Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tož já přidám svým názorem do pléna .. odehrál jsem early access na Originu, který má příběhově asi 2-3hodin.

    Animace ksychtů je děsná, grafický improvement sem neviděl skoro žádný, jen přidali FullHD textury.

    Ale nudný příběh a postavy? V žádném případě. Ze začátku možná ano, děj je ze startu přiliš táhlý, a nemá moc možnost ukázat co v něm je páč se řeší hlavně ujasnění příběhu, který hráč bude hrát, ale na druhé planetě kdy se stanete Pathfinderem se vše změní. Už pří odletu narazíte na zajímavou postavu ženské Turianky, která má osobní kouzlo a hned mi padla do oka.

    Nigga team mate je snesitlený, ale jeho příspěvky jsou více či méně nudné.
    Krogan, kterého potkáte na druhé planetě Vás rozesměje a zbarví jinak už tak dosti zajímavou misi.

    Humor použitý ve hře je jednoduchý, ale funguje. Například, když aktivujete generátor, ale vaše postava neví, že to je generátor, začle žvatlat v cizím jazyce a houkat tak jen povzdechne "o-o...to je asi bomba" a o pár vteřin menší paniky naskočí elektřina. Hra není špatná, má své mouchy jako je krycí systém, ale má svelice dobrou a občas hutnou a ponurnou atmosféru, ovšem teprve delší gameplay ukáže jestli to funguje jak má.
    • Edit: dělat recenzi hry z pouze cca 3hodinového gameplaye a vydávat to za plnohodnout recenzi? Kam to games.cz došel? Nerecenzovalo to nějaké vemeno, které onehdá hrálo Wildlands?
      • Preed
        Pockaj, takze ty si zahras early access,ktory akokolvek sa na to clovek pozrie,tak nestaci na plnohodnotny nazor. Opicujes nazor recenzenta,ktory evidentne mal plnu verziu hry, aj ked ty si z nejakeho dovodu myslis ze nemal(review kopie neexistuju?) a este hodis na koniec ad hominem,ze vlastne, vsak recenzoval to tento clovek,tak to je jasne. Tak to je teda nepriestrelna argumentacia,mozu rovno zavriet diskusiu. :D
        • Já snad označil svůj příspěvek za plnohodnotný názor, nebo recenzi? Vypíchl sem věci co mě tedy nejvíc v early accessu zaujali, mno je fakt, že s tou recenzenskou verzí jsem to nedomyslel :)

          A vrobi je holt vrobi :) Občas tu v diskuzích perlí :)
          • Toto je můj druhý či třetí příspěvek v diskuzi na Games v historii. Nevím, s kým si mě pleteš, ale já rozhodně pod žádným nicknamem Drizzt nevystupuju, proč bych to dělal neasi.
          • Pos..mobil .. překlepy si opravte při čtení :)
            • Fordzy
              Přijde mi vtipné, jak si tu po většinu doby povídáš sám se sebou a utvrzuješ se ve svém "správném" názoru. *15*
      • Jo počkat, on to hodnotil Vrobel aka Drizzt .. tak tomu pak rozumím :D
  • Nikdo kdo to myslí se žánrem scifi vážně snad nemá zájem hrát převlečený Power rangers za Mass effect, co si zaletěli na výlet do jiné galaxie.
    • zaty
      Jak se pozná, zda to se žánrem sci-fi myslím vážně? Já čtu sci-fi již 26 let (první sci-fi kniha byli Astronauti od Lema) a nedokážu určit, zda to myslím vážně, nebo ne.
  • MalyZeli
    A hejt pokracuje, achjo... hra je skvela, je to mass effect obohacenej vetsi volnosti, o neco lepsi akci, a novou galaxii. Ve trial verzi sem v pribehu moc postoupit nemohl, ale napad se mi moc libi, a bavi me to. Postavy sou napsany dobre, nevidim zadnej rozdil v kvalite napsani postav oproti ME123. Ja se moc tesim az to vynde a budu moc pokracovat dal. Do te doby se budu bavit pocitanim dislajků od pitomcu, kteri si proste nemuzou pomoct od hejtovani neceho, co prislo po pokazenym konci v ME3, a nedosahuje to 100% kvalit ME2.
    • mikezz
      Je to tvoj pohľad na vec a potom je tu niečo ako článok od J. Walkera na RPS. Komu veriť...
    • Taronyu
      Aký hejt? Mnoho ľudí proste nie je spokojných s výsledným produktom a popisujú tu, prečo tomu tak je. To je celé :)
      • flash789
        vysledny produkt nikdo jeste nehral..jedine co se tu deje tak se tu papouskuji famy z internetu ale osobni zkusenost nema nikdo..nikdo to tady nedohral aby mohl posuzovat..recenze jsou subjektivni
        • Vzdyt na youtubu uz je nahranej konec....
        • 10h bohate staci na to aby jsi si udelal nazor na kvalitu hry.
        • Taronyu
          Ako ti už písal kolega dole, hru nemusíš dohrať, aby si si vedel spraviť názor. 10h bohato stačí. Keby sa jednalo o nejaké demo, aké bolo napríklad u ME3, tak nič nepoviem. Ale za tých 10h sa v pohode dá vyskúšať všetko, čo ta hra ponúka, dialógy, boj, exploring, vedľajšie questy.
          • flash789
            V tech 10h vyzkousis akorat tak kulovy. pribeh, ostatni planety, romance, mise partaku, pokrocilej craft a asi dalsich tisic veci na ktery proste potrebujes tu hru dohrat. U hry na 100+ hodin si nazor po 10 muze udelat jen kkt. A je jich tu plna diskuze..
    • flash789
      Aspon nekdo kdo ma rozum..
      • To není rozum, ale proklatě nízké nároky. Jsou lidi, co se každý den stravují ve vývařovně za pade a pošmáknou si, to ještě neznamená, že je to kandidát na michelinskou hvězdu...
      • Taronyu
        Čiže, ak má niekto na hru pozitívny názor, tak má rozum a ostatní sú len hejteri bez rozumu? A ty chceš, aby ťa na tejto diskusií bral niekto vážne? *1*
  • Veskoslav
    Fallout 4 mě taky bavil a dostal za 7. Nedávno jsem si dojel starou trilogii, tak se pustím i do tohoto dílu. Jediné, co o hře vím, tak bylo pár "instruktážních" videí a pr*ser s animacemi postav. Víc jsem si nechtěl zjišťovat a kazit si tak zážitek. A že je béčkový scénář? Jako nic proti, ale původní série taky zrovna neoplývala barvitým příběhem starých RPG nebo Kotoru. Vedlejší úkoly ala posbírej to a to byly už ve 2. díle (zejména Hammerfield a dokola se opakující se mise).

    Možná budu zklamaný, ale to je riziko. Letos to bude první hra (nepočítám li Bundle atd.), co si pořídím. Věřím, že horší příběh než má Skyrim to fakt mít nemůže. Z hodnocení mi vyplývá, že si z toho člověk nesedne na zadek, ale není to špatná hra. Není prostě to, co se od ní čekalo.

    P.S: Zahrát si zpětně kritizovaný konec ME3 rozhodně doporučuji pro ty, co nehráli tehdy a ani teď. Je to sice barvička sem, barvička tam, ale je to zpracované mnohem pěkněji a logičtěji než při vydání.
    • "Letos to bude první hra (nepočítám li Bundle atd.), co si pořídím."

      Smutné jak dopadli PCčkáři, musí se spokojit se šméčkem...

      Konzolisti: Zelda 97%, Horizon 89%, Nioh 88%, Yakuza 0 84%, atd...
      • Tenhle arogantní výsměch už je trochu přežitej *7* Když je člověk aspoň trochu schopnej, může si pořídit slušný PC i konzoli.. Mám ve svým okolí spoustu takových lidí a já jsem donedávna konzoli taky vlastnil, než jsem ji po půlroce prodal, protože stárne rychlejc včerejší houska.. nemluvě o cenách za hry, který jsou nechutný
      • To je take zlate vidiet tu detsku radost ked sa raz za 3 roky stane , ze na konzoly vyjde viac exkluzivnych hier ako jedna za pol roka. Sice treba skombinovat aspon 2 platformy ale aj to sa niektorym detskym konzolistom pocita.
      • kdybych chtel hrat traparny jako Zelda, Nioh a dalsi tebou jmenovane hry, tak nehraju na PC. I kdyby ty hry mely hodnoceni 1000%, tak me to necha chladnym, protoze ani jedna neni nic, co by me nejak bavilo hrat stovky hodin. Asi jako bych se ti posmival, ze si na Wii nezahrajes zadny poradny simulator cehokoli a v nejake poradne audiovizualni kvalite, ktera pripomina realitu.
      • Veskoslav
        Tobě už solidně jebe, že? *7*
        • DwaR
          nekŕm trola. keby bol aspoň schopný, ale takto biedne vyvolávať spor... to je na úrovni materskej škôlky.
        • Konec března a PC fanatik kupuje svou první hru letos a to ještě břečku. *15* *15* *15* *15* Jste dopadli..
          • Veskoslav
            Jak říkám, jsi čím dál tupější.
            • za to tvoje reakce jsou oduševnělé *15*
  • TVL. Už je to tu zase. Hra ještě nevyšla (aspon o tom nevím) a tady už je zase řada moudrejch. Vážně nechápu kam spěje herní svět, když se nikdo nezavděčí ničim. To jsou na každou hru jen kecy! Neskutečný :D A to většina odčumí celou hru na Youtube, protože jim na to mamka nedá prachy :D
    • Zvykněte si na vývoj, už dávno nežijeme v pravěku. Trend se posunul a dnes hodně lidí nedá dopustit na různé streamy na Youtube.

      Spousta lidi nemá dostatečně silnou herní mašinu, aby si vychutnalo hry na FullHD na "ultra" detaily (a nebo rovnou 4K), ale aspoň se na taková videa mohou podívat na YouTube. Proto se v současnosti tyto streamy těší tak velké oblibě.

      Navíc dneska pravděpodobně skončilo embargo od EA a novináři mohli začít vydávat recenze novinářských verzí. To už hodně lidí stačilo k tomu, aby si udělali nějaký názor.
    • Věř nebo ne, ale i 10hodinový trial stačil ke zjištění spousty věcí. Třeba ovládání je plný nesmyslů a zaručeně se nezmění. M otevře mapu, to je fajn, M nezavře mapu, z mapy se vyleze přes několik dalších menu opakovaným mačkáním ESC. A podobně.
      Zrovna tak si nedělám iluze o grafickým zpracování. A nevěřím, že to opraví, stejně jako se nenamáhali opravit DA:I.
      • No, tak hold zavres mapu jinak. Hraju, otevru mapu Mkem, ale kdyz ji nezavru tak najdu cestu jak ji zavrit a reknu si "jo, tady je to takhle" a hraju dal. Vubec me nenapadne o dany veci premejslet jako o problemu, natoz si to pamatovat jako problem a nekde to jeste zminovat. Boze
        • Zdánlivě je to sice maličkost, ale osobně mě to v trialu taktéž vytáčelo.
          Příčinou těhle komplikací je, že Andromeda má hromadu propojených menu a ne jedno, které je rozděleno na "záložky".
          Takže skočíš do mapy, pak z ní vyjedeš Esc, ale tím se jen dostaneš do nadřazeného menu, z kterého musíš opět vyjet pomocí Esc a až pak jsi s trochou štěstí zpátky ve hře.

          Ono i "hlavní menu" tam je prakticky 2x - zmáčkneš Esc a otevře se ti první, tak trochu rozcestníkové menu, které ale na první pohled vypadá jako standardní hlavní menu. Jenže v něm se nedostaneš k nahrávání pozice, změny nastavení (grafika, zvuk..) atd., musíš přejít ještě do dalšího menu. A to ti umožní vstup do další skupiny podmenu, kde už konečně můžeš měnit jednotlivá nastavení *1* . A aby to bylo ještě zmatenější, tak některé položky najdeš ve více podmenu zároveň - například přepínač titulků je jak v nastavení zvuku, tak v obecném nastavení hry.
          Prakticky všude je přidán minimálně jeden krok navíc a naprosto zbytečně.

          Ovládací rozhraní Andromedy je prostě jen hromada navzájem propojených tabulek, které nejsou zrovna přehledné a orientace v nich je všechno, jen ne intuitivní.
          Kdybys měl školní předmět, kde máš za úkol vytvořit uživatelské rozhraní a ty odevzdal tohle, tak to bude přinejlepším za 3- a to jen v případě, že bys byl učitelčin mazánek.
          Jasně, dá se na to zvyknout, ale zvykneš si i na každodenní bičování - pokud nejsi masochista, tak ti to ale příjemné nebude nikdy. Třeba ale ještě UI vylepší, nebyli by první, kteří jej po kritice hráčů překopali (viz třeba CD Projekt a jejich hrozné menu v 1.0 verzích posledních dvou Zaklínačů).
        • frag.ment
          Tobě asi frčí nelogické věci co? Já bych tedy očekával, že když Mkem otevřu mapu, tak ji taky rychle Mkem zase rychle zavřu. U většiny her to tak funguje a dokonce i konzole to tak mají (za M si doplň třeba šipku na DualShocku).
          • Není to tak všude. Na kozolich mapu otevřeš třeba dotykovou plochou a zavřel kolečkem.. hawk
          • Boze muj. A co jako? Ano je logicke, ze kdyz ji tim Mkem otevru, tak ji tim zase zavru. Ovsem pokud to je jinak, tak to je jinak. To se mi ma zborit domecek z karet nebo co? Proste to zavru jinak a hraju dal. Jak u dementku na dvorecku.
            • Přičteme si k tomu absenci quick save/load, Load nesmyslne zastrčený v "settings", quest log a jednoho to už trkne - nad UI a UX pro menu tady někdo moc nepřemýšlel, nebo netestoval, v nejhorším případě testoval, nahlásil ale rozhodlo se se na to vykašlat :-)

              Maličkosti to ano...

              Dacansky pristup tak určitě...

              Je ale určitá hranice kdy pozitiva převáží negativa a je snadné nad nima mávnout rukou, někdy je pozitiv méně a není se čeho "chytit" a i na drobnosti je nahlíženo s větší vážnosti...

              Po trialu a přečtení recenze to vypadá že ME:A tuto hranici překročil a je méně, případně nezachránila zbytek...
  • Mam predobjednano, hral sem 8 hodin trialu, ta hra je posun kupredu oproti minulym dilum. Bavil jsem se vyborne. Mimika oblicejovych svalu a pohyb postavy zas tak extreme spatny neni. Crafting, rozvoj postavy a boj jsou 100%. Jediny co je trosku suchy je pribeh, ale zbytek to dorovnava pro me na 85%+
    • A ty bys byl raději, kdyby ten příběh byl mokrý?
  • Když Andromeda vyšla, po přečtení recenzí jsem se rozhodl ji nekoupit a dnes musím říct, že jsem udělal dobře. 

    Hru jsem pořídil až nyní v akci za 203Kč a za víkend dohrál do konce. 

    Co se mi líbí je grafika, nasvícení, stíny, rozmanitost světů je parádní! Někdy to byla vážně pastva pro oči. Takhle kdyby vypadala původní trilogie! Zvukově opět výborný počin. Ale tím chvála končí. 

    V prvé řadě souhlasím s tím, že příběh je neskutečně mizerný. Nic vás nenutí hrát dál, nic neobjevujete, nic vás nikde nepřekvapí. V původní trilogii jste v průběhu hry neustále získávaly střípky informací a skládali skládačku, tady ne. I dialogy jsou zcela zbytečné. Klišé, klišé a zase klišé. Postavy jsou absolutně nudné. V původním MassEffectu jsem vždy dlouho vybíral s kým půjdu do mise, tady je to jedno. Navíc většina postav vypadá jako malá děcka. Speciálně Asarijky - všechny vypadají na 15 let. :-( 

    Strašná škoda nevyužitého potenciálu. Mass Effect zemřel s původní trilogií a kdo jí měl rád, oplakává ten skon do dnes. :-(( 

  • jack
    automaticke krytí za prekazky pri boji - zde si ho pochvaluji, na Bonuswebu ho kritizuji, ze moc nefunguje. Jake máte zkusenosti?
    • U nerovných povrchů jako jsou šutry to "klouže" :) Jinak je to z velké části o zvyku o ničem jiném..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit