Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 0011

    Možná si hledám divné hry ale časy na HLTB mi přijdou úplně mimo realitu, proto jsem ho přestal používat. Občas si to pro srandu porovnám ale příjde mi že tam postují časy lidi co buď speedrunují nebo si čísla cucají z prstu. Některé dlouhé časy jsou taky mimo, BG2 rozhodně není 90 hodinová hra, i s datadiskem jí dohraju za 25 hodin vyluxované téměř všechno, nepoužívám glitche ani cheaty. Jasně, znám jí nazpaměť ale základní hra 50 hodin max pro naprosté nooby. Naopak některé super dlouhé jrpg mají completionist průměr s časy s kterými je problém to dohrát i když jedete jenom hlavní dějovou linku.

    • ravux

      Ta cisla je treba brat velmi orientacne, spis jen radove s tim, ze cim je hra starsi, tim mene jsou presna. Zejmena u tech starsich her jsou zadavana retrospektivne s tim, ze hraci uz hru znaji, umi ji hrat, maji internet a navody, atd. 

      Vubec to nezapocitava efekt objevovani hry, a to casto bez internetu, bez navodu a pomoci, tedy tak, jak se hralo zejmena v prvni polovine 90. let (a jak by se IMO melo hrat i dnes). Jeden priklad za vsechny - Resident Evil za 8h? Napoprve? Bez navodu? Fakt ne.

      Na druhou stranu rada her byla kratka z technickych a zejmena pametovych duvodu, s vyjimkou tech proceduralne generovanych, takze logicky dnes, s neomezenym pametovym prostorem, maji hry prirozene vice obsahu a casu. Zda s tim jde ruku v ruce i kvalita a smysluplnost tech desitek ci stovek hodin, co uz je jina otazka. 

  • Psychotic

    Eden Ring: 100 h? Uf, u mě teda nakonec 220 🙂

  • KrPa

    nebylo by lepsi pouzivat hodnoty casu na dokonceni hlavni pribehove linky? takovy zaklinac 3 ma od 33% do 50% jen prohledávání otazníků a to má jistě i více her

    to je nic nevypovidajici cas a diky tomu to vypada, ze moderni hry maji delsi dobu dohrani

    • Miichaell

      Zrovna Zaklínač 3 má asi nejlepší vedlejší úkoly ze všech her vůbec a ostatní by se měli učit, jak se to dělá. Často ty vedlejší úkoly byly zajímavější jak hlavní.

    • Právě naopak je to krásná ukázka toho, že i když jsou dnes hry delší, tak to neznamená, že by měly více smysluplného obsahu. Tedy tento ukazatel je zvolen pro účely podobného článku naprosto trefně. Lidé mají dnes méně a méně času na hraní her, doba je prostě taková, ale z nějakého důvodu se vydávají umělé nafukujicí se hry, kde by k jejich dohrání stačily 4 hodiny a člověk by si je užil, ale z nějakého důvodu to trvá dohrát hodin 20...

  • Západní RPG AC Valhalla?

    • ravux

      Samozrejme. To adjektivum zapadni nebo japonske neni podle toho, kde se hra odehrava. OMG.

      • Maxianimal

        Valhalla není RPG. OMG.

      • Mě spíš zaráží kategorie RPG.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit