Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jedině pc kdybych měl konzoli tak co s ni zahraju a zahodim u pc si pohravam s vykonem tunim si atd prostě takovej muj koniček co mužu na konzoli nalepit si maximalně nakou samolepku a řikat tomu mam potuněnou konzoli čumiš co xD
  • Výrok že "Xbox 360 stojí 5x méně než průměrné herní PC" je neuvěřitelná lež a hloupost. Pan pisatel nějak zaspal dobu nebo vůbec nerozumí této tematice.
    • ucho
      patrně byl do toho omylem započítán i monitor, pořádná reprosoustava a možná i židle. pak se to porovnalo s cenou xboxu :)
  • Tohle napsal nejakej blbej konzole fanyboy
  • koho zajima windows 8? takove famy jsem o nich jeste neslysel. a i kdyby to byla pravda, nikomu to nevnuti. kdokoliv bude moct co chce na starsich verzich. a vubec fuck off s novyma windowsama. pomalu to s nema stejne bude jak se serii call of duty...

    btw konzole + gamepad + nejaka fps = kinder version limited

    jedine pc *3*
    • "btw konzole + gamepad + nejaka fps = kinder version limited" aha *1* Další názor člověka, který nikdy gamepad nedržel v ruce. Většina her se lépe hraje na gamepadu, než na klávesnice/myš a to prosím na pc hraju víc než na konzoli.
      Klávesnice/myš vs. Gamepad (ovládání)
      Plošinovky (Tomb Rider, Prince of Persia)... gamepad vyhrává. Závodní hry... nepočítám-li volant tak gamepad opět vede. Hack and Slash (Darksiders, Devil May Cry)... tak tady není o čem přemýšlet, Gamepad! FPS... zde záleží na preferencích. Kdo chce být jako rambo a dávat headshoty během milisekund tak šáhne po klávesnici s myší, kdo chce trochu survival styl hry, kdy žádný váš zásah není jistý tak bere gamepad. RTS... tady vyhrává klávesnice s myší i přes to, že na konzole nějaké RTS jsou. Bojovky (Street Fighter atd.)... kdo se kdy pokoušel hrát tyto hry na klávesnici je sebevrah rozuměj prstovrah. RPG...Zde záleží na typu. Pokud je PRG akčněší tak Gamepad vede, když je hra pomalejší je asi lepší klávesnice.
      Klávesnice/myš vs. Gamepad (požitek ze hry)
      Zde gamepad zase vyhrál. Proč? Vibrace a pohodlí. Když kolem vás v bioshocku prochází Big Daddy a vy cítíte každé jeho dupnutí v rukou. Nebo při jízdě autem citíte, nájezd na obrubník a víte, že víc doleva už to nepůjde. To jsou faktory, které vám k prožití hry hodně pomůžou. O pohodlí se snad bavit nemusím ne? Co je lepší? Rozvalenej na gauči s gamepadem nebo skrčenej u klávesnice (ano vím, že i na pc jde připojit gamepad).
      Dle mého i přestože kombo keyboard/mouse mám v rukou bohužel častěji, vyhrál gamepad.

      Já nevím jak vy, ale jako PCčkář jsem si pořídil konzoli abych nemusel plakat, že to či ono nevyšlo na pc a protože se mi na konzolích hraje lépe (ano i fps mě na konzoli baví víc a dokonce se mi lépe hrajou).
      • tobě asi jebe v hlavě ne?
        plošinovky????? víš vůbec, co je to plošinovka? asi ne co? tak pro malé děti, zkus na googlu hledat třeba Turrican 2, Abuse, Super Frog, abys věděl, co je to plošinovka-a pro ještě zabrzděnější, jsou to věci, který sem hrával za starých zlatých časů na joysticku-ano, na joysticku, ne na gamepadu, na pravém, mikrospínačovém joysticku... 3rd person akce? a na gamepadu, Prince je na gamepadu velmi špatnej, já to na něm(Logitech) nějakou dobu hrál a nee, opravdu ne, no a Tomb Raider-od té doby, co je přístup k volnýmu rozhledu myší není co řešit, nic jinýho neexistuje. Snad jen u Devil May Cry se dá souhlasit, že asi půjde hrát na gamepadu dobře, alespoň ze zkušeností s Onimushou.
        FPS? nenech se vysmát, jako vždy, nahoď s gamepadem CS a zahrajem, uvidíme, koho to bude bavit dýl, ani nemusím být žádnej extra skiller.
        Bojovky...no bohužel tady je to vcelku jednoznačné, gamepad z Playstationu, nebo klávesnice. Všechny ostatní jsou nepoužitelné díky debilnímu kulatému směrovému kříži. Na ty je potřebná přesnost a to vyžaduje dělený směrový tlačítka, ty žádnej gamepad kromě těch od Sony nenabízí. Narozdíl od toho na klávesnici mám tlačítek kolik jen chci. Seriózní závodní hry se hrají na volantu, no takový stejně na konzolích nejsou a na PC jsou taky na vymření a ty ostatní klávesnice vládne, aspoň při zatáčce neulomím analogovou páčku.

        jo a abych nezapomněl, vibrace jsou ta největší vylízanost, jakou sem na konzolích potkal...sem snad kokot abych potřeboval, aby se mi idiotsky třepal v ruce gamepad? to je výsměch, konzoláci viděli na PC force feedback a udělali si z toho svoju šaškárnu a teď si honěj triko, jak je jejich klepající se gamepad super. Ne není. Super je Logitech Momo do závodů typu Richard Burns Rally, nebo joysticky s FF a k tomu MS Flight Simulator či Il-2 Šturmovik.

        Jo a dej se do pařby Diabla s gamepadem, heh výsměch největší...
        Jo a u počítače mám křeslo, v kterým se můžu rozvalit taky, nepotřebuju gauč...proč bych měl cítit dupání Big Daddyho v ruce?? Nešplouchá ti náhodou na maják????
        Kdo tě pustil k internetu, abys plácal tyhle kraviny. A lepší by bylo udávat přesné údaje, "rodiče mi pořídili konzoli"...bulíky můžeš věšet na nos někomu jinýmu...
        • " A lepší by bylo udávat přesné údaje, "rodiče mi pořídili konzoli"...bulíky můžeš věšet na nos někomu jinýmu..."Michal Vodák, 20let, Praha, Student VŠ, Jak na PC tak na konzoli jsem si vydělal sám u firmy Elbes. Dostatečně přesné?

          "plošinovky????? víš vůbec, co je to plošinovka?" tak tedy Platformově Založená Akční Skákací TPS? Zůstanu u plošinovek. To co jsi psal jsou pro mně "hopsačky" které jsem hrával na Atari VCS (pokud víš co to je).

          "FPS? nenech se vysmát, jako vždy, nahoď s gamepadem CS a zahrajem, uvidíme, koho to bude bavit dýl, ani nemusím být žádnej extra skiller." Nechápu proč každej zarytej PCčkář chce hrát proti někomu na konzoli a ukázat mu, že je větší macho. 2,5 roky jsem hrál CoD 4, předtím CS (nevím jak dlouho). Teď si s přáteli občas zahraju TF2 či Killing Floor, takže PC FPS mi nejsou cizí, ale i přesto po pořizení konzole mě víc oslovili FPS na ní (moje věc, ale to tobě přes srdce nepřejde co?)

          "jo a abych nezapomněl, vibrace jsou ta největší vylízanost, jakou sem na konzolích potkal..." Jak psal robotron...Vibrace jsou u některých her velmi důležitý prvek atmosféry, ale to někdo jako ty nepochopí, protože prostě nechce.

          "Jo a dej se do pařby Diabla s gamepadem, heh výsměch největší..." Klidně dám:D V nedávné době jsem na pc pořídil Deathspank (diablovka kdybys nevěděl). Po hodině hraní neustálého klikání jsem zapl gamepad a co se nestalo? Ta hra se najednou hrála mnohem líp a bavila mě víc. Tudíž si bez problémů umím představit hraní např. Diabla 2 na gamepadu.
          Hraní na konzoli a pc mám tak 50 na 50 a něco mám radši na pc a něco na konzoli. Např. Bioshock mě na PC vůbec nebavil a na konzoli moc. Proč asi? Stejně vůbec nevím proč se obtěžuju s takovým Konzole Haterem jako ty. Argumentovat můžem jak dlouho bude třeba, ale stejně se neshodnem. Já zastávám obě strany barikády, zatím co ty jen jednu. Kdo je objetivnější? (P.S. Tiscali, vámi poskytnutý počet odstavců je nedostačující.)
      • kamo zapomel jsi ze FPS sou pro vas Konzolisty udelany tak ze ani nemusite mirit na tu postavu :D .... strelite 2 metry vedle a panacek proste umre.... hraju na PS3 v praci na prodejne kdyz se nudim a muzu rict ze je to desny ovladani... sice sem se to uz trochu naucil mirit, chodit atd ... ale nechapu jak nekdo muze rict ze strilecky jsou na ovladaci lepsi, bud je blazen ten clovek nebo sfetovanej ...

        na druhou stranu zavodni hry a hry jako FIFA se musej hrat jednoznacne na gamepadu, protroze na kalvesnici je to an hovno..

        mam 26 palcovej monitor a nestezuju si na to ze by to bylo nepohodlny... .. ja sme rad blizko u opbrazovny a nemohl bych hrat neco ze vzdalenosti 2-3 metru z gauce , natoz v poloze lezmo ....

        btw: tady nejde o to bejt rambo v tech FPSkach ale o to trefit toho nepritele, coz vy na konzolich ajk sem psal nahore amte snadny, hitboxy jsou obrovsky a okolo postavy a vycnivaj z postavy .... na PC mam hit boxy presne na postave a musim doopravdy trefit tu postavu.... takze protot se ti asi hraje lip na gamepadu, protoze proste zabijes vse strasne lehce :) ... zbrane nemaj rozptyl a nekopou :) .. FPS hry jedine na PC jinak ej to "svatokradez"

        s pozdravem JA
      • fakt mě zaráží že tady nikdo nebere to že k PC se dá gamepad taky zapojit :-D
        • Da, ale neni to uplne to same, jako u PS3, nebo X360. Za prve 99% gamepadu, co se k PC prodava, vubec nedosahuji kvalit tech u PS3 a Xboxu. A kvalita gamepadu je naprosto klicova, hlavne analogovych pacek. A i kdyz clovek k PC pripoji gamepad x Xboxu, nebo dualshock s PS3, porad to neni stejne, protoze treba citlivost je trochu jina a PC vzdy neni schopno (pokud neni opravdu vykonne) vykreslovat sceny ve stabilnim framerate, takze je pak pohyb a zamerovani na PC s gamepadem obtiznejsi, nez u konzole, kde je to perfektne vyladene na samotnou hru a jeden konkretni gamepad.
          • K tomu, že "PC není vždy schopno (pokud není výkonné) vykreslovat scény ve stabilním framerate" by chtělo dodat na jakém PC se ti něco podobného stává. Sám jsem podobný problém nezaznamenal, naopak u AC 2 se mi obraz na PC, a to na vyšších detailech, zdál vždy stabilnější (osobní zkušenost). A nejsem majitelem žádného "děla".
        • Prosím nauč se číst. Děkuji.
      • ucho
        a přesně takhle vzniká flame, někdo začne o něčem říkat, že je jistojistě lepší, než něco jiného. problém je, že to je tvůj osobní pocit. ano, tobě se třeba hraje všechno lépe, ze všeho máš lepší požitek. a co kdybys ukázal trochu tolerance a vžil se i do lidí, kterým to vybrování super vůbec nepřijde a berou to jako rušivý prvek, který raději vypnou?
        mně například Tomb Raider na klávesnici problémy nedělá, dohrál jsem na ní všechny díly a hrát to s gamepadem si momentálně nedovedu představit (protože na něm mám pomalé reakce, musel bych se nějakou chvíli zacvičovat a po těch letech na té klávesnici dokážu namačkat jednoduše jakékoli kombinace kláves ostřelhbitě :) )

        je tedy hezké, že tobě se takto hraje dobře a pěkně v pohodlí, někdo si ale umí udělat to pohodlí i před počítačem s klávesnicí pod rukama :)
        • Nikdy jsem neřekl že Gamepad je to jediná správná volba. Všichni si hrajte na čem chcete (i kdyby to měl být nafukovací pudl) a samozřejmě, že vše lze hrát na key/mouse také, ale z mého pohledu na praktičnost ovládání je gamepad lepší. P.S. Konzole hravě pc rozdrtí v tzv. Party hrách... když k někomu jedu na privát, tak vezmu konzoli a často se připojí i nehráči(ky) a to teprve pak sranda. To se mi s pc zatím nepovedlo.
          • nejsem nějakej blbej casual hráč, abych se drbal s nějakýma šaškárnama, co to poslední dobou valej pod tlakem do už všech konzolí, ne jen do Wii...
        • Jestli jsou pro nekoho vybrace v gamepadu rusive, spis bych to videl jako problem konkretni hry a vyvojaru, kteri to nedokazali spravne pouzit. Kdo hral na PS2 hry s vybracemi jako ICO a Shadow of The Colossus, tak vi, ze pro atmosferu hry delaji prave vybrace strasne moc a jsou tam prakticky zcela nedilnou soucasti jako atmosfericke nazvuceni a hudba.
          • ucho
            nepopírám, určitě je to další prvek hry, který pomůže s vtáhnutím. například v uncharted 2 jsem z toho ale příliš odvázaný nebyl. možná taky záleží na rozpoložení. ale upřímně mi to nechybí.
            • ucho: Nevim jestli te zrovna potesim, ale musim ti kategoricky doporucit gamepady, ktere nejsou prave z nejlevnejsich a to zkratka originaly z Xboxu, nebo PS3, nic jineho skoro ani nema cenu, protoze vsechny ty Logitechy a podobne hruzy jsou prakticky nepouzitelne a jen prispivaji k obecnemu dojmu, ze s gamepadem se hry moc hrat nedaji (na pc). Daji, ale musi to byt kvalitni gamepad. Na PC asi ten Microsofti co je normal k Xboxu a na konzolich jedine originaly.
            • ucho
              no a když jsme u toho, doporučil bys nějaký gamepad?
            • Kdybys mel nahoudou nekdy moznost zahrat si hru ICO, tak si ji urcite zkus, uz jen pro to prozreni, co muze do hry prinest neco tak naoko celkem zbytecneho, jako vibrace. Tam treba, kdyz chytis za ruku svou pritelkyni, kterou mas ochranovat, pred stiny, tak kdyz ji chytnes a drzis, citis zpetnou vazbu toho sevreni prave vibracemi a to se skoro ani neda popsat, - strasne silnej a emotivni zazitek. To byl presne ten predel kdy jsem si predtim rikal, oni ty vibrace zase tak dulezite nejsou, a od ty doby to vidim jinak. I kdyz pravda, nektera studia by se toho mohla naucit vyuzivat lepe.
          • Jejda, omlouvam se za ty vi(y)brace, uz je pozdni hodina, i kdyz me to neomlouva *2*
      • suhlasim s celym hodnotenim a spravil som uplne to iste, jednoducho na konzolu vychadza 95% hier....
    • Chlapče, to že Ty jsi neschopný a neumíš na gamepadu hrát a užít si hru i s vibracemi (ano, ten efekt hodně pomáhá k tomu, aby si se do té hry dostal), ještě neznamená, že je to pro děti.
      • Musim se ho zastat, hrani fps na gamepadu je tragedie. Zkousel sem to, zkousel sem to vcelku dlouho (ne pet minut) a je to proti mys+klavesnice, naprosto nesrovnatelna katastrofa...
        Tim nerikam ze si fps s gamepadem nejde uzit...
        • Jde si to uzit zcela urcite, ale s autoaimem :D
        • ucho
          já myslím, že je to o zvyku. já jsem na to ovládání s gamepadem tedy taky tragéd, testoval jsem to hodinu na resident evilu 4 a pak na flatout 2 (vibrace parada, ale malem jsem to kolo ani nedojel, jak jsem jel vsude jen ne po silnici :) ). ale jak jsem psal, podle mě je to o zvyku a věřím, že bych se do toho dostal. až bude víc času, třeba to testnu (zatím si vystačím s klávesnicí a myší :) ). všechno má své výhody a nevýhody.
        • To je naprosty nesmysl. To platilo tak u PS2 dva, ale v dnesni dobe s gamepadem u FPS neni sebemensi problem. Naopak se najdou hraci, kterym mys na pohyb a zamerovani nevyhovuje, protoze je az prilis presna. Takovy argument vypada sice divne, ale je to logicke. Jedina nevyhoda gamepadu pri zamerovani je prave horsi presnost, ale kdyz se to bere na zazitek z hrani, a ne pocet headshotu, je hrani s gamepadem lepsi, protoze prilisna presnost v zamereni u PC FPSek je spis nerealisticka.
          • co tu pišeš je hloupost jak až přilliš přesna zaleži na hračovi jak je sam přesnej a to je skill
      • radši se nebudu ptát kam si ten vibrační zázrak strkáte..
  • Amylee.Anderson
    U me bude PC na prvnim místě vždy, konzole nesnášim.
    • A copak ti udělali? Mohu-li se zeptat.
      • Amylee.Anderson
        Nic, proste je nemám ráda. Na PC proste hraju už od malička a když jsme mela v ruce PS1 tak me to nesedlo ani trochu. A konzole neni tak multimedialni.
        • Posuzovat konzole na základě zkušeností s 16let starou konzolí je trošku absurdní. Nezdá se ti?
          • Amylee.Anderson
            Dementni ovladani to ma? Ma. Navic si nemylsim, že jw to taková změna..akorát v grafice a me upřímě je grafika uplně u zadku ;)
            • Dementni ovladani to ma? Ma. *1* *1* *1* Made my day.
      • Asi mel treba jednou pujcenou PS3 od kamarada a zjistil, ze tam nebezi vypalene hry *3*
        • Ja taky konzole svym zpusobem nesnasim. Predevsim kvuli "exklusivite" nekterych titulu, pripadne delsimu cekani, kolikrat na neovladatelne a jinak zmrsene porty. K tomu si pridej nesrovnatelny ovladani mys+klavesnice vs. gamepad a sme doma...
          • Pokud te zajimaji exkluzivity na konzolich, tak si tu konzoli kup! A mas vystarano. Pokud je hra exkluzivne na konzoli, tak te ani absence ovladani mys+klavesnice nemusi mrzet, protoze kdyz je hra designovana na gamepad, je to pro ni to nejlepsi ovladani a na PC to pak muze byt s mysi a klavesnici jedine horsi. Ja sam mam jak PC, tak konzoli a nemuzu si vynachvalit oboje. Pokud je hra multiplatformni, tak si vyberu, na kterem systemu by se mi lip hrala, kde me vic zajima a tam ji koupim. A kdyz je hra exkluzivni na konzoli, nebo na PC, tak uz vubec neni co resit. A tim ze mam obe, mam rad jak pc, tak konzole, protoze oba dva systemy maji sva pro i proti. Neco nesnaset je fakt zbytecne...
          • "K tomu si pridej nesrovnatelny ovladani mys+klavesnice vs. gamepad a sme doma..."

            Nesouhlasím.
        • jo proto neudělali ten chip :)
  • ucho
    díky za článek, celkem dobře se četl. shrnutí taky v pohodě. odhadovat ale vývoj do budoucna je poměrně ošemetná věc. už jen ta konkurence steamu. samozřejmě nějaká konkurence pro zákazníka není na škodu, ale obávám se, že steam má nyní již takové postavení, že ho jiná online distribuce jen tak nedožene. (samozřejmě je to můj pohled na věc :) ono kupovat si hry jen v online verzi je také poměrně problém, přijde doba, kdy člověk patrně o vše přijde... pro mě existuje na prodej her pouze steam a gog, jinam lézt nechci a jen tak nebudu). když jsem například teď mrkl na ty MS stránky, mají tam 50% akci na Resident Evila 5 za 25 dolarů, to je 700,-, před půl rokem jsem koupil krabicovou verzi za 180,- i s poštovným z anglie... a steam má ceny rovněž brutální, když je akce. samozřejmě na novinkách se pakuje každý.
    ještě bych měl připomínku k tomu uzavírání systému, aby bylo pirátění náročnější. asi to k tomu opravdu spěje, ale co se bude dít s existujícím vyhovujícím systémem? každý musí uznat, že windows xp jsou po všech záplatách velmi slušným operačním systémem a volnosti poskytuje uživateli dost... a věřím, že software si bude držet kompatibilitu dlouho.
    (je paradoxní, že vývoj kvalitního softwaru má za následek nižší zisky z prodeje novějších verzí :) ale ano, MS to prodat umí a i nová verze se prodává dobře, vím, ale i tak...)

    jinak klidně víc takovýchto článků, klidně se nějakému tématu věnovat více, jistě se jich v herním průmyslu najde dost. a jsem rád, že někdo nahlas zmínil trend vývoje áčkových titulů a jejich neuvěřitelnou finanční náročnost takový projekt táhnout a dotáhnout do konce se ziskem,
    • Podle mě pokud půjde MS s Win8 směrem k XBoxu 360 a naopak, tak to bude špatně na obou frontách a W8 budou ještě neoblíbenější než Visty.
      Hlavní síla konzolí je v jejich jednoduché použitelnosti (o nic se nemusíte starat) a u PC v jejich univerzálnosti (a tím i obrovském množství SW) - tedy to nikdy nebude tak user friendly jak konozole.
      A pokud chce jít MS u počítačů směr Apple, tak by se měl ještě jednou dobře podívat na prodejnost počítačů s OS.X a Windows.
      Jinak s pirátsvím je to dost ošemetné - na jednu stranu to snižuje výtěžnost hry, na druhou stranu produkuje potenciální kupce dalších dílů a provádí tlak na přijatelnost ceny hry.
      • ucho
        jo, pirátství je vcelku zajímavá problematika. v minulosti se i našli výrobci, kteří své programy ke sdílení umístili sami, ono je to vlastně zároveň reklama zadarmo, pokud se nemá za co stydět :) pro software je nejhorší, když ho nikdo nezná, žijeme ve světě komerce a značka a jméno prodává.
  • nové tiscali je fakt super...btw: musím se zeptat - Dan Vávra = tvůtce mafie ??? *6*
    • jj je to ten od mafie ;-) Dan Vávra píše výtečně. Měl sem rád už Jámu pekel a tady to je ještě lepší a jeho názory se moc neliší od těch mejch
      • hehe, tak to mě teď jen tak napadá: škoda, že tu nepsal dřív, bylo by fakt zajímavý, jak by recenzoval Mafii 2 :))) *2*
        • tjn myslim že on nadvojce i zezačátku dělal ale pak nějak odešel z vývoje nebo jak to bylo(to by musel napsat sám ;-))
  • "Xbox 360 stojí 5x méně než průměrné herní PC, přičemž hraní celé řady her je na konzolích z gauče u obrovské televize a s ozvučením domácím kinem prostě lepší zážitek než dřepění na židli u malého monitoru s bakelitovým repráčky..." - takhle to tedy o moc levněji nevypadá. *2*

    Jinak já vidím herní budoucnost za 10 let spíše v podobě cloud computingu, vše poběží na serverech. Když to vztáhnu třeba na PS3, těch konzolí se prodalo 45M (navíc ztrátově). To zařízení může v průměru běžet pouze zlomek času, 95% času bude pravděpodobně trávit v nečinnosti. Tím pádem se můžeme dostat na cca 2,5M konzolí, které by mohly dostačovat, kdyby všechny běžely na svůj potenciál. K tomu se přidá absolutní kontrola nad produkty, které takhle budou distribuovány, a dostaneme neodolatelný mix pro dotyčné společnosti. Myslím, že 10 let je dostatečně dlouho doba na to, aby k tomu potřebná infrastruktura (spolu s lidmi) dospěla.
  • Spíš než se ptát kam kráčí PC herní scéna... Se ptejte, kam vůbec kráčí herní scéna celkově. Přechod do casual typu game. Takový oddechovky na pár minut. To, že všechny studia ztrácí smysl a jmenuje se podle vydavatele.... To, že z her úplně zmizeli osobnosti... Dřív byli s hrami spojována jména. A hráli roli jako dneska režiséři. Dřív se říkalo "na týhle hře dělá John Carmack to bude něco... Nebo John Romero to už něco slibuje". Tyhle časy jsou nenávratně pryč...
    • Dnes se rika, na tyhle hre delal Molyneux, na tyhle Miyamoto, na tyhle zase David Cage, Fumito Ueda, Warren Spector, tamhle od Kojimy, atd. atd. Co jmeno to pojem? V cem je to jine oproti drivejsku?
      • Jen jedno jméno je v dnešní době slyšet Molyneux... Nikdo není slyšet víc. O Warrenovi jsem neslyšel hodně dlouho. A Kojimu znám jelikož jsem jeho fanoušek. Ale prostě není to jak dřív. To jsi viděl i je jak vypadají atd. Ta videoherní kultura byla prostě úplně jiná.
        • Mozna tu videoherni kulturu jen spatne (malo) sledujes. Je rozhodne jina, nez treba pred dvaceti lety, ale v tomhle je, rekl bych, dost stejna. Dnes jsou vyrazna jmena vyvojaru zrovna tak, jako tomu bylo vzdy, navic dnes diky sirsimu zaberu medii (a internetu) jsou i urcite vice videt.
          • Ja si nemyslim že dnes nějak vynikají jmena v vývojářů, všichni se prostě ubírájí zjednodušujícim trendem,nízkou kvalitou,hru klidně vydají nedodělanou,vydají hru co je dohraná za 2-3 hodiny , z perfektní značky udělají brak, dnes opravdu není na nikoho spoleh. Dříve bylo jasné, že to či ono studio vydá kvalitní hru, jiné průměrnou odpočinkovou, to samé s vývojáři. proto byli více v povědomí ti nejlepší, dnes to není ti nejlepší a průměrní, ale ti s největším rozpočtem který se neustále mění protože vždy vydají nějaký brak a ten jim proděláva, pak se divěj, že lidi si to nechtěj kupovat dokonce jeden čas i přestali dělat dema, aby se to před koupí nedalo vyzkoušet *1* Ale občas se i dnes najde světlá vyjimka naštěsí *3* dokonce mam pocit že se herní scéna začíná trochu spravovat, nebo si na to prostě zvykám *1*
    • No to jsou hry na konzole, jednoduché, oddechové, zapneš hraješ nic nemusíš, nic ti to nedá nic nevezme . Tam to kráčí *1* mezi námi > nic pro mě. Až se herni scéna deformuje za hranici pro mne únosnou, budu koukat už jen na anime a filmy a ušetřím hafo peněz *1*
      • To co říkáš není pravda. Hry jsou složitý i na konzole, ale ty o nich vůbec nevíš, páč to v dnešní době nejede. Nějaká složitá hra. Ta prostě není ta od toho aby byla záviděna. To co vidíte jsou předem připravený hry který jsou tu jen od toho aby byli když tak záviděny (Halo serie xBox, MGS PS3, Super Mario Galaxy Wii). Aby jste si pořídili tu jejich konzoli bo PC.

        Jedna rada nekoukej JEN na anime a filmy. To deformuje tebe zkus něco dělat svýho. Nějakou seberealizaci:) (To neber jako útok ale jako přátelskou radu.)
        • No musíš uznat že daleko víc možností se u her otevíra na PC vzhledem k tomu, že se nemusí brat ohled na to, že tě omezuje ovládaní a pohodlnost .

          K té radě, Tohle jsou aktivity, kde vypnu a nechám za mě přemýšlet někoho jiného a zabavit mě, tvořivost a seberealizace se mi dnes zdá možná, maximálně doma na zahradě nebo v bytě. Ostatní je otázkou trendů *7* Asi jsem na seberalizaci už rezignoval, ztracenj případ haha
  • Ono s tou cenovou výhodností je to relativní, prostě co ušetříte na konzoli, zaplatíte ve hrách, které jsou v průměru o 400kč dražší, i kdybych hrál jen jednu hru měsíčně, tak je to 4800 kč za rok navíc oproti PC, za tři roky to dá cenu průměrného herního počítače, kterej 3 roky hry v konzolovém rozlišení a ze začátku i lepším bez problému zvládne. Ale chápu, že pro konzolisty může být zapojení pc k tv nepředstavitelný technický oříšek, (natož pak instalace hry.. brr) ale musím vás uklidnit, jde to.. i v tom gauči se pak můžete válet *1*

    Ale i tak vidím budoucnost pc hraní černě. Desktopy z domácností mizí už teď a je to i pochopitelné, pokud se hry přesunou na konzole, tak už zbývá převážně internet a na ten je hučící bedna se 150watovou spotřebou v klidu, jako jít na vrabce s kanónem. Nejvíc na to doplatí asi Microsoft, protože na net bude opravdu stačit Android na tabletu nebo Chrome OS na noteboku..
    • "Ale i tak vidím budoucnost pc hraní černě. Desktopy z domácností mizí už teď a je to i pochopitelné"

      ale kdeze, jak si myslis ze se budou vyvijet nove hry? je k tomu potreba pc...jak se bude vyvijet dalsi a dalsi generace konozoli? podle pokroku pc hardware - k novym hram a konzolim potrebujes pc, takze hry na pc nezmizi taky nikdy
      ano dostavaji se nanej hry se spozdenim, spatny porty, nebo na nej i nikdy nevyjdou ale herni pc a hraci na pc, nezmizi nikdy...
    • Nezapomínej že někteří lidé si hry kupují po bazarech takže je vyjdou ještě levnějc než nová na PC.
      • Ale to samé platí i o PC hrát nebo ne? *2* a PC hry tam jsou zase levnější nebo ne ? *2*
        • Koukám, že tomu rozumíš. Na konzolích není ochrana, tudíž se bazarovek člověk bát nemusí. U většiny posledních her na PC se vyskytují ochrany(ubiDRM, steamworks atd), které neumožňují bazarový prodej.
          • Přesně a na PC když se někdo nechce srát s ochranou tak to prostě stáhne a má klid. Vem si třeba Ubisoft tak moc se snaží mít co nej ochranu která většinou ještě komplikuje život poctivým kupujícím a za týden od vydání už je prolomena.
    • Stím souhlasím hlavně s tou druhou částí, kdybych nehral pc hry, tak mám jen ňákej net-book nebo neco malého přenosného a s výkonem tak akorát na textový editor a presentace do práce a školy a sem tam nejaký přehrávaný film *5*

      ,ale na druhou stranu si myslim, že by se zde vývoj restartoval a začali by se objevat znovu tituly, ktere někdo "splaca v garaži", obdoba starých pc her nebo Java her na dnešních mobilech. *3*
      • no já mam obyč notebook za 15 tisíc a nevim hru která by na tom nešla ;-) Nějaký supermega detaily nepotřebuju na 15" displeji
        • počekej za půl roku *1*
          • zatim beru všechno bez problému na střední až vysoký ;-) mysliž že ještě nějakou chvíli (1-2 roky) vydržim a pak už budu mít po záruce tak si koupim za stejnou cenu novej ;-) a já hned všechny novinky hrát nemusim (neni cas ani penize) - stačí počkat :-D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit