Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Viktor_H
    Aréna je jedna z nejlepších deskovek! Nedoceněná klasika.
  • Souhlasim s jejich nazorem na strukturu Valve, bohuzel tu mezi nami stale pobiha dost zaslepenych exotu s ruzovymi brylemi kteri budou Valve vychvalovat az do nebe a zdrave uvazujicim lidem rikat, ze jejich nesouhlasne nazory jsou mozna "leda tak jejich".
    • A čí jsou ty názory, když ne jen tvoje? Já bych třeba ve Valve dělal rád.
    • davidBray
      co kdybyses tam vydal a ukázal jim jak se to má správně dělat. Hádám, že zkušeností máš dost :)
    • GlaDOS
      Dokud budou dělat Valve stejně kvalitní hry jako doposud, je mi do jejich vnitřní struktury úplné prd.
  • Tak to pan Klíma díky Bendovi u mě docela klesl *12*
    • Proc? Byl tazan na sveho znameho. Nebudu slepe verit ani Klimovi ani mediiim ale rozhodne u me neklesne jen proto, ze rekne svuj nazor na cloveka ktereho zna osobne a ne z Blesku a neodsoudim ho za to, jen abych vypadal cool v diskuzi.
      • No dobře, nechal jsem se trochu unést. Ale takový kecy "Je mi jasné, že kdyby nešel do politiky, byl by dneska úspěšným právníkem, vědcem nebo manažerem." No hlavně jak se předvedl v Plzni...
        • Pokud s ním chodil do školy, tak ho, myslím, zná o něco lépe, než ty. *3*
  • Ani jsem to nedočetl... Ten začátek, kde se vyjadřuje o Bendovi, mi bohatě stačil...
    • škoda, taky mě to trochu odradilo, ale jinak je ten rozhovor hodně zajímavej a dobrej
  • Moc se mi líbí jak je pan Klíma realistický. Spousta věcí, které tady uvádí bych nechal tesat do kamene a do hlav nových managerů herních firem a producentů, hlavně závěr rozhovoru.
  • Tak mě napadá, neví někdo kam se poděl Vláďa Chvátil po odchodu z Altaru?
    • Viktor_H
      Dělá deskovky a je v tom dost úspěšnej. Najdi si kdyžtak na youtubu chanel věnující se hraní/recenzování deskovek a zpravidla tam v rámci rlzných Topek najdeš i více her od Chvátila.
    • Black_Hand
      tak zase asi dela deskovky:
      http://boardgamegeek.com/boardgame/98229/pictomania
      • Škoda, OWAR byl super a na deskovky jsem nikdy nebyl.
  • s tím jak bylo zmíněno, že se člověk nedostane k tvorbě AAA her bez předešlých zkušeností... problém je v tom, že za AAA hry se považuje něco, do čeho se narvou miliony a miliony dolarů, jenže takhle se hry dřív nedělaly, dřív nebyly takové rozpočty a nikdo nemluvil o AAA titulech, ani o AAAA jak nedávno EA nebo zase kdo, první dva Fallouty měly rozpočet kolem jednoho nebo dvou milionů dolarů, což je jen nepatrná částka toho, co se dnes dá jen za reklamu na ty nejžhavější tituly, o nákladnosti vývoje ani nemluvě
    • Bohuzel u AAA titulu musi byt mimo jine super grafika, CGI sceny a kompletni dabing, u falloutu nic z toho nebylo. A je pravda, ze z hlediska trhu budou mit takoveto hry vetsi sanci na uspech (at se nam to libi nebo ne). Otazka jak uspesne muzou byt produky bez super grafily a delane pro lidi kteri nejsou lini cist ted visi ve vzduchu, odpoved daji Kickstarterove produkty od InXile a Obsidianu.
  • mdkGT
    Tohle byl jedinny clanek v novem LEVELu, ktery jsem neprectl. Prestal jsem ho cist, kdyz pan Klima zacal agitovat za poslance Bendu. Jaky uspesny pravnik by to byl, kdyby se nedal do politiky, hahaha mel sem slzy dojeti v ocich. Pan poslanec za ODS Benda, student prav z Plzne, ktereho tam nikdo nikdy nevidel (verte mi ze vim o cem mluvim).

    Prosim redakci, aby v dalsich rozhovorech nezverejnovala odpovedi s politickym podtextem dotazovanych.
    • Zase nějakej 15 letej pomatenec z Novinek.cz sem zavítal? Ať žije ODS a Marek Benda!
    • Hrozná vlastnost přestat číst, pokud narazím na něco, co se mi nelíbí ^^ ještě že tím netrpím a umím to buď zkousnout nebo přeskočit, aah svoboda je skvělá věc *4*
    • Tak samozrejme. Politika je spatna vec, vlastne se nas netyka, vsichni politici jsou zli a nejlepsi je o ni nepsat.

      Ja bych prosil redakci, aby hlavne neposlouchala prosby podobnych "neprecetl jsem to, protoze jsem nesouhlasil" individui.
      • Politika je taková jací jsou politici.Týká se nás,ale můžeme jí jen těžko ovlivnit (všechna zásadní rozhodnutí probíhají za zavřenými dveřmi).Ne všichni politici nejsou zlý,ale ulhaný šmejd se dostane na vrchol spíše než poctiví a pravdomluvný.Ano klidně psát,ale ne na webu věnujícímu se hrám.
        • Protože hráči nejsou schopní bavit se nebo myslet o politice? Hm... pak je to asi opravdu stále médium dětí... Ale toho bych se nebál, počítám, že jelikož jsou redaktoři dospělí a vidí svět komplexně, bude to i hodně čtenářů Levelu.

          Ti ostatní mohou strčit hlavu do písku.
          • Tady je řeč o tom rozhovoru ne o hráčích nebo diskuzi.A tohle je herní web.Pokud mám náladu na politiku jdu na web,který je na ní zaměřený. Komplexně?To jako,že příště bude rozhovor s Danem Vávrou o psech a šlechtění porostu na tváři?
            • calwin
              a to znamená že je treba cenzurovať aj takéto veci? bol to normálny rozhovor v polosurovej forme... pán klíma je určite osobnosť v hernom biznise a rozhovor sa snažil zamerať aj na jeho charakter. vyjadril svoj názor... ak to nechceš čítať tak ťa naozaj nikto nenúti... koniec koncov nie nadarmo je článok rozdelený na odseky a "mini-kapitoly"
    • TheGGG
      osobně si taky myslím že politické názory členů redakce (jak level tak score) do článků nepatří. Neříkejte laskavě nic o demokracii, v herních časopisech chci číst o věcech kolem her a né řešit politiku.
      • Deal with it. Taky bych rád na kvalitním webu plném kvalitních článků psaných skilled lidmi nechtěl vidět tu Bieberovskou držku, ale co mám s tebou dělat?
    • Zase Benda nie je typicky plzensky student. On studoval matfyz na Karlovej ked prisla revolucia a umoznila pripravenym ludom okolo dvadsiatky robit kariery o ktorych mohli starsi (alebo neskorsie mladsi) ludia iba snivat.
    • M. Benda je politik, který skutečně v demokracii věří a bojuje za ní. Jak byli různí komunisti a fízlové na větvi, když jako jeden z mála prosazoval, aby se v ČR nmohli fízlové, vojenská policie, jen tak koukat do záznamů operátorů, kdo kam volá, kde byl na stránkách atd. A pokud ano, a nic se nenašlo, tak to měli vysvětlit dotčenému. Benda je borec.
      • TheGGG
        kolik ti je let? *1* *1*
    • Těžko říct, jestli to je politicky motivovaný prohlášení, spíš jde o osobní sympatie k Bendovi. To, že v něm vidí potenciálně schopného právníka (nebo dokonce vědce ?!) je opravdu směšné, když ani nedokázal získat standardním způsobem vystudovat a nechápu, jak může takové svinstvo jako koupený magisterský a doktorský titul označit za "aférku". Ale je to jeho názor, a když měl potřebu ho v rozhovoru zmínit, tak by ho měl časopis, co s ním dělá rozhovor, také otisknout.
      • http://zpravy.idnes.cz/marek-benda-znovu-mlzil-titul-doktora-prav-pouzival-f96-/domaci.aspx?c=A091103_204204_studium_vel
    • Pilgrim66
      Klima má právo vyjádřit svůj názor k tématu (byl tázán na politiku a studenty z 89), to že s nim nemusíš souhlasit je druhá věc.
      • mdkGT
        Vubec nejde o to s cim souhlasim nebo ne. Ja bych pouze chtel, aby se o politice v LEVELu nepsalo, je to vec, kterou v hernim casopise neocekavam a dokaze nas...krknout. Jako by toho nebylo vsude jinde dost.
        • politika je absolutne nepodstatna, obzvlast politika trpaslici bananove republiky, a dokaze me maximalne pobavit, nedovedu si predstavit jak by me mohla nastvat ;-)
    • To politické téma na začátku se mi taky nelíbilo.Už proto,že žádná politika v podstatě neexistuje.Levice-pravice,komunismus-demokracie?Zapomeňte.Jde pořád o stejný profil lidí,kteří chtějí moc a peníze a na nás serou.
    • Black_Hand
      to neni politicky nazor. to je lidsky nazor na cloveka, ktereho martin klima zna. opravdu je nutne vysvetlovat rozdil?

      EDIT: a navic to byl stejne spis priklad toho jak to jak jsou lidi znami z medii casto neodpovida tomu jak je lide znaji z realneho zivota.
      • XXDarthVaderXX
        Musím jedině souhlasit. Smysl věty zde nebyl příliš pochopen.
    • jnsCZ
      Což ale smrdí cenzurou.
      • Cenzura v určité formě,ale funguje naprosto běžně.Novináři obecně si dělají velké množství materiálu a z toho se pak vybere to co se nejvíc hodí.Když na tv žumpa uvidíte odpovědi lidí na ulici,tak si můžete být jisti,že se například z 30 vybere 5,které budou ideologicky přijatelné.
  • Keyz
    To byl dobrý rozhovor. První co jsem četl v novém levelu.
  • calwin
    táto "reklama" u mňa absolútne splnila účel :)

    a aby som neklamal tak už mi level leží vedla notebooku :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit