Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • diky za super recenzi a na konci ten odkaz na Andrewa se vazne povedl! starym paranum to udelalo radost :)
    • a co vlastne ted Andrew dela, porad berdel papa? Ted uz ty eskortservisy tolik nejdou jeko v 90tych letech ne?
  • kéž bych byl natolik takovej magor, aby mě takovýhle hry zajímaly *9* (nic proti magorům)
    • Kez bych byl takovej magor, aby me bavilo Call of Duty a kazdej dalsi dil by me bavil o to vic. *5*

      Premyslel jsi nekdy nad tim, ze slovo magor neznamena jiny zajem nez tvuj?
      • ne *5*
        • Tak vyreseno, je to tim. Gratuluji jsi zase o trosku moudrejsi, vitej mezi magory.
          • děkuji za přijetí. rád jsem se stal členem diskutérů games. *5*
  • Konečně jsem si spravil chuť po tom vy**banym alienovi de***nim. Doporučuju...za mě 9,5/10 *9*
  • ja byt vyvojarem tak se k archaickym hernim principum nevracim ani kdybych nemel dost penez udelat moderní hru. radši bych ubral na grafice.
    nic nebrani tomu zakomponovat rebusy i do hry kde se mužete pohybovat volne a nemusíte krokovat. navic to že nevidíte svou partu je taky zastaraly prvek z herniho praveku. ale chápu že to šetrí čas a penize na delani modelu a animaci.
    pozitivem je že hra ma podle obrazku lepší grafiku než predchudce (což ale neni tak prekvapive vzhledem k tomu že jednička mela všehovšudy tak 4 druhy textur povrchu *1* )
    • Sice je to archaicky herni princip, ale je proste zabavny. A hlavne se hra HRAJE. V dnesnich modernich hrach se skoro nehraje a jen se kouka na stupidni videa, dnes to neni hrani, to je konzum jako v kine.
      • Konzolovej styl no *12*
    • Ty byt vyvojarem, tak umres hlady. Na neco takoveho je potreba IQ...
    • Ano, myslím že odpovím i za vývojáře, že ti za tvé doporučení děkují a 650.000 prodaných kopií prvního dílu jasně dokazuje, že v takovéto hře již peníze člověk nenajde *7*
      • ono je asi docela chytrá strategie dělat hry pro starší klientelu (řekněme třícátníky, co nostalgicky vzpomínají na staré hry), protože tito většinou už vydělávají a hru si tak s větší pravděpodobností koupí než někde upirátí.
        • jup máš pravdu 45 rokov a hrám.
        • My nostalgicky nevzpominame, my ta stare hry porad hrajeme :)
          • Jak kdo. Určitě se najde spousta starších hráčů kterým nevadí se vrátit ke starým klasikám, ale já ve svých 35 už ty staré hry nějak nemusím. Nedávno jsem si na steamu koupil Wizardry a už jsem to prostě nedokázal kousnout.
            Proto opravdu oceňuji pařby jako Grimrock. Old School vlastnosti v moderním provedení.
        • To je rozhodně úvaha, na které taky bude kus pravdy.
    • maros.goc
      gridbased system chode ma nieco do seba ale ja by som osobe tiez radsej videl niečo v štýle Wizardy 8 či Demons & Wizards
      • Wizardry 8 je typická ukázka, že jde udělat i krokovací dungeon bez krokování :-)
        • A Wizardry 7 s UU1 jsou ukazkou, ze nejlepsi dungeony historie mohou mit oba zpusoby :)
  • Skvělá hra, ideální pro hráče odkojenè Call Of Duty, kteří za vrchol RPG považují Skyrim a nejsložitější hádankou je přesun z místa A do místa B.
    • milujem ked si "hardcore" hraci myslia akí su nadludia lebo nehraju codko :D...potom si zapnu battlefield
      • Tak to pozor, já nejsem hardcore hráč a Call Of Duty jsem odehrál v singleplayeru všechny díly :-) Ale Grimrock 2 je pro mě prostě to pravé, stejně tak jsem si užil Might and Magic X.
        • Might and Magic Legacy A grimrock 2 obe super hry jeste ze takove jsou
    • já pamatuju období her z 90. let, kdy hádanky byly v každé hře. A upřímně, většina těch tzv. hádanek byla naprosto stupidních. Tím nemyslím jednoduchých vyřešit, ale nelogických takovým způsobem, že to vedlo k zákysům. Upřímně obidivuju toho, kdo dokázal dohrát Wizardry 7 bez toho, aniž musel hledat návod. Na jedné straně obrovsky rozsáhlý svět, na druhou stranu předměty poschované ve všech koutech toho světa, které se musely zcela nelogicky použít na opačných koncích toho světa. Naprostý nedostatek hintů, neexistence mapy... Jo, hardcore

      Na druhou stranu velice dobré hádanky měla hra Dark Heart of Uukrul. Tato hra v ČR není/nebyla moc známá. Já jsem ji hrát asi s desetiletým zpožděním díky recenzích z anglického webu, které tu hru vychvalovaly do nebes. A musím říct že oprávněně :-)
      • solomon.short
        diky za tip! priznam se ze jsem neznal, ale vypada to velmi dobre

        http://crpgaddict.blogspot.cz/2012/11/dark-heart-of-uukrul-final-rating_17.html
    • hrál jsem jedničku a tam byly hadanky na jedno brdo. to bylo dano hlavne technickou omezenosti hry
  • Odulin
    Skvělá hra. Tenhle žánr snad nestárne a i po 20 letech mě to krokování baví stejně jako kdysi Lands of Lore, DM a ostatní.
    • Ach Lands of Lore ukazka suproveho pribehu s herni mechanikou jako Dungeon Crawler :D Proc se nemuzu zbavit i po tolika letech toho pocitu, ze je to nejlepsi Dungeon, kterej jsem hral? :)
  • mam uz nieco odohrate z LoG2 a mozem povedat ze sa mi tak trochu splnil sen dlho som cakal na Dungeon Mastera 3, takto som si ho predstavoval. thanks Almost Human.
  • Jak vidím, tak určitá část vývojářů si uvědomila, že na trhu je mezera v podobě poptávky po starých titulech (skákací dungeony, Wasteland atd). Při hodnocení těchto her je otázka, kolik z toho je jen nostalgie starých dědků, co vzpomínají na hry, co hráli před 20-ti lety, a kolik skutečná kvalita her. Taky ještě vzpomínám, jak jsem kdysi hrát Lands of Lore a byl unešen z na tu dobu úchvatné grafiky a pak jsem byl ještě víc uchvácen z Ultima Underworld II, která byla celá ve 3D :-)

    Možná bych si měl skusit jednu z těch her zahrát a posoudit sám. Která z těchto 3 her je podle vás nejlepší - LOG1, LOG2 nebo Might&Magic X ?
    • Dungeon Master *1* hra která dala tomuto žánru jméno
    • "Která z těchto 3 her je podle vás nejlepší - LOG1, LOG2 nebo Might&Magic X ? "

      IMO velmi zbytocna otazka, hrat treba vsetky tri:) MMX je farebnejsia, viac zamerana na suboje a pribeh, LoG mi dojde ako dungeon puzzle. Inac tam extra rozdiel neni. Akurat MMX treba brat ako samostatnu hru a neporovnavat so zvyskom serie - je to podla mna dobra hra, ale na MM3-8 nema..
      • Ishar je spíše kombinace adventury. Ale ve velmi krásném provedení. A tím boduje.
        • hm jestli je Ishar adventura tak ja sem z marsu.
          obcas si jeste nekdy zahraji 2 hý díl ( pro mě srdcovka). Samozrejme amiga verzi elulovanou na winuae protoze pc verze stala za prd a ty zvuky , to byla ohavnost.
          • Taky me to sokovalo, Ishar a adventura :)
    • Osobne Lands of Lore povazuji za jeden z nejlepsich dungeonu (subjektivni dojem), asi i diky pribehu a mixovani dungeonu s exteriery. Zpracovani bylo vazne hezke. (samozrejme tu byli i ostatni Wizardry 7, DM1 a 2, Ishar 1-3 atd.
      Ultima Underworld II byla uzasna spolu se zacatkem Elder Scrolls, jako byla Arena.

      Co se tyce doporuceni. Tak LoG 2 je urcite lepsi jak LoG 1, tam je videt zasadni posun a je videt, ze poslouchali komunitu. MMX je trochu neco jineho i kdyz je to na zpusobu Dungeon Crawleru.
      • můj osobní subjektivní názor je taky, že to byl nejlepší dungeon té doby. Ale nehrál jsem zdaleka všechny. Pamatuju jen Dungeon Mastera a Eye of the Beholder 1 (Ishary jsem nikdy nehrál)
    • 1. LOG2
      2. LOG1
      Might&Magic X těžko zařadit, je to trochu jiná hra než LOG, ale kdybych měl, tak asi někam mezi LOG1 a 2...
      • hral sem vse, best je LOG2 dle mě
        • solomon.short
          MM:X je sice krapet odlisny, ale take velmi povedeny (alespon pro me). LOG2 je ale lepsi, to musim uznat :)
          • a hele, Tom Driscoll, i po těch letech jsem ho poznal :-)
            • solomon.short
              @Mantor - ja bych byl jeste radikalnejsi. Pro me osobne jde totiz o nejlepsi hru co jsem kdy hral *4*
            • Jsem rad ze ten herni poklad jeste nekdo pozna :)
            • Aj tvoja? ;-) Jedna z najlepsich hier svojej dobry.
            • solomon.short
              nojo, srdcovka :) co dodat... :)
      • ogami
        MMX je z meho pohledu jina jen souboji na tahy, jinak se jedna take o klasicky dungeon na ctvereckach.
  • btw, sranda ze aj Andrej A. zhodnotil Wasteland 2 na 10/10
    ech
    • Kde?
      • ked kliknes na odkaz v clanku o andrejovi (fb) a trosku tam pobrouzas, najdes to
        • Diky a sorry, chodim sem jen blit do diskuzi a clanyk nectu, takze mi to uplne unikol.
    • zrovna včera jsem koukal na Labůžo s Andrejem, příjemné překvapení že nezdědkovatěl a paří furt o stošest *4*
      • jj, ze to zvlada, ja zvladnem tak 1/5 z toho co on, neviem kde na to berie cas *1*
  • KIMCID
    jsem rád že hra dopadla tak dobře

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit