Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • DeDy
    Otázka na redakci. Zajímalo by mě, kolik GB hra zabírá. Abych cca věděl jak dlouho to budu od těch 19:00 stahovat.
    • smejki
      632MB
  • Demo bude?
    • Dneska veerr to vyjde.. pochybuju
  • Hru jako je tahle ?? Vážně ?? V tomhle případě mě recenze vůbec nezajímá ( samo sem jí četl ) ani kdo ji píše , proč a jak - to je jasná koupě ! Kdy naposledy vyšel dungeon ????? Akorát mě drošku mrzí že neni turn based boj jako v Bránách , to byl systém přesně podle mého gusta *3* . A taky zbraně že nejsou vidět v soubojích ... *13*
    • Tak si zahraj Skyrim. Tam je dungeonů dost. Můžeš si vyhrát s ohnivými kouzly a olejem rozlitým na zemi :o)
    • smejki
      turn based boje by tomu imho slušely o drobek více, ale čuju, že to je otázka vkusu.
      • To myslite ako boj na ťahy ? To nemyslite važne, toto je Dungeon Master a nie nejake pošahane Wizardry...
        • smejki
          Myslím to vážně. Nemám potřebu si hrát na "saubere rasse". Hra by nebyla o nic horší, jen by byla jiná. A slušelo by jí to. Ať klidně vyjde podobný dungeon v tahovém režimu. Svět bude jen bohatší a já si to s chutí zahraju.
          • jestli si nehrál brány skeldalu tak hurá do toho , vřele doporučuju , podle mě jeden z nejlepších dungeon RPG ( myslím novější éry , ono jich moc ani nebylo teda ) aje to CZ výtvor !!!
            • smejki
              Kdysi jsem je rozjel ale už ani nevím, proč jsem s tím seknul.
  • Kdy uz to bude v prodeji prosim ?
    • ucho
      v prodeji už to je, máš posledních pár hodin si to koupit s předprodejní slevou.
      • pravda...spatne jsem pochopil otazku, ale je to tim, ze uz se tesim, az se to pujde dat stahnout *7*
    • na strankach pisou 17:00 UTC coz je 19:00 naseho...
  • Jazz
    Další píčovinu prosím.
    • Veskoslav
      A Jazz, změnil ikonku, blbec ale zůstal.
      • deridon
        ano.. tentokrát bude dělat ostudu jiné herní postavě..
    • nech sa paci:
      http://games.tiscali.cz/profil/Jazz/
  • Taketo reakcie v diskusii sa dali cakat."Stari harcovnici" sa tu biju s detmi a keby to nebolo take tragicke tak by to isto bolo komicke.
    Mohli by ste sa na to vykaslat. Kazdy nech si povie svoj nazor, stari hraci naozaj maju pravo napisat ze sa im takto ponata recenzia nepaci a male deti by im za to nemali nadavat. Male deti zase maju pravo pozastavovat sa nad vylevmi starych hracov.
    No neviem preco to musite riesit takto detinsky.

    Co sa recenzie samotnej tyka. Niektore veci mi tam dost vadili a to som stare dungeony moc nehral, lebo ked som sa k nim dostal bolo to uz davno po ich vydani a uz v tej dobe mali naozaj priserne ovladanie a interface. Na nieco si zvyknut viem na nieco nie. Na toto som si nedokazal aj ked som sa snazil.
    No naspat k veci. Aj ked som teda neni 40rocny hrac, ani velky fanusik dungeonov, stale mi vadili niektore autorove poznamky. Napr jeho zamyslenie nad zbytocnostou vypnutia mapy. Neviem naco to tam dal. Mozes byt rad ze takuto moznost dali obom skupinam hracov, HC starcom aj ufnukanym deckam. Mas byt za to vdacny a nie sa nad tym pozastavovat. Lebo tam ziadnu mapu nemuseli dat. Chcel by si argumentovat tym ze v tom pripade by to bola horsia hra pretoze v dnesnej dobe sa to patri? Dnesna doba je v znameni indie titulov, kazdy si robi co chce a hrac ma teda vacsie moznosti vyberu. Nikde neni napisane ze kazdy sa musi riadit tym co doniesli AA tituly pre masove publikum casual hracov co ani prakticky nie su hraci. No a par inych veci.

    Ale aj tak, podla mna je to obstojna recenzia. Je tak miliardukrat lepsia ako ... tie .. veci co tvori Ales Smutny. Podstatne veci tam popisal, hra sa mu pacila, dal jej dobre (ano, 8 je naozaj dobre hodnotenie. Len sme si zvykli ze vsetkyhypnute hry maju 9.5-10 a vsetko pod 9 sa nam potom zda priserne), citatelov upozornil na to ze sa v tomto zanri nevyzna a za tu uprimnost by ste mu mali byt vdacni. Nehral sa na odbornika, vylozil karty na stol a hru popisal z pohladu dnesneho hraca. TU SA ALE DOSTAVVAME K PROBLEMU.

    Spravna recenzia by mala popisat samotnu hru, povedat o jej prednostiach aj problemoch, objektivne ju zhodnotit vramci zanru ku ktoremu sa hlasi. Cize k dungeonom, pripadne zosiroka k RPG. Ak je hra pokracovanim zavedenej znacky, mala (musela) by sa hra porovnat so svojim predchodcom (DA2 vs DAO, ME3 vs ME2 vs ME) povedat ake zmeny nastali, co sa zlepsilo, co zhorsilo, co vypustilo (tvorcovia mozu vypustit featuru ktoru mal hrac na hre najradsej a moze ho odradit od kupy pokracovania). A nakoniec by sa hra mala porovnat s klasikami svojho zanru, resp. s hrami ktore su pokladane za najlepsie v danom zanri, pripadne s hrami z rovnakeho zanru ktore vysli v blizkom casovom obdobi danej hry. Napriklad ked vyslo Dragon Age: Origins, mohli sme ho porovnat s Drakensangom. Ak by ziadne party based RPG nebolo dlhu dobu tak by sa kludne mohlo porovnavat s BG, co je brane ako jedno z naj a dokonca mal byt DAO jeho duchovnym nastupcom. A TEDA problem pri tejto recenzii je ten, ze autor nemohol zhodnotit hru v porovnani s ostatnymi dungeonmi. CO JE VELKY NEDOSTATOK A CHYBA.
    • smejki
      zas a znova - k mapě jsem se už vyjádřil. Je to dobrovolná, oddělená a defaultně skrytá funkce. Je zbytečné ji vypínat, když bohatě stačí ji nepoužívat.
    • Cahir
      Proč bych měl v recenzi něco s něčím porovnávat? Stačí když mám nahráno, tzn. zkušenosti s žánrem, analýzu hry při hraní neflákám a používám logiku. Opravdu nesouhlasím s tím, že musím hru explicitně porovnávat s ostatními v žánru... V případě pokračování série souhlasím.
      • pretoze mas v recenzii informovat citatela o tom co je to za hru, aby vedel cije pre neho. najlahsie sa to urobi s tym ze ju porovnas so znamymi hrami v tom zanri.

        predsa tu recenziu nepises pre seba ale pre citatelov
        • Cahir
          Prostě s tím nesouhlasím, protože se to nebezpečně blíží k myšlence (nechci ti tímto vkládat do úst něco, co jsi neřekl - jen rozvíjím argumentaci), že existuje nějaký model, vrchol, dokonalý příklad, s nímž porovnám recenzovanou hru. A to je podle mě úchylná blb*st. Nezajímá mě, že kouzel je méně než v BG nebo že místo systému odpočinku je tu systém cooldownu. Zajímá mě, jestli ta hra funguje. Jestli ty mechaniky dávají smysl a jak se jeví v rámci celku. Že něco funguje v Drajensangu neznamená, že to bude fungovat i v DA. Recenzuje se hra, ne koncepty. A neexistuje jeden dobrý koncept, který všechny ostatní strčí do kapsy. Takováhle "recenze" má jen informační (ve smyslu pouhých dat) charakter. A co jako, že v Drakensangu je to a to? Co já s tím? Co to říká o hře, která se recenzuje?Škatulkování nesnáším.

          Cooldown v DA hapruje na rovině obtížnosti a pokročilé taktiky, jelikož hráč si nemusí na delším časovém úseku rozmýšlet postup hrou. Principiální je podle mého v recenzi argumentace, nějaké srovnávání je mi šumák. Zajímá mě TVOJE vlastní argumentace v rámci recenzované hry, která je v tu chvíli uzavřeným celkem. Stačí když mi napíšou, že je to z žánru toho a toho a bez nějakého rozvádění uvedou pár her.
        • 13_11
          Recenzi píšeš především za SEBE pro čtenáře.
          • recenziu pises za seba PRE CITATELOV. ak to tak nie je, tak ti j*be
            • 13_11
              Je mi líto, ale pak „jebe“ tobě a nikdy (pochopitelně) s recenzemi nebudeš spokojený. To, co ty hledáš, je informační stránka z Wikipedie, nikoli recenze.
    • Veskoslav
      Recenze nikdy není a bohužel nemůže být objektivní, vždy se jedná o subjektivní názor!!!A chtít po někom objektivní recenzi je asi to samé jako věřit, že Ježišek nosí dětem dárky.
      • 13_11
        Špatný příměr – věřit v Ježíška je to samé jako věřit v názor recenzenta. Správně by tam tedy mělo být: „... je asi to samé jako vědět, že Ježíšek nosí dětem dárky.“ Potom je to objektivní.
      • to je velice hlupy pohlad na vec. samozrejme do istej miery musi byt vsetko subjektivne, no to nic nemeni na veci. clovek ma k dispozicii veci podla ktorych sa moze orientovat. naco inak su recenzie? aby si si precitla uplne subjektivnu sprostost ktora ti nic neda?

        aj telefony sa tak recenzuju? doktor ti ma vyoperovat slepe crevo a namiesto toho ti vyreze srdce lebo sa mu subjektivne zda ze ti to pomoze viac? Ano velice extremny priklad ale co uz ked sa s vami inak neda.

        Nechapem tieto vase keci, recenzia nemoze byt objektivna. Naco ju potom preboha vobec citate? Ved sa s z nej nic normalne nemozete dozvediet
        • Veskoslav
          Ne nepochopil. Recenze slouží k tvoření názoru na danou věc, ale stále je to názor někoho jiného. Není tvůj. Tudíž objektivně si to musíš zahrát a zhodnotit, aby jsi pouze nepřejal názor někoho jiného, který pro někoho bude stejný jako ten tvůj, co si uděláš. Tudíž recenze je z tvého pohledu objektivní nebo bude rozdílná a pak řekneš, že není objektivní.
          • "Tudíž recenze je z tvého pohledu objektivní nebo bude rozdílná a pak řekneš, že není objektivní." ROFL, taku sprostost som uz dlho necital:D

            OK, vies co, mne sa nechce hadat. Ked mas hentaky pohlad na vec, tak ok, nebudem tu mrhat energiou. Dovi
            • Veskoslav
              Zase nepochopil....Nevěřím, že čeština je ak rozdílná od slovenštiny, aby jsi nepochopil význam slov....
  • Veskoslav
    Jinak nechápu kritiku autora recenze. On má aspoň neovlivněný pohled na hru. Já osobně bych prásknul 10/10, ale bohužel by to bylo ovlvněno nostalgií. Sice s některými věcmi nesoulasím, ale jinak je recenze napsaná dobře. Pokud se Vám to nelíbí, existuje něco jako čtenářské recenze. Napište, ať se pak můžeme zasmát či napsat, že jsto napsali slušně a můžete kritizovat. Takto mi jenom přiadá, že spousta tu akorát debilně kecá a skutek utek. A některé jejich "argumenty", to člověk jenom kroutí hlavou, co dokáže chorá mysl vyplodi. Kdyby hry se měli recenzovat podle toho, kdo je hrál a jestli si pamatuje tam toho předchůdce, tak redaktoři se musí přijímat tak od stáří 30ti let......(Protože sotva pochybuji, že mé vzpomínky jako 6ti leté děcko při hraní M&M v totmto stylu mají patent na to, že budu objektivně recenzovat či budu psát lepší recenze. To je naprostá kýčovina.)
    • chtel jsem presne neco takoveho napsat! Recenze je naopak super v tom, ze je autor dungeonama nepolibenej. Osobne bych uz jen za ten napad, udelat v dnesni dobe neco jako DM, dal autorum hry hubana, prachy a 11/10 :)
      • No jasně, recenze je dobrá, není nic prosti tomu aby člověk žánrem nepolíbený tu recenzi napsal, ale bohužel s tím souvisí i spousta recenzetských chybek (vyzvedávání bežného, nepoznání nadstandartního). Nebo příměry.. runový systém s mimožánrovou Magickou? Při vzpomínce na skládání run ve Stoneekepu se díky takovému příměru může ortodoxním dungeoňákům otvírat v kapse skládací obouruční sekera .. u neortodoxních to naopak vyvolává nekontrolovatelný výbuch smíchu *1* Prostě měl napsat, že se skládají runy a že ten systém je fajn..
        • smejki
          Ten systém je fajn, protože stojí na skládání principů, elementů (nebo jak to nazvat). Tak je popsán, ale sám sebe bohužel mírně popírá. Runy vybízejí k desítkám úchvatných kombinací, ale tady je těch kouzel prostě deset, jejich runové kombinace si zapamatuje i cvičená opice a tak jediná obtížnost spočívá v neukliknutí se a v nemotornosti celého systému sesílání kouzel. Kliknout pravým, naklikat, ouzlo, poslat ho. Když kombinuju kouzlo, nejde se pořádně podívat do inventáře, kde zrovna třeba potřebuju klnout na lektvar.Ten systém je vymyšlený solidně, ale má ďoury a dost zaostává za svým potenciálem.

          A proč bych to nemohl srovnávat s Magickou? Tenhle subsystém je přeci v obou hrách vychází z prakticky shodné premisy.
      • Aha takze pokud budes chtit koupit auto, budes zasadne hledat recenze psane kucharem, aby nahodou nebyl dotcenej recenzovanim jinych aut.

        To ma logiku
        • ne, jak vybiram auto sem nepatri, z tehle primeru je mi spatne, nic nedokazou a jsou uplne mimo :)
          Jen rikam, ze dokazu pochopit, proc to recenzoval nekdo, kdo dungeony neparil a ne nejakej dungeon fanatik, navic bude videorecenze delana clovekem ktery naopak dungeonu paril dost a prave tam ocekavam nadseny vykriky atd:)

          A vubec, vi nekdo kdy pujde LoG aktivovat na steamu? Manual precetenej, archy se ctvereckama pripraveny, chci si to osahat pred vikendem :)
          • DeDy
            dnes 19:00
        • Veskoslav
          Demence. Tudíž autor této recenze nejprve musí projet všechny dungovky, aby mohl psát recenze na tento typ her? Jinak tvé přirovnání oledně kuchaře a aut je o to debilnější, že systém redakce by spíše mohl být v přirovnání osobní auta hatchbak recenze-osobní auta sedan recenze. Ale to, co jsi napsal ty, je zcela mimo.....
          • Ano autor by mel mit prehled o tom co dela a zo co je (zcela jiste) placen. Nepredpokladam, ze ma tiscali.cz zajem zaradit se do kategorie platku typu reflex.

            Pokud jde o tve invektivy, doufam ze ti to zvedlo alespon tve sebevedomi *3*
            • Veskoslav
              Herní magazín srovnávat s Reflexem? Navíc kdy hry jsou naprosto, ale naprosto okrajovou záležitostí? Proboha to už chce vážně odvahu.
  • Normalni hrace zajima recenze od jinyho normalniho hrace.
    Nepotrebuju, aby mi hru vychvaloval nekdo, kdo cely svy mladi prosedel u Dungeon Mastera.
  • Alex81
    Oblibeny sport, recenzovani recenze. A sestovani kadroveho posudku na recenzenta.
    • Prozradil ses, komouši... *12*
  • Paskvilová recenze zrovna na tuhle hru? Opravdu to muselo být?

    Proč píše recenzi někdo, kdo krokovací dungeony nehrál...

    Nepamatuju si že bych se v BG dostal do situace, která by mi za dalších 10 hodin zruinovala hru... Pokud se nejednalo o bug...

    Opět úžasné hodnocení neodpovídající vyznění recenze...

    PS: Už se těším na videorecenzi a už teď sázím jeden a půl boty +1 na to že to bude desítka... *12*
    • Protože to byl ZÁMĚR! Příště bude možná recenzi psát i uklízečka - taky je totiž extrémně pečlivá. Tohle je opravdu kvalitní argumentace šéfredaktora... Kdyby bylo 1.4 tak ani neceknu a řeknu si docela dobrý vtip - takhle je to docela na pováženou. Dopadlo to jako kdybys dal režisérovi historických konverzačních dramat točit Transformery. Taky je "vod fochu", taky je pečlivý, ale výsledek je úplně na 3,14ču *7*
      • Ty kráso, tak sem se k tomu diskusí prolouskal, no jako hnus, opravdu hnus "prej že rejže"...
        Raději už zde recenze číst nebudu vůbec. Jako informační web fajn, podcasty když je uvádí Grygar taky fajn, a proč? Protože ten jako jedinej z redakce působí že má alespoň jednu kouli...
        • No já nejdřív kroutil hlavou a zareagoval až když jsem přečetl dole ty hlášky - pravda je, že ten chudák ve skutečnosti asi za nic nemůže a dělal zřejmě co mohl *7*
          • janchor
            Puki, klid. Záměr byl, aby to dostal člověk bez nostalgickejch brejlí na nose. Ve hrách je kovanej, žádný mlíko. To by si ostatně na Grimrocku vylámal zuby, což se nestalo.
            • Redakce games bude bránit zuby nehty jeden druhého do roztrhání těla... ...čtenáře... Nechápu Vaše neustálé obhajování kolegů a polokolegů... Je to už poněkud trapné...
    • Proč Paskvilová? Náhodou v Paskvilu (ČT) byly skvělé recenze :)
      • pravda *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší