Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já už beru za samozřejmost, že v těchto seriálech musejí být bílí, černí, asiati, to je základ, pak se řeší pohlaví, politika atd.. nedá se počítat, že by tak tomu v dnešní době, speciálně u amíků nebylo, ale vždy se to dá udělat s noblesou, což si tady nejsem jistý. Ne že bych chtěl přímo vousaté trpaslice, bez toho se asi obejdu, ale ta černá.. eh, no snad kdyby to aspoň udělali tak, jak píše autor článku, nějak to odůvodnili a netvářili se, že je to normál. Nicméně jak jsem psal, už to beru za standard, nedávno jsem dohrál obě "Last of us" hry a byť je jedna z hlavních hrdinek lesbička, vedlejší postava řeší, že je kluk v ženském těle a jsou tam samo všechny rasy, tak to byla asi nejlepší hra, co jsem kdy hrál a tvůrci to tak dobře zakomponovali do hry, že to všechno dávalo smysl. Ale ano, tohle je Lotr a to je trochu něco jiného, no uvidíme, hlavně jde o scénář, herce a jejich výkony, celkovou atmosféru.. jestli to zvládnou, bude to fajn, jestli ne, nepomohlo by tomu nic, osobně je mi seriál naprosto ukradený a čekám spíš bídu, ale podívám se a když to bude dobré tak budu jedině rád :).

    • Bumtaratabumbumbum

      Já se teda taky obávám, že ten seriál spíš nebude dobrý než opačně (ostatně toho jsem se úplně vždycky bál u úplně všech adaptací čehokoliv), nicméně s černými trpaslíky problém nemám. V knihách se setkáváme v podstatě jen se členy Durinova rodu, ostatních šest rodů v podstatě nijak více popsáno není (pokud se nepletu) a proto mi nijak nevadí představa toho, že některý rod bude tmavé pleti. To stejné platí u elfů. Avari (tedy Ti, kteří se nikdy nevydali na cestu do Amanu) opět v podstatě vůbec nejsou popsáni a v celém díle existuje jen pár zmínek o nich. Nicméně souhlasím s Alešem, že bych byl rád, aby tvůrci tohle reflektovali a skutečně to nebylo jen barvoslepé náhodné rozházení barvy pleti sem a tam (jak se tomu bohužel často děje).

  • Norjed

    Jakykoliv extrem je spatny :) Jinak me to uplne minulo, mam jiny "starosti",  na serial se rad podivam, pak budu hodnotit. Rasove je mi uplne sumak co kdo kde hraje.

  • Bumtaratabumbumbum

    Tak jako až na ten odstavec o Galadriel, se kterým teda krajně nesouhlasím, s celým komentářem velmi souhlasím. Taky doufám, že budou tvůrci dostatečně rozumní na to, aby tyhle rozdílnosti vysvětlili nebo alespoň naznačili (elf je Avari a trpaslice není od Durinů) a taky se obávám toho, že to tak nebude a barva pleti u jednotlivých postav bude zcela náhodná.

  • Colder

    Když to bude špatný, tak se na to dívat nebudu. Když to bude dobrý tak se dívat budu, ale jen za předpokladu, že Amazon Prime nebudu mít v zase pouze němčině.

    k tématu, které se tady rozebírá, mám je tento odkaz

    https://youtu.be/6XHL_b7YCos?t=126

  • schali

    Podle mě je úplně jedno jakou má trpaslík barvu. Problém není diverzita, ta je až důsledek. Stačí si představit, že všichni v seriálu mají "správnou" barvu a dokonce i charakter. Přesto bude problém. Všechno začíná v hlavách nějakých tvůrců a  tam už je to nenapravitelně pokřivený. Někdo by mohl namítat, že kdyby se nesoustředili na různorodost, tak by to mohlo být lepší. Ne, nemohlo, místo toho by se soustředili na jinou hovadinu a dopadlo by to zase špatně, jenom trošičku jinak. Protesty jsou absurdní, člověk nesmí věnovat pozornost a drahocenný čas věcem, které se mu nelíbí a pokud nemůže najít to co se mu líbí, tak se musí stát sám kreativní, ostatně to bude brzo jediná cesta.

  • Stormangels

    Rasismus skončí teprve, až o něm lidi přestanou mluvit.

    • Takhle to s předsudky obecně nefunguje. Ovlivňují nás nejvíce právě tehty, když si je neuvědomujeme (logicky).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit