Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • omg splnilo ocekavani.. boze to bude luxus az vyjde editor..
    • Vsadím boty, že někdo udělá Dungeon mastera.
  • No je potěšující přečíst si recenzi od dítěte neznalého klasiky .... No nakonec grafika a design to vytáhly nahoru ;) . Ale body plus - přiznal se bez mučení
    • no niet sa co cudovat ze to mladsi hraci vidia inac, ved komu by pri dnesnych "krasne farebnych" hrach prislo zabavne opakovat "tu istu cinnost" dookola na 12 ci 13'' ciernobielom monitore :) ale zazil som, bavil som sa ukrutne a nakoniec lord chaos dostal pomocou firestaffu to o co si koledoval a moji styria zverenci sa po dlhych hodinach stravenych v dungeone dostali na slnecne svetlo...a s nimi aj ja, z pivnice kde som mal ulozenu svoju starucku 286-ku :).
  • Připomíná mi to Dungeon Master :) Ten jsem miloval ... :)
    • ales.smutny
      Je to prakticky klon téhle hry...takže určitě brát a hrát :)
  • Tak jsem rád,že jsem to koupil.Konečně jsem svědkem události kterou jsem již dlouho neviděl.Musel z jedné oblasti zdrhnout protože jsme tam dostával na kokos a vrátit za čas zpět.Musím přiznat,že navyknutý na ničeho všeho co potkám jsem si prvně říkal co to jako je? :) Pak jsem odešel našel kouzlo a vyřešil jsem to.
    I hádanky jsou logické nejsou nijak neprůchozí.
    -Jediné co mě částečně vadí je,že při manévrování často zaběhnu někam kam nechci.To je dáno pro mně novým ovládáním.Ale zlepšuji se!
    -Také mou vlastní chybou jsem dal bojovníkům ve předu 10 Dexterity a tedy moc často se zatím netrefují.
    • znamena to, ze se potvory respawnuji, takze se da vratit nahoru a doexpovat na dalsi level?
      • Ty co nezabiješ zůstanou tam kde jsou a může se tam vrátit.Respawnuji se předem dané potvory.To je tak jedna v levelu někdy snad žádná.Tak jsem si toho zatím všiml.Nahrál jsem hru a byla tam jedna potvora kterou jam zabil.
        Také je obtížné poznat jestli se respawnují anebo ne.Často se tam něco otevře ani to nevíš a pak vylezou ven :)

        Btw. Zatracený pavouci!
        • smejki
          a sliz!
      • smejki
        nevšiml jsem si jediného respawnu (krom dvou tří míst, které na respawnu stojí). Rozhodně se nerespawnují potvory na stejném patře. možná v prvních se obnoví pár šneků, ale je možné, ten, na kterého jsem narazil, byl jen nějaký zapomenutý.
        • No to teda ne, jsem v 6. patře a ti pavouci furt od někud prudí, stejně v 5. se furt rojily kostry. Možná je to hard obtížnosti - ale kdo dneska hraje easy nebo normal? dětí :-)
          • smejki
            ty kostry se rojily jen v jedné mísnosti. Nikdy jich však zároveň nebylo více než 3. Stál na tom puzzle..
  • Stahol som Reloaded verziu teda vlastne GoG ale nechce to ani za svet ist pod linuxom na Wine... Bude vobec linuxova verzia?
    • napresdrzku jsi. piratit hru za 250 kacek, to je proste humus. Jeste takovou.
    • Pirátit indie hru, fuj.
      • Jedine co hram je WoW, HoN a este kbang:D ine hry ma nebavia. Ale rad si stahnem hru kuknem co je zac. Inak mi to len zabera misto na disku. Vsetky hry co hram su legalne:D
      • Nechci hájit pirátství, ale pokud není demo, tak lepší "linux compatibility test" neexistuje.

        Jinak souhlasím, idie hry se pirátit nemají, vůči vývojářům je to fakt sprostý.
        • dolecm
          kdyby si místo pirátění pročetl oficiální fórum, tak by zjistil že pod wine to jde...
          • precital ale tak nie je tam presne ako na to, stale mi to hadze chybu ktoru nikto z nich nenahlasil. preto som chcel vedet ci to nekomu ide aj odtialto
        • WINE není nativní linux ! - Nativně linux nevyzkoušel , stáhnul hru a ještě si ji prasil linuxem . To je na facku
          • Netusim o com rozpravas, asi ani ty nie.
          • vis vubec, o cem mluvis?
        • To je sice pěkné, ale pochybuju, že si to pak po úspěšném "testu" dotyčný koupí...nikdo tu asi nebude svatý, kdo nikdy nepirátil ať hodí první kamenem..ale od nezávislých autorů, nikdy.
    • hnus *11*
    • +1 za Linux, -10 za pirateni takovych her
    • Uff, co na to říct a nebýt sprostý?
  • konečne pořádná hra
  • Mě udivuje jedna věc, recenze vyznívá kladně a známka je dobrá, jsou zmíněné jak klady tak zápory (a obojí má každá hra). A někteří dělají jako by výsledkem byla tragédie.
  • Lidičky je to BOŽÍÍÍÍÍ Smejky daj si facku !!!
    alebo dve, za tie ťahove suboje... *1*
    • smejki
      Až mi dokážeš, že 95% soubojů nesestává ze schematu:
      - couvat na volnější prostranství, za chodu střílet/posílat kouzla/sekat
      - na volném prostranství pak jen úkrok doprava, otočka doleva, křáp čímkoliv, co jde zrovna použít a opakovat do zblbnutí
      - do toho jen dávat pozor, jestli se potvora nerozhodla změnit směr nahánění. Pokud ano, pak přichází obří změna - úkrok doleva, otočka doprava, křáp čímkoliv, co jde zrovna použít a opakovat do zblbnutí.
      ... tak mi brnkni *3*

      Tahové netahové, je mi to buřt. Vadí mi stereotyp.
      • ty si poradnej hnup
      • No to možná funguje zezačátku. Nevím na jakou obtížnost si to hrál, ale na hard v pokročilejší fázi je to docela hardcore. Protože se snadno stane, že tě nepřátelé obklíčí, a bezhlavý ústup zpět tě může zahnat do slepé uličky. Na druhou stranu, když sundáš růžové brýle, tak něco podobného funguje třeba i ve Skyrimu, byť jsi "maten" volností. Ale nevím moc rozdíl mezi tímto a klasickým -> kryt štít + ústup -> útok -> repeat. Přijde mi to úplně stejný typ stereotypu v jiném podání. Nehledě na to, že většina hráčů dneska načítá savku při sebemenším náznaku nezdaru. Stereotyp je všechno.

        Samozřejmě že kolový systém typu Brány Skeldalu by byl asi mnohem zajímější, ale zase tomu chybí určitá dávka paniky :-) Jediné co mě mrzí na hře je, že jde ukládat i pokud jsou nepřátelé poblíž, a vůbec ocenil bych u nastavení hard, možnost usavnout pouze 2-3 za patro. Taky obrazovky už jsou větší, takže by mohl být u každé postavy i nějaký quick slot na lektvary.Přece jen, lozit do inventáře uprostřed úrku abych vypil láhev je trochu šílené.
        Rozvíjení postavy je docela pochopitelné, pro všechny znalé žánru. Nemusím být genius abych pochopil co na co bude.

        Co se mi třeba v recenzi nelíbí, je jakási jízlivá poznámka " Stejně tak ale ve hře najdete několik vágních rad, jež sice vedou k cíli, ale jasné a zcela srozumitelné úplně nejsou." Samozřejmě, že nejsou úplně srozumitelné, jsou to hádanky. Typu "uprostřed tmy se tyčí sloup světla" a hráč má na všechny 4 strany sloupu v místnosti umístit pochoděň. Co by jako recenzent čekat ? OBROVSKOU šipku ke 4 stojanům a nápis na zdi, zapichni tu pochodně,vole, ať můžeš dále ? To je asi ta "moderní gameplay" že ? "Kliknutí na krystal je ale otázkou půl sekundy a jeho efekt ihned vidíte, považuji tedy za zbytečné vysvětlovat podobnou věc in-game" Pochopitlně. Protože určitě jsi hráč typu, vidím něco zajímavého -> save -> aha -> load. Kdybys neměl (nezneužíval) funkci save+load na oběvování věcí, tak by ti to pak nepřišlo divné. Protože pochopitelně bys ihned nemakal na krystal který vidíš poprvé v životě ale hmátl po svitku.

        "Ona oldschoolovost je navíc docela marně uchopená, neb vedle nemazlení se s každou blbostí nabízí i (dle mého názoru zbytečnou) možnost vypnout si vykreslování mapy." To není třeba komentovat.... zkus hrát hard/bez mapy a ukládej 1x za patro a uvidíš... Zcela upřímně. Je to indie hra, za levný peníz v téměř mrtvém žánru. Srovnávat se dá pouze ve svém žánru a myslím že momentálně je to 10/10, nezn. Ty kecy co tu někteří mají, že se to má srovnávat v žánru RPG jsou mimo mísu. F1 taky nesrovnáte se Zetorem, byť jsou obě motorová vozidla a obě excelují ve své skupině (příklad, než někdo napadne zetor :)).

        Tím nechci říct, že je recenze špatná. Špíš spousta "old" věcí je dnešní generací hráčů nepochopených, protože dnešní standard (viz quick save / load u kdejakého prdu) to prostě przní. Podlě mě, ta hra vydělá mraky na odl hráčích, kdežto většinu mladších prostě neosloví, protože tam chybí ten "cool" faktor a nejsou tak user friendly (triviální).
        • smejki
          Omlouvám se, ale musel jsem si dát pár hodin off abych nedopovídal ve stavu nepříčetnosti, páč jsi napsal dost blbostí. Hry se recenzují na normal. Správně bych dokonce měl použít předdefinovanou partu, ale ta se mi nelíbila. Stvořil jsem tedy fightera, zloděje a dva mágy. Ano! Tyhle skupinové boje v otevřenější místnosti mě bavily neskonale více než ty úmorné duely, jenže těchto soubojů je v celém Grimrocku kolik? 5? 6? Možná 7? Jestli byly duely s někým alespoň malým osvěžením, tak to byli "žalářníci", kde to opravdu mělo grády. V duelech jinak nebyla žádná výzva byly jen zdlouhavé a věčně stejné. Nechápu, proč mi předhazuješ Skyrim. Podle mě je TES od Oblivionu nudný až běda. Videorecenzi bude LoGu bude dělat janchor, který dal Skyrimu 10/10. BLASPHEMY!!!! jak je možné, že se mu líbí TES a přitom hrál staré dungeony? ::father_grigori_nerdrage::

          Já přeci nemluvím o hádankách, prokrista. Copak jsem ztělesněním zhovadilosti, abych nerozlišil hádanku a in-game nápovědu nebo tutoriálové kecy? Jak moc velkým umem vymyslet blbost musí člověk vládnout, aby mi něco takového vložil do úst? Domýšlíš si moc krásně, ale o tomhle text opravdu nebyl. Ty argumentační veletoče se savováním radši přeskočím. Během bojů imho ukládají zoufalci.

          K mapě jsem se tu vyjádřil několikrát. Doporučuji přečíst.
          • Nepředhazoval jsem ti Skyrim ale porovnával tvou popsaný stereotyp ze hrou která tu? dostala 10/10. Prostě souboje ve Skyrimu jsou stejně stereotypní jako tady. Respektive, každá hra nebo její součást je svým způsobem stereotypní. Zábava je subjektivní pocit.

            Bez ohledu na to, že jsem se u Skyrimu královsky bavil. Ale pro mě je to úplně jiný typ her. Srovnávat čtverečkový dungeon s výpravným open-world RPG je jako srovnávat command and conquer a panzer general - ale taky to jsou obě strategie že?.

            Jinými slovy, momentálně neexistuje jiná moderní alternativa k Legend of Grimrock, takže to nejde s čím objektivně srovnat.

            Normálně by mě zajímalo jaké blbosti jsem napsal....ale raději nic, dej si panáka, ať tě náhodou kritický názor někoho jiného nepoloží. :)))
      • Tak bagatelizovať sa da všetko aj kvadraticka rovnica *1*
        A stereotyp ?? Ten je aj v SEXe von a dnu, von a dnu, von a dnu ale nas BAVÍÍÍ !!!
        Smejky daj si facku *1*
        • smejki
          Škoda že kvadratická rovnice je pomalu etalonem triviality a to i když uvážím řešení v oboru komplexních čísel. -_-
          • Odulin
            *2* Thumb Up.
        • Asi to moc stereotypni neni kdyz jsi na to abys to popsal potreboval 7 radku textu :)
          • smejki
            vskutku zvláštní argumentace.
  • SixThe9th
    Uz sosam, sosam sosam !!! Nemohl jsem dockat nez tohle vyleze a tak jsem si cvicne dohral Black Crypt. Ted jsem diky tomu tak nadrzeny, ze nedokazu myslet ani na to co budu cely tyden jist. Presne jako tenkrat :))

    BTW: Hra rozhodne vyjde levneji na GOG.com nez na Steamu ;)

    Ciao v podzemi..
  • Kde jste vzali ty platformy? Z oficialniho FAQ na jejich webu:

    Is there a Mac/Linux/iOS/Android version?
    Not at the moment but we will look into other platforms after the launch.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší