Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ten "vzdělávací" systém je podle mě uplně bomba. Přecejen když budu bojovat v těžkym brnění s mečem a štítem, tak mi poroste styl Blokování, Boj s mečem, umění těžkého brnění a třeba síla :) to je fajn než zbírat zkušenosti a pak tramtadáá dej si hodnoty kam chceš... :)
    • Ačkoli se mi ten sytém také líbí, jedna věc mě na něm iritovala (nevím zda bude i ve Skyrimu) - a to zlepšování vlastností (síloa a pod.). Totiž - hra hráče vyloženě tlačila k tomu aby si hlídal o kolik si za úroveň zlepšil jakou dovednost a pokoušel se to skloubit tak aby si co nejvíc zvedl potřebný atribut. Takže abych měl větší bonus k síle uteču k řece a budu pěstmi zabíjet blátokraby nebo dvousetkrát vyskočím abych měl lepší sílu... Tohle absolutně zabíjí atmosféru a gameplaying ale kdo se tomuto zcela vyhýbal měl výrazně slabší postavu.
      • Přesně tak, na tohle bych rád znal odpověď, protože pak bych se nemusel neustále rozmýšlet mezi Dark Souls (což by pro mě byl skok do neznáma) a Skyrimem (u kterýho jsem si stoprocentně jistej, že by mě hodně bavil, ale tohle mi Oblivion hrozně kazilo a nechci to zažít znovu). Nakonec stejnak tyhle hry pořídim obě, ale mít tuhle informaci, vim naprosto přesně čemu dám přednost.
  • sidi
    Klasika Hard Core hraci si budu stazovat ze je to zjednodusenie atd ... A vacsina ostatnych ludi bude rado ze si konecne bude moct zahrat Skyrim. Ale aj keby sa to ukazala ako nevyhoda tak moderi to isto napravia :)
    • skaven123
      presne, hardcore hraci nech sa idu bodnut, hlavna je masa :)
      • Chudak
        • skaven123
          zdravim
  • Video je hezké, ale o tom, že ve Skyrimu nebudou vlastnosti (atributy - síla, inteligence atd.) čímž došlo v podstatě k destrukci RPG systému Elder Scrolls se v promo článcích nepíše. Přitom právě o tom by se psát mělo :(
    • MrSanta
      Jaká destrukce? Nemáš tam atributy, místo nich si dostal perky, které ti boostnou skilly. Na každej level dostaneš jeden bodík, hra je plánovaná na 50. Levelit se půjde i dál, ale má to být o dost pomalejší. Rozdělování bodíků si budeš muset rozmyslet. A hodně perků má hodně významné bonusy.
      Já plánuju na první hraní orka - válečníka. To mám minimálně 13 bodů do two-handed, dál 12 do heavy armor, 10 na smithing a 13 do enchantingu. To je, bez případných bonusových bodů z knih (jestli tam jsou), nebo questů, práce na 48 levelů.
      Mě to teda přijde o dost zajímavější, než atributy, které sice dávali bonusy, ale jenom číselné. Nové schopnosti z nich nebyly.
      • Zas tak bych ten minulý systém nekritizoval, byly tam nové schopnosti, které se ti odemykaly při dosažení určitého stupně - u zbraní se ti při dosažení takového milníku přidaly nějaké efekty a možnosti v soubojích, u magie jsi mohl začít používat kouzla, která do té doby ne. Bude to obdobné, ale asi o něco složitější právě kvůli tomu, že bude jen jeden bod na level... V Oblivionu jsi to dostal automaticky při dosažení toho stupně, který šlo získat i jen tím, že jsi tu činnost stále opakoval. Ano, Skyrim to má o mnoho dotaženější a náročnější, to chválím, ale ani Oblivion nebyl úplně plochý.
        • MrSanta
          Já ho nekritizuju, jenom mi to prostě nepřijde jako destrukce, jak psal chumbaba nahoře. Při popisu jsem myslel spíš na Morrowind, než na Oblivion. Tam žádné "perky" nebyly. A zábava to samozřejmě byla *4*
          • V tomhle máš pravdu, ale ten thread je tak dlouhý, že jsem už zapomněl, na co jsi reagoval. :-D
    • To je sice pravda,ale mne osobne sa to pači. Vďaka perkom nebude možné urobiť postavu polyhystora a poloboha. Postavu si stále možeš upraviť podla svojho,lebo prave umiestnením perkov si postavu pekne rozvrhneš a nebude treba matematicky špekulovať aké schopnosti si ako nastaviť aby som mal čo najvyžší level a skoro všetky vlastnosti na 100.
      • skaven123
        perky su zobrane predpokladam z fallout, tam napr s.p.e.c.i.a.l zohraval omnoho vacsiu ulohu ako jednotlive skilly, to bolo tiez zastarale?
        • A kde som písal,že to je zastaralé?Ale v TES to pebieha uplne inak predsa než vo Falloute. Tam máš vlastnosti nadefinované na žačiatku a determinuju to ako chceš hrať. S levelovaním sa dajú len minimálne vylepšít použitím oblečenia alebo vecí. V TES si si ich nikdy nenastavoval a išli zvyšovať až na maximum podla toho čo si trenoval a výška ich zvyšenia na level zavisela od zlepšenia dovedností snimi zviazaných. Nakoniec skoro každý končil s postavou čo mala všetko na 100 okrem štastia.Navyše si si musel zatracene sledovať čo si si za level zlepšil,aby ti atribut čo si chcel išiel čo najviac hore. Čiže vlastnosti vobec nerozlišovali akú postavu hráš. Nakoniec si mohol byt poloboh a polyhystor. V Skyrime sice odstranili vlastnosti ,ale zavedením obmedzeného počtu perkov konečne nutia k špecializácii postavy.
    • Hairy_Ass
      O nějaké destrukci si povíme, až ta hra vyjde. *4*
    • Core
      Cože?
    • Premyslels nekdy o tom, ze atributovy system je vlastne zastaraly a nereflektuje plasticnost mozku a tela? Skoro zadna vlastnost neni pevne stanovena az na barvu oci, rysy obliceje a podobne. Sila je zavysla na mnozstvi aktivni svalove hmoty, jejiz tvorba je podminena fyzockou zatezi (proto kosmonauti ztraci svalovou hmotu). Inteligence je mnohafaktorova vlastnost, z vetsiny zavisla na "treningu" prednich laloku (logika, matika...), rychlost zalezi na reflexech, ktere lze upevnovat, konstituce na strave, odpocinku, rozlozeni mysli...

      Pokud je to pravda, jsem rad ze se tehle mumie RPG systemu zbavily. Skill stromy podle pouzivani, super :)
      • skaven123
        tak mi vysvetli tvojou aktivnou svalovou hmotou rozdiel v two handed swords 35 a two handed swords 36 *12*
        je to degeneracia, atributovy system daval obrovsku moznost vytvarat si postavu k obrazu svojmu, teraz je kazda postava vlastne rovnaka
        • Joha
          Dnešné decká už fakt nevedia na čo sa sťažovať. Posiloval si niekedy? Aký je rozdiel medzi 15 a 16kg činkou?

          Jediný, kto je tu degenerovaný si tu ty. RPG štýl aka Diablo (tj. talentovy strom, atributy) je už dnes bohužial zastaralý a ja preferujem aby sa mi postava vyskillovala v tom čo používa a nie čo jej preddefinujem.

          Rád by som sa ťa spýtal... hral si to už? Ak nadávať, tak zajtra ale zatiaľ na to nemáš právo (pokiaľ ti to strýko nedoniesol z ameriky :P alebo si to neupirátil na X360).

          Peace out.
          • skaven123
            zastaraly je kvoli comu? ze to povie PR nejakej firmy a vam to tak vyhovuje? rozdiel medzi cinkami je 1 kg, vidim ze nevies citat, nejaky typek obhajoval odstranenie atributov a vychvaloval stromy a vyvoj skillov, co je vlastne to iste ako tie atributy (pre teba nechapaveho - ciselne zobrazenie) teda este raz na teba, ked si sa ozval v com je zle ciselne zobrazenie atributov a dobre ciselne zobrazenie skillov?
            edit: a vobec, aj tak si beznadejny alkoholik *12*
          • super inovativní realistiský systém, kde se optimálně leveluje tak, že zatížíte klávesnici a jdete na oběd/do práce/spát atd.. Samozřejmě pokud chcete postavit nejsilnější build, což já chci vždy ;)
            • trol: nevšim jsem si že si na něco stěžuju. Jen nemyslím, že by systém skill trees byl špatný/ zastaralý, a tenhle nějak super. To že chci mít co nejlepší postavu mi nepřijde jako honění ega *7*
            • trolo
              lol stazujes sa na zatazenie klavesnice a sam to praktikujes... mas to v hlave v poriadku? ked si chces honit RPG ego a mat best statistiky a zatazovat tlacitka na klavesnici tak ja neviem ci si tu hru vobec uzijes a vzijes sa do postavy ked ti ide len o two handed 99 a sprint 100 atd...
      • Hairy_Ass
        Jo, TES byly v tomhle směru vždycky trochu napřed - schopnosti na základě používání, nikoli nějakých abstraktních zkušeností, tohle je další krok, takže uvidíme jestli k lepšímu nebo k horšímu. *3*
  • Inu tak krabicová verze není vůbec špatná *3* A jsem rád za tu tištěnou mapu, která bude určitě lepší, než v jednom nejmenovaném obchodě *5* . I když bych byl raději za nějaký ten bonus navíc v té krabičce. Škodo že to není jako u Zaklínače 2 to bylo super, ale můžeme být vůbec rádi že něco máme *1* *1* a že je hra lokalizována. To je nejdůležitější !

    Jinak, já ty videa sleduji a sleduji je velice rád. A v nich je konečně vidět, že se nám dostane zatraceně temný a ponurý fantasy svět. A ne jako Oblivion, který vypadla moc uměle. A prosím nekamenujte mě, prosím *1* *1* *1*
    • Já bych tě určitě nekamenoval *1* . Hrál jsem Morrowind i Oblivion, a i když se mi obě hry ze začátku líbily a fakt mě bavily, tak po čase to dost sláblo. Vlastně jsem ani jednu z nich nedohrál až do konce. *1* . Pro mě je nejdůležitější atmosféra a vtáhnutí do děje. Stotožnění se s postavou. V Oblivionu jsem měl pocit, že na mě ty NPC tak nějak nereagujou, a že jsou všichni tak nějak zhulený, nebo na cracku *1* . Jako by byly zakletý. Stejný hlasy, nic moc emoce, hudba příliš zasněná, málo humoru. Nepřátelé útočí vždy stejně. Prostě na Vás hned naběhnou. Byl by takový problém, upravit AI tak, aby se třeba schovávali, nebo před Vámi ustupovali nebo prostě něco...Ale nechci se tím nikoho dotknout. Každej má prostě trochu jinej vkus. Skyrim vypadá v tomhle směru lépe. Uvidíme. Rozlehlý svět a volnost pohybu je vždy na úkor příběhu, a vtáhnutí do děje. Mě naprosto vyhovoval Dragon age:origins - pro mě nejlepší RPG všech dob *3*
    • Oblivion na mne také působil uměle.Vyloženě tomu napomáhala grafika hry.Hlavně ty zvláštní zářivé barvy.Tam jsem prvně viděl orka co byl tak zelený,že to byl hnus.On vyloženě svítil :) No vypadal komicky a nebyl to teda strašidelný ork ze kterého by si mel nepřítel obarvit zadní část brnění.
      Zde to vypadá lépe+změny v herním systému co jsem letmo koukal.Mohlo by to být "vyspělejší".Jako třeba posun od GTA III-SA a pak GTA IV.Grafika,fyzik,chovaní lidí to vše působilo konečně vyspěleji
      .Nevím sice jak to bude s diskutovaným levelem monster.V Oblivionu co si pamatuji,šla klání v aréně hrát celkem v pohodě bez modifikací.Proti mágovi mne pomohlo zásadně prase, to si pamatuji :d.
      Pak si matně vzpomínám na Morrowind.Tam jsem vylezl a šel jsem tuším směrem k místu kde padá ten čáryfuk z nebe co zkoušel super skok (to je věta co? :) ).Po cestě jsem vlezl do jeskyně a tam byl polonahý Nord co měl 2h meč.Něco kecnul přiběhl a zarazil mně svou zbraní doslova do země :) To bylo dobré :d Bohužel si nepamatuji jestli jsem tam měl nějaký mód který ten level NPC a monster upravoval.
      -Na jednom videu co jsme zde viděl,jsem si všiml že do dungeonu šel hráč a nějaký spolubojovník.Tedy nevím jestli spolubojovník.Během cesty měl různé kecy a narážky,že ho hráč nakonec zapíchl :d Kdyby tato možnost byla ve hře u různých míst tak by to bylo velice zajímavé.Jak se říká ve dvou se to lépe táhne.Jakou jsem měl radost když jsem dostal v oblivionu to prase!
  • Presne tak, koukanim na videa si clovek zkazi zabavu z vlastniho hrani a objevovani. Takze na ne nekoukam. A mimochodem, na svem tabletu nic nerozklikavam, z rss ctecky jdu rovnou na clanek.
  • „Kolik ještě proboha uvidíme těch videí ze Skyrimu,“ - mě bohatě stačilo, když jsem viděl ten souboj s drakem, pak už jsem na žádný video ze Skyrimu nekoukal, ty videa jsou sice ohromný, ale prozrazujou toho moc. Já se těším až si Skyrim prolezu a prozkoumám sám na vlastní pěst, bez předchozích nápověd. To překvapení za to stojí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit