Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Derp_1337

    Jo a v článku je drobný překlep: v kategorii Lineární 3D akce najdete  Uncharted 4: "Among Thieves". Správný přívlastek byl ale Uncharted 4: A Thief's End. Among Thieves byl přívlastek pro Uncharted 2.

    • ravux

      To nejsou privlastky, ale podtituly.

      • Derp_1337

        w/e

        Mluvil jsem o těch hrách gurmán o vínech. Všichni pochopili, o čem jsem mluvil.

        • ravux

          Ze te pochopili jeste neznamena, ze jsi to nenapsal blbě.

          • Derp_1337

            Ok. Díky za opravu. 😉

  • Derp_1337

    Sorry za menší offtopic: (Feel free to skip)

    Jen jsem chtěl uvést na základní chybu (či spíš zkreslení), kterou provádí většina statistik prováděnými novináři. Problém je v tom, že tzv. "průměrná hodnota" není moc dobrým ukazatelem, protože často neodpovídá realitě. Tady jde hlavně o to, jak moc výsledek zkreslují tzv. "extrémní hodnoty".


    Sám autor článku zmínil tuhle chybu v kategorii Stříleček, kdy se většina hodnot (doba dohrání) pohybuje v někde rozmezí 6 až 17 hodin. Jenže jsou tam 2 extrémní hodnoty Borderlands 2 a Far Cry 6 s 50 a 36 hodinami. Bez těch 2 hodnot průměrná doba dohrání nových her klesne z 15,9 na 11,3 hodin, což je mnohem blíž realitě.


    Každý člověk, který se trochu věnuje statistice, moc dobře ví, že jsou mnohem lepší ukazatele než průměrná hodnota (např. "střední hodnota", atd.). Bohužel novináři žijou s předpokladem, že obyčejná veřejnost nepochopí nic komplikovanějšího než ten průměr. ☹

    Ze stejného důvodu politici tak rádi vytahují různé průměry (např. průměrný plat), protože ty údaje jsou zkreslené a moc nereflektují skutečnou situaci na trhu práce.

    • Taky mě to napadlo. A to byl autor milosrdný a hodil místo wizardry 7 wizardry 8

    • Máš naprostou pravdu, taky jsem si říkal, že průměrovat hodnoty, kde budeš mít 10 údajů někcde kolem nějakého středu a potom 2 odlehlé hodnoty je dost nesmysl, ale jak píšeš běžným lidem to určitě nevadí

  • Západní RPG AC Valhalla?

    • ravux

      Samozrejme. To adjektivum zapadni nebo japonske neni podle toho, kde se hra odehrava. OMG.

      • Maxianimal

        Valhalla není RPG. OMG.

      • Mě spíš zaráží kategorie RPG.

  • KrPa

    nebylo by lepsi pouzivat hodnoty casu na dokonceni hlavni pribehove linky? takovy zaklinac 3 ma od 33% do 50% jen prohledávání otazníků a to má jistě i více her

    to je nic nevypovidajici cas a diky tomu to vypada, ze moderni hry maji delsi dobu dohrani

    • Miichaell

      Zrovna Zaklínač 3 má asi nejlepší vedlejší úkoly ze všech her vůbec a ostatní by se měli učit, jak se to dělá. Často ty vedlejší úkoly byly zajímavější jak hlavní.

    • Právě naopak je to krásná ukázka toho, že i když jsou dnes hry delší, tak to neznamená, že by měly více smysluplného obsahu. Tedy tento ukazatel je zvolen pro účely podobného článku naprosto trefně. Lidé mají dnes méně a méně času na hraní her, doba je prostě taková, ale z nějakého důvodu se vydávají umělé nafukujicí se hry, kde by k jejich dohrání stačily 4 hodiny a člověk by si je užil, ale z nějakého důvodu to trvá dohrát hodin 20...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit