Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MalyZeli

    Mno ja nevim, sem si to vcera koupil, digital na ps4, a stahlo to "jen" 96gb, za 3 hodky nebylo co delat. Bral bych ze si hra dostahne neco tesne pred vydanim, ovsem 50 gb asi ne.

    • Jack1947

      No vidíš pc to třeba bude mít sotva 40gb🙂

    • Ono jde o to, že PS4 s těmi soubory ještě nějak při instalaci pracuje. Takže jsi potřeboval mít cca 150GB místa na to aby jsi úspěšně stáhnul a nainstaloval těch 96GB. Víc to zatím mít nemá.

  • sankuri

    Oni si snad vazne mysli ze kdyz to daj exkluzivne tak si tu kobzoli koupim. Nehrozi:-)

    • O pripadnem nevydani na PC rozhoduje Rock Star, ci spise Take Two .. rozhodne ne prodejce konzoli. Predchozi hry od RS vychazely vzdy se znacnym predstihem, IMHO zejmena s ohledem na warez.

      • Jack1947

        Přesně není to SONY a ten w@rez to už nebylo vtipné ani tehdy, natož ted.

    • Nemusíš. :-D A chápu. Taky jsem to tak kdysi měl.

      Ale pak jsem plánoval upgrade kompu a tak nějak jsem si probral kolik z těch her co hraju jsou vlastně konzolovky (často na PC opožděný) a zjisitl jsem, že když místo upgradu pořdím konzoli, dostanu za méně peněz, více her. Od té doby bych neměnil :-D Doporučuji taky vyzkoušet. Konzoli dnes pořídíš za sedmičku (PROčko nepotřebuješ) a těch her tam dostaneš víc, než když za dvacítku upgraduješ komp :-D

    • MalyZeli

      No ja sem si koupil PS4 letos jen kvuli exkluzivitam.  Co jde, to hrnu na PC, ale to ps4 za to stalo, Horizon Zero Dawn je skvela hra, Last of Us, GoW, tedkom Spidey a zachvilku RDR2 a dalsi.

    • To nás strašně mrzí... :-)

  • Prý to bude mít 2 bluray disky

    Chci vidět jak bude vypadat PC krabička. Jestli teda bude. 

    • Jack1947

      2x 7DVD 😛 jinak, je to lepší instalovat než tahat.

  • Jack1947

    Red dead redep(m)tion ?

  • Draken69CZ

    Co je zas tohle za maroda 😂

    • Typický představitel PC master race :-)

    • Úplně vidím, jak se u toho usmívá při představě, že je to vtipné :-D

  • Uf, kde jsou doby, kdy jsem kvůli 60 MB demu Star Trek Armada měl puštěné stahování celou noc...

    • Taky vzpomínám na doby, kdy jsem posraný, zda kvůli stažení 20Mb traileru nebudu mít průšvih kvůli účtu za telefon :-D

  • flash789

    PC master race zase breci ze neco nedostane? To je porad neco. Zkuste petici, pekne poproste, treba se slituji :)

    • A bude to čím dál horší. Počkej, až tu vyjde recenze. To bude v diskuzi nablito. Uplakaný jekot místních ublížených PC tro(t)lu doprovázený jejich vlhkým nikdy nenaplněným fantazírováním o tom, co by bylo, kdyby bylo, se bude rozléhat do širokého okolí. Doporučuji číst pouze se sluchátky na uších :-)

      • Neboj. Oni ti vysvětlí, že konzole brzdí vývoj her. I když zatím nikdo z nich nedokázal dát screenshoty z nějaké té PC only (nijak nebržděná konzolí) hry, která by vypadala technicky nějak znatelně napřed před konzolovými porty :-D

        • Zaho
          "konzole brzdí vývoj her"

          Vývoj her je o penězích. Konzole přináší peníze do herního průmyslu.

          • tak jistě vždy se musí najít nějaký blb€c co to zaplatí 😉

            • No jasný. Blbci za hry platí, ti chytří si je stáhnou. A pak se tu PCčkáři můžou uslintat u her, které si nikdy nezahrají :-)

              • Reakce na příspěvek:

                však konzolisti kradou jako straky, jen co k tomu dostanou příležitost, éra PS2 toto jasně prokázala :)

          • Ale zkus to některým vysvětlit :-D

  • jenda84

    na hru se hrozně těšim! ale nechápu, kdo pořád sleduje trailery, gameplaye apod - dyť z tý hry pak nemůže nikdo nic mít 😀 

    • On někdo kouká na gameplay? Vždyť žádný ještě nevyšel ne? Jen tři oficiální trailery, které obsahují velice důkladně vybrané záběry, které vlastně nic podstatného neukáží.

      • Destaa
        Vyšly čtyři trailery a dvě gameplay videa.
        • Odkaz na ten gameplay? A doufám, že tím nemyslíš ten párminutový komentovaný sestřih náhodných záběrů. Pod pojmem gameplay si představím souvislé (ideálně delší) video ze hraní hry (třeba jedna mise nebo tak). Něco takového vyšlo?

          • Destaa

            Nevím, co přesně myslíš ty. Já mám na mysli ty dvě videa, co jsou od Rockstaru přímo pojmenované jako gameplay video. Ty jsou taky sestříhané, ale ze záběrů přímo ze hry, kde se popisují možnosti hry, což přesně odpovídá definici gameplaye: Gameplay is a term used to define the way players interact with a certain video or computer game. It is further characterized as the way the game is played, including the rules, the plot, the objectives and how to conquer them, as well as a player's overall experience.


            Ty tu nejspíš narážíš na to, co si pod pojmem gameplay představují youtubeři, tedy hraní hry.


        • jenda84

          přesně, vyšlo toho mraky tak, abych z tý hry pak měl velký kulový 😀 

  • Stejně nepochopim ten jejich obchodní model nevydat to hned i na PC, kór po úspěchu GTA...

    • Srovnej ceny PC/konzolových verzí. A srovnej míru pirátství.

      Já myslím, že je docela jasné, že proč v době vydání nechtějí mít na PC raději ani ohlášené.

      A ono je to beztak jedno. Ta hra má mít rozsáhlý online. To chce fakt někdo hrát na PC na serverech s cheatery?

      • twicer

        A opět ta pohádka o pirátství, kdyby sis o téhle tématice posbíral trochu aktuálnější informace tak by si možná zjistil že pirátsví ve formě v jaké tu bylo před 10 lety už je dávno pryč. Prodeje GTA na PC jsou hlavně díky onlinu, který jaksi upirátit ani nejde. 

        Jojo představ si že by si to někdo rád zahrál ve více než 30fps spolu s rozlišením 2k a výš. To je naprosto skandální zjištění viď ?

        • Hezké, že už to na PC není tak zlé jako dřív souhlasím. Ale ta hlavní otázka je - je na PC větší míra pirátsví než na PS4/X1.

          A to že si představím, že to někdo chce hrát v 60fps (to si dovedu představit snadno) na tom jaksi nic nezmění :-D

          Až vyjde hra na pc/x1/ps4 a vygeneruje na všech třech platformách cca stejné zisky, nebudeme tu řešit proč to nevychází an PC :-D Ale zatím ty zisky srovnatelné nejsou... a jediné kdo s tím může něco udělat jsou PCčkáři :-D

          • twicer

            Tak logicky je míra pirátství na PC větší, ale to i počet titulů které se dají zpirátit takže to srovnání mi nepřijde ve výsledku moc relevantní.

            No a to si člověče představ že sou i tací kteří to hrají i na více než 60fps, a hlavně prosím nebuď další ze skupiny konzolistů co tvrdí že cokoliv nad 60fps už nejde okem rozeznat, ikdyž se stím v životě nesetkali na živo :D

            Zajímalo by mě, až někdo s takovou statistikou skutečně přijde jestli vy konzoloví křiklouni opravdu zklapnete :) Jsou hry které jsou pouze na pc i hry pouze na konzole a nemusí to nutně být jen o ziskovosti, ale i o vhodnosti zvolené platformy. 

            RDR (stejně jako třeba gta) je vhodné na všechny platformy, tudíž bych se nedivil kdyby to udělali úplně stejně jako u gta kde se jim stejná politika bohatě vyplatila, nejdřív na rok pořádně podojit současnou generaci konzolí, pak to vydají v načančané verzi na další generaci a případně i na PC, ikdyby jim PC pak udělalo třeba jen 20%, tak 20% procent z miliardy je sakra dost, aby si tento potenciál jen tak zbůhdarma ignoroval.

          • Derp_1337

            ^ Tady si někdo vycucal statistiky z prstu.

            Ne, za posledních 9 let jednotlivé konzole opravdu nemají nad PC navrh. Jenom když počítáte všechny konzole dohromady (PS4 + Xbox One + Wii U + atd. atd.) tak jsou v tržbách/ziskách jenom velmi těsně nad PC.


            Samozřejmě konkrétní čísla záleží na zdrojích, většina se jich ale pohybuje okolo stejná hranice s odchylkou pár procent. Např.

            2016 market share

            2018 market share estimate

            • Tenhle očividně graf počítá i s f2p hrami. 

              Zajímal by mě spíš graf s prodejem konkrétních her. 

              • Derp_1337

                Reakce na příspěvek:

                Graf prodeje konkrétních her nelze v tomhle případě použít, protože je nerelevantní ke globálním statistikám. Proč? Protože některé hry/žánry jsou prostě v oblibě jenom na určitých herních zařízeních.

                Např. strategie a MMO se na konzolích moc hrát nebudou, a naopak většina jednoduchých FPS zase moc nefrčí na PC. atd.

            • Edit :double post 
    • Myslim, ze vydani na PC se dockame az (pokud vubec) v dobe, kdy bude ve hre "remaster" na novou generaci konzoli, jako u GTA5

      • Jack1947

        Dříve, Gta taky vyšlo dříve.

        • To je otázkou. Série GTA vždy vyšla i na PC. Série Red Dead zatím nikdy. Takže tu fakt záleží, zda u tohoto dílu změní obchodní strategii.

          • Jack1947

            Jo výjde to... je to jasné otázka je kdy a já počkám ( pokud nebude dříve PS4 doma)

    • ja ho chapu velice dobre proc to neprodat o 500-800 draz a nevytriskat na tom vice 😉 a jeste pak najdou i par zakazniku co to koupi podruhe na PC aby si to uzili v poradne grafice to je proste win win

      • Destaa
        Z té ceny navíc (oproti pc verzím) si ale ukrajuje Playstation a Microsoft, kteří tím dotují konzole (ty se prodávají za nižší nebo plus minus stejnou cenu jako výrobní). Vývojáři z toho nic nemají.
        • tak "určitě" proto sony a MS platí herním studiím za exklusivity... tos prostě střelil vedle R* se to moc týkat nebude

          • tady jsou konkrétní cisla

            https://diit.cz/clanek/naklady-na-portaci-hry-pro-xbox-one

            5000 dolacu poplatek takze pro prodeji 5000 kopii te to vyjde na dolar a kolik ze kopii asi tak proda RDR2? 😀



            Proste vas konzolaky zase utahli na varene nudli platite vic jen proto ze ste blbi to zaplatit😉


            • Destaa

              Já ale píšu o konzolích (o HW) a ne o konzolových hrách.


              Nemusíš ani chodit daleko, článek o tom máš na stejné stránce:

              https://diit.cz/clanek/playstation-4-vyrobni-naklady


              A nevím, proč o mě mluvíš jako o konzolákovi. Za PC jsem dal 8x tolik co za PS4 a když mám možnost, vždy volím PC verzi.

      • Cajicek

        Souhlas ja mam treba GTA V na PS3 a pak na PC...navic na PS4(PS3 uz nemam) si neplatim hrani po netu (to mi prijde jako zlodejna ;) ) takze az to vyjde na PC poridim si to a uziju si multak ;) jako u GTA V

  • residentevilfans

    Líbí se mi, jak je ten trailer obyčejný. Žádné bum bum. R* si jede svoje, tohle mě totálně pohltí, ale ještě předtím si dám filmovou Dolar trilogii. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit