Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mart9
    Každopádně je dobře, že se nakonec rozhodli hru předělat do podoby, ve které vyšla. To je totiž vynikající hra, která si zaslouží minimálně devítku, spíš 9,5/10. Asi těžko budu letos hrát něco lepšího.
    • Je škoda, že se nerozhodli hru předělat do podoby starých TR. Tohle je jen slabý samohrací odvar... hra celkově pro mě byla strašná nuda, nulový výzva, všechno šlo hezky poloautomaticky. Dal bych tomu max 6.5/7. Vůbec mě nebavilo koukat na to, jak to dělá samo to, co chci dělat já a jak mi custscény ukradli X epických skoků a akcí.
    • 2 Mart9....je vidět, že jsi mlaďoch, kterej neví, co je to Tomb Raider, protože jinak by si nenapsal, že dáváš hře takhle absurdně vysoký hodnocení. Uvědom si, že ač je přrozenej vývoj čehokoli vždycky očekávanej, tak je zároveň očekávano, že ten vývoj bude směřovat a pilovat to v čem se vryl do podvědomí. A mě a věřim, že spoustě lidí se vryl Tomb Raider do paměti jako nezkutečně chytlavá( i po letech) hra, která byla výzva, co se hledání klíčů a překonávání pastí týče.

      Tenhle z půlky interaktivní film, z části Call of Duty a Assasin Creed opepřenej prvkama z Far Cry 3 je sice strašně cool ale brzo začne s*át. Přestal jsem hrát asi v 80% a nevim jestli se k tomu vrátim. Podle mého subjektivního názoru si hra nezaslouží víc než 65% ze 100. A důvody proč jsem tak negativní klidně rozepíšu
      • Mart9
        Nepovažuju se za úplného mlaďocha, ze střední už jsem přece jen nějaký ten rok, ale máš pravdu, že je vidět, že jsem ostatní Tomb Raidery nehrál. Tudíž tohle beru jako samostatnou hru, kterou s ničím neporovnávám, a asi i proto se mi to tak líbí. Jestli si přestal na 80 %, já to hraju přes týden a jsem na 56 % a stále mě to hodně baví. Nevzpomínám si na hru, která by mi dala tolik vyjímečných a zapamatovatelných momentů.
        • Pokud ti nevadí grafika, vyzkoušej Tomb Raider 2. Pokud chceš modernější, rozhodně Anniversary. Ať máš možnost srovnat. Třeba nám pak dáš za pravdu.
          • Mart9
            Ono jde taky o to, co komu vyhovuje, že jo. Já mám rád, když má hra spád, což nový Tomb Raider rozhodně má, třeba i kvůli těm zvýrazněným skalám, po kterých se dá lézt, nebo "natřeným" římsám na bílo. To tomu hodně pomáhá a já to kvituji. Hry zase nehraju tolik, a když bych se pak měl někde zaseknout u nějaké hádanky a bloumat nad ní půl hodiny, budu akorát naštvaný a budu to považovat za ztrátu času. Chci si hru užít, což zkrátka tenhle TR splňuje dokonale.
            • No, to jsem na mysli neměl. Jasně, že už tomu nevěnuješ celý odpoledne, ale dvě hodinky v kuse si zahraješ, ne? Problém je ale v tom, že za ty 2 hodiny můžeš dneska zchvástat celou hru, místo toho, aby jsi si s ní hrál. Žádný poznávání herních principů, stačí ti tři tlačítka a ruka v prdeli pro motivaci. Už Assassina jedničku označili v recenzi za "interaktivní spořič obrazovky", přesto se to ovládání ještě zjednodušuje. Drž tlačítko dopředu a ve vypjatých situacích mačkej QTE. Fantastické. A mezi střílečkama vede Moorhurn s možností posunout obrazovku dopředu. A to mě štve. Já vím, že HC hra se jen tak nezaplatí (i když, hello Dark Souls), ale sakra, to nás považují za zdegenerovanou generaci primitivů, která nezvládne víc jak 3 tlačítka? Jakožto staromilec se jen modlím za projekty, typu Wasteland 2. A lidi je chtějí, lidi si chtějí s hrou hrát a experimentovat. Proto mě mrzí, že i TR byl zjednoduše na úroveň 50 dolarových jednohubek.
            • Mart9
              "Dneska už nemá nikdo čas hrát". No já nevim, možná je to věkem víš? Před osmi lety jsem měl taky moře času na hry. Prostě jsem přišel ze školy, a když jsem si někde nebyl zahrát fotbálek, hrál jsem na kompu. Ovšem naše generace, která nejvíc pařila kolem toho roku 2002 až dejme tomu 2008 už prostě stárne, už jsou to dospělí lidi a ti nemají tolik času na hry. Ten čas zase mají ti, kteří jsou 10 let na námi a za deset let budou říkat "Dneska už nemá nikdo čas hrát".
            • Mantra moderního hráče, řekl bych. Dneska už nemá nikdo čas si hrát, prostě odškrtnout "dohráno" a jedeme dál. Zkus ale to Anniversary, tam se ty věci hledají snáze, než ve dvojce :-D, ale pořád je to výzva. Navíc to není nijaké peklo, zabere bratru 15-20 hodin. Stejně jako původní Tomb Raidery, ty vydržely taky kolem 15-20 hodin. (13-15 levelů, od 40 do 90 minut v průměru a to i když jsi ho hrál poprvé).
    • To už letos neplánuješ hrát žádnou další hru? *1*
      • Mart9
        To jistě plánuji, ale těžko svou kvalitou některá hra Tomb Raider překoná *2*
    • To proto, že už to není Tomb Raider. Jen parazitují na slavné značce, toť vše. Oznámili sandboxový titul, který mohl vrátit TR zpátky na výsluní (ach bože, hledat si vlastní cestičky, vymýšlet vlastní trasy a krkolomné kousky, to by byla taková paráda!), místo toho okopírovali Uncharted a Assassin's Creed, zjednodušili ovládání, aby náhodou hráči nebyli frustrováni, že někam spadli, počet smrtí "dovyvážili" do původní podoby naprosto stupidními QTE (čili umíráte jen proto, že jste si nevšimli nápisu na obrazovce, nikoliv proto, že jste si špatně načasovali sérii skoků), napasovali to na příběh, který se sám od sebe rozpadá (jako, ona kulhá s dírou v břiše, ale první lékárnu najde v půlce hry (!) a to navzdory faktu, že všichni okolo se ošetřují), pro jistotu tomu řekli restart, aby si původní fanoušci nemohli stěžovat, a prodali přes milion kusů, což znamená, že pro nás věrné hráče, co se mořili první pěticí a i dalšími díly, je jedinou naději kickstarter. Vítejte v moderním světě snadného konzumu a nulové výzvy.
      • Nemůžu nic než souhlasit. Už jsem si vážně myslela, že jsem samojediná, kdo má tento názor. Všichni to vychvalují až do nebes. Hlavně systém krytí se jim líbí a že takový v žádné jiné hře neviděli. Já tedy osobně můžu říct, že systém krytí byl např. v Mafii 2 naprosto fantastický a přestřelky byly vysoce zábavné, nebo např. May Payne 3 měl obdobný systém. Tady bohuže krytí naprosto selhává v momentu (takže pořád), kdy na vás běží dva týpci s mačetama, do toho na vás pálí samopaly a ještě hází zápalné lahve, takže jen člověk vystrčí hlavu už ji má rozsekanou na s***ku. A taky proto, že tu prakticky neexistuje systém manévrování. Pak taky nechápu k čemu je mi tiché zabití, když všechny scény jsou zde naskriptvané a tudíž dojdete do aktivního bodu, nidke nidko a najednou o vás ví celý les (tábor apod.), všichni se na vás seběhnou a tak je to pořád dokola, prakticky je to pořád stejné. Po 30% dohrání mne už nic nepřekvapilo.
        V tmhle díle jsem umřela už tolikrát (a tak zbytečně, hlavně v interaktivních filmečkách), že to již dávno přesáhlo všechna úmrtí za celý zbytek série TR, a to počítám i ty díly, které jsem hrála vícekrát. Pak taky nechápu, jak je možné, že do týpka střelim z besprostřední blízkosti brokovnicí a on vstane a běží na mne dál. Přežil pět ran brokárnou a pak mě dorazil. To se mi taky stává pořád.
        Další, co mi vadí, je ta šílená brutalita. Ať si je hra reálná, dobře, ale tady je to dost přehnaný, takže Lara jen padá, brečí a ječí a upřímně mi to leze na nervy. Pochopila bych, kdyby se to objevilo jednou nebo dvakrát, ale tady to číhá na každém rohu. Kolikrát jsem si říkala, že už musí mít zlámané všechny kosti. Ta hra prostě potřebuje dost doladit. Má sice některé dobré nápady a nové prvky, ale to hlavní selhává. Ale je místy i vtipná, obzvlášť když člověk běží kolem štoly (hrobky). Kdyby si toho náhodou někdo nevšiml, tak jsou vždy označené spoustou šipek, zajraje vám k tomu fanfára a ještě se vám to napíše jako typ na obrazovce. Takže malé šedé buňky můžete nechat spinkat.
      • GlaDOS
        Pěkně to vystihl Dave de Sade z blogu Deník nespokojeného hráče. Je to skvěle vypadající filmový prožitek, ale primitivní hra, na kterou si nakonec nikdo za pár let nevzpomene
        • Přesně tak. Kouzlem puzzlů z původních Tomb Raiderů bylo mimojiné i v tom, že jste si je dokázali vybavit i po letech. :) A nebo byly tak komplexní, že jste je museli objevovat znova. Docela mě mrzí, že nepokračovali ve stylu TR: Anniversary, který byl podle mě opravdu skvělý, měl sice moderní kabát, ale původní atmosféru. Doufejme, že se najde i skupina reptajících staromilců, která bude natolik hlasitá, že ji autoři vyslechnou. Ten sandbox by se mi totiž pořád celkem líbil a klidně bych si na takovou pecku počkal. Nebo něco, kde vám řešení hádanky nezabere 30 vteřin. Nicméně jisté kvality tenhle díl má. Když tak nad tím přemýšlím, jsem teď přesně na opačné straně, než u spin-offu k Princy z Persie z roku 2008. Ten se mi totiž hodně líbil, ale fandové původní (moderní) trilogie ho povětšinou neměli rádi.
          • Nepokračovali, protože to byl nejslabší díl série z prodejního hlediska. Mnohem horší než Angel of Darkness (jen lehce přes milion kusů). To byla prostě řeč čísel...
    • vobec ta story o tej sikmackej kralovne je tak nudna ze to nikoho nejebe...
  • Podobná situácia bola aj pri TR Legend, ten trailer s hudbou od Prodigy - Spitfire, Lara strieľa z raketometu, atď... a z finálneho konceptu to bolo + viacero iných vecí vypustených. Kto sa zaujímal o modifiácie hry vie, že v tých bigfile.00x sa dajú nájst nevyužité textúry, modely, atď.
    Takže, nič nové :)
  • montatatana
    Dyt to s tim konem, plamenotem a i dalsich veci se vedelo hned od prvniho oznameni. Nebyl ten kun na titulce Gameinformeru nebo tak neco?
    Pak to pomalu vysumelo, jak se o hre prestalo mluvit a vratila se nove prepracovana. Divny je spis, ze se nad tim predtim nikdo moc nepozastavoval.
  • Mahcake
    Tomb Raider of the Colossus? *15*
  • já sem věčný za to jak ta hra vypadá ted!! ane takhle
  • nekromant33
    1. zmenit nazev
    2. predelat hlavni hrdinku
    3. ...
    4. profit (snad)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit