Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Carnage666

    Ano tak nějak jsem to myslel 😀

  • Zkuste to obráceně. Proč nemáme žádné statistiky prodejů, nebo počty hráčů na Epicu? Pořád samé neurčité nejvíc toho a nejvíc onoho, ale čísla žádná. Ono to opravdu nebude takové terno.

    navíc v době, kdy jsou hry hratelné až tak půl roku po vydání většina lidí s klidem počká.

  • Monopol? Znáte vůbec význam toho slova? On někdo někomu brání či bránil výdávat hry i na GoGu,  Originu nebo MS Storu? Viz Greedfall, který je Steamu i Originu. A představte si tu hrůzu, že si na Steamu můžete vygenerovat klíče a ty pak rozdávat třeba v Humble Bundle. Wow, monopol jak noha...

    Steam můžeme nazvat oligopolem, ale do monopolu má opravdu daleko.

    Jinak já zase nechápu, jak může někdo obhajovat Epic. Ještě bych pochopil kdyby měl alespoň podobné funkce, jako ten Steam a třeba i něco navíc. Ale vždyť to proboha nemá ani nákupní košík! To má dnes i eshop v Horní Dolní... A ještě vás zabanují, pokud si koupíte více jak 5 věcí po sobě. Vážně terno.

    A vaše přirovnání dost kulhá. Pokud to navážete na mobilní operátory, tak je to jako by přišel čtvrtý a řekl vám, že pokud si chcete zvolat z Prahy do Plzně, Brna a Olomouce, tak musíte jen přes něj. A každý den by na vás vybalil další město, kam se nedovoláte. Ale soudě dle vaší reakce, vy byste mu ještě tleskal...

  • Možné to je naprosto jednoduše, nikdo to na té sra**ce nekupoval. Jenže přiznat to a vydat to i na Steamu bylo pod jejich úroveň.

    A MS skočí po všem, aby na tom Storu vůbec něco měl.

  • Carnage666

    Mě zase přijdou neskonale trapní fandové Epicu ale co už 🙂 A vůbec proč do toho cpeš Fortnite? Bavíme se o nejhorším herním klientu ne o hrách.

  • Jambbo

    Nenapadá mě jediný důvod proč by Epic schválně pouštěl konkurenci na svůj trh, to by byli dementní. Možná jen kdyby zakoupili studia/firmy které je vlastní.

  • No zvláštností na tom je, že Epic v Číně nefunguje a čínští hráči se k němu nemůžou dostat, protože ho sám Epic tam zablokoval cituji "pro ochranu svých zaměstnanců". Je to opravdu zvláštní když to vlastní Tencent no.

  • JohnyTheZik

    O tom subredditu samozrejme vim, ale porad to v absolutnich cislech nemusi znamenat vubec nic, takze takovyhle prohlaseni maj celkem nulovou vypovidajici hodnotu.

    Pro priklad na dota subredditu, kterej ma vyznamne vic useru, se svyho casu dovolavalo po stejnejch akcich na fundovani TI9, napr. kdyz Valve kryl Cinu a nebo kdyz vpodstate prestal pecovat o dota+. Vysledek? Zdaleka nejvetsi prizepool a navyseni o necelejch 10M oproti predchozimu roku.

    Kliknout na subscribe je jedna vec, brat hry zdarma nebo hrat fortnite je vec druha.

  • lito

    na co proboha reaguješ? Jakým argumentům se směješ? Kde hovoří o potřebě zničil zlý Steam. Ti hrabe, ne? Nebo neumíš číst. 

  • Se směju těmto argumentům, jak je potřeba zničit zlý Steam. Jestli Epic má být ten zachránce PC hraní, tak jsem čínský bůh však víte čeho... Jestli Steam skončí a zastoupí jej Epic, tak je to konec PC hraní a konec nadějí, že by mohl ještě někdy vzniknout další obchod, Epic uplatí exluzivitu a pápá. Jo Epic zachránce, velký kulový. Epic je jen další zkaženost od zbohatlých prasat.

  • Jack1947

    SPíše že divím že zrovna CONTROL, zas taková pecka to teda není, To BORDER to je jiná liga ale zase zastaralá grafika hmm...

  • Jack1947

    Proslavili tím děcka twixč. To je tak všechno.

  • kkING

    Njn Cinske investice😀 Docela by me zajimalo, jak to dopadne, protoze pokud tencent zpristupni nejakym zpusobem cinsky trh zapadnim firmam pres epic, tak steam a dalsi budou mit asi tezkou dobu ...

  • lito

    a na co přesně reaguješ a na co přesně navazuješ? 

  • Tak Blesk je taky nejprodávanější bulvární časopis (ve formátu sice připomíná noviny), Nova a její nekonečné seriály jsou to samé. Masa neomlině jde po tom nejhorším co je na trhu, ale už to moc lidí nepřizná. Za Fortnite stojí propracovaný marketing, který cílí na děti, které nic lepšího neznají (vidím to u synovce, který tomu propadl) a díky tomu, že se o tom baví ve škole a chválí jim to jejich "kamarád" za-to-zaplacený-youtuber, navíc je to "zadarmo", tak si to může nainstalovat každé dítě samo a nepotřebuje kreditku rodičů. Na těch až potom vybrečí něco premiového.

  • lito

    a co Fuk Fortnite? O té hře čtu jen hejt všeude na webu. Podle toho by člověk řekl,  že tu hru nikdo nehraje a ono ejhle? Tady tyhle uřvanecké grupy na netu jsou minoritu a v globále byznysu jen smítko, o které se nikdo nestará. Tady tihle steamděti ale už začínají být neskonale trapní.

  • Thyrmael
    Stejný postoj jsem vůči nim zaujal i já. A abych nebyl za pokrytce, ani jejich hry zdarma si od nich neberu. Není tam nic, co by nebylo za pár eur i jinde.
  • Carnage666

    Hele přesný čísla nemam ale zkus třeba Reddit, subreddit jménem fu*ckEpic má víc subs jak offiko Epic 😀 teď mi napíšeš něco o tom že Reddit není relevantní ale už jen to že existuje tak velká podpora proti Epicu rozhodně podporuje moje tvrzení že je naštěstí i dost lidí kteří počkají

  • Jenže Indie vývojář takovou nabídku jen tak nedostane. Tolik peněz nabídnou jen tam, kde čekají daleko vyšší prodeje a de facto tím pouze kryjí ušlý zisk na ostatních distribučních platformách. Vymyšléné to mají chytře, ale je otázka na kolik je tohle férová hospodářská soutěž, protože to co dělají je pro mne již silně za hranou.

  • Row

    To cos napsal jako priklad je trochu blbost... je to spis ve smyslu "odebereme a zaplatime vam minimalne 200k kusu vaseho zbozi, bez ohledu na to jak se vas vyrobek bude prodavat" na rozdil od hmotny produkce u hry, ktera ma naklady na vyrobu kazdeho dalsiho kusu 0 (naklady na datovy server a konektivitu si nese distributor) je to vyhodne jako prase... zvlast pokud jsi indie studio tak dostanes prachy za vyvoj at se deje co se deje (i kdyby ta hra komercne pohorela), dostanes se na store kde se neutopis zdaleka v takovem mnozstvi konkurence a pokud prodas cokoliv navic nad opci, tak z toho dostanes jeste podstatne vetsi podil nez u konkurence (na Steamu)... ze naseres par lidi je prijatelnej "collateral damage" Pokud by byl vydavatel (Epic) hloupej a nabidnul ti to u kazde tve hry, tak muzes naopak vyrabet nedodelky nebo naopak vytezit prilezitost a zkusit rizikovej projekt 

    Tim nehajim ani Epyc, ani vyvojare, ten store je sto let za opicema a rozvoj jde snecim tempem, tudiz jako zakaznika mne to krka, ze se mne do toho snazi tlacit (ale prdim na ne a hlasuju penezenkou). Ekonomicky to ale asi vsem dava smysl, predpokladam ze Epyc neni blbej a projekty ktere takto defakto "investicne" podpori si s rozmyslem vybira aby tech her co se nezaplati nedotoval moc. Vlastne se chova vis jako vydavatel nez jen jako distributor a pokud se toho proda dost tak na tom nic netrati a jeste ma exkluzivitu jakou si ve smlouve dohodne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit