Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mass effect 1 jsem dohrál asi osmkrát, Mass effect 2 asi také tak a Mass effect 3 zatím čtyřikrát. Říkám to proto, protože mne žádná jiná hra ani série nikdy více nevtáhla, nebavila a neokouzlila. O anime nevím prakticky nic, nikdy jsem jej nesledoval a nikdy jsem tomuto žánru nehodloval. Když jsem se poprvé dočetl, že by se mohl na motivy Mass effect vytvořit nějaký film, málem jsem vyskočitl radostí, abych hned vzápětí vychladl, kdy mne napadla myšlenka, aby to nebyl totální průšvih. Trailer, který je zde ke zhlédnutí mne osobně hodně děsí. Možná je to tím, že styl anime neznám a nejsem na něj zvyklý. Možná také zlaté doby anime filnů již pominuly. Upřímně trailer na mne působí hodně laciným dojmem. Mass effect je jedna z největších herních značek historie a dle mého soudu anime styl nemá dostatečně širokou základnu fandů, aby se značka takového formátu mohla zpracovat v tomto, pro mne nelíbivém hávu. Nechci to hanit, ale jak jsem psal, tento styl mne nikdy neoslovil a když si mám představit, že by se mělo univerzum mé nejoblíbenější herní série a jedné z nejúspěšnějších sérií v historii, přepracovat do této podoby, mne dost straší.
    Mass effect je značka, která pokud by se měla zfilmovat, tak jedině s obří produkcí, exceletním hereckým obsazením, špičkovým režisérem, silným studiem za zády a pořádným rozpočtem. Nic menšího si tento herní titul nezaslouží a dokazuje to svou gigantickou fanouvškovskou základnou, kterou si během těch čtyř let vybudoval, brilatním příběhem, výborným provedením a hlevně neuvěřitelnou hratelností, která mne po X letech opravdu naprosto přikovala k monitoru, kdy se mi nejednou stalo, že jsem šel spát třeba až kolem třetí hodiny ráno poté, co jsem u monitoru v kuse ztrávil takovou porci hodin, až jsem si říkal, jestli je se mnou vše v pořádku. Proto anime si Mass effect dle mého názoru určitě nezaslouží. Myslím si totiž, že anime se nikdy nemůže podařit navodit ten správný "sens of wonder" tak, jako to dokonale umí samotná hra.
  • Souhlas s článkem, i kdyby jsem v listopadu měl nějakou tendenci si připomenout Mass Effect, tak si radši zahraju jedničku než zkouknout tendle (z traileru vyhlížející)kus škváru...když pominu, že jsem jeden z těch nýmandů u kterých ostatní nýmandi nepochopěj, že se jim anime nelíbí...i když jedno jsem mohl...Hellsing byl dobrej .))
  • já vždycky, když vidím anime, tak si vybavím nějaký nechutný japonský péčko, nemůžu si pomoct, nevím čím to je
    • Cahir
      Asi máš slušně nakoukáno a holt pak zapracují asociace...
      • Sice na to nekoukám ale pravda patří mi to potom co jsem to takhle vytáhl *1*
      • Nikomu neberu právo, aby se mu anime styl nelíbil. Mě se taky nelíbí spousta věcí.

        Ale vypouštět taky takovýhle bludy je s prominutím pokrytectví. O anime nevíš nic... a bohužel se o něm ani nic nedozvíš, když se ti nelíbí. Prostě typický začarovaný kruh anime "hatera".

        Ae co už... plivat na japonské věci je další z módních věci tady na diskuzích... nebudu zbytečně bojovat s větrnými mlýny.
        • Ještě doplním, že tento komentář byl myšlen na "Io". Na Cahira jsem to překlikl.
          Ale to je snad očividný.
        • prosím Vás pěkně. Mohu dostat doporučení na nějaké anime s "dospělým" příběhem (nemusí jít zase o šílená poselství a metafyzický přesah, jen aby to nebylo vyloženě o pocitech školačky po prvním polibku v jejím životě)? Preferuji spíše jednotlivé filmy, ale kvalitním seriálem také nepohrdnu.
          Oblíbené anime: Ghost in the Shell, Cowboy bebop, Darker than black, Hellsing, všechno od Miyazakiho, Akira, Vampire hunter D a tak dále.
          • http://anime.akihabara.cz/ koukni sem urcite si vyberes :) je tam i hodnoceni ale asi je lepsi se ridit podle anidb :)
            • jeste musim doporucit http://anime.akihabara.cz/anime/NHK-ni-Youkoso-2006 xD mozna se tam par lidi najde aspon trosku :)
          • Menttor
            Už sis většinu těch nejkvalitnějších vypsal sám :-D. Můžeš zkusit ještě Samurai Champloo, Death Note, Berserk...z filmů potom třeba Hrob světlušek.
          • Dobré vlastní volby.
            Hmm, takových filmů se najde hodně. Třeba The Girl Who Leapt Through Time nebo Summer Wars. Nebo něco z Young Animator Projectu.

            Ze seriálů třeba Haibane Renmei, Baccano, Durarara, Senkou no Night Raid, Tokyo Magnitude 8.0, Monster, Mouryou no Hako, Ergo Proxy, Spice and Wolf... atd. atd.
  • wonder, wonder, wonder cats
    • ale kdéže pane... správně je to Thunder! Thunder! Thunder cats, wooou *1*
      • omlouvas se je to davno :) samo ze THUNDER ;)
      • ZvacA
        Pamětník koukám. :D
  • Kozy
    Mimochodem, stojí knihy s tématikou ME za přečtení nebo je to brak?
    • Řekl bych, že to bude stejné jako se všemi knihami tohoto typu (Warhammer, Warcraft, Diablo...). Brak to je, to je bez debat, otázkou však zůstává nakolik je ten brak libivý *3*
      • Co je pro tebe slovo brak?
        Já se u podobných knížek skvěle bayvím a tyto knihy byly důvodem proč jsem začal číst a to nemluvím jen o sobě, u nás ve třídě čteme knížky tak čtyři a všichni čteme tyto jak ty říkáš braky. Víš já u knížek nehledám nějakou pochybnou uměleckou hodnotu a nezajímá mě jestli knihu napsal nějakej Dostojevskij či něco takovího, a zvlášť lidi co podobný knížky čtou aby si připadali chytřejší jsou největší idioti. A co to zanmená? Že takovej Warcraft nebo Warhammer má pro mě větší cenu a je mnohem zábavnější a zajimavější než ty kraviny co se obvěvují v povinné čedbě nebo dostávají ocenění za nejlepší knihy.
        PS už se těším na tu dávku mínusů od zdejších intelektuálů. *3*
        PS 2 Je mi 17 let a jestli někdo čeká že začnu milovat poezii tak je na hlavu
        • Dobrý den,
          nechci zpochybňovat Váš výběr literatury, ostatně ji také sám se zájmem čtu. Přesto se však toto řadí do škatulky brak jako nic jiného a řeknu Vám hned proč. V drtivé většině (čest výjimkám) se jedná o knihy tzv. na zakázku. Nějaký nepříliš úspěšný autor z "horní/dolní" dostane lukrativní zakázku, aby pod pseudonymem napsal knihu na téma nějakého komerčně úspěšného pop-kulturního universa. Samotný trademark zaručuje jakýs takýs komerční úspěch (Zkuste Mass effect nahradit jakýmkoliv smyšleným názvem, dosaďte si do nově vytvořených reálií a v knihkupectví by o to nikdo ani nezakopl. Po jisté době bychom si knihu mohli za 49 Kč koupit v levné knize). Osobně mi je 24 let (tím se nechlubím, sám sebe považuji za přerostlejší dítě) a studuji filologii kombinovaně s pedagogikou na filozofické fakultě. O literární teorii jsem se stačil otřít a věřte, že existují knihy které jistou uměleckou hodnotu světe div se mají. Přesto nepopírám primární funkci literárního textu jako takového a to "pobavit". Ještě nakonec bych rád zmínil, že klasiky světové literatury jsem na střední škole vskutku neměl chuť čísti *3*. Přesto si třeba časem řeknete, když je kolem toho takový humbuk, proč to nezkusit a vězte, že zrovna u Dostojevského jsem se královsky bavil *5*.
      • Ale o com rozpravas? Vobec to nie je ziaden brak. Su to celkom kvalitne a napinave knihy od samotneho hlavneho scenaristu jednotky, ktory uz ma na svojom konte dost zaujimavych projektov aj knih.
      • Kozy
        jsem právě viděl v knihovně nějakou knihu o TIMovi, tak si proto asi skočim
      • Amylee.Anderson
        Třeba Assassin's Creed se mi hodně líbilo, jenom tu novou jsem ještě nečetla. A teď jsem si pujčila z ME univesa Vzestup, tak jsem zvědavá :) Je to dobrý?
    • Čtou se dobře, jen nesmíš číst Klam :D
    • Felczar
      Tak napůl, žádná sláva to není, ale čte se to dobře.
  • CRYPT
    Pokemoni v kabate Mass Effect... No hruza. Zase si ale dokazu predstavit animovany Mass Effect ve stylu Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie
    • No zrovna Ultramarines byl docela fail. Jak zpracováním, tak příběhem to WH40K čest rozhodně nedělalo. Fanouškovský film http://thelordinquisitor.com/news/ vypadá mnohem slibněji.
      • CRYPT
        1000x lepsi nez tento hnuj co se tyce grafickeho zpracovani. Pro pana anonyma vidle - blbe nesmysle melu jen kdyz mam popito, coz v tomto pripade jsem nemel. Pro mne anime s velkym A je princezna Mononoke, tyhle rychlokvasky si strc do riti
    • další blb který veškerýmu anime říká pokemoni
      měl by ses podívat na hellsing ultimate ova, death note nebo elfen lied pak pochopíš žes jen mlel nesmysle
      • elfen lied je slabota, to už radšej kurozuka *3* *1*
        • mno je to psycho ale je to dobré polovina lidí co to viděla to uctívá a polovina proklíná.
    • Jaký Pokémoni? *8*
  • Mohli to udělat podobnou grafikou jako SW clone wars nebo rovnou v renderu orig Mass effectu, šak někde musí mít schované všechny ty modely
    • clone wars ma dost serednou grafiku...meli to udelat normalne na enginu hry a nevymejslet takovy kraviny *11*
  • Ze odflaknuta krezba. Chlapec asi moc anime nevidel. Je to upne v pohode.
  • Autor tohoto článku nazval tu teenagerovskou rádobydrsnou sra*ku z univerza HALO povedenou. Pcha ME je sice šit ale todle anime vypadá koukatelně takže než zase napíše nějakou hovadinu měl by si uvědomit že HALO je sran*c kterej si na scifi jen hraje.
  • Pripomina do Dead space film, a to bol tiez Anime, tiež trhane animacie a bol dosť dobry, jedine s čim suhlasim je načasvanie snimku ale čo my vieme o planoch EA a BioWare, možno na vianoce pride RTS, MMO abo nejake DLC zo sveta ME ktore zatial nebolo oznamene

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit