Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • twicer

    Tak logicky je míra pirátství na PC větší, ale to i počet titulů které se dají zpirátit takže to srovnání mi nepřijde ve výsledku moc relevantní.

    No a to si člověče představ že sou i tací kteří to hrají i na více než 60fps, a hlavně prosím nebuď další ze skupiny konzolistů co tvrdí že cokoliv nad 60fps už nejde okem rozeznat, ikdyž se stím v životě nesetkali na živo :D

    Zajímalo by mě, až někdo s takovou statistikou skutečně přijde jestli vy konzoloví křiklouni opravdu zklapnete :) Jsou hry které jsou pouze na pc i hry pouze na konzole a nemusí to nutně být jen o ziskovosti, ale i o vhodnosti zvolené platformy. 

    RDR (stejně jako třeba gta) je vhodné na všechny platformy, tudíž bych se nedivil kdyby to udělali úplně stejně jako u gta kde se jim stejná politika bohatě vyplatila, nejdřív na rok pořádně podojit současnou generaci konzolí, pak to vydají v načančané verzi na další generaci a případně i na PC, ikdyby jim PC pak udělalo třeba jen 20%, tak 20% procent z miliardy je sakra dost, aby si tento potenciál jen tak zbůhdarma ignoroval.

  • Jack1947

    Přesně není to SONY a ten w@rez to už nebylo vtipné ani tehdy, natož ted.

  • O pripadnem nevydani na PC rozhoduje Rock Star, ci spise Take Two .. rozhodne ne prodejce konzoli. Predchozi hry od RS vychazely vzdy se znacnym predstihem, IMHO zejmena s ohledem na warez.

  • Jack1947

    No vidíš pc to třeba bude mít sotva 40gb🙂

  • Nemusíš. :-D A chápu. Taky jsem to tak kdysi měl.

    Ale pak jsem plánoval upgrade kompu a tak nějak jsem si probral kolik z těch her co hraju jsou vlastně konzolovky (často na PC opožděný) a zjisitl jsem, že když místo upgradu pořdím konzoli, dostanu za méně peněz, více her. Od té doby bych neměnil :-D Doporučuji taky vyzkoušet. Konzoli dnes pořídíš za sedmičku (PROčko nepotřebuješ) a těch her tam dostaneš víc, než když za dvacítku upgraduješ komp :-D

  • Ono jde o to, že PS4 s těmi soubory ještě nějak při instalaci pracuje. Takže jsi potřeboval mít cca 150GB místa na to aby jsi úspěšně stáhnul a nainstaloval těch 96GB. Víc to zatím mít nemá.

  • MalyZeli

    No ja sem si koupil PS4 letos jen kvuli exkluzivitam.  Co jde, to hrnu na PC, ale to ps4 za to stalo, Horizon Zero Dawn je skvela hra, Last of Us, GoW, tedkom Spidey a zachvilku RDR2 a dalsi.

  • MalyZeli

    Mno ja nevim, sem si to vcera koupil, digital na ps4, a stahlo to "jen" 96gb, za 3 hodky nebylo co delat. Bral bych ze si hra dostahne neco tesne pred vydanim, ovsem 50 gb asi ne.

  • Derp_1337

    Graf prodeje konkrétních her nelze v tomhle případě použít, protože je nerelevantní ke globálním statistikám. Proč? Protože některé hry/žánry jsou prostě v oblibě jenom na určitých herních zařízeních.

    Např. strategie a MMO se na konzolích moc hrát nebudou, a naopak většina jednoduchých FPS zase moc nefrčí na PC. atd.

  • To nás strašně mrzí... :-)

  • Tenhle očividně graf počítá i s f2p hrami. 

    Zajímal by mě spíš graf s prodejem konkrétních her. 

  • Edit :double post 
  • Derp_1337

    ^ Tady si někdo vycucal statistiky z prstu.

    Ne, za posledních 9 let jednotlivé konzole opravdu nemají nad PC navrh. Jenom když počítáte všechny konzole dohromady (PS4 + Xbox One + Wii U + atd. atd.) tak jsou v tržbách/ziskách jenom velmi těsně nad PC.


    Samozřejmě konkrétní čísla záleží na zdrojích, většina se jich ale pohybuje okolo stejná hranice s odchylkou pár procent. Např.

    2016 market share

    2018 market share estimate

  • sankuri

    Oni si snad vazne mysli ze kdyz to daj exkluzivne tak si tu kobzoli koupim. Nehrozi:-)

  • Jack1947

    2x 7DVD 😛 jinak, je to lepší instalovat než tahat.

  • Prý to bude mít 2 bluray disky

    Chci vidět jak bude vypadat PC krabička. Jestli teda bude. 

  • však konzolisti kradou jako straky, jen co k tomu dostanou příležitost, éra PS2 toto jasně prokázala :)

  • Jack1947

    Red dead redep(m)tion ?

  • Destaa

    Já ale píšu o konzolích (o HW) a ne o konzolových hrách.


    Nemusíš ani chodit daleko, článek o tom máš na stejné stránce:

    https://diit.cz/clanek/playstation-4-vyrobni-naklady


    A nevím, proč o mě mluvíš jako o konzolákovi. Za PC jsem dal 8x tolik co za PS4 a když mám možnost, vždy volím PC verzi.

  • No jasný. Blbci za hry platí, ti chytří si je stáhnou. A pak se tu PCčkáři můžou uslintat u her, které si nikdy nezahrají :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit