Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To Autor: kuse se v modernim boji pouzivaji zcela vyjmecne. Pokud je nekdo pouziva tak to budou specialni jednotky pro specificke ucely (nastrelovani lana nejspis) a mozna teoreticky pro naprosto tichy vystrel bez jakehokoliv demaskujiciho priznaku.
    Ovsem v dobe tlumicu a podzvukove munice vazne pochybuji o nejakem rozsireni kuse pro vojenske ucely. Zaslechl jsem ze udajne kuse (nejspis z nouze) pouzivali pri taktice hit and run srbove ve valce v byvale Jugoslavii.

    "Pistolové kuše
    Pistolové kuše používá například peruánská armáda, brazilské speciální jednotky CIGS či elitní jednotky US armády. Armádní jednotky uplatňují speciální druhy šipek s hroty obsahující trhavinu, které proslavila hollywoodská filmová produkce zejména akčním filmem RAMBO. Co se týče užívání pistolových kuší v Evropě, používají je například v srbské armádě pro přepadové akce. Známé je také jejich užití proti kosovské guerillové armádě jako tzv. protisniperských zbraní."

    Zdroj: http://www.outfit4events.com/index.php.html?currency=CZK&language=cz&sort=20a&cPath=18_313
    • Takze jsem s tim vysmesnym prispevkem na vybusne hroty byl mimo? No stane se :D
    • Pilgrim66
      Mam pocit, že jsem někde četl, že ještě cizinecká legie je používá.
  • tak tohle už je výsměch BF... tahle doba je naprosto na palici...příští BF DLC přinese prak a ve stejnou dobu budou už i např ve wow pokémoni ne ? ....
  • nejlepsi na zabijeni ja inzenyrsky robot nikdo vas nevidi a v pravou chvili je zabijete a na konci kola v tabulce nejoblibenejsi vodidlo je tam ten robot
    • oprava :vozidlo
  • v bf 3 nesnasim kdyz strilim ze sniperky tak nepritel vidi drahu letu. to je hovadina.
    • počkej na dobu, kdy bude v MP hrách i aim assist (a tomu bych bez p r d e l e i věřil) ..
    • Takym chujom davam nozik do hlavy, lezat na zemi hodinu a sniprovat.
      Nakoniec K/D 5/2 *12*
      • Nakonec K/D 5/2, ale na prvnim miste tabulky s nejvice bodama
        • drasta
          Tak to teda zlaty oci... to proste snajpr kterej sedi na sutru byt se soflamem na prvnim miste tabulky proste nebude. S K/D 5/2 rozhodne ne. Takovou hru si fakt nedokazu predstavit. Nerikam ze sniperi nemaj na bojisti misto a jako nekomu kdo jezdi a lita hlavne s technikou mi vlastne nevadi protoze jsou to moc prijemny cile ale zakempenej sniper na prvnim miste? Na mape s technikou ne a rozhodne ne na mape s technikou kde jsem i ja :D
          • Kaspian, Kharg, Firestorm, Wake island ( z letadlovky ), tam vsude je to mozny dat, kdyz jedes vylozene jen na fragy kilometr+. Taky se samozrejme muze stat, ze netrefis ani prd a odejdes za celou hru jen s par bodikama za spotting, ale kdyz se zadari a das 5x palici za 1000+ bodu, tak proc ne. Nerikam, ze takhle hraju porad, ale kdyz moc chcipam s inzenyrem ve frontovy linii a dostanu rage, tak se jdu takhle obcas uklidnit :x
            • Hraje tu nekdo jeste BC2 Vietnam ? Jedou jeste nejaky servery ?
            • To je pravda, je to zbytecny, ale troufnu si rict, kdyz takovej sniper, kterej ma vyhled uplne na celou mapu, vyspotuje uplne vsechno co vidi, tak nemusi dat ani frag, ale ve skutecnosti prospeje teamu hodne moc...je to pak krasne videt, jak ti vyspotovani panacci natahnou kanady mnohem rychleji, nez ti nevyspotovani :D.
              AA mam taky rad, pamatuju na 30 kill streak pred patchem na kopci na khargu u benzinovy pumpy... :D
            • drasta
              Tak teda sniperovani z letadlovky je asi tak zbytecny jako sniperovani nepratelske zakladny coz je zrovna treba na firestormu oblibena kratochvile... ale tim ti nechci podsouvat jak mas hrat. Proste hraj jak te to bavi a jak umis a ja to budu delat stejne i kdyz me placic letadla radi oznacuji za AA nooba :D
      • A to myslíš, že za války snipeři běhají po bitevním poli s bodákem, nebo co? *6*
    • No lebo Battlefieldy sú realistické jak hovado, že?
    • Zase se nic nevyrovna tomu, kdyz das s M98B bezicimu borci hlavu na 900m
      • Jedine to kdyz vidis na 900 metru odlesk optiky nepratelskeho snipera a posles mu tam jednu z dela tanku :D
        • No jo, ja zapomnel, ze lidi nesnaseji snipery. Bohuzel jak protihrace, tak i spoluhrace :D
          ( ale po dobrym spottingu se urcite muzes utlouct :D )
          • Kdyz hraju za AA nebo vrtulnik tak jsem dobrej spotting sam ale roli sniperu samozrejme chapu. Alespon dva se soflamem jsou proste potreba.
  • :D
    • kua vedle..
  • Vyzera to dobre a urcite si to zahram ale viac sa tesim na http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LTvCyZHzpAo
    • Sry to nepatrilo sem *7*
  • Už jsem myslel, že koukám na Crysis 3...ale co bych se divil, je to přeci EA, ted uvidíme kuše a luky na každym rohu, generuje to totiž peníze...
  • ja když jsem byl v legii tak jsem ve specialni jednotce puživali kuši aby nas neprozradil zášleh z tlumiče. jinak se kuše nepoužívají. Ale v tehle hre když to ma byt postapo a kuše je vyrobena na kolene tak je to neco jineho. A nemusí to delat na kolene prece mohl nekde najit svarecku nebo neco
    • muhaha, cool story bro.
    • kennyB
      Já byl v předškolním věku taky v legii. Pořád jsme museli pochodovat a držet se při tom takovejch koleček. Pak nás vyhnali na písek a z báboviček jsme museli udělat krytí *1*
    • Od speciálních jednotek k hraní her?? Hmm moc hezký..
      • Holt respawn je respawn...
  • Tak isto mam 500 hodin a peknych par stoviek ma to este bavit urcite bude. BF3 rulez *3*
  • Rozšíření přesně v těch intencích, v jakých vyšel celý BF3, takže se ničemu nedivím. Já už jsem svou kopii BF3 řádně hodil do popelnice, kam patří. *3*

    V BF2 jsem nahrál tisíce hodin. I v dalších starších dílech jsem něco málo nahrál. Rovněž jsem se věnoval hraní modifikací (mj. mohu zmínit AIX 2, Forgotten Hope 2, PR, Pirates, SG1). Takže nejsem žádný "noob", co prvně zkusil Battlefield. Ale v BF3 jsem prostě ten Battlefield neviděl. Pro mě BF3 největší herní zklamání všech dob. *7*
    • Řeknu Vám svůj názor na věc - Battlefieldy hraju už od 1942 a krom všech DLC pro Battlefield 3 jsem hrál vše. Pokud mám na začátek vybrat, který je podle mě nejlepší řeknu rovnou 1942 ale jen s módem Battlegroup 42, protože tam funguje vše. Taktika, reálie a alespoň trochu reálnější účinnost zbraní - to je to hlavní co mě v tomto módu nadchlo. Nicméně, abych se vrátil k tématu BF3. BF3 jsem si koupil v očekávání něčeho opravdu velkého a luxusního. Jenže ouvej. Hra nemá menu, ale něco alá Facebook! Tak to je první faktor, který mě dost zarazil, protože na tohle absolutně nejsem zvyklý a nelíbí se mi to. Hra taktéž nemá v podstatě žádnou hudbu - tento faktor je pro mě důležitý. Mám rád podbarvení děje kvalitní hudbou. Samozřejmě, v takové akční multi-řezárně se hudba běžně neobjevuje, ale minimálně při načítání nové mapy, při dosažení nějakého bodu apod. by se alespoň nějaký útržek hudby v Battlefield stylu měl ozvat. Jinými slovy, těšil jsem se na nové pojetí Battlefield znělky. Samotné nazvučení hry je velmi povedené a v tomto ohledu jsem spokojený. Co se týče grafiky jsem nerozhodný. Na jednu stranu nádherná scénérie, přímo neuvěřitelně živá, na druhou přefektovaný maglajs v moderním stylu. Nemůžu si pomoci, ale například efekty slunce jsou předimenzované a obtěžují. KDyž se bitva rozjede na plné obrátky, není většinou vůbec nic vidět, ano možná to má přidat na realističnosti, ale všeho moc škodí. Pokud jde o hratelnost, je to klasický Battlefield. Nováček či méně zdatný hráč v BF3 bude nejdříve terčem všech ostatních hráčů a nežli se naučí rozuměnt principům a sytlu hry, bezpochyby zažije několik perných až frustujících momentů, kdy se sotva objeví a hned zemře, aniž by stihl vůbec postřehnout co se okolo děje. Když se tím vším prokouše, zjistí, že se docela dobře baví a bude hrát dál. Ano frustrujících momentů se v této hře nikdy uplně nezbavíte, ale povětšinou převládá neskutečná zábava. Tedy až na těch několik vad na kráse, které někomu mohou vadit více, někomu méně. KDyž to sečteme Battlefield 3 je neskutečně zábavná, chytlavá i když často deprimující hra, která zabaví na celkem dlouhou dobu. Většina map je povedených i když ty s převahou boje na blízko mi vůbec nesedly a krom menu hry, kdy mám pocit, že mám pouze jakousi demoverzi a né slibovaný A++++ titul jsem celkem spokojen. 7/10
    • Cece chapu te, taky jsem hral BF2 dlouho a souhlasim, ze BF3 neni nastupce BF2. Tim bych to ale ukoncil, pokud to beres jako novou hru, tak je to Best of best momentalne, neznam rozsahlejsi a hratelnejsi bojovou simulaci. Takze s tebou nesouhlasim, BF3 je fakt luxus. Nerikam vsechny mapy a DLC, ale pokud si v tom najdes svoje , tak to jde hrat non-stop x mesicu v naproste zabave.
      • Bud tak laskav a nespojuj slova Battlefield 3 a bojova simulace do jedne vety. *2*
    • Tak se pochlub, co te tam tak nasralo ? Nedelej Margitu...
      • Už jsem to sem psal. Jen kopíruju ze staršího příspěvku. Srovnával jsem BF2 a BF3. Nečekej zázraky, protože tady na foru nejde dost dobře rozebrat všechna negativa BF3.

        V BF3 je docela dobrý engine a pěkná grafika a určitě lepší hitboxy než v BF2. Všechno ostatní je ale horší.

        Mapy jsou horší (nepočítám mapy z DLC pro BF3) - vedle toho nelze nastavit mapu výhradně pro pěchotu = vždy tam je nějaká technika (zatímco v BF2 bylo možné si jakoukoli mapu zahrát pouze jako pěchota). Zvuky jsou horší (přehnané zvukové efekty). Hudba v BF2 byla skvělá, v BF3 není žádná. Namluvení vojáků je v BF3 tragické, zatímco v BF2 bylo skvělé (viz arabské či čínské hlášky). Světelné efekty jsou v BF3 přehnané a nerealistické, což dost znesnadňuje hraní (v BF2 jednoduché a v tom byla ta krása). Odměny a hodnosti v BF3 tragédie. Hráč dostává hodnosti moc rychle a odměny jako stužky atd. příliš často a prakticky za nic (v BF2 znamenala stužka a hodnost něco víc). Horší taktické možnosti (nedobře funkční rozkazová růžice, žádný commander). Hnusná a nepraktická minimapa u BF3. Ještě jsem nezažil taktické hraní v BF3, zatímco v BF2 mnohokrát. Některé zbraně a classy špatně vyřešené (např. raketomety v pěchotě nesmyslně silné, příliš silné svítilny). Battlelog tu a tam padá a vypadá otřesně - ala facebook, který nesnáším. Hra celkově působí strašně přeplácaně.

        To by bylo na celý článek ala Jak jsem se léta těšil, jak jsem si koupil a pak naštvaně zkoušel několik desítek hodin a pak velmi naštvaně odinstaloval tu sra*ku a zapověděl DICE a EA.
        • Jinak serie Battlefield me nechavala uplne chladnou porad jsem si rikal ze to je hloupa arkada ktera me jako hrace Army (OFP) vubec nezajima ale to platilo jen nez jsem videl znicitelne budovy v traileru na Bad Company 1. BFBC2 a BF3 se staly moje oblibene mp strilecky.

          Minimapu ted dost vylepsili a pouzitelna se zda uz relativne bez problemu. Namluveni vojaku a zvuky v BF3 jsou vyborne a svetelne efekty mi prijdou v pohode. V BF3 jsem takticke hrani samozrejme zazil ale je to vetsinou pri rushi a nebo kdyz hraju s nekym.

          Nejak jsem moc nepochopil co myslis tema moc silnyma raketometama pechoty protoze pokud nestrilis do zadku tak tanku tak to teda zadna velka slava neni. Svitilnu jsem nevidel nikoho pouzivat hodne dlouho ale nehraju CQ a podobny mapy. Mozna je to i tim ze jas svitilny dost ztlumili.

          Battlelog je nahodou skvela a prakticka vec a jsem za nej opravdu rad. V urcitem ohledu je to dost podobne jako aatracker co jsem pouzival u Americas Army ale lepsi. Sam jsem prekvapenej ze neco takovyho prislo az ted.

          Puvodni mapy me bavili dost (hlavne Kharg Island a Caspian Border) a AK je na tom v tomhle ohledu jeste o neco lepe.
          • Namluvení vojáků výborné? Jako fakt? Proč jednou mluví rusáci rusky a jindy anglicky? Pamatuješ si ty finty z BF2, kdy člověk uslyšel kecání nepřátel a díky tomu mohl jednat? To tady prostě nejde. Proč rusáci nemluví vždy jen rusky? Asi kvůli amíkům, kteří si stěžovali, že jim voják občas mluví podivným mimozemským jazykem. *2*

            Jak vylepšili minimapu? Podle mě vypadá pořád stejně! Jediným rozdílem je, že se v první verzi nedalo přepínat na mapu pro celou herní plochu, což byl fail, který prostě museli opravit.

            Raketomety - zahraj si Metro, kde každý druhý používá jen raketomet a pochopíš.

            Svítilny ztlumili jen opravdu trochu. Předtím to byl laser z vesmírné lodi Enterprise, teď už je to jen laser, kterým se snažili rozpůlit Jamese Bonda. *4* A pořád je lamky používají a rádi tím svítí spoluhráčům do očí.

            Battlelog je facebook pro fps hru. FB se mi hnusí = hnusí se mi battlelog. *2*
            • rancor1223
              @Drasťa Tak já si Metro dám rád. Ale za specifických podmínek.
              1. 32 lidí max. To je pro Metro hraniční a i tak je to občas moc (záleží na vyrovnanosti stran)
              2. Zakázané výbušniny - VŠECHNY! Ani granáty, ani frag ammo do brokovnic, žádné.
              Pak je to docela fajn rychlá mapa. Samozřejmě ale jen pro ty co mají rádi infantry only a CQB.
            • Jako minimapu muzes vyuzit bud "satelitni" mapu a nebo klacicky vektory popr. kombina obou.

              Rusaky od amiku rozeznam v pohode a po strance dabingu a zvuku je to pecka.

              Metro proste nehraju protoze je to strasna mapa kde se kazdej jen zakempuje s raketometem , granatometama a granatama a konec. To je proste nuda.

              CQ mapy nehraju takze svitilnu uz vazne nepamatuju.

              Battlelog je sice neco jako "zed" na FB ale jenom jedna stranka a na to fakt sere bilej tesak protoze server browser je rychlej a vychytanej, statistiky jsou obsahle a zcela dostatecne a nevic v tom mas i moznost party a dokonce hlasovy komunikace. To je proste vymazleny a ne uplne bezny a spoustu veci to hodne usnadnuje.
        • To mas tak BF2 je produkt pro PC, pro opradove hrace, z jine doby pro jine lidi.
          BF3 je jen dalsi z rad "s*ačiček" pro konzole (ze to jede i na PC je veldejsi), hromadne produkovanych pod vlajkou EA.
          Proste 2 > 3, a tragedie jmenem Frostbite 2 to jen umocnuje.
          • Veproknedlozelo ji jen poradny chlapy a svickovou maj radi jen gejove.

            BTW. BF2 je taky delany pod vlajkou EA.
            • Pomery medzi DICE a EA byli jine tehdy nez dneska.
          • Jasne a nezapomen si dat plus za ten vyblitek :D
        • rancor1223
          Commander - to samé co Commo Rose, stejně by ho poslouchalo 5 lidí na serveru (v lepším případě)
          Classy - chápu omezení na 4 classy a ano jsou špatně řešené, rozložení z BC2 bylo optimální. Ale, že by mi vadilo hrát za OP Assaulta? Ani ne *1*
          AT vs Inf - jo to je problém, ale v rámci zachování "realističtějšího" vzhledu je to nutné zlo. A vždy tu jsou pravidla serveru, ne?
          Svítilny - Ve dne nesmyslně silné, ale co, stejně je skoro nikdo nepoužívá
          Battlelog - náhodou dobrá věc, pokud funguje. Osobně jsem nikdy problém neměl. K tomu BetterBattlelog a je vystaráno.
        • rancor1223
          Mapy jsou horší - Jak které; Bazaar (jen v Rushi), Siena a především B2K mapy jsou výborné pro pěchotní boj (technice jsem nikdy moc neholdoval),
          Infantry only - pokud vím normálně existuje pokud vím,na jistotu vypne tanky (možná nechá jeepy) atp. jen se skoro nepoužívá
          Zvuky - jsou mnohem lepší, boj skutečně zní jako boj, celkové ozvučení je na nadprůměrné úrovni
          Dabing - Jo, dabing je mizérie, taky bych chtěl aby rusové mluvili rusky, ale že by mi to zas tak vadilo? Ani ne.
          Hudba, nehrála náhodou jen když byl hráč mrtví a při načítání? Tak teď hraje jen při načítání (občas, nějak to nefunguje *15*) a je mizerná, no co, já si BF2 theme pouštím z YT když si ho chci poslechnout a při hře běží moje muzika
          Světelné efekty - jo, slunce je přehnaný, baterky taky občas je to otrava, ale že by to bránilo hraní? Nemyslím si.
          Hodnosti - já to hraji abych se pobavil, ne abych měl co nejvyšší rank, Je mi upřímně jedno jaký mám rank nebo jestli náhodou nějaký dvanáctiletý harant má větší rank než já protože u toho prosedí celý den
          Commo Rose - beztak by tě dnes už nikdo neposlouchal a na těch pár základních věcí stačí Q (jen by mohlo být vojáka lépe slyšet)
          Minimapa mi přijde zcela dostačující, mohla by mít víc nastavení, ale stačí. Na zabíjení lidí bez tlumičů perfektní
          Taktické hraní - sežeň nějakou grupu a ono to hned jse. Organizovaná skupina vždy nakope neorganizovaný shluk
          • No bohužel lze čistě infantry hrát snad jen Metro + ještě jednu mapu na TDM. Jinak tedy ne. Ne že byhc neměl rád vozítka, ale když si dám ve filtru pěchota pouze, očekávám, že mě nebude jeb*t tank na spawnu. Chci toho moc?
            Světelné efekty jsou vtipné. Neustále jsem se setkával s tím, že se na šikovných místech na přelomu stínu a světla schovával kulometčík, kterého prostě nebylo možné vidět, dokud to nerozbalil. A co mají být ta světla např. na Kaspian? Tam jsem si připadal, jakobych měl na hlavě bublinu, o kterou se podivně odráželo světlo. V reálu jsem tohle nikdy nezažil.
            V BF2 byla růžice užitečná. Běžně jsem zažíval, že jsem založil jednotku, dával rozkaky a lidi se mi nejen do jednotky nahrnuli, ale zůstávali a poslouchali. Pak se hned hrálo lépe.
            Minimapa je naprosto otřesná. Stačí porovnat s BF2 minimapou - tam vše jednodušší, lépe vidět.
            K té grupě - Byl jsem členem BF2 klanu, který hrál pravidělně. Drtivá většina lidí z klanu ovšem odinstalovala BF3 jako opravdu špatný vtip. Nejsem tedy jediný, komu BF3 nesedl.
            • Drasťa,
              ale je to nejhranější mapa. Mimochodem, zajímalo by mě, kolik lidí BF3 ještě hraje. Když jsem filtroval mapy, některé mapy se vůbec nehrajou a jiné mapy se hrajou strašně málo. Metro se hrálo nejvíce. Nepočítám DLC, kde jsou nejspíše dobré mapy, ale které jsem prostě z principu nekoupil Nehodlám dát za hru x tisíc s nejistým výsledkem. *7*
            • Metro za infantry? Jsi se asi po*ral v kine ne? To je ta nejhorsi mapa co znam :D
          • Infantry only tam bohuzel necha i LAV a tu druhou plechovku, coz na zmrseni cely hry obcas staci :x
            • Drasťa,
              BF3 jsem hrál téměř od prvního dne po vydání a naposledy cca před týdnem. Já jsem šťoural a každý změny si tam všímám. *3*
            • 2Z.Z.: Metro je nejhranejsi mapa ale o taktice tam nemuze byt moc rec. Co se DLC tyce tak chapu co myslis. Ja jsem taky nechtel kupovat premium kvuli DLC. Jediny co jsem si koupil byl armored kill a back to karkand jsem dostal za predobjednavku. Ostatni DLC me proste nezajimaj. A taky nevim kdy jsi hral BF3 naposled ale dost veci se tam pohnulo spravnym smerem. Jen jetky me porad strasne stvou. Proto taky hraju hodne AA :D
        • Vyhradne pechota s tim souhlasim, zvuky urcite horsi nejsou (naopak jsou nejlepsi, co kdy ve valecnych hrach byly nahrany), namluveni vojaku - no dobre, rusaci mluvej anglicky, to by mohlo nekomu vadit, ale je to detail, stejne jako vsechno ostatni, o cem tu pises. Takticke hrani - to zalezi vzdycky na serveru a na lidech, zadny commander nebo rozkazova ruzice ti s dementama v teamu nepomuze. Hodnosti jdou rychle tak mozna do lvlu 50, pak uz to neni takova legrace - kazdopadne taky detail. Minimapa - pro lamy. Raketomety nesmyslne silne ? V realu bys prezil zasah do ksichtu bazukou ? Svitilny jsou ok, je to jak vyhoda, tak i nevyhoda, zalezi na situaci. Battlelog je tragickej, ale se samotnou hrou nema nic moc spolecnyho. Zadna jina valecna hra nedokaze navodit atmosferu bitvy, tak jako BF3, ani z poloviny. A o tom to prece nakonec je, ne ?
          • Právě ty detaily oddělují skvělé hry od těch dobrých či průměrných. V BF2 se mi právě líbily ty drobnosti, ačkoli jinak to byla slušně zabugovaná hra.

            Když jsem si šel zahrát třeba Fushe Pass a loadovala se mi hra, vždycky jsem si moc rád poslechl tu čínskou skladbu. A ty čínské hlášky! Prostě dokonalé. A totéř platí o ruských, arabských atd hláškách.

            Minimapa je strašně důležitá pro hry typu BF2. Kdo jí nesleduje, končí. Např. spotování nepřátel bylo zásadní a byla tedy zásadní i rozkazovací růžice. Já v BF2 měl strašně špatný skill, ale dovedl jsem dobře hrát takticky a díky tomu se zdálo, že mám skill. Ale skill jsem nikdy neměl. Jen jsem pozorně sledoval dění ve hře, využíval taktiku atd. V BF3 je minimapa na nic, protože uplatnit taktický boj je tam hodně těžké. Nutnost vzájemné kooperace je taky dost omezena hned několika věcma - např. spawnování se na libovolném členovi jednotky. Tohle hodně omezilo teamplay. Commander v BF2 zase omezil kempení a dal další možnosti pro taktiku.
    • drasta
      Vidis a ja mam na BF3 nejakejch 500 hodin a bavi me :D
      • Kdy si začal se sérií Battlefield? Jak moc si se předchozím dílům věnoval? Jaký je tvůj herní styl? Tohle všechno je důležité, abych si mohl odpovědět, proč tebe to baví a mě to extrémně zklamalo a považuju BF3 za nejhorší hru, co jsem kdy hrál (a to jsem hrál i Skyrim! *1* ). *3*
        • JohnyTheZik
          Tak to si toho asi moc nehral, jestli je BF3 nejhorsi O.o..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit