Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ale Vy to neuvádíte jako příklad, ale píšete " Hra, kde hrdina dokáže na skalku vyskočit (seskočit) na jediném předem daném místě není RPG"
    Dál píšete, že nemůžete ostřelovat protivníka s dálky. Já jsem přitom používal dýky a znamení Igni běžně a ujišťuji Vás, že jsme hrály stejnou hru. ;-)

    Já se tu s Vámi nechci zbytečně hádat, ale to by se podle té vaší definice nedalo za RPG označit skoro nic.
  • "PC hráče okouzlil Zaklínač 2 minulý rok". Blbost, neokouzlil, ale zklamal. Hra, kde hrdina dokáže na skalku vyskočit (seskočit) na jediném předem daném místě není RPG. Ale tuto možnost vám mohou tvůrci dočasně úplně odebrat. Např. stojíte na plácku 3 x 3 metry a musíte vymlátit harpyje a teprve pak se vám odemkne možnost přejít jinam, byť plácek je ohraničen pouze schůdkem do výše kolen!!!! RPG je podle mě o svobodě pohybu, o svobodě bojové taktiky apod. V této hře nemůžu z dálky ostřelovat protivníka, mám jen jednu variantu k dispozici, podle toho, co mi autor nakáže. Zaklínač má zajímavý příběh, ale nemá volnost. Proto bych ho stejně jako např. Mafii dal do kolonky akční adventura, ale rozhodně ne RPG!!!!!!
    • RPG je druh hry, kde hráči zaujímají role fiktivních postav (role-playing – hraní rolí), které si podle daných pravidel vytvoří a za které v samotné hře jednají.
      V jádru jsou tyto hry formou interaktivní zábavy založené na výpravnosti příběhu, který lze ovlivnit a na kterém lze mít svou fiktivní rolí autentický podíl a také možnost odnést si reálný zážitek, plynoucí z procesu transformace vlastní libovůle do fiktivní postavy herního světa. Hráč takový svět svou fiktivní rolí tedy odvíjí a na základě sobě vlastní libovůle do jisté míry spoluvytváří.

      Víc na Wikipedii.

      Tohle všechno Zaklínač 2 splňuje mírou vrchovatou a o skákání v tý definici neni nic, tak nevím proč by to nemělo být označováno za RPG ?!
      RPG odehrávající se na uzavřené a z části koridorové mapě, to určitě, ale pořád RPG a podle mě RPG jako řemen.
      • Blahoslavení chudí duchem..... Skákání pochopitelně není to, na čem RPG stojí, je to uváděno jako příklad. Ale jestli jste měl v Zaklínači pocit volnosti a výběru řešení, tak to jsme hráli každý asi jinou hru. Například první velká potvora v přístavu se likviduje jediným možným způsobem. Useknete první a druhé chapadlo, pak se povozíte na třetím, atd. Nemáte možnost útočit na ni z dálky střelnými zbraněmi nebo kouzly, oběhnout ji zezadu, poškodit ji na těle a ne na chapadlech. Prostě nulová volnost a pouze předem připravené scény. Ve skutečných RPG máte možnost volby, po druhé a pořetí můžete zkoušet jiná řešení.
    • smejki
      Ve Falloutu 2 jsem si ani jednou neskočil a jaké je to RPG *2*
  • Dneska jsem dohrál zaklínače 1 a musím říct, že je to jedna z nejlepších her co jsem kdy hrál.
    Nechápu, jak mohla tady na tiscali dostat 8/10, podle dnešního hodnocení jasně desítková hra, i na metaritic ma hodnocení hráčů 9/10(hodnocení médií na metacritic neberu v potaz)Až budu mít čast těším se na dvojku.

    Mrzí mě, že neměli na PC takový prodeje jaký by si zasloužili, měli mít 5 miliónů prodejí.Doufám, že na konzolích budou mít vetší prodejní úspěch, ikdyž mě pak bude mrzet, že se budou víc soustředit na konzole, hru zjednoduší graficky i herně atd. stejně jako Crysis 2.

    Mrzí mě to, ale pokud se chovají pc hráči kteří hru ukradnou jao prasta, tak si nic jiného nezaslouží. A konzolistům to přeju, ať si hru pořádně užijou.
  • http://www.xzone.cz/nahledxbox360.php3?idg=686
    Na Xzone jen za 999 kč
    • Jen? Ty vle ta hra je rok stará..
  • tohle jde a mass efect né????
  • Doufám, že dodrží solidní plynulost kolem těch 30 fps, byť u hry jako Zaklínač se dá přežít i nižší FPS, horší to je už u střílečky. Poslední dobou ty konzolové hry bývají už někdy sekanice. Ale CD Projektu se dá věřit.
    • jak to myslis ? Dyt Zaklinac je pro CD Projekt prvni konzolova hra.
  • Harshday
    Váhám zda-li koupit nebo nekoupit, ačkoli se nikdy nevyhnu profláklé hře, zaklínač mě úplně minul. Pořád se tu o tom mluví až bych si normálně zahrál *2* . Je lepší hrát rovnou druhý díl nebo mám skočit pro začátek na jedničku?
    • Určitě si zahraj jedničku,je dle mého o chlup lepší než dvojka a taky,aby jsi se dobře orientoval v příběhu,doporučuju přečíst knižní pentalogii.Pokud jsi RPG pozitivní budeš nadšen:-)
      • CRYPT
        Osobne si dovolim tvrdit ze 1cka je o vice nez chlup lepsi nez 2ka. Si pamatuji ze jak jsem dohral poprve Witchera 1cku jsem byl uplne hotovej, takovej pribeh no proste fantazie. 2ka mne naopak krome pekne grafiky nicim nenadchla, 4 lokace a cele to na mne pusobila neslane nemastne. Verim ze to je veci pohledu, ale ackoliv CD Project fakt uznavam, nemam potrebu si kupovat origo W2, i kdyz bych je rad podporil.
      • Harshday
        Založen jsem, přesto bych se do knihy hned nepouštěl. Zkusím jedničku a uvidím, stojí pakatel, takže tím nic neztratím. *4*
        • do knihy se určitě pusť, je to lepší, než celá hra :) Budeš se zaručeně bavit.
          • ano knihy nejlepe všechny jisi je nechceš číst tak před spanim E-book se dají taky sehnat.Každopádne pro 2 díl jsou knihy hodne duležity protože jinak budeš mít jen poloviční zažitek a navíc v tom budeš mít guláš.Taky si myslím že knihy sou ultra burtalne dobrý takže žadnou nudu nečekej :)
            • Jo, vyjde, na začátku tohohle roku společně se sedmým dílem vázané reedice, mám informace o únoru, prý to vázne na nových ilustracích, které se nestíhaly.....
            • kotty
              Nevite, jestli vyjde 7. dil v pevny vazbe? Mam 2. vydani komplet, prave az na posledni dil, ktery byl snad v cestine vydany jen jednou a od te doby nic...
            • Umaroth
              práve na kindlu loupám 2díl.....
            • Souhlasím.
              Teď už se orientuju spíše na mangu/anime/light novely, ale na Zaklínače pořád nedám dopustit.
  • Hmm, no, snad se jem to vyplatí.
  • vyjde i na PS3 ?D
    • možná na PC3 ;)
  • Teda, jak já Vám Xboxáři závidím, Skyrim v češtině a teď i Zaklínač... Kdy už na svoje zákazníky Sony přestane kašlat?
    • Na PS3 můžeš rozjet kteroukoliv hru, která pro ten systém vyšla.. To ti připadá jako kašlání na zákazníky?? *3*
      • A stejně nerozumím, co jsi tím chtěl říct.
      • Skyrim na Xbox vyšel s překladem, na PS 3 nic, to je to co mám na mysli...
        • Skyrim na xbox vyšel bez české lokalizace - jen anglicky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit