Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • K tomu Horse armoru v Oblivionu: Kolikrát se to používá jako příklad špatného DLC, někdy jako nejhorší DLC atd. To mi ale příjde hloupé. Tohle DLC nemá na hratelnost hry vůbec žádný vliv a je to jen skin - nic jinýho. Takže si to hráč koupil jen proto, že chtěl mít jiný skin koně. Dneska se takový typ DLC považuje především u F2P her za naprosto neškodný a dokonce správný. A říct u skinu o 2 až 3 dolary? No a co? Kolik dnes stojí skiny? Jsou kolikrát mnohem dražší...

    Daleko horší jsou DLC, která mají v podstatě negativní vliv na celkovou hratelnost. Např. takové DLC mapy do battlefieldů. Je sice pěkný, že si můžete koupit mapy, ale pak se stává, že se tím komunita začne fragmentovat, protože někdo z klanu mapu má, jiný nemá. Já měl např. jen základní BF3 (koupil jsem za plnou cenu 999 Kč) a měl jsem sakra práci najít mapu s dobrým pingem ze základní verze hry, protože lidi hráli mapy z DLC a mně se ty mapy nelíbily, tak proč bych si je kupoval? Jen proto, že je všichni ostatní koupili?

    Naprosto strašná DLC jsou pak taková, která mění verzi hry a lidi, kteří to dané DLC nemají a nemají tedy stejnou verzi hry, si nezahrají třeba s kamarádem, co si DLC koupil a změnil si tím verzi hry. *7*

    DLC ale obecně určitě špatná nejsou. Určité vysvětlení (na můj vkus moc negativně pojaté a zbrojící proti slevám) bylo v článku. Prostě další rozvoj hry je spíše chválihodný a že za to něco chtějí? No je to práce, takže chtějí dostat výplatu...
  • http://www.files.fortressofdoors.com/images/dlc.jpg
    • Dokonalý.
  • coze on si nekdo jete kupuje hri vzdit je vsechno zdarma na torrentu lol
    • ale hry na torrentoch sú nelegálne a takým spôsobom navyše iba kradneš, kúpou danej hry aspoň podporíš vývojára, pretože do vývoja museli vraziť nemalé peniaze a keď si hru stiahneš z torrentu, tak vývojári z toho nebudú nič mať a v budúcnosti už nemusia žiadne ďalšie hry vytvoriť, takže nebudeš mať čo sťahovať
      • Bude mit co stahovat, protoze vzdycky se najde nekdo, kdo to zaplati. Dotycny je proste parazit.
  • frantisek_nejezchleba
    velmi poučný článek! Díky.

    Existují v branži i DLC zdarma? Já se s nimi setkal zatím jen u Gran Turisma 6, kde mi jejich kvalita a množství naprosto učarovala. Řekl jsem si, že takhle to taky jde. Ale proč zrovna Gran Turismo? Škoda, že článek zrovna tento případ nezmiňuje. A samozřejmě je pravda, že část těch vyšlých DLC jen doplňovala hru o prvky z předchozího dílu...
    • K Zaklínačovi 3 by mělo postupně vycházet po vydání 16 menších DLC, od alternativního vzhledu postav po nové úkoly, vždycky 2 týdně, pro všechny vlastníky hry zdarma. A vlastně i ke dvojce už všechno, co postupně dovydali, včetně rozšířený verze, dávali všem zadarmo.... ;)
    • Ńo já koupil TES IV Oblivion GOTY a tam jsem měl všechna ta malá DLC zdarma. Tak třeba to. Včetně té proklínané zbroje na koně. *4*

      Nejlepší DLC zdarma jsou ale od komunity. *3*
      • Já si ale nekoupil GT6 ve verzi GOTY. :))
        Já myslel zdarma čerstvé a kvalitní DLC, dostupné bez platby v den vydání.
        • Zaklinac 2, Wargame, Left 4 Dead, CS:GO a dalsie..je toho dost
        • Určitě něco jo, ale teď si nevzpomenu.
  • DLC pokud me pamet neklame byla odmena vydavatelu platicim hracum ze si hru koupili.Ze z toho udelali jen vynosnej byznys me zhnusilo a donutilo praktikovat pockat rok ci dva a hru dostat za pakatel.V te zaplave her najit nejakou dobrou hru je hledat jehlu v kupce sena.Civilizace budiz krasnym prikladem dlc balicku.Zacalo to civ5 a tech 2 dlc balicku honosne nazvane datadisk.Pokracovalo preskinovanim civ5 a vydani civ5 na marsu:) a bude pokracovat civ 5 ve vesmiru a vse bratru kazda hra za 1200.NE DEKUJI.Dalsi slavna hra total war rome 2 a jejich 200 dlc balicku.jo husty koupim si dlc balicek ze strika krev za bratru 2,50 eura oooo yees. NIKDY.
  • XorxoxTalarius
    Nesnasim ten ekonomickej blud o tom ze devalvace je spatna, inflace dobra. Ono mozna kdyby ty hry za neco stali a nebyly silene predrazeny, tak je kupujeme jako rohliky, Ale kdo ma proboha naladu dat za COD 39 a AC 13 bratru 1500 korun? Navic kdyz vi ze to stejne nebude minimalne prvni mesic hratelne ...
    Tudiz za to nemuzou slevy, ale to firmy zleniveli a zacali nas odrbavat a my zakaznici proste necitime potrebu mit tu hru hned
    • Chim
      Ale kdo ma proboha naladu dat za COD 39 a AC 13 bratru 1500 korun?

      GGG a jemu podobní. Těchhle zákazníků je bohužel dostatek.
    • souhlasím s tím, že v dnešní AAA produkci (pocitově) převažují hovna, zatímco kdysi to tak nebylo.
      Nesouhlasím s tím, že lidé nemají náladu dávat tolik peněz za nedodělky, nekvalitní hry atd. Já osobně hledám slevu vždy, pokud existuje možnost, že ji najdu. Ať už se jedná o hru, kterou dychtivě očekávám, nebo ne. (A samozřejmě u těch dychtivě očekávaných nejčastěji platím plnou pálku.)
  • Ja drzim toho, ze dobra hra, stejne jako dobra kniha, nestarne a nemusim ji hrat/cist hned po vydani. Takze kupuju vsechny AAA hry tak s 2 letym zpozdenim, vetsinou v nejake complete verzi a za sranda cenu. Musel bych na sebe plivnout do zrcadla, kdybych si koupil nejakou hru za 1500 a v prubehu roku za DLC vyhodil skoro tolik, jako za onu hru.
    • A nenapadlo te nekdy, ze bys vyvojare tech kvalitnich her podporil nejak lepe?
      • Ale vzdyt ja je podporil. Tu hru jsem si koupil za cenu, za kterou jsem ochoten ji koupit. Pro vyvojare je rozhodne lepsi, kdyz si tu hru koupim za 2 roky za budget cenu, nez kdyz si ji nekoupim vubec. Taky to, ze ceny her tak brzy po vydani padaji, neni muj problem.
        Ja jinak spoustu her koupim hned po vydani za plnou, obcas neco i backnu na kickstarteru, ale jsou to prevazne indie kousky, kde se vyvojari snazi prines zakaznikovi co nejvice a nedelaji ruzne oje.by na zakanika ve stylu DLC hned pri vydani hry, nebo mikrotransakce.
        Celkove za hry utratim rocne cca 15000 a dost peclive vybiram, kdo si me penize zaslouzi a kdo ne.
    • Keyz
      Kdyby takto nakupoval každý, tak by to dopadlo.

      Díky tomu, že lidé stále kupují hry za plné ceny krátce po vydání, tak těm kdo to vytvořili a prodávají jde největší zisk. Tedy je to projet podpory, jestliže koupíš hru na kterou se těšíš za plnou cenu a ne za minimální cenu po letech....

      Souhlasil bych s tím aby se nekupovali před-objednávky ale ne hry za plnou cenu. To samé nekupovat některé vojeb DLC.
  • já bych jen dodal k článku, že opomněl "vtipnou" praxi her z PS Plus kde sice dostávate hry zdarma, ale jedná se o základní hru bez přídavků, které pak (pokud je chcete dokoupit) vyjdou pomalu dráž než kupříkladu nákup kompletní nebo nějaké GOTY edice.
    • + není zpětná kompatibilita. Takže si koupíte novou konzoli a staré hry můžete vyhodit. Tohle u PC není. Tam i prastaré vykopávky můžu zahrát dnes.
      • hm ale nic tě nenutí starou konzoli vyhazovat. to mi nepřijde jako fér argument.
        • Aha, takže máš v obýváku 4 konzole? Protože já si fakt rád jednou za čas pustím něco fakt starýho. Třeba pořád hraju Civilizaci 1 a nedávno jsem hrál Dune 2 a Dooma. *1* A taky jsem kvůli tomu nevytahoval svou 486DX, ale zahrál jsem to na svým současým PC. *3*
          • Jo, v podstatě mám doma víc konzolí, ale nemám čas hrát ani nový hry, natož se vracet ke starým :)
            kdybych chtěl tak můžu a to mi stačí.
            máš to co ti vyhovuje a tak to má být ;)
            • Souhlasím. *3*
  • Jo, za všechno může Steam... *7* Jenže právě díky slevám si lidé kupují i hry, které by si jinak nekoupili. Dovolím si tvrdit, že drtivá většina lidí na Steamu kupuje hry, co pak ani nehraje a ani by je nehráli. Prostě vidí slevu, tak hru vezmou "kdyby náhodou jednou byl čas". Takže nakonec jsou zisky i tam, kde by nebyly...

    K DLC: Vždycky tu budou dobrá DLC a špatná DLC, jako tu jsou dobré hry a špatné hry.

    PS Hry na mobily jsou bohužel zatím úplně na nic - všechny bez výjimky. Jaká škoda.
    • Noo, ta posledni veta, nevim nevim. Pokud pominu ty f2p kraviny s ingame purchase, tak je celkem dost mobilnich her, ktere koupis a hrajes a stoji za to. Pravda, nez mobil, je na to lepsi treba 7'' tablet, ale i na mobilu se da cosik zahrat. Akorat je problem to v tom mori hnoje na Appstore/Playstore najit.

      proc je Sratschka zakazane slovo?
    • ja teda jeste dobry dlc nevidel... pokazdy mi to pripada jako jedna ze dvou variant a) zamerne vykuchany, aby se to zpenezilo jako bonusovej vydelek, b) nestihlo se pridat pred vydanim (a to pak bejva cela hra takova beta, a autori by si radsi meli dat nacas, dotahnout to cely poradne)
      • Všechna DLC ke Skyrimu mi přišla dobrá. Občas nějaký DLC k různým strategiím (třeba CK II) mi taky přišla dobrá. Jinak většinou kupuju až hotové hry včetně všech DLC delší dobu po vydání. Je to levnější, kompletní a já mám stejně tolik her, že si je asi nikdy všechny nezahraju.
      • Jack1947
        Např nové COD:HAVOC přidávajicí zombie a pár map za asi kolik? 500k věci co by jinak v každé hře byly při vydání... jinak samozřejmě jsou příběhové dlc a u některých her se i vyplatí. (by se vyplatily).
  • kraviny nejdriv si rikam co je to za blaboly a vono je to z pLevele tak to jo tam takovy debiloviny pisou bezne jako ze z bazaroveho prodeje chudacci distributori nic nemaji... *8* a to ze hraci si kupujou novinky v den vydani prave proto ze predchozi dily prodali v bazaru... a ty si koupil nekdo kdo by plnou cenu za hru NIKDY nedal takze vlastne bazar nalejva do celeho retezce dalsi money no kdyz nebude bazar min lidi bude hrat originalni hry a min se proda to je prokazany

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit