Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Panebože zmnente mrdatory. Dlsi pic*ovina co dostala 10
    • Máš naprostou pravdu, tvých kvalit ta hra rozhodně nedosahuje *15*
  • 10???? WTF
  • Psychotic
    Věřím recenzentovi a věřím i v hodnotu této hry.
    Ale protože z duše nesnáším takovéhle "umění", budu si muset desítkovou hru nechat ujít.
    • Můžu se zeptat, co je podle tebe v té hře umělecky diskutabilního? Vizuální stránka? Zvuková stránka? Příběh? Dík.
      • Psychotic
        To bych potřeboval vysvětlit pojem "umělecky diskutabilní".
        • On chtěl spíš vysvětlit, proč jsi dal slovo umění do "uvozovek". Mě by to taky zajímalo...
          • Psychotic: též díky za debatu *3* Kultivované diskuze není nikdy dost! *15*
            • kubakoumi
              Vskutku s tou "definicí nedefinovatelného" musím souhlasit. Škoda, že jsem na to přišel až po studiích umění a filosofie, po hrůzných dobách elitářských a povyšování se nad buranství ostatních. A palec nahoru taky těmto hrám, které jsou prostě jen okamžikem radosti, čím by vlastně správně měly být :-)
            • Ha, tva definice umeni je krasna :)
          • Psychotic
            Teo:
            To dost záleží na tom, jak umění vnímáš. Tedy to slovo.
            Já jako ty typické konvenční mástrpísy, o kterých je člověk nucen se učit ve škole. I když mohu za umění považovat... co já vím, třeba Cradle of Filth nebo Jiřího Kulhánka, za umění v normálním slova smyslu se to brát nedá.
            • Psychotic
              Teo:
              Má to něco do sebe. Budu o tom muset ještě popřemýšlet :-)
              Takovouhle debatu bych na games.cz opravdu nečekal, to musím uznat.
            • Já si naopak myslím, že definice umění nemusí být zase tak složitá: to, co oslovuje lidi napříč časem a prostorem, to, co sahá po věčnosti a díky svým kvalitám se dotýká věčné platného, to je podle mě umění *1*
            • Ono v dnesni dobe je stejne mnozstvi nazoru a komerci umeni rozmelneno do nedefinovatelne kase, ze bych to vubec neresil. Dulezity jsou osobni pocit a co cloveku ta dana vec rika, jak ho oslovuje. :)
            • Kdybys všechno redukoval jen na svůj účel, tak vyškrtneš z Čapka Čapka. Film, knížka, hra, to přece není jen o tom, aby to splnilo svůj účel (= zabilo čas, vydělalo peníze). Jde přeci o ten přesah, o to, co je v Čapkovi platné dodnes. Největší malířská díla stejně jako antický sochy můžeš obdivovat i dneska, po několika stovkách let. Komunita dneska vynáší do nebes starý hry, protože se ukázalo, že jsou i dneska dobře hratelný, což vytváří jejich kvalitu. Po takovym Syndicate neštěkne za pár měsíců ani pes. To o prvním Falloutu můžeš říct jen těžko. Stejně jako o Čapkovi, byť to zřejmě nebyl takový světový klasik jako druzí...
            • Psychotic
              Otázka je, zda by největší kritérium nemělo být to, aby daná věc splňovala svůj primární účel: hra bavit, malba zobrazovat osobu, věc nebo událost, kniha vyprávět příběh... což se při honbě za originalitou často ztrácí.
              Navíc řada uměleckých děl (hlavě knih) se za umění považuje ne proto, že by byla dobrá, ale spíš, že něco začala... v něčem byla první. Srovnáme-li objektivně Karla Čapka s průměrným dnešním pisálkem, vidíme obrovstký skok ve kvalitě. Ale právě proto, že na svou dobu byl Čapek hvězda, je to velký umělec, i když si dneska, abych tak řekl, neškrtá.
              Vlastně se to dost podobá i dnešní situaci v herním průmyslu. Komunita také vynáší do nebes starší hry, které z objektivního hlediska nemohou moderním hrám konkurovat.
            • To asi ne. Ono když chceš něco hodnotit jako umění, musíš si předem stanovit kritéria. Umění, o kterým se učíš ve škole, například nejslavnější obrazy, mají podle mě ty kritéria dost vysoko a je pravdou, že Picassa, ať už se ti jeho obrazy libí nebo ne, prostě nezopakuješ. A o to jde, o tu originalitu. Pro mě je například Call of Duty brak, protože mým kritériím (dobrej příběh, atmosféra, nápady) prostě nestačí, a naopak obdivuju série jako Half-Life, BioShock nebo System Shock. A někdo to má obráceně no.
          • Protože veškeré umění je pro mě "umění". Uměním to někdo nazval, mně to nic neříká.
            • Však ono by se našlo něco, co bys za umění označil. Možná bys byl sám, kdo by si to myslel, ale to není zase tak podstatný. Neber umění tak elitářsky. Journey je prostě jiná a kvalitní hra a udělat ji jinak a kvalitně může být umění, proč ne.
            • Psychotic
              To jistě. Hřeje-li někoho něco u srdce z důvodu, který nechápu, dobře pro něj. O tom se s nikým nehádám. Jen říkám, že já osobně umění nechápu a nevnímám. Toť vše.
            • Že ti to nic neříká, ještě neznamená, že to není umění *5*
            • Psychotic
              Veškeré.
            • Veškeré?
  • věřím že ve svem žanru to je opravdu špička ledovce, a i recenzent ví o čem píše. Ale třeba mě to nezaujalo, jsem ten typ hrače co se u PC/konzole jen odreaguje, vyprazdní hlavu, pozabijí pár monster s kamaradama, a na umění mohu jít do kina, divadla, galerie. Ani vizuální stranka mě nezaujala, ta hra vypadá hnusně, ale je to jen muj dojem, ja sem na barevné kýčovité fantasi světy ala WOW, LOL, a naka žlutá poušt mě nenadnchne. Vzhledem k mé nenávisti k asijské kultuře mě ani hudba nezaujala, takže nic pro mě, ale věřím že ti pro které ta hra je, si jí užijí :-)
    • Nějak nechápu, proč by Journey neměla být hrou, u které se člověk odreaguje a vyprázdní hlavu? Vždyť právě o to jí jde. Jako by zabíjení virtuálních paňáců byl jediný způsob relaxu *7*
      • A ja sem asi divnej, ale treba u me zadna relax i nerelax hra nepochodi. Me hrani pri hrani zamestnava tak, ze si neodpocinu u zadny hry. Zase ale vo to dyl spim :)
        U hry jako Journey (aspon pro me) jde spis o nejaky pocit, atmosferu, ci snad neco, nad cim se da zamyslet, i nejaky ty emoce. No koukam, ze to by vlastne relax byt mel :)
        • Já jsem taky nikdy nerozlišoval hry na relax/nerelax. Říkat, že si chci u hry odpočinout, to zavání alibismem, že hraju hru, u které se nemusím snažit. Přemýšlet, prožívat příběh, učit se hru ovládat apod.
  • Nevim nevim, Flower zase az takova pecka nebyla a o tomhle skoro pochybuju, jestli je to vubec hra, protoze vsichni recenzenti se nad tim rozplyvaji, ale treba o hernich mechanikach se vubec nerozepisuji. Je to jen chozeni po svete a obdivovani jeho kras a spojeni s hudbou - coz muze byt pekne, ale neni to hra a nebo je to i o necem jinem? Recenze o nicem takovem nehovori a podle meho je velmi spatna.
    • Čekal jsem,kdy se objeví takový "názor" *7* *7* *7*
      • a hned od toho nejpovolanějšího :).. Jinak jsem rád, že recku nepsali pánové Bach nebo Dobrovský, pro ty by hra byla nudnej "koridor", kde ani nemáš bouchačku, čili odpad :D..Žejo pánové :)..
    • dr.gonzo
      flower byla pecka,ale ne pro kazdeho,stejne jako treba Dear Esther a nebo jako bude prave tato hra,jsou to umelecke hry a ne kazdy si je dokaze vychutnat.
      • Flower je zajimava originalni hra, ale nic extra a nevyrovna se to hram jako dark souls, red dead redemption, batman arkham city, uncharted 2, heavy rain ani legendam typu system shock, ufo, jagged aliance 2 čí fallout na ktere nejde zapomenout a clovek je hraje opakovane po mnoho let. Originalita proste neni vsechno a po herni strance toho Flower zase az tak moc nenabizi. A obavam se, ze u teto hry tomu bude zrovna tak.

        Definuj co je to umelecka hra. Protoze treba Flower pídle me umelecka neni, alespon po vytvarne strance je to spis kycovita hra, neplet si libivost s umenim.
  • Podle mně další film co se tváří jako hra a ty hodnocení si nezaslouží
  • Amylee.Anderson
    Vypadá to ale moc pěkně...
  • Teo: to urcite ne, byla to malinka zalezitost, nejspis delana na kolene jednim clovekem, nebo nejakym velmi malym tymem, a je to taky uz peknych par let... let's consult the mighty google, shall we?

    http://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_(video_game)

    tohle =)
    • Tato hra je od stejných lidí, jako Journey (a The Path je naopak od někoho úplně jiného).
      • Psal jsem, že autoři Dear Esther udělali i The Path.
        • Což ovšem taky není pravda :-)
          • Pravda. Tvoje *3* Omlouvám se za mylnou informaci.
    • No vida, tak o tomhle jsem nikdy neslyšel...
      • je to rekneme, posledni ciste lyricka a umelecka potrava pro dusi, kterou jsem na PC potkal...vysla pred sesti lety, smutne =)
        • A ja jsem si jeste vzpomnel na Braid, i kdyz to zna asi kazdy. To je taky trochu lyricka hra :)
          • ah, braid sem nikdy nehral...netusim proc, abych se priznal >_>
            • Něco podobného jsem hrál na konzoli od větnamců. Dobrá plošinovka hráče nikdy neomrzí *5*
            • No tak! To je mozna hra, kterou hledas. Moc pekna zalezitost :)
  • Tohle je snad ještě nudnější, než ta hra s bábou co šla na hřbitov. Vážně žijem hrozný době.
    • Malleth
      Vazně žijem v hrozný době, kde stereotypní přehypovaný srágory jsou mnohem úspěšnější, než hry který jsou kvalitní, originální a posouvají možnosti interaktivní zábavy.
      • Z diskusi na games mam pocit, ze hype nejvic vnimaji snad lide, kteri ho vnimat nechteji. Ostatnim je to jedno a zajimaji se o hry, protoze je zkratka zajimaji.
        Nejaky priklad originalni, kvalitni hry, co posouva moznosti interaktivni zabavy, ale nikdo ji nezna, protoze spatne komercni serie uzurpuji vsechnu pozornost pro sebe? Konkretne?
        • Malleth
          Na konkrétní příklad si asi nevzpomenu. Výjimečných her přeci jen nevychází moc.
          A málokdy jsou úplně neznámý ale obecně platí že her ve stylu CoD, který do zblbnutí opakujou přežitý principy a jsou poplatný trendům té doby se prodá mnohonásobně víc než her jako Shadow of Colosuss nebo právě Journey.

          Nejde samozřejmě o žádnej objev. Tak je to všude, nejen u her.
          • Shadow of Colossus treba ale vubec neni nejaka neznama nedocenena hra, to je kultovni zalezitost (dokonce byla pouzita v jednom Hollywoodskym filmu ;) a prodeje taky jiste nemela zanedbatelne, kdyz vysla v HD reedici spolecne s ICO, kde si dalsi prodeje zase nabrala. Samozrejme, ze jednoduche strilecky vzdy budou masovejsi zalezitost. To ale je preci kazdemu jasne.
            • Malleth
              Jinak celkem dobrej příklad v rámci jednoho žánru je (všemi milovaný) Skyrim a Dark Souls, který jsou kvalitou daleko nad ním.
              Ale je fakt, že do určitý míry je to i tim, že TES má tradici a DS má hardcore reputaci.
    • Zijeme v nejlepsi dobe. Bohuzel nekteri lide jsou hrozni...
  • Na Skyrim stejně nic nemá, ani tato srágora, která trvá kratší dobu než kolik zabralo Proškovi napsat tuto recenzi *14* *6* *12* *5*
    • Toho mrňavýho fanboye to ještě baví? Copak, k tvým asiatkovinám nic nepíšou nebo Ringouš narozdíl od tebe má aj život a tak čas, kdy tu není, musíš otravovat jinde?
      • First round knockout, Lefty! *5*
    • Takze ty tu nekolik mesicu provozujes propagandu, jak jsou komercni hry jako Skyrim spatne a nezaslouzi si pozornost a uz vubec vysoka hodnoceni, ale jakmile se objevi hra s obsahovou hodnotou a presahem do umeni, tak napises, ze je to sragora. Vzdyt ty jsi uplne d*bil. Co se ne pusobeni zde uz fakt vykaslat?
      • Já myslím, že jako konkurence Velkému Jindrovi je dobrej. A kdyby Dan Vávra někdy potřeboval otroka, bude i užitečnej *1*
        • Vávra na hrad! Díky němu se svět změní k lepšímu!
          • Vždyť říkám, že Vávra otroky ani nemusí hledat. Oni si ho najdou sami *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit