Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pre mňa najlepšia adventura letošního roku a adept na hru roku !!! LiS je príkladom toho ,ako má epizodická hra vyzerať !!
  • Torm
    Life is Strange trpí stejným problémem jako ostatní epizodické adventury. Vývojáři mají předem daný scénář a výsledek se tedy z pohledu hráče může jevit jako sice klikatá cesta, která ale vedla k jednomu cíly.
    Naštěstí v případě Life is Strange se toto dá do jisté míry odpustit, neboť myšlenkou celé hry bylo, že ačkoliv jeden má možnost cestovat časem, tak měnit lidské osudy je náročné a nese to svou daň. Tvůrci hry nás o tom i několikrát přesvědčili a celá hra nás směřovala právě k uvědomění si tohoto problému.
    Konkrétně k páté epizodě. Konec jsme asi všichni předvídali a bylo nám jasné, k čemu dojdeme. Ale důležité je si uvědomit, že nejde jen o cíl, ale hlavně o tu cestu, která k němu vede a v případě Life is Strange je tato cesta nádherná a určitě z pohledu hráče uspokojivá. Bohužel sem tam se problémy vyskytují a z mého pohledu 5. epizoda patřila k těm slabším. Pravděpodobně to bylo hlavně kvůli tomu, že celé zakončení bylo hodně abstraktní a chyběla ona interakce s dalšími osobami.
    Tak či onak si myslím, že Life is Strange patří mezi mé nejmilejší hry. Po zkušenosti s Walking Dead od TellTale Games je to krásný upgrade. Již teď se těším na pokračování (pokud bude) a mezitím budu uvažovat další play-through (jsem zvědavý na druhý konec, neboť jsem zvolil ničivější zakončení připěhu).
    • Skvělý nápad hrát to celé znova, když lze hru spustit z checkpointu těsně před tím rozhodnutím a shlédnout tak oba konce během 10 minut. Ale už po přečtení tvého "k jednomu cíly" jsem věděl, že přiliš velkým intelektem asi nebudeš oplývat...
      • On aspoň svůj intelekt neuvádí v centimetrech jako tvůj chabý pokus dole...
      • fallanga
        Pokud jsi četl pozorně, tak sis určitě všiml, že napsal, že není důležitý cíl, ale cesta. Takže nevidím žádný problém v tom si to zahrát znova.
  • Poslední díl mi přišel trošku slabší. Nicméně jako celek je pro mne Life is strange adventurou roku. Nebude to hra, na kterou budu vzpomínat kvůli "epickému" zakončení, ale kvůli postavám a rozvoji jejich osobností.
  • 10/10 *5* *5* *5*
  • Pro mě nejen hra roku, ale také jeden z nejsilnějších zážitků napříč všemi médii. Jsou to dva týdny od poslední epizody a já LiS pořád nemohu úplně dostat z mysli. To se mi u ničeho jiného nestalo. Bravo dontnod :-)
    • Nevím zda bych volil jako hru roku, na to je v tom pořád málo samotného hraní. Ale se vším ostatním musím souhlasit. Taky to ve mě doteď vibruje a nemůžu to dostat z hlavy. Jak již psal někdo níže, ta hra má v sobě kus duše.

      pozn. Ashly Burch v roli Chloe je nezapomenutelná.
  • Mna 5 bavila akosi pomenej ako predosle casti, mozno preto ze tam bolo vela takych tych nadprirodzenych veci a skakalo sa casom uz tak moc, ze mi bolo jedno co sa kde stane, aj tak som vedel ze to nebude mat nasledky kedze pojdem v case zase spat. Tak ci tak ale Life is strange je zatial najlepsia hra tohto zanru aku som hral.
  • Radkaa
    Skvělá hra, ani poslední část mne nezklamala a užila jsem si ji jako všechny předchozí.
    Celkově tak 9/10 - chybičky tam byly. *3*
    • Užila jako že jsi si to dělala při hraní rukou? Jestli chceš, tak ti s tím rád pomohu.
      • Radkaa
        Děkuji za nabídku, bohužel nesplňuješ kritéria - hlavně v inteligenci. *4*
        • Inteligenci mám 18 cm na délku a 4 cm na šířku, to by snad mohlo stačit, ne?
  • vonTossis
    Pro mě osobně hra roku. Nadchnul mě vývoj a prokreslení postav, realistické vztahy, zajímavá zápletka, samotná hratelnost, soundtrack, ale to je všechno jen nějaký výčet znaků. Primárně má ta hra duši.
    • *1*
      Zapomněl jsi na nerealistický příběh a ten svět, když bleješ o realistickém vztahu nějaké holky.
      Hra je také vizuální hnusná. Zastaralá grafika.

      Hra roku pro holky, jako je v tom videu a pro tebe. Tohle může myslet vážně jedině blázen na mozku.
      Jo, kdyby to bylo třeba This War of Mine. Tam byl i ten svět realistický, ale zde? Super le*ba nebo wtf? *1*

      Doporučuje 10/10 holek do 15 let.
      • vonTossis
        Vidím, že ti to nedalo a nestačilo ti dát jako nesouhlas jeden mínus. No jo, ale já jsem patnáctiletá holka. :)
  • Já osobně budu k poslední epizodě trochu kritický. Nejdříve jsem byl zklamán z toho, že rozhodnutí neměla žádnou roli na samém konci. Co by mi zas tak nevadilo. Na to, že rozhodnutí nemají skoro žádnou roli jsem zvyklí už od Telltale. Co mně však zarazilo byli právě ty konce. Volba, mezi tím jestli zachránit Chloe nebo město bylo pro mne rozhodnutí na 3 vteřiny. Šel jsem okamžitě pro zachranu města. Nastalo to, že vše co jsem udělal, zmizelo. Navíc to ve mne neprobudilo žádné emoce. Prostě jsem si jen řekl: "Už je zase mrtvá, no skvělé". Nedostalo se mi ani vysvětlení jak schopnosti Max získala a hlavně jestli je furt má. Ten druhý konec byl zase příliš černý. Obětovat celé město na záchranu jediné holky? Spousta lidí tuto možnost zvolilo a já to chápu ale stejně mi to přijde jako ne moc šťastné řešení. Dále se mi nelíbila ta stealth pasáž ale to je věc vkusu. Hru jsem si užil ale ten konec se mi zdaleka nelíbil jako předchozí epizody. Celou sérii jako takovou však s doporučuji.
    • Ono pre mňa ten koniec nebol úplne zlý, hlavne tá voľba s motýľom, ale na druhej strane som po pravde od toho čakal trochu viac. Čo ma však celkom iritovalo na poslednej časti, bola až presílená pasáž v tej inej dimenzii, utekajúc pred učiteľom, kedy mi to prišlo trochu priveľa. Skôr som čakal nejakú konverzáciu s nejakou entitou ako bohom, Sovereignom z ME alebo architektom z Matrixu, niečo na ten spôsob, kedy by sa Max stala iba pokusným králikom v niekoho veľkom pláne. Na druhej strane sa mi však páčili určité momenty v tej medzidimenzii, keď som niekedy začal pochybovať o duševnom zdraví Max, no a premýšľal som, či to nebude nejaký odrb ako v Lost ale na konci hry, kedy by sa Max prebudila z kómy alebo na psychiatrii, ako aj tá konverzácia Max a jej alter-ega z iného univerza tak tá bola v celku psycho.
    • rozhodnuti maji sve specificke individualni konce a rozuzleni. Nebudou ani nemaji menit zaklady celeho konce, to je naprosta volovina. Vzdycky se musim smat nad lidma co breci ze jejich rozhodnuti nemely zadnou vahu, kdyz mely, uvnitr sveho vlastniho minipribehu.
    • Apate
      Stejně to město byli prolezlý korupcí, drogami a nikdy by se to nezlepšilo spíše by seto zhoršovalo, každý si tam s dospělých přeje aby to město bylo zničený nebo věří že jednoho dne bude město duchu.

      Tak jsem vyčistila korupci Preskotovi atd... obětovaní města a nelituji toho (David a Joyce, Max, William by si stejně prali aby žila Chloe )

      Klidně si říkejte že jsem sobecká ale některý věci se mají stát (věřím to mu že ty shonosti dostala aby zahranila Chloe obětovala město).

      (A budte na mě Hodny No EMOJI!)
      • fallanga
        Ruku na srdce, je to sobecké. Já to také zvolil, ale je to sobecké. Každopádně to nebyla lehká volba a seděl jsem nad tím pár minut.
        Btw.... nebylo by od věci použít spoiler alert.
    • fallanga
      Tak trochu s tebou souhlasím. Celou dobu jsem se bál aby z toho nebylo klišé a nakonec z toho bylo klišé. Navíc ten druhý (pro tebe špatný) konec mi přišel trošičku odbytý. Ale přesto je to skvělá hra.
      • O tom, že je to skvělá není pochyb. Jen ty konce, těch je škoda.
        • fallanga
          Mohlo to být propracovanější. Ale to mě nějak netrápí. Určitě se do příští série poučí.
  • Celá série mě rozhodně bavila od začátku do konce. Scénář i postavy jsou skvěle napsané (v rámci interaktivní zábavy jedny z nejlepších),což velmi dobře kompenzuje slabší technické zpracování a hrozně doufám, že se tvůrci pustí do druhé série (nejlépe navazující na první, ale v případě, že bude scénář stejně dobře napsaný, tak mi nebude vadit ani volné pokračování). P.S.: Francouzi prostě filmy umí *3*
    • fallanga
      Vývojáři prohlásili, že pokud bude druhá série, tak se tam neobjeví nikdo z původních postav. Což je škoda, ale vzhledem, že hra byla o přátelství mezi Max a Chloe, tak je to pochopitelné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit