Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • no priznam se laka me to asi to o víkendu koupim, taky se mi libi napad hrat za 4 vezne
  • BoB.2
    Čeština možná bude. *1*
    • By mě zajímalo k čemu v téhle hře bude. Nějak moc se tam nekecá, a těch pár vět snad není problém si přeložit ne?
    • 13_11
      Ty jseš fakt neúnavnej :-)
  • ťažko povedať dungeony oslovia skôr narodných prípadne fakt mladých manikov inak pre dnešnú mládež to nieje, hlavne že potešia nás starších :) dik
    • houby! Já bych si sám nikdy asi nezahrál staré třeba The Elder Scrooly, či DM, ale mám hrozně rád defakto řekněme staré předělávky a strašně mě to baví. Hlavně když je to výzva. Tato hra je pro mladistvé! :D Smutné je spíš jen to, že mě jaksi neláká zapnout ty staré, na kterých jsem nevyrostl. Na jednu stranu mi to nevadí, na druhou mrzí.
  • Koupil jsem přímo na stránkách vývojářů v předprodeji za 228 korun a nelituji. Nádherný dungeon a jsem plný nostalgie.
  • Ano a před revolucí stál rohlík 30h... to že to včera stálo jinak, je pro toho kdo si to chce koupit dnes, poněkud bezpředměnté *3*
    • ja pamatuju rohlik za 40 haleru a pulku chleba za 2,10Kcs ;-) a co jako?
  • Kde se da hra koupit? Bude i krabicovka?
    • SixThe9th
      Zajimavy ten rozdil cen. Ja ziji v UK a u GoGu jsem zaplatil necelych £9 (cca 260-270 kc) a Steam po tzv. 10% sleve nabizel hru za £10.30.
    • http://www.grimrock.net/buy/
      Nebo to kup přímo od nich a dostaneš hru + steam klíč pro stažení přes steam.Navíc peníze jsou přímo vývojářům.
      • Ale to neni příliš rozumné, když je hra přímo na ofiko stránkách dražší než na steamu... Steam zatim vychází nejlevněji...
        • ucho
          ne, nejlevněji to vyšlo na gogu...
          • Na steamu 256kč přes paypal, na GoG to při dnešním kurzu dollaru vychází na chlup stejně...13,50 * 18,90 = 255 kč.

            Takže víceméně to samé, ale ano o 1kč levnější je to na GoG.
            • ucho
              takový detail, včera to na gogu stálo 12 dolarů...
      • ucho
        peníze jdou přímo vývojářům? a na to jsi přišel kde... a ten steam klíč jim da steam zadarmo? bez provize?
        • Než jsem to psal tak jsem chtěl napsat že většina jde ne všechny :)
          Oproti objednání přes gog a steam
          • ucho
            a jaký je tedy přesně rozdíl. kolik jde steamu, když koupíš přes offic stránky (a humblu nejde nic?) a kolik si nechává steam, když koupíš přímo na steamu... a kolik si nechává gog... díky za čísla.
    • smejki
      rozhodně se dát pořídit digitálně, tedy především na Steamu a GoGu (doporučuji, je to úplně bez DRM, bez klienta a věci jako achievementy jsou u takové hry imho zbytečné)
  • Tak sem to stahnul, nahodil cheaty pro chození pres steny protože ty hadanky byly opruz a nuda. Ani jsem to nedohral. davam 4/10 z toho 1 body za takovou chodíci houbu, 2 body za atmosferu a 1 bod za ozvučení.
    • Dal jsem ti mínusový bod, ale to jen proto, aby jsi jich měl hodně, protože se mi tvoje recenze líbí ;-)
    • ty si tupec alebo 10 ročný zasran inak k tebe nemám viac čo povedať
    • Tak tohle je nejaka pubertalni lama odchovana na CoD a Assassinu :-). Chlapec v dobach Dungeon Masteru byl 100% na houbach a jestli tam nebyl jeste i jeho otec :-P. Od dob Dungeon Mastera, jsem presne na tuhle hru cekal, a dockal se po 20ti letech. *15* Uz mam tech dnesnich graficky prepatlanych 10ti gigovych her plny brejle, a kvalitnich je jen 1 hra z 10. Tenkrat bylo super vse ! Kdo nezazil, nevi o hrach nic !!!
      • smejki
        Tenkrát bylo super vše? O_o
        To je nějakej renonc, ne?
    • yenda1
      Dobrý. Měl by ses tim živit.
      • Snad nemyslíš že by se měl živit řešením hádanek ? to by tento troll nejspíš brzy pošel hlady *2*
  • Jinak zrovna koukám za 10 éček na steamu, pohoda, jdu do toho...
  • No musím říct, že mezi výslednou známkou a textem recenze je docela rozdíl. Podle textu bych čekal tak 6.

    Jinak bych měl výhradu k následujícímu, cituji:

    "Dnes je herní průmysl přeci jen kousek dál (alespoň v něčem) a naučil se, že lidé manuály nečtou, že chtějí intuitivní ovládání a rádi by předem věděli, jaká je optimální volba vlastností. Ne bezdůvodně"

    Taky by se dalo říct, že dřív člověk musel umět číst a myslet. A z hlediska např. podpory Wastelandu 2 bych si s tím zoběcňováním na "lidé" nebyl jistý. Manuály se nečtou, protože jejich papírová podoba je nákladná (vlastně... chráníme lesy, že jo?) a číst je v el. podobě je opruz. Intuitivní ovládání? Je snad na PC intuitivní, že na tři činnosti (úder, akce, výskok) je určena jedna klávesa a efekt poznáš jen podle mrňavé ikony na obrazovce? Nebo co třeba inventáře ve stylu rozbalovacích seznamů á la Zaklínač, Skyrim nebo Kingdoms of Amalur? A výběr optimálních vlastností - ve správném RPG nic takového není, protože každý hráč hraje jiným stylem - musíš tedy trochu plánovat. To k tomu prostě patří. Neřekl bych tedy, že herní průmysl je v tomhle směru dále, ale spíše jinde. Jinak jsem ale rád, že jste si téhle hry všimli.
    • filias
      Hraju hry už dlouho a manuály jsem nečetl nikdy. Dřív jsem měl vše kradené a manuál tam nebyl, teď je to zbytečné protože je tam tutoriál na začátku.
      V Grimmrocku jsem prošel zatím 1.5 patra a nenarazil jsem na nic co by bylo nejasné. A co se týká jídla (na které si autor stěžoval), tak je ho tam hodně a když vidím v menu postavy food, tak jí protě krmím.
      Jediné co bych tomu zatím vytkl jsou souboje - tahy by byly určitě lepší..
      • smejki
        "A co se týká jídla (na které si autor stěžoval), tak je ho tam hodně a když vidím v menu postavy food, tak jí protě krmím. "
        podobnou strategii jsem zvolil já. ozvi se i na devátém patře, až ti jídlo dojde *1* .
        • DeDy
          Takže je třeba na začátku hry trýznit partu hladem? Poučen z Chaos Strike Back tahám všchno jídlo co najdu a neplýtvám. Beden a báglů je ve hře dost, takže problém s inventářem zatím není.
          • smejki
            postě nežrat, pokud to není nezbytně nutné. Oni neumřou.
  • napište jake to je, jestli to není stereotyp a jestli to prostredi neni prilis genericke, z obrazku to tak vypada, porad stejna textura, porad stejny design.
    • smejki
      není to generické, ale textur stěny je od každého druhu tak 2-3 placaté, 1 s tajným spínačem, 1 s takovým tím výklenkem (boha, jak se tomu odborně říká?). na stěnách jsou dále doplňky, jako mozaiky, "závěsy", sochy. místy je to chudinkaté, ale nic zásadního to není
      • yenda1
        Výklenek nebo-li nika. Ačkoli ta je spíše dekorativní, na umístění soch apod.
        • smejki
          jo! Tady jsou prázdné a leží tam obyčejně svitek, zbraň nebo kus jídla.
    • Seš zavřenej v kobce, tak jaký jiný textury by si chtěl?
      • tak treba aby ty kameny byli obrosteny machem pokažde jinak, nabo by obcas mohli pouzit jine kameny ke stavbe a ne milionkrat ta sama textura toho sameho šutru

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit