Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prej možná ho nepamatujete :) koukám na něj furt dokola, ůžasnej filmek a vždicky jsem si říkal ze by se podle toho filmu dala udělat skvělá 3rd person střílečka.
    • Nazor jako nazor. Ja na to byl v kine a prislo mi to hodne slabe.
      Na druhou stranu obecne nejsem velky fanda do japonskych veci,takze to asi nebylo pro mne to prave (nemam rad ani herni FF serii).
  • A ja si zas pamatuju jak sem na nej byl v kine s rodice a ti neverili ze je to udelany na PC *1*
  • MishKonn
    Pokud si správně vzpomínám, tak ta hrdinka používá na začátku filmu víceméně omni-tool.
    • Jj, vzpominas si spravne.
  • Pamatuju mel sem ho nahranej na stary VHS a vydel sem ho snad milionkrat *1*
    • Taky by jsi mel vYdet Pravopis ceskeho jazyka *2*
      • Tvrdí člověk, co napíše "by jsi" :-)
        • Tvrdí člověk, který napíše ,,člověk, co napíše".
  • "Pořád mám složku se záběry odtamtud a ještě dneska občas klukům něco vrátím a řeknu ať to udělají podle toho“

    Kdyz tohle ctu tak si rikam jestli je to normalni a jestli to nikomu jinemu nepripada divne?
    • Přesně. Kdyby řekli, že se inspirovali, že věci z filmu dál rozvinuli... Ale říct, že to chce podle FF fakt vyvolává pocit, že chce totéž.
    • Také jsem se nad tim pozastavil. Ale ono je to jedno, Blizzard dělal něco podobného (nezdravě vykrádal) a nikomu to nevadilo, tak proč by to náhle mělo vadit u BioWare... A ono je to všude, podívej se na Far Cry 2 a na Boiling Point - obě hry jsou v podstatě totožné (mají i hodně podobné neduhy) a nikdo Far Cry nevyčítá prachobyčejné vykrádání.
      • Mno pokud vim tak Boiling Point toho umel o neco vic nez far cry 2 :o) A mas rozhodne pravdu ze herni principy se kradou odnepameti ale cas od casu tam nekdo neco prida ci ubere ale takovy brutalni priznani bych stejne necekal obzvlast u titulu jako ME kterej bude mit budget o kterym se jinym hram nezdaj ani vlhky sny. Tohle mi proste prijde neprofesionalni :o)
        • Ne pouze herní principy, ale i vzhled a pod. - Blizzard se přiznal k tomu, že Warcraft je vykradený Warhammer a Starcraft Warhammer 40k a nikdo to neřeší a tohle je totožné, veřejně se k tomu přiznali, pár lidí bude nadávat, ale oni z toho problém mít nebudou...
          • Mas recht :o)
        • To ze priznali ze brnenia s LEDkami maju z nejakeho filmu neznamena ze ho kopiruju? Akoze... Neviem co riesite *2*
          • Brnění, lodě... když někde bude světelnej meč, tak nebude jasné, odkud je přebrán? Bude a lidé budou nadávat.
  • Ona většina prvků v ME není původních, i ta zápletka s Reapery je z knižní série Odhalený vesmír od Alastaira Reynoldse. Ale, co je dnes původní, že?
    • Jak moc se ten Odhaleny vesmir podoba?
      Co jsem o tom slysel utrzky, tak spis vzdalene, ne? Vyhlazeni davny civilizace, a tim to hasne... ne?

      Jinak prave ze dneska uz fakt NELZE prijit s necim opravdu originalnim. Vzdycky v tom lidi uvidej to, co uz znaj. Vzdyt je rok 2011. Jen film uz je starej sto let, o literature ani nemluvit. Vzit do ruky pero a psat muze uz po staleli kazdej kdo ma do riti diru...
      • Vystupuje tam strojová inteligence zvaná Zmarové, stvořená před miliardou let, která má za cíl ničit příliš vyspělý život, tudíž je zde rozdíl v tom, že to nedělají periodicky jako Reapeři. Hlavní hrdinové to objeví během vyšetřování, co zapříčinilo zánik jedné z vesmírných civilizací, jejichž pozůstatky najdou - inspirace pro Protheány. Samozřejmě se liší podobou, technologiemi i cílem jejich konání, ale v zásadě jsou si Reapeři i Zmarové hodně podobní - podobně jako v ME sérii i v Odhaleném vesmíru jde o závod s časem, než Zmarové zničí celé lidstvo/civilizaci.
        • Hmmm tak to je jina. Ale porad jim to nemam za zly : )
          Jsem zvedav co se ve trojce dozvime ohledne puvodu/ucelu Reaperu - snad to kopirovani nepujde az tak hluboko...
          • Já taky ne, originalita se přeceňuje.
    • právě :) všechno ze všeho pomalu vychází či je to podobné atd.. ale je to také tím, že autory, scénaristy, tvůrce, prostě i normální lidi s fantazií, napadají věci, které už tu někde byli, ale ani o nich nevěděli a pak jsou nařčeni z toho, že vykradají atd.. prostě jsme si podobní v nápadech :) znám lidi, kteří vymysleli něco do nějáké své fantasy či sci-fi a pak za tři měsíce zjistili, že už to někde bylo a tak jim bylo blbé to použít, i když to nebylo třeba doslovně stejné..
      • Zdokumentováno je, že takhle je to už od antiky. Lidi se neustále vracejí k těm samým tématům a odhlédnu-li od rozdílného pojmosloví či zařazení, v podstatě se dochází ke stejným závěrům. Rozdíl je v tom, že v antice a středověku se inspirace jiným dílem/myšlenkou brala jako obrovské plus. Tvůrci a myslitelé hrdě citovali svoje předchůdce, někteří se dokonce snažili, aby jejich dílo bylo koherentní s díly předchůdců. Pojem plagiát byl cizí. To jenom v moderní době má každý potřebu prohlašovat, jak stvořil něco originálního, případně bez inspirace a tak dále. Čím to je?
        • Jo, to máš pravdu. I když i dnes je tradicí napsat, z čeho kdo čerpal, a jaký je stav bádání, tedy alespoň u odborných prací. Ale v minulosti to bylo každému šumafuk. Naopak se často ani nerozpakovali s napsáním zdroje, většinou protože ho ani neznali. *4*
          • Smejki: Asi jsme si nerozuměli. Já netvrdil, že se staré koncepce "skutečně" zahazují. Tvrdím jen to, že spousta myslitelů (začalo to v novověku) tak svoje nové systémy a teorie prezentuje - tedy jde jen o čistě formální výtku. A nejen nové teorie, ale i interpretace těch starších.
          • Smejki: Darwin udělal pouze to, že evoluční teorii zformuloval tak, aby se z ní stala vědecká teorie. Jinak první myšlenky evoluce tu byly již před ním, dokonce i v antickém Řecku.
            • smejki
              nezpochybňuji *3*
          • Boze... Ja si preci smejki delal bzundu *7*

            I tak se ale spousta zahozenejch konceptu najde. Nebudu si hrat na odbornika, ale ze zpopularizovanejch veci prave treba spousta veci okolo Einsteina, Hawkinga a podobnych.
            • smejki
              ha, nevšiml jsem si, že to původní psal Cahir, ne ty *4*
          • Takhle jsem to nemyslel. To je samozřejmost, že třeba na akademický půdě musí mít práce seznam literatury atd.. Já ale mluvím o tom, když nějaký badatel nebo interpret přijde s teorií, kterou považuje za naprosto originální a přelomovou, přestože se ukáže, že esence jeho originální myšlenky tu už v minulosti v jiné podobě byla několikrát. V antice a středověku považovali myslitelé a tvůrci za čest, když mohli na někoho navazovat, nebo alespoň neměli problém přiznat inspiraci.
            • smejki
              Einstein zahodil Newtona? O_o Einstein ho pouze zpřesnil pro určitý obor hodnot veličin (vysoké rychlosti, vysoká hmotnost). Newton se stal přípustnou aproximací Einsteinova modelu pro jistý obor hodnot (nízké rychlosti, nízké hmotnosti). Přesto Einstein neumí odpovědět například na chování singularity (extrémní hmotnost).

              V případě Darwina tedy nevím, co bylo zahozeno. Kreacionismus nemá věděckou hodnotu. Darwin byl první, kdo vůbec vytvořil na tomto poli něco smysluplného. Přesto i Darwin je dle dnešní vědy nepřesný ;-)

              jediné, co se zahazuje jsou vyvrácené modely (éter, duto/plochosvětost.. další kdysi široce uznávané mě teď nenapadají).
            • Smejki: No, ve vědě (ale i filosofii) je tak trochu tradicí, že každá generace si myslí, že oni už konečně to "něco" vědí lépe než generace předcházející. A pak je tady ještě kategorie tzv. "vědecké revoluce", kdy se dospěje k něčemu, co je neslučitelné (nebo se to tak alespoň jeví) s předchozím poznáním, tudíž dojde k popření předchozích poznatků - to se neděje tak často, ale občas ano. Samozřejmě to hodně zobecňuji, ale svým způsobem to tak je.
            • Od dob toho prasivyho rouhace Darwina ; D
              A ten Einstein je taky peknej nafuka! A mnozi dalsi, vsak oni vedi!
            • smejki
              v oblasti vědy se staré zahazuje a nahrazuje novým? odkdy?
            • Hairy_ass: Když už zmiňuješ toho Aristotela, tak na něm je fascinující, jak se vždy snažil "zachovat" předchůdce. Vždycky, když se zabýval nějakou problematikou, tak nejprve uvedl tvrzení předchůdců, co mu nesedělo vyvrátil, ale když pak prezentoval svojí nauku, vždy se snažil ji sladit s předchůdci a jejich tvrzení do své nějakým způsobem zařadit a ukázat, že jsou ty postoje slučitelné. Dost zajímavý a elegantní přístup. To až mnohem později začalo být "in" smést vše minulé ze stolu a začít "budovat od začátku", ačkoliv ty začátky byly a jsou jen iluze.
            • Tak to platí hlavně pro středověk, kde to vyplývalo i z toho, že antické klasiky, především Platona a Aristotela, považovali za nejvyšší kapacity, které ani překovat nemohly. Ale problém autorství se řeší až v novější době, to je fakt.
      • smejki
        on tenhle jev (tedy v oblasti literatury, ale lze to brát i obecněji) má i svůj název, ale teď si zaboha nevzpomenu jaký *7*

        EDIT - už vím - intertextualita
  • SA-reg
    http://en.wikipedia.org/wiki/Final_Fantasy:_The_Spirits_Within

    Esenci života jsem taky viděl. No, dalo se to. Ale zabilo to Sakaguchiho, což je chyba.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Hironobu_Sakaguchi

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit