Přejít na výpis diskuzí

Mass Effect 2: Arrival DLC - recenze

11.4.2011 11:15
Aleš Smutný 21 příspěvků

Arrival je poslední DLC a zároveň epilog Mass Effect 2. Je to však i prolog, či možná jen ryzí intermezzo, před příchodem Mass Effect 3. Teoreticky je to poslední šance zahrát si se svými bojovými soudruhy (žádné rudé konotace). Jenže... Recenzovat DLC je věc nevděčná, protože jen těžko odhadnete míru...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dilinja
    ach jo proc mi vzdycky chcipnou rybicky? EDI je inteligence k nicemu kdyz je nedokaze ani nakrmit.
    • jak píše Kolac, když budeš s Kelly hodně mluvit během hry, tak ona ti časem nabídne, že se ti o rybičky bude starat.
      • jo a nejen o "rybičky" *3*
    • Skus Ashley :+)
      • a kua xD myslel som Kely :D
  • Amylee.Anderson
    Stejně jako všechna DLC s ME2 bylo i tohle hezké. DLC k ME nejsou jak něco, co mi dokončí původní hru, co tam je, aby ta původní hra nebyla chabá, ale jsou originální, emocionální (to se mi na tom hodně líbí) a člověk se při nich nenudí. Už se těším na trojku :)
    • Zayl
      No já se na trojku taky těším, osobně si myslím že to bude nejlepší hra od BW v posledních letech, ale Arrival byl fakt trochu zklamání. Skoro žádný voice acting, akce byla meh... a ten velký čin jsme museli udělat tak nebo tak.
      • Drom
        preci jen arrival vznikl vice nez rok po vydani hry. Dabing vsech spolecniku by byl asi prilis komplikovany.
  • Ja fakt neviem odkiaľ si recenzenti cucajú tú hernú dobu... na normal som to na prvý krát prešiel za hodinu a 10 minút a to som si aj vychutnával výhľady atď. Na Casual za 45 minút a na Insanity za hodinu 45.
    • ales.smutny
      To je jednoduché, jak píšu, jsem pomalý hráč. Dvojku někdo profrčel za 25 hodin, já to protáhl skoro na šedesátku. A hlavně se snažím, když jde o kratičké DLC, zkouknout všechny možnosti a potenciál, protože roli hraje i jedna dobře schovaná puška či rozhovor a od toho se pak odvíjí hodnocení.
      • No ja tiež nie som práve najrýchlejší hráč(ME 2 za 55 hodín), ale naozaj sa mi nechce veriť, že Arrival sa dá hrať viac než 2 či nebodaj až tri hodiny.
        • Souhlas, za hodinu bylo dohrano. A to jen proto, abych to mel za sebou. Nuda, nuda a zase nuda. Jdi, strilej, jdi, styrilej vic, zase jdi. Naprosto zbytecne DLC, ktere se jen a jen snazi podojit kravu ME2 jak to jen jde. Jestli si tahle predstavuji ME3, tak potes koste.
  • Zayl
    No gratuluji pane Smutný, vytáhnout z toho tři hodiny je artistický kousek :). Já za hodinu neměl co dělat. Jinak bez spoilování čehokoliv, tohle DLC se dá shrnout tímto:

Představte si N7 misi (taková ta nepoviná vedlejší, co najdete scannerem). Teď ji trošičku prodlužte a spojte s hlavním příběhem. Voilá, Arrival.
    • Presne tak, mi prijde ze to autor zapnul, pak si sel varit oved, pak chvili hral, pak sel na kafe a pak to dohral a koukl na cas. Zabere to tak hodinu a to se jeste musite premlouvat to dohrat, jak desne je to nudne.
  • Spoiler
    Na konci za vami prichadza Hacket s beznou otazkou ako: Co sa tam kurva stalo ze zmizol cely system ... Vysledkom toho je ze ste obvineny za terrorizmus a mozneho rozputania vojnoveho konfliktu s batarianmi ktorym tento vesmirny priestor patril.
    Aj napriek tomu ze vy a vasi ludia s Hacketom vam veria a vedia ze nebolo ine vychodisko nez odpalit prenasac hmoty, ste predvolany na sudny tribunal konajuci sa na zemi .
    A zacina ME 3, sudny tribunal zacina ste predvolany pred sud no vtom prilietaju prve Reaperske lode ktore zacinaju invaziu na zem .
  • Da se tohle dlc hrat s ceskou verzi hry?
    • Da, len treba upravit registre, bud rucne alebo cez fan-program. A ked chces, uz na to vysla aj cestina, sice iba pre muzsku postavu (zenska dako blbne), ale je aj tak kvalitna.

Tu mas odkaz aj s navodom na instalaciu:
      http://bio-world.cz/?p=1372
  • Potesilo by ma, keby bolo mozne zverit ovladanie partakov hracom v ramci MP. V loby by si clovek vybral hraca (alebo priamo znameho) a ten by ovladal dalsiu postavu v time.
  • BTW: Dneska rano visli prve zabery z ME3 a taktiez dalsie doplnujuce podrobnosti o hre.
    Medzi podla mna najzavaznejsie novinky patria :
    - prekopanie herneho systemu s RPG prvkami, branie zbrani a pripadne modifikacie a rozsirene buildy
    - tazsie hranie pri zamerani sa na meele combat
    - lepsie AI protivnikov
    - indoktrinovane budu aj dalsie rasy
    - rozhodnutia z ME 3 by mali nabrat dynamickejsie efekt nez v ME 1 a 2, rozhodnutia v ME 1 a 2 by sa mali plno prejavit (spoler npr:Rachni)
    - scanovanie planet opetovne modifikovanie (udajne by sa mal zmenit pocet scanov, vresp. pocet planet na scan)
    - bojove vozidla by sa mali objavit ale v obdobnych mísiach ako bol napriklad Flamewalker pack
    • vresp. tie zabery tu su trochu dlhsie ale dneska som sa dopracoval aspon k tejto kvalite *12*
  • Medzi postavy ktore boli zatial vyhlasene za tie ktore sa objavia ako
    spolubojovnici povoleny pre urcitu cast hry:
    Garuss, Liara, Ashley/Keidan a James Sanders (chlapik ktory je pravdepodobne znamy z traileru pre ME 3)
    charaktery ktore uvidime:
    Udina, Anderson, Wrex, Legion, Mordin
    Dalej su tu spekulacie o zrade z strany Cerebra a Zahadneho ktory vraj pojdu po Shepperdovi, sice to je zatial iba kec no mame tu mozne 2 cesty:
    V pripade ze ste usetrili collectorsku lod si myslim ze Zahadny dostal chut na nadvladu ludstva a pomstu voci turianom, batarianom a vsetkym ostatnym a tak sa s svojou technologiou obratil voci Sheppardovi ktory je jediny co by dokazal bojovat s tak mocnym protivnikom. Druha alternativa je ta ze ste lod znicili a Ilusive dostal chut na pomstu za zle investovane miliardy kreditov :-)
    Par info pre anglicky hovoriacich :-P
    http://gamingeverything.com/?p=3176
    http://gamingeverything.com/?p=3178

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit