co je v nastavení každé PC hry... fullscreen, window a borderless window... window očividně nemá smysl řešit, to je zmenšený orámovaný okno, ale fullscreen a borderless window vypadá stejně a v některých hrách může to či ono nastavení mít značný dopad na framerate hry... nevím proč to tak je, ale i na fórech to bývá častá rada, ať si lidi přepnou na to či ono, že to může pomoci s plynulostí hry.

        • KamilZm

          Zajímavé je, když to v borderless window běží lépe jak ve fullscreen. Ve fullscreen by hra měla mít teoreticky nejlepší podmínky, protože má celý desktop vyhrazen exklusivně pro sebe a Windows se nemusí vůbec starat o GUI jiných procesů a také prsknou jin´ým user procesům, než tomu s vyhrazeným desktopem, menší prioritu.

          Ale také se mi už stalo, že v borderless window hra běžela lépe. Já ho často používám, kvůli dvoumonitorové konfiguraci a ALT+TAB.

        • Corvus

          Jasný, zase taková lama nejsem, vím co je hrát v okně atd., ale fakt jsem netušil, že by mohl mít borderless window takový vliv. Každopádně díky, prubnu to.

          • některé hry zejména ty starší bývají v borderless window stabilnější a zejména pokud nedávají alt+tab, tak mimo fullscreen většinou zvládají i přesun do jiného okna a zase návrat do hry. Staré total wary tam navíc ještě měly dost otravný a dlouhý loading.

  • Blood

    PC Master Race! To je přece součást zábavy - instalovat windows update, Steam update, vypínat jádra procesoru, aktualizovat drivery grafiky, přepínat mezi fullscreen a windowed, ... Zmáčknout X na ovladači, pak A a za dvacet vteřin pokračovat přesně tam kde jsem včera skončil je přece nuda...PS5 😂

    • Corvus

      Nekrmte trolly - volly.

    • Tak občas to chce trochu googlit a upravovat nastavení, soubory, ale většinou jen u starých her, ale zase rozjedeš vše zpětně, u konzolí jen to, co ti dovolí a předpřipraví za tebe. U nových to praktikcy není potřeba a zrovna tohle jsou jen porodní bolesti bláznů, co kupují hry v den vydání a zaplatí si tím jen přístup do betatestu a ještě se v dnešní době diví, že hra je v den vydání rozbitá... Dále si do většiny her nedáš mody nebo si soubory sám needituješ nebo třeba savy. Navíc máš daleko menší výběr her.

    • 20 vteřin? Tobě se podařilo do pska dostat nvme v raidu? 😀😀

    • Neviem ci len trollujes alebo svoj prispevok myslis naozaj vazne. Tie veci, ktore si vyssie spomenul hraci robia len preto lebo Rockstar opat kaslal na optimalizaciu a nielen to, ani vlastny launcher si nevedia ustrazit. Dalej sa cakalo na denne zaplaty, lenze po dvoch dnoch R* prisiel len s fixom na ich launcher a antivirus. Je jasne, ze pri GTA IV ani V sa nepoucili a cela komunita je im ukradnuta a pozeraju len na peniaze.

      Je kopa hier kde netreba nic updatovat, len stiahnut a kliknut na "play". Napr. Outer Worlds.

      Hru som hral v prvy den na PS4 Pro, tiez to nebolo az tak ruzove a o tom ich fejkovom HDR ani hovorit nebudem. 20 sekundovy loading ? Tak to mas asi ozaj tu PS5 z buducnosti.

      • Zase kašlal na optimalizaci? GTA V ji měl skvělou a RDR 2 jede na nejnižší detaily dobře a dobře i vypadá.

  • spoock

    Předpokládám, že si vylepšenou verzi RDR zahraju až s PS5, pokud tam výjde nějaký enhance patch, popř. až to slevní na PC. Osobně jsem rád, že vyšla PC verze, vždycky rád obdivuju modery, co vyplodí.

  • skaven

    ak namysleni pc master race s rtx kartami za 700+€ daju level of detail na high, je ta hra uplne v pohode

    techspot

    • Ano, ta hra jde nastavit tak, ze to nejlepsi dnesni karta neda. Co to vlastne rika o tom jak ta hra vypada ? Nic.

      Zajimavejsi je nastavit hru aby bezela na rozliseni co chci a FPS co chci, a pak se podivat, jak vypada. A RDR vypada skvele i na nejmensi detaily (teda krom textur). A na letosnich kartach vypada primo bombasticky.

      Konzole 60 fps nikdy nebudou, protoze 30 proste staci, a ten vykon je lepsi vrazit jinam. Efekty, rozliseni, to das na screenshot. FPS na screenshot nedas, hru to neprad. 60 FPS na konzolach ma par zavodnich her. Finta je v tom, ze diky rozdilnosti hardwaru na PC maji PC hry nastaveni. A to ti umoznuje vybrat si, co preferujes. Nerozhoduje to vydavatel za tebe. A kupodivu, vetsina lidi preferuje 60 (kdyz is muzou vybrat).


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit