Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Derp_1337

    w/e

    Mluvil jsem o těch hrách gurmán o vínech. Všichni pochopili, o čem jsem mluvil.

  • tak jako v reálném životě...

  • Pethulla

    Jenom pro zajímavost: když už se tu řešil ten aritmetický průměr, tak tady je medián. 

                                            staré                                 nové

     střílečky                        10,25                                9,75                                                   horrory                            8                                     11,5                                                         lin 3D                             8,75                                  12

       ot 3D                             18,5                                 31,75                                                   zRPG                             44,5                               63,25                                                   JRPG                              38                                    59

    Jak je vidno, tak výsledky se od těch v článku moc neliší - až na jednu výjimku.


  • ravux

    To nejsou privlastky, ale podtituly.

  • LessPh

    Super clanek! Komecne fajn novinarina, ktera se cte sama od zacatku do konce.  Normalne tady ctu jen titulky a zbytek si domyslim, ale tohle byla slast cist!

  • Inquisitor

    Jo, já mám třeba v EU4 přes tisíc hodin:)

  • Nějak mi tam chybí strategie a simulátory, ale tam to asi bude jednoduché, protože většina má skirmish nebo je sandboxová a transport tycoon, age of empires nebo starcraft není problém hrát nekonečně dlouho, stejně tak novější hry jako třeba Crusader Kings, Mashinky nebo Wargame.

  • Taky mě to napadlo. A to byl autor milosrdný a hodil místo wizardry 7 wizardry 8

  • Máš naprostou pravdu, taky jsem si říkal, že průměrovat hodnoty, kde budeš mít 10 údajů někcde kolem nějakého středu a potom 2 odlehlé hodnoty je dost nesmysl, ale jak píšeš běžným lidem to určitě nevadí

  • Já myslím, že tohle ti podepíše 90 % hráčů, co hry hraje, ale tohle asi není článek okvalitě jako spíše nějaká metrika toho, jak se hra zkracují či prodlužují. O vhodně nastavených parametrech této metriky bychom mohli trochu diskutovat (zvolená hranice toho, co je staré a nové stejně jako práce s odlehlými hodnotami, celkové statistické zpracování prezetnovaných dat atd.) ale to už je jiný příběh 

  • Derp_1337

    Tak na začátku článku, tenhle problém byl vysvětlen.

    Ten čas neodpovídá běžnému hráči, co to hrál v době, kdy ta hra vyšla (1989). Ten čas odpovídá tomu, jak to hrajou současní hráči, kteří pak uploadují výsledky na server.

    V dnešní době takové hry hrajou především nadšenci do těchto plošinovek (takže se předpokládají slušné zkušenosti s tímhle žánrem). Navíc spousta z nich tu hru v minulosti dohrála a teď se k ní vrátili z nostalgie. Bohužel je to retro hra a takovou hru nebude hrát současný mainstream.

  • Derp_1337

    Tak kdyby ses nad tím zamyslel, tak ti to dojde. Ten čas na dohrání není "čistý" herní čas očištěn od různých úmrtí a nutností začít hrát znovu. V jiných hrách by se dal použít ekvivalent Save&Die&Load. Je to prostě celkový čas, který je potřeba od prvního spuštění až do dohrání té hry.

  • nez se znovu placat v mass effect 2, to bych radsi hral solitaire

  • ja bych spis chtel videt, jak to nekdo hned za pouhy 2.5 hodiny uceni napoprvy dohraje

  • Maxianimal

    Valhalla není RPG. OMG.

  • jak muze byt herni doba u prince of persia 2,5 hodiny, kdyz samotna hra byla omezena nutnosti dohrat ji za 60 minut? 

  • Sorry, ale radši si zahraju koridorový Mass Effect 2, který sice dohraju za 30 hodin, ale je takřka bezchybný a každou minutu si užiji........

    Než se plácat 100 hodin v nudném a tuctovém AC Valhalla, jen proto, abych pak mohl psát do diskuzí, že mám ve hře 100 hodin a mám ji splněnou na 60%

  • Derp_1337

    Jo a v článku je drobný překlep: v kategorii Lineární 3D akce najdete  Uncharted 4: "Among Thieves". Správný přívlastek byl ale Uncharted 4: A Thief's End. Among Thieves byl přívlastek pro Uncharted 2.

  • Derp_1337

    Sorry za menší offtopic: (Feel free to skip)

    Jen jsem chtěl uvést na základní chybu (či spíš zkreslení), kterou provádí většina statistik prováděnými novináři. Problém je v tom, že tzv. "průměrná hodnota" není moc dobrým ukazatelem, protože často neodpovídá realitě. Tady jde hlavně o to, jak moc výsledek zkreslují tzv. "extrémní hodnoty".


    Sám autor článku zmínil tuhle chybu v kategorii Stříleček, kdy se většina hodnot (doba dohrání) pohybuje v někde rozmezí 6 až 17 hodin. Jenže jsou tam 2 extrémní hodnoty Borderlands 2 a Far Cry 6 s 50 a 36 hodinami. Bez těch 2 hodnot průměrná doba dohrání nových her klesne z 15,9 na 11,3 hodin, což je mnohem blíž realitě.


    Každý člověk, který se trochu věnuje statistice, moc dobře ví, že jsou mnohem lepší ukazatele než průměrná hodnota (např. "střední hodnota", atd.). Bohužel novináři žijou s předpokladem, že obyčejná veřejnost nepochopí nic komplikovanějšího než ten průměr. ☹

    Ze stejného důvodu politici tak rádi vytahují různé průměry (např. průměrný plat), protože ty údaje jsou zkreslené a moc nereflektují skutečnou situaci na trhu práce.

  • Mě spíš zaráží kategorie RPG.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit