Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mě osobně se takový článek líbí. Přeci jen jsem na tomto světě delší dobu a sem tam nějaký jiný pohled či názor na to, co se událo a děje a možná někdy i co se bude dít dále v herní branži rád uvítám a s chutí přečtu.

    A vy lidé, co posíláte lidi psát do Blesku, trošku se vzpamatujte.
  • Není jednodušší rozdělovat hry na dobré a špatné? Mě osobně je jedno z čeho všeho to uvařili. Hlavně když mi chutná.
    Ono i když smícháš ty nejlepší ingredience, stejně to nebude k jídlu. Občas prostě stačí chleba s máslem.
  • Trochu vic add absurdum. Stejne jako jinde i v tomto plati, ze to musi byt vyvazene. Autor by radsi mel psat do Blesku.
    • dovolím si jen poupravit na ad absurdum, add v latině není. *3*
      • Jo. Nesek jsem se v tom poprve. Nicmene pocitam, ze clovek s inteligenci si to dokaze prelouskat a pochopi to i pres tu chybu. *3* Nebo jsem doufal marne? *2*
      • to je ale faux paux;D
      • konstruktnivní příspěvek, velmi důležitý, autora totiž nikdo jinak nepochopil ;-)
        tak si povytáhni triko, jsi latino-boreček
        • konstruktivní ano a důležitý taky, když už nějaký termín používám, tak ho používám správně - tím neříkám nic proti autorovi, asi se jen upsal. *6*
  • Srovnavat Rage s vodpadem Pul kila mletyho snad nemuze bejt mysleno vazne :)) Mel jsem moznost to Pul kila hrat a opravdu tam se nepovedlo nic, snad jen to odpalovani bejzbolkou do dalky:). Nejlepsi mix zanru co byl je Deus Ex a System Shock 2.
  • What a load of crap. Asi ste chceli zdvihnut uroven TG tym ze budete pisat nejake zaujimave clanky, co je pekny napad, no prevedenie zlyhalo. Co mi toto malo dat? Ach.
  • Naprosto zbytečný a nic neříkající článek. Český EDGE L0L.
  • Genialni pribeh? Ahoj my jsme od Cerbera, organizace horsi nez naciste. Jee, nazdar kluci, jsem videl co za zverstva jste delali. Tak ja se k vam pridam...

    Nazdar Sheparde, uz jsme skoro uklidili torsky, diky nim jsme pokrocili v technologii, Turiane dokonce maji nove zbrane, co jsou zalozene na te z Reapera. A hned potom council. Coze Reaperi? Prece jsme se shodli, ze ti neexistuji.

    Jestli ti tohle staci ke stesti a povazujes to za genialni, tak herni branze opravdu jde do kytek.
    • Trošku přeháníš, co třeba Zaklínač? "Ahoj, já jsem Geralt, jsem tvrdej albín se speciálníma schopnostma, přeříznu tuhle čarodějku a vůbec nevím kdo jsem. Jdu zachránit království." Nebo jak si to představuješ :D
    • Bude tady z toho flame, kdyz napisu, ze jsi ocividne uplnej debil?
      Pokud bys timhle imbecilnim (sobe vlastnim?) stylem popsal dej cehokoli, tak to debilne znit bude - na tom neni nic divnyho, ne? Jestli se cvicis v laciny demagogii, tak to prosim delej jinde.
      Ja urcite netvrdim, ze je pribeh ME genialni, ale porad je lepsi nez v 90% ostatnich her. Budu rad kdyz doporucis soucasny tituly, ktery jsou v tomhle ohledu teda o TOOOOLIK lepsi - kolik jich bude?
      Chapu ze nekoho to proste nechyti a/nebo to videl jinde, a kdesi cosi. To co ale ty predvadis (od tebe jsem podobny vyplody na ME cetl uz nescetnekrat) se vylucuje s pritomnosti jedinyho mozkovyho zavitu.

      S pozdravem,
      tupa ovecka
      • celkem by mě zajímalo, co za individum musí člověk být, aby se kvůli názoru takhle do někoho pouštěl? Na diskuzním foru? Zamysli se nad sebou. Nebo jsi takový hrdina jen zpoza klávesnice? Autor má právdu. Já pamatuju hry, jako Gabriel Knight, Monkei Island (dokonce i SWAT 3 měl jakýsy příběh) atd. Dnešní hry jsou příběhově ubohé, to je fakt. Vznášet argument je na místě. Ale protože se tě dotknul názor druhé osoby na hru, kterou máš očividně rád není důvod, proč druhému nadávat.

        A že i dneska jde udělat hra s dobrým příběhem a hratelností? Co třeba Bioshock (snad i Mafia 2)? Mně uspokojil nadmíru. Jinak mě ale nic moc nenapadá.
        • Amylee.Anderson
          Člověk, kterému se líbí příběhově Mafia 2 nadává na ME příběh. No toto .. :D
        • Jeste takhle - tim komentem predtim jsem to urcite ztocil do uplne jinejch ohnivejch vod..

          "Genialni pribeh? Ahoj my jsme od Cerbera, organizace horsi nez naciste. Jee, nazdar kluci, jsem videl co za zverstva jste delali. Tak ja se k vam pridam..."
          Ehmmm.. Zaprve Shepard nemel na vyber - moje "killerovani" ohledne mafie (predchozi koment) bylo jeste HOOOODNE mirny. Zadruhe to kazdymu, kdo neni killer, spis ukaze, ze vsechno neni cernobily, cerberus sice delal zverstva, ale Illusive Man umi mluvit, a donuti cloveka se zamyslet, jestli to vlastne nebyla nutnost.

          "Nazdar Sheparde, uz jsme skoro uklidili torsky, diky nim jsme pokrocili v technologii, Turiane dokonce maji nove zbrane, co jsou zalozene na te z Reapera. A hned potom council. Coze Reaperi? Prece jsme se shodli, ze ti neexistuji."
          ???
          No ja uz si ME budu muset zopaknout - presne si to nepamatuju, ale tohle tam rozhodne bylo vysvetleny. (Tusim ze z tech trosek nebylo nic moc patrnyho. Rozhodne ne hrozba, na kterou Sheppard upozornoval)

          Zkratka, killere, jestli myslis, ze jsi chytrejsi, nez scenaristi Bioware, tak je to smutny. A jestli tohle bylo to "nejlepsi", co na ME mas, tak je to naopak vtipny. Takze se to maze? Asijo. Sorry za flame. Jen nam tu z toho vyplynulo, ze jsi ryzi hater, a ja hater hateru ME (hater hateru obecne by mi nikdo neveril) : D
          • john.linhart
            Scénáristi Bioware kradou, kde můžou, akorát u nás ty věci nejsou tak známý. Takto byly vykradeny (příkladmý výčet): Ringworld of Larryho Nivena (citadela), Revelation Space od Reynoldse (reapeři), Xeelee Sequence od Baxtera (změny ve hvězdách), Babylon V (mass relays), Star Trek (vesmír zalidněný humanoidními rasami, federace planet v čele s Radou) atd. atd.
            • To už jsem kdysi psal na http://masseffect.herniweb.cz, že mi Reapeři nápadně připomínají Zmary z Reynoldskova Odhaleného Vesmíru - i když mají trochu jinou motivaci. Citadela může být stejně dobře příkladem stanice Babylon 5 (jako místo setkávání civilizací, a taky se otáčí). Ale Star Trek dnes kopíruje kde kdo. A taky bych neřekl, že by se BW honosilo tím, jak úžasně originální jejich vesmír je - prostě posbírali nejlepší ingredience a upatlali z něj svět, který láká, většinu sci-fi pozitivních hráčů.
            • john.linhart
              Crook: Jo, ve sci-fi se nevyznáš. Na tom se shodnem. Čímž ale diskuse postrádá smysl, protože těžko můžeš soudit, nakolik ME vykrádá ty knihy, když je nemáš přečtený. A protože seš docela drzej, tak nebudu plýtvat sým časem na vysvětlování. Ostatním doporučuju ty knížky, protože jsou super (Reynolds obzvlášt, špica čtení!).
            • Koukam na to znova, a jen musim kroutit hlavou.
              Jak jsem psal - scifi nezeru, tudiz moc neznam. Tady jen ten StarTrek, a jestli je pro tebe "kradeni", ze zasadej scifi hru do univerza, kde se lidi zaclenej mezi ostatni rasy (logicky), ktery maj spravni system (naprosto samozrejmy), tak teda potes hadr... *7*
              Jestli jsou vsechny ty "kradeze" takhle vazny, tak se teda divim ze ty bestie jeste chodej na svobode : D
            • Je rok 2011. Vazne myslis, ze se da prijit s necim uplne novym?
              Ted uz je to spis o michani, a to delaj moc dobre.
              Kradou vsichni. Rekni libovolnou hru, a kazdej ti na ni taky najde "zdroje inspirace".
              Nevim co ses timhle snazil dokazat...
          • Myslim že máš zcestný názor na realitu. Ale je to jen můj osobní názor, útočit na tebe nechci ani už tu dál něco rozebírat, to je stejně marný.

            Každý si na příběh ME udělá názor sám

            Fanoušci ME at všechna má slova ignorují.
            • A ja nechci utocit na tebe - mame se tu snad vsichni radi, ne? ; D
              Kdyz pises ze mam "zcestný názor na realitu", tak muzes mit klidne pravdu, ale dokud neuvedes ASPON, z ceho tak soudis, tak to moc neznamena, ne? Ja bych se probrat nechal rad, jestli mi jeste chvili venujes.

              A nazor at si samozrejme kazdej sam udela. Problem je porad v tom zatracenym killeroj : D
              Jeho vyplod ma totiz s pribehem ME pramalo spolecneho. A vzhledem k tomu, ze tys psal "Vzdyt ma pravdu" bych rekl, ze sis ten svuj nazor neudelal zrovna spravedlive...

              (Prikladu na pomylenost toho retardovanyho vykladu uz tady bylo dost - jestli to nekdo doted nepochopil, tak bude problem spis v tom, ze ani ten Mass Effect jeho hlava nebyla schopna poradne pojmout...)
              (Mluvim o tobe? Nemluvim o tobe? Ja nevim - muze to byt jinak, a utocit nikdo nechceme ; D)
          • Mezi náma dvouma, klobouk, capu nebo paruku dolu za tvoji trpělivost vysvětlovat jim to *4* Jinak, Mass Effect má moc pěkný příběh a universum, dle mého názoru samozřejmě, ale to zdaleka nejlepší je jeho vyprávění a možnost v tom příběhu jako hrdina opravdu "být" a rozhodovat se, to je to nejpěknější.
            • Spis me propleskni, ze se do tohohle vubec poustim : )
              Presne jak rikas - nejdulezitejsi je ten pocit, ze muzes deni skutecne ovlivnit. Podobnejch her moc neni...

              Opet dodam, ze chapu, pokud ME nekoho nebavi. I moji kamosi ho vetsinou maji spis neradi. Ale dokazou rict proc takovym zpusobem, kterej clovek musi respektovat.
              A ne stylem zabijaka nahore, kdy humpolacky retardovanym zpusobem vsechno prekrouti. Mel jsem to samozrejme nechat plavat - ze je debül dost nazorne predvedl sam. Bohuzel mel v tu chvili z nejakyho duvodu "+4", z cehoz jsem se zase zdesil nad zdejsim osazenstvem. Navic takovyhle vtipy psal fakt uz nekolikrat (jen co ja si vsiml), takze znudenymu, "prepracovanymu" Crookoj prdla cevka v gebuly ; )
              Ale uz pomalu budu koncit, takze budu moct jit behat na paloucek, nebo do lesa skotacit s veverkama, a bude zase dobre
        • "Takhle" se do nej poustim ne proto, ze vyjadruje svuj nazor, ale proto JAK ho vyjadruje.
          Mafia 2? "Jeee ahoj, ja jsem Vito, kluk z chudy rodiny, nechci dopadnout jak fotr, jeeee mafiani, muzu pro vas delat, jeeee drogy, to se nedela, ale neva, ne? Jeeee, ja to nebyl! Jeeeeeeeeeeeeee, JOEEEEE!" ; D
          TOHLE me totiz dokaze fakt vytocit - to je presne styl, jakym kchilla nahore drti ME. Samozrejme mas recht, ze jsem na nej nemel reagovat, ale kdyz uz od nej ctu podobny blitky popadesaty (a navic se nudim :), tak pohar pretekl, no. A krom toho debila (kteryho si podle me proste zaslouzi, a brecet urcite nebude), se do nej nijak zvlast nepoustim, ne?
          Ptal jsem se na SOUCASNY hry s dobrym pribehem. Ty uvadis Bioshock a Mafii. Jakoze lepsi nez ME? To snad ne.
          Nerad bych tu rozjizdel nekonecnej flame, ale jestli se ti libil pribeh druhy Mafie, tak co bys vycital prosim te Mass Effectu?
          Vzdyt druha Mafie (byt jsem si ji i tak celkem dokazal uzit a za katastrofu bych ji neoznacil) neni pribehove nic jinyho, nez kazdy nejzajetejsi gangstersky klise, nesikovne poslepovany dohromady, jeste navic zatizeny potrebama hry (napr. v jedny z poslednich misi "Staci kdyz budes stat se Stevem za mnou, a vypadat drsne. Dam ti tisic babek" : D Takovejch perel je to PLNY - to fakt sorry). Chvilema me az urazelo, za jakyho blba tvurci hrace maj - jinak si nektery zvasty fakt vysvetlit nedokazu ("-Kdo to je, ten Greco? *Chlap, ke kterymu jedes, kdyz to koupis. -To jako doktor? Proc nemuzes do nemocnice? *Protoze tam zavolaj poldy!" WTF? Zase jedina vec na kterou si ted vzpomenu, ale byly toho TUNY)
          No ne - fakt nechci Mafii nejak hanobit - umi bejt i fajn, ale ze by mela lepsi pribeh, nez ME? To teda ani omylem. Nehlede na to, ze sila ME2 je v tech pribezich mensich. Dvojka prece funguje jako serial, kde kazdyho clena party stiha jeho minulost, a prave tyhle epizodky spatny teda rozhodne nejsou. Diky nim je ta hra ohromne bohata. Pak to muze nekomu pripadat jako slepenec, ale opet - to NA CO killer narazi, a hlavne JAK na to narazi, je opravdu vyplach.
          • No vidíš a já to vidím naprosto obráceně. MA měl velký potenciál a udělal z toho všeho jenom Potěmkinovu vesnici a to z těch "malých drobných příběhů" který bych čekal od fantazy za 40kč v levných knihách.

            Bioshock....no to mi promin, ale současný trh za poslední léta s ničím tak zajímavým a inovativním nepřišel. Mafia se musí striktně držet "gangsterského stylu". Stejně jako CoD. Já mám kmotra přečteného několikrát, mám rád Tarantinovi filmy a dokázal jsem si s ní Mafii užít. Snad proto, že je příběh napsaný nadszázkou. Člověk ho přirozeně nemůže brát vážně. Narozdíl od MA kde se to kýčem jen hemží, až je z toho člověk špatně.

            Já se považuji za náročnějšího a je fakt, že ty asi představuješ mainstream. Takže se nikdy neshodnem. Každá mince má dvě strany.
            • Povazujes se za narocnejsiho? Na zaklade neceho co jsi zminil? Doufam ze ne.
              A ja predstavuju mainstream proto, ze mam rad ME? Nevim z ceho jinyho bys to mohl vyvodit.
              Naopak zrovna gangsterek mam nakoukano/nacteno fakt mnoho, a urcite by mi nevadilo, pokud by M2 mela byt poctou. A ona by ocividne chtela. Nakonec me v ni nejvic potesily uplny detaily typu song ze svatby GF1. Coz je smutny. Ja naopak myslim, ze druha Mafia je daleko mainstreamovejsi, nez celej ME - je to videt prave na tech dialozich. Ale narozdil od tebe to slovo neberu nutne jako nadavku.
              A pripada mi to tak mozna proto, ze zatimco gangsterkama jsem prolezlej fakt naskrz, tak scifi moc nejedu, tudiz tam klise asi moc nevycejtim. A to bude mozna klicovy. Mozna jsem proto s ME tak spokojenej - nevim.
              Kdyz ale pises, ze bys takovy pribehy cekal v levnych knihach za ctyri petky, tak to myslis vazne? To mas asi teda fakt vybranej vkus : D
              A jako super priklad uvadis Bioshock? Jako beze srandy??
              Opet bych nerad zustal nepochopen: Bioshock je dobra hra, ale pokud se mame bavit o pribehu, tak teda nevim. Na pomery her OK, ale ze by mel zaslapat ME do zeme? Bioshock ma samozrejme hrozne atraktivni prostredi, a celej ten namet je proste SUPER, ale tim to konci. A to je presne pripad tech levnejch skvaru z levnejch knih, na ktery narazis. Zajimavy zaklady, na kterejch je postavena ohrana pisnicka. Nebo uz si Bioshock nepamatuju? Klidne spoileruj - mam davno dohrano. Kdyz je to hra, ve ktery je pribeh vypravenej pres vysilacku a nachazenim nelogicky roztrousenejch nahravek (ohrana pakarna, proti ktery bych ale nic moc nemel), tak uz se z principu nemuze merit se hrou typu ME. O obsahu a kvalite textu ani nemluve.

              Mainstream... To je zaklinadlo, ze? Muzes mi verit, ze jde vetsinou mainstream mimo me. Zaroven ale vim, ze kdyz budu zbytecne curat proti vetru, tak budu jen smrdet, a rozumny lidi ze me budou mit maximalne srandu ; P
    • nejak jsi zapomel na dalsich milion veci provazanych s pribehem a vubec universem celeho ME
      • Musím se autora zastat. Již po pěti úvodních minutách jsem věděl, že příběh bude nachlup stejnej, jako v SW KOTOR. Zase taujuplná alianská technologie, která zlomí síli všech civilizací. Už jednička byla hodně jednoduchá. Dvojka jen podávala příběh trochu dospělejším způsobem. Klady ME jsem jinde než v příběhu.

        Ale na druhou stranu, nemůžem chtít každý rok tak kvalitní hru (příběh), jako byl Deus Ex :-)
  • Neni pravda ze mix zanru je novinkou. Priklady uz tu byly uvedeny -Dune(neplest si s Dune 2),Populous,Fallout Tactics... Myslim ze se jich najde spoustu. Taky si myslim,ze za to muze i prechod do 3D grafiky u nekterych zanru . Predelejte jakekoliv RPG do 3D a pro pulku lidi uz to bude akcni RPG.
    Nejvetsi katastrofou pak je (jak uz tu take nekdo psal),kdyz si koupite druhy dil vaseho oblibeneho RPG a dostanete akcni slataninu. *9*
  • Velký smysl v tomhle článku nevidím. Jako vždycky, záleží na tom, jak moc se autorům podaří žánry a prvky kombinovat. Například přidání RPG prvků do San Andreas se podle mě skvěle povedlo a jejich odstranění v GTA4 hru hodně poškodilo.

    Za největší klad tohoto článku považuji, že si už konečně někdo troufne napsat, že Mass Effect nebyl nic moc. Zřejmě už se to "smí" psát, ale trvalo to.
  • Tento clanek je slusne receno vo hovne :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit