Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KrPa

    Uprime, on nekdo na steamu nakupuje snad mimo slevy? Vzdyt je to nejdrazsi herni shop!

    • Jo, třeba předobjednávka na Mafii Definitive Edition byla tuším bez slevy.

      • KrPa

        Predobjednavky, no to je jina liga...

        • Ano, velmi oblíbená :))

          • KrPa

            ano, tak se vydelava na blbcich, napr. treba W3 reforge, anthem a jine perlicky

  • vindalooo

    Argetinci mají menší kupní sílu a levnější hry o 700Kč. My češi máme taky malou kupní sílu, ale hry za stejnou nebo vyšší oproti USD. To mi hlava nebere.

    • Jack1947

      Španělé zase elektroniku, protože nemají dan. Njn ale kdyby se tam člověk odstěhoval nadával by na jiné věci.

    • Coffin.Corner

      Vážně se chceš srovnávat s Argentinou třicet let se zmítající od jednoho státního bankrotu k druhému?

    • Cvicme_v_rytme

      Češi jsou specifický národ. Tam zákazníci chtějí platit víc. A většinou i za horší věci.

    • Je nás málo na to, aby se jim vyplatilo něco vymýšlet a nikoho ve světě náš mikro trh moc nezajímá.

  • Jack1947

    Heh, Štým se rozhodl reagovat a hle.. aby se přiblížil více k Epicu zatrhne levnější cestu pořizování her 😀

    To by to tak hrálo, už jen krok k tomu aby i zrušil většinu prodejů klíčů z různých levných online obchodů, ( i když to asi ne z toho něco málo mu kápne) Hail to the Gabe, baby!

    • Tak šedý trh by stálo za to zrušit, protože ten přímo poškozuje vývojáře. Je to ve skutečnosti horší, než kdyby si někdo hru upirátil. Protože na šedém trhu jsou hry většinou kupovány pomocí kradených kreditních karet a následně prodávány za ony zajímavě nízké ceny. Problém pak nastává při reklamaci platby majitelem karty, kdy potom vývojář musí vrátit peníze nejen majiteli, ale také musí zaplatit všechny transakční poplatky. Pro malé vývojáře je šedý trh, regional pricing a podobné likvidační.

      • existují i oficiální e-shopy jako humble bundle nebo bundle start (dnes fanatical) a další. Obchod s klíči nemusí být hned levota.

        • Jack1947

          Přímo jsem na tom ve svém, příspěvku narážel. A jo oopravdu radši nějaký byt dražší ale spolehlivější SHOP než noname russian abych hru měl jako správný čecháček s nejmenší námahou a skoro zadaro 🙂

  • Někteří vývojáři to řeší i tak, že na steamu nepodporují regionální ceny a třeba jednou za 3 měsíce upraví všechny ceny tak, aby podle kursu odpovídali například ceně v USD.

    • Jack1947

      Mít jednu pevnou cenu pro všechny země je dost na hlavu. Stejně jako by to měli být jen Eura to se nikomu nepodaří procpat že 30korun+- je to samé co koruna😛

  • Hry na Steamu nenakupuji . Kupuji u výrobce a když musím tak dám klíč na steam . Za ty roky jsem si tam koupil abych nekecal třeba 3 hry . 

    • CRYPT

      Tak to jsi borec... Zajimalo by me, ktere hry sis koupil u toho vyrobce, kdyz dnes v naprosto drtive vetsine se hry kupuji jen pres tyto klienty

      • IL2 BOX bud příklad za všechny . ale je toho mnohem více co koupíte přímo u vývojáře / vydavatele .Ale asi bude nepochopitelné že na steamu za ty roky co ho mám mám možná 20 - 30 her a z toho jsem ti tam koupil 1 nebo 2  .  Hraji prostě hry co mi vydrží X let a tyto platformy bych ani neměl kdybych sem tam nehrál něco multi s kamošema  . 

      • Proč myslíte, že velké firmy mají své vlastní klienty? Přece, aby nemuseli platit 30% provizi Valve. Takže když něco kupujete od UBI, EA, Bethesda,....

        Když si je koupíte v jejich obchodech (klientech), tak si je logicky kupujete přímo u výrobce.

      • Myslí tím krabicovky bych řekl.

  • Rotaway

    Když jsem byl v Číně, tak jsem se spálil a prodělal na tom, v Mexiku jsem naopak nakupoval za pohádkové ceny a vesele si hvízdal, že se mi to po návratu nepřepnulo zpět na eura. Nedávno jsem se v tom šťoural a od té doby opět smutně koukám na evropské ceny. Přesto to možná ze zvědavosti opět zkusím nastavit zpět na Mexiko. Co když budu platit z MXN účtu na Revolutu? Projde to? Hmm...

    • Jak u čeho. Některé hry mají regionální zámek. Tedy pokud je koupíte například přes ruskou VPN za ruskou měnu, tak už je navždy budete muset spouštět přes VPN, jinak vám to regionální zámek ani nedovolí pustit. A potom samozřejmě vývojáři takové klíče, když na ně přijdou, rádi deaktivují, protože se jedná o porušení jejich EULA.

    • Na to jsem sám zvědav protože Revolut karty jsou britské.

      • bodmrazu

        Podle me ma Revolut Bankovni licenci v Litve ci Lotyssku. O to vic ted po Brexitu.

        Podobny trik funguje na XBOXu kde prej nejlevneji nakoupite v Tureckem storu, i bez Turecke karty jen potrebujete Tureckou predplacenku z nejakeho ishopu.

        • Ano, to máš pravdu. Licenci mají tam, ale banka sídlí v Británii. Rozhodně ale karta není braná jako česká, protože většina platebních terminálů se mi automaticky spouští v angličtině při použití revolut karty. Mimochodem karty jsou dodávané z Polska a Švýcarska (možná i odjinud, ale mé dvě takto). Tak uvidíme co na to Steam...

  • ronon

    Toto je strasny vopruz, mam cesky Steam a teraz ked budem nahodou na Slovensku a nieco kupovat, tak sa budem musiet VPNkovat do Ceska rovnako ako s Epic Storom.

    • Za mě je to logické a dobrý tah, který hlavně ochrání menší vývojáře před šedým trhem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit