Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Draken69CZ
    Tak to by jsme měli recenzi trialu kdy bude recenze celé hry?
    • Prosím, nauč se základy gramatiky, děkuji.
      • Draken69CZ
        Sóry kéjmo ale tu má v pyči, ale si dobře nadrcená u matúry se ti to bude hodit *3*
  • Docela mě udivuje výsledné hodnocení 7/10. Není to objektivní a mám z něj pocit, že recenzent musel dát dobrou známku i když vlastně nechtěl. Přečetl jsem si důkladně celou recenzi a po shrnutí všech plusů a mínusů bych očekával 5/10 nebo 6/10. Sedmička je podle mě dost vysoké číslo na tak béčkovou hru. Ano, souboje a RPG systém je možná lepší než dřív, ale to je to jediné, co lepší je. Vizuální stránka hry je kvalitnější pouze při hraní 4K a rozhodně by to nemělo být pozitivum, že něco v roce 2017 vypadá lépe, než před 5ti lety. Měl by to být standard. Takže za co teda dostává tenhle paskvil 7/10? *16* Rozhodně souhlasím s většinou věcí napsaných v recenzi, nechci ani hanit recenzenta nebo celý web a podobně, jen mi výsledná známka rozhodně - ROZHODNĚ nepasuje jak recenzi, tak ke hře, která je až na 2 aspekty ve všem horší, než předchůdci
    • Fordzy
      Zase nebuď tak přísný a ber ohledy na nebohé recenzenty. Kdyby tomu dali 5/10, tak jim už EA nikdy nepošle žádnou hru, tím by jim došly prachy na chleba a Poláček by musel jít šlapat na ulici a Vrobel by mu musel dělat pasáka. Musíš se spokojit, s textem v recenzi, kde je takticky ukryté pravé hodnocení.
    • jak uz bylo nekolikrat psano, ber tuhle stupnici jako 1-5 (takze tady 6-10) a hned tady ty znamky budou davat vice smysl.
  • Ano, ztratili kvalitní scénáristy. Můsto toho za Andromedou stojí individua jako Manveer Heir jenž by rád vyhladil bílou rasu. Ne díky.
    • Luckiller
      Počkej, není to jen grafik? Jako celá aféra mi je známá. Programátor z Bioware napsal na twiter rasisctické komentáře proti bílým, ale jelikož je trochu přismahlý, tak ho nevihodili, jako kdyby to bylo na ruby.
      • uz ho vyhodili pripadne sam skoncil kazdopadne v Bioware uz nepracuje https://twitter.com/aarynflynn/status/843199849273135109
    • A proc by ne? Ja bych byl pro kompletni vyhlazeni, jsme jenom paraziti a potrebovali bysme restart.
      • frag.ment
        Tak s tím vyhlazováním začni u sebe, nic složitého to není.
        • Jelikoz malo lidi chape tento nas problem, tak by to bylo absolutne k nicemu ze ano.
          • pokrytecká nula co by ráda diktovala ostatním co mají dělat ale samotnýho se ho to netýká.
    • Lukass
      Presne tak.
  • uz davno sa pisalo a je teda zname ze kvalitny ludia z bioware poodchadzali alebo boli odideny aby nezavadzali. cize pokles kvality sa dal cakat. ono uz DA3 trpelo vsetkym cim ocividne trpy novy ME a DA3 bol dobry priklad toho co nas od bioware bude cakat dalej. genericky dej, slabe postavy a slabe dialogy. ale zato krasny a rozsiahli a zabavny svet a dobre suboje... uvidime. radsej horizon.
  • Tragédie, opravdu. Po shlédnutí několika streamů jsem se rozhodl nekupovat. Jsou jiné kvalitní RPG a open world RPG co jsem ještě nezahrál nebo nedohrál. Jeto hrozná škoda ale přeju EA /Bioware aby tahle hra propadla.

    Ne proto, že bych byl zlý nebo přál něco špatného ale je sakra rok 2017 a AAA hra od velkého studia po pěti letech vývoje nemůže vypadat takhle. Witcher před dvěma lety ukázal jaký by měl být standart. Horizon, Uncharted, Rise of Tomb Raider sakra i DA:Inquisition ukázali jak má hra vypadat. A prostě vydat hru s takhle otřesnou animací obličejů a a dabingem. S mizerným scénářem a uši rvoucími dialogy. To prostě přilepená značka Mass Effect nezachrání.
    Jak je možné, Že Dragon Age Inq.vypadí lépe, než tohle? Sakra i Mass Effect 1 v některých ohledech vypadá líp.

    A ty povídačky, že nějaká coplayerka dělal Lead Facial animátorku, že obličeje ženskéjch jsou naschávl ošklivější aby to potěšili SJW a "rozbourali stereotyp hezké hrdinky"...to jsou už jen hřebíčky do rakve,
    • Souhlasím, ale vůči poslednímu odstavci bych se trochu ohradil, protože ta cosplayerka byla pouze jedna z vedoucích animace a neměla zásadní vliv na výsledek (ani přímo nemodelovala, na to tam byli jiní lidé).
      Nemyslím si, že by dělali naschvál ošklivé postavy, spíše bych to viděl na neschopnost než úmysl. Pravděpodobně na hře dělala spousta nováčků v oboru, kteří neměli s Frostbite zkušenosti - což samozřejmě nikoho neomlouvá, naopak je to spíš u firem jako BioWare a EA alarmující.

      Na kvalitu animací v rozhovorech může mít také vliv to, že (údajně) ručně byly modelovány jen hlavní příběhové rozhovory a zbytek je procedurálně generovaný. Nebo možná procedurálně udělali vše a pak jen ručně ty příběhové ještě "doladili" (v případě Andromedy se mi příčí tohle slovo použít :D )
      • Ty asi nepracuješ v IT oboru, že? Ten Frostbite není nějaká technologie z kosmu, ale normální herní engine napsaný v C++, což je mimochodem MUST HAVE skill pro game developery. Tou spekulací o nováčcích v oboru, co neumějí ve Frostbite jsi úplně mimo...
        Spíš si myslím, že nestíhali, ostatně proto tolik odkladů data vydání...doufal jsem, že to pomůže doladit produkt, ale jak se zdá, tak to jen spíchli aby to tak nějak běželo a nepadalo...a ta optimalizace přijde až v nějakém pátém, šestém patchi *1* Takže zvažuju koupi na letošní Vánoce...jestli to do té doby pěkně vyladí. *5*
        • V IT shodou okolností pracuji *1* , ale ne ve vývoji SW a s herními enginy zkušenost nemám, takže k tomu tématu můžu opravdu jen spekulovat.

          Nedostatek času samozřejmě může být jeden z důvodů, ale že by si nikdo z animačního týmu za ty 4 roky nenašel čas na to, aby si pohlídal animace alespoň v PŘÍBĚHOVÝCH cut-scénách? Ani v těch na úplném začátku hry, které musel každý tester z BioWare Montreal vidět častěji než vlastní děti? Bude tam prostě asi i jiný problém než jen nedostatek času.
        • Ty animace nejsou něco, co by se dalo doladit. A Bioware/EA ani nic takového neplánuje, pro ně je to hotový produkt.
      • Proto jsem napsal povídačky :) Nevím co je na tom pravda ale třeba mě to otrávilo ještě víc. Viděl jsem její demo reel animací z roku 2013 a nevím nevím. Bylo to pěkné na studentku animace ale né na vedoucí nějakého projektu.

        Upřímě si myslím ,že častečně chtěli udělat "realističtější" postavy. Chápů, že nechtěli krasavce z Final Fantasy ale je až s podivem jak ošklivá třeba Ryderová je oproti Ryderovi. Ale třeba to fakt je jen neschopnosto. V obou případech ale pro to není omluva.
  • A to se museli usi drit, az se z nich kourilo...no jo, jak to dopadlo je vazne smutne, ale dalo se to cekat.
  • Moc nechápu, jak se na youtube dostaly videa celýho endingu nebo sex scén (který jsou teda docela promakaný v poměru ke všem ostatním scénám :D) ale jsou tam: https://www.youtube.com/watch?v=2sqLypSHnP0&spfreload=10

    Mass Effect trilogie byla tak nějak temnější a bylo z ní cítit, že opravdu jde o osud celé galaxie. Mělo to koule a hodně zapamatovatelných momentů. Tady ty postavy vypadaj a zněj jako že je to nějaká sranda od Disneyho. Chvílema se tvářej jako, kdyby měli Downův syndrom, chvílema zase zněj tak nějak divně, nechtěně sarkasticky, jak kdyby hráli v Dva a půl chlapa. Hlavně že si hlavní postava může pořádně zaprcat s holkama, co vypadaj jak sto pro lesby, ale lesby nejsou (nebo jsou bi, já nevim).
    • Luckiller
      "tak nějak temnější a bylo z ní cítit, že opravdu jde o osud celé galaxie." No, proti tomu bych se trachu ohradil. Platilo to jen o jedničce, kdy jsi zjišťoval co jsou ti zatracení reapeři zač, a jak horší jsou v porovnání s tím, s čím se musíš vypořádat teď. Dvojka na to jako by zapomínala, když jsi půlky hry dělal psychologického teraperuta (ačkoliv máš jednoho na palubě!) své bandě machrů s daddy issue (jen se rozpoměn, kolik úkolů pro postavy se točili kolem jejich rodičů) a to říkám jako někdo kdo má dvojku rád (právě kvůli těm vedlejším postavám.) A pak trojka... je případ sám o sobě. Stačí říct, že když ti scénarista co pracoval na prvních dvou dílech s tím polovině praští a vedení odmítne pokračovat v načrtnutém příběhu, tak to zavání průšvihem.
  • Zkoušel někdo o víkendu multiplayer?
    • Zkoušel a osobně mě to moc nenadchlo. I když je to vlastně stejný jako ME3, tak je to úplně jiný.
      Systém skilů z ME1, kdy maj sice cooldowny samostatný, ale dlouhý tomu, tomu nesvědčí. Skil, co jde použít jednou za 15 sekund, je k h**nu. Plus jsou slabší (nebo nepřátelé tužší).
      Mapy jsou mnohem větší a členitější a tak je to celý dost chaotičtější. Jakmile se skupinka roztrhá, začnou se enemáci spamovat naprosto nahodile, klidně člověku přímo za zády a pak to jde celý do kopru. Nepřátelé nezajímaví a je jich zatím málo. Je to přeplácaný efektama a nemá to koule. Žádnej pocit zadostiučinění, když někomu upálíš hlavu brokovnicí.
      Šanci tomu dám, ale první dojem nic moc.
    • Ano, tak hoďku-dvě jsem mu věnoval, ale úplně nadšený jsem z něj nebyl.

      Má určitě potenciál, ale herní požitek mi kazilo lagování/"rubber-banding", zvláštní zpomalování času, když host/klienti nestíhají (nejdřív jsem si myslel, že mi padá framerate, ale zapnul jsem si jeho sledování a pohyboval se pořád 50+ fps) a hlavně strašně dezorientující zvukový bug, který způsoboval, že jsem slyšel nepřátele úplně ze všech stran (ať už tam byli nebo ne) - a bohužel lokalizace pomocí zvuku je v akčních hrách velmi důležitá.
      Přinejmenším ten zvukový bug ale včera prý opravili patchem, takže aspoň tohle si můžu odškrtnout.

      Neměl jsem jedinou misi (ať už jsem hostoval a nebo se připojil), kde bych byl pocitově úplně spokojený - tzn. že by mi něco nenarušovalo požitek ze hry, popřípadě kazilo soustředění. Ty nejlepší případy bych označil jako "snesitelné".
      Samozřejmě mohlo mít vliv to, že nehrálo tolik lidí, takže ten hloupý peer to peer systém spojoval hráče z různých zemí s vysokou vzájemnou latencí a třeba to bude po ofic.vydání hry lepší (proč proboha za tu hromadu let od Mass Effectu 3 ještě nepřidali zobrazování latence vůči hostiteli hry *16* )
  • Ksichtíky mi nevadí, hlupá AI nevadí, ale špatný příběh ... to jsem nečekal. Stále jsem doufal v dobré postavy a "nový film". Škoda. :(
  • "V žánru příběhových sandboxů jsou i právě teď čerstvě na trhu lepší hry ... "

    Prosim o informace od autora, o jaké hry se pak jedná????
    • Třeba Horizon: Zero Dawn, Tomb Raider nebo Yakuza 0

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit