Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Asi měl zůstat u toho black metalu. Ale ten mu taky moc nešel, takže je to jedno.
  • já sem píšu pořád, ale každý den mám jiný nick, osle
  • S tím se dá souhlasit.
  • "Basa je prece slyset nejvic. Kdyz se blizis uz k rozehrany hale, kam jdes pozde na koncert, co slysis z daleka jako prvni? Prece basu. Kdyz odchazis driv z koncertu a jeste hrajou. Co slysis jako posledni? Prece basu :)"

    Promiň, ale trochu ti to upravím:

    "Basa je prece slyset nejvic":

    "kdyz se blizis uz k rozehrany hale"
    "kdyz odchazis driv z koncertu"

    Jinak ne. Já jen, že sis možná neuvědomil že tohle není tak úplně relevantní příklad.
  • Ale nejsem hluchej. Neříkám, že to není vůbec slyšet, ale slabounce. Můj známý basista (hrál v jedné české kapele, nebudu jmenovat) mi trefně řekl, že basu poznáš nejvíc až když tam nehraje a ne když tam hraje. A měl pravdu imo.

    "Basa je slyset vzdycky a hudba by bez ni byla hodne sucha."

    Jo, to je přesně ono. Bez basy to je suchý a s basou ok. Akorát se víc soustředím na kytaru, bicí a moc to tam neslyším, pokud se na to nezaměřím.
  • sugyn
    Souhlasim, teorii fakt nepotrebujes aby jsi mastil tri akordy v punkovy kapele.Jinak vubec nechapu o cem je tahle diskuze?Co pak je cool byt negramotnej a neumet treba cist a psat?Hlavne ze se na bazaci domluvim za kolik prodam pytel brambor ze.Hudebni teorie je proste potrebna kdyz se clovek tomu chce venovat seriozne.
    BTW: existuje urcity metalovy styl kterymu se rika mathcore
    http://www.youtube.com/watch?v=2S_dPcEn-Ng
    Mit jenom talent a cit nestaci, taky pak muzes hrat nejakou sracku jako je Justin Bieber.
  • Trol.diskuzni
    Dík.
  • Basa je prece slyset nejvic. Kdyz se blizis uz k rozehrany hale, kam jdes pozde na koncert, co slysis z daleka jako prvni? Prece basu. Kdyz odchazis driv z koncertu a jeste hrajou. Co slysis jako posledni? Prece basu :)
  • sugyn
    Nic jste nepodtvrdil, leda tak ze jste hluchy clovek, tot vse.
    Basa je slyset vzdycky a hudba by bez ni byla hodne sucha.
    Nakonec tady uz ji fakt uslysite.
    http://www.youtube.com/watch?v=F0ylmUzNSPA
  • No to je taky dalsi vec. Asi neco jinyho je, kdyz clovek hraje v rockovy kapele kdyz je mu 17 a uplne neco jinyho, kdyby prisel mezi jazzovy muzikanty, oni by spustili a... co jako, co ted s tim :)
  • trolo
    pribeh pokracuje: levak bob ma rovnaky nazor na teoriu ako robotron3 10 rokov strateny kamarat!
  • Nejsem moc vyhranenej na zanry. Ja nevim, treba od J. S. Bacha, po Queen s odbockou Tori Amos az po Cocorosie a nakonec Florence + The Machine. To jen aboslutne co me zrovna napadlo :)
  • Když tady řešíte tu teorii, tak já si myslím, že nějaký základ by měl hráč znát - minimálně aspoň nějakou základní stupnici. Já třeba vůbec neznám noty (ty ale nejsou potřeba) a ani pořádně nevím názvy akordů (všechno se mi plete), ale při hraní mě to neomezuje, protože mám asi dobrý hudební sluch - když něco slyším, tak vím, kde to hrát, ale prostě nevím, co to je...
    V kapele mám výborného basáka, který asi po 15 letech hraní dospěl k tomu, že je třeba se teorii naučit a od té doby, co se to učí, tak je to na něm znát a to jsem ho vždycky považoval za virtuoza...

    Ono ale taky hodně záleží na tom, jaký styl kdo hraje
  • Tak tohle nějak nedávám pánové.
  • Trol.diskuzni
    "Master" byl jen nevinný vtípek... A co se ti líbí za hudba, hlavně rock?
  • trolo
    trololololo
  • To je fakt dobry, to me docela dostalo :)
  • trolo
    poviem vam pribeh:
    levak bob sa po 10 rokoch objavi v diskusii o rocksmithe a stretne stareho znameho robotrona3!
  • Nejsem zadnej master a uz skoro rok nehraju. Hraval jsem hlavne v rockovych kapelach. Takovych, kterych je vsude spousty. Nejcasteji kytara, druha kytara, basa, bici, zpevacka (klavesy). Klasika.
  • Já jsem si tě asi zapamatoval protože u kamaráda jsem vídával rádio (nebo to byla možná jiná elektronika) zn. Robotron *1* Teď jsem si na to prostě vzpomněl...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit