Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Trochu doplňujících informací k Assault Squad 2, neb sleduju už nějakou dobu dorum:

    1) Problémy s optimalizací nejsou na straně vývojářů, ale Valve (co vlastní Steam). Jedná se o nějaký problém s IP adresami v MP a způsobuje tak skoro všechny lagy a další problémy. Už se testovala před 2 týdny 8v8 hra přes DirectIP na max rozlišení a fachalo to luxusně. Takže vydržte, už se to řeší a brzo i dořeší *3* Pak bude AS2 opravdu grafické pozlátko oproti AS1.

    2) Autor článku očividně hru moc nehrál - přibyly skiny pro jednotky, do zimy i léta - tzn., oproti AS1 už nebude ani pouštní ani zimní bojiště vypadat divně. A za mě, nové skiny stojí za to *3* Ani nemluvně o nových HD modelech vozidel, hlavně tanků. Třeba takový King Tiger teď vypadá asi nejlíp ze všech ww2 her co sem viděl...

    3) Proč AS "2" ? Přešlo se na nový engine, což přinesl dost práce. Přešlo se z Gamespy na Steam servery - pro malé studio jako je DMS (autoři AS1 a 2) je to kupa práce. Dále se přidal Workshop (tzn. snadná práce s MODy), nahrávání videa během hry, nové ozvučení všechn 5ti národů, atd...

    4) Cena - u tak malého studia jako je DMS, které produkuje opravdu TOP ww2 RTS hry, si myslím, by se nemělo koukat na každou korunu... Jednak protože pracují na dalším titulu z moderní doby a jednak se chystají na vývoj Men of War 2. Nehledě na to, že 20e (a to nepočítám letní slevy) je cena 4 lístků na 2D film... si myslim že ty hodiny zábavy nad AS2 stojí za to...
    • * pokračování výše, je tu limit na odstavce...
  • mow jsem jednou zkoušel demo, reknu vám po chvilce to letelo z disku, mizerna grafika a hratelnost overkill. nedelali to nahodou rusove?
    • VaZqeZ_EU
      Ty snad fakt troluješ nebo co? Ať je hra jaká chce ale mizerná grafika??? LOL...
      • Tak když na to nemá... *15* Asi nějakej lulánek z arkád...
  • Miserius
    Hral jsem jen puvodni MoW a Red Tide a oboje to jsou naprosto famozni strategie... Kdyz se do toho clovek dostane a pochopi ty jejich pravidla, je to fakt pecka... Doted si pamatuju misi kdy se za Rusko bráníte v továrnách proti postupujícím náckum a musíte vydrzet nez nalozi posledni vlak... Ke konci clovek operoval s 5 vojakama kterejma drzel desitky vojaku a brzdil vozidla... Možnost se "vtělit" do vojáka taky hodně pomáhala... Člověk pak v pauze poletoval po bojišti a sbíral náboje a granáty než přijde další vlna
    • Třeba ta popisovaná mise byla fajn, taky mě bavila, jen mě trochu mrzelo, že mám na konci pár vojáků, němci víc než stovku a já je držím zpátky.
    • Zayl
      Já si pamatuju misi za němce, myslím že z jedničky, kde člověk bránil velitelství proti překvapivému výpadu spojenců. Člověk nafasoval jednoho Tigera, pár 88ek na křídlech a pár vojáku... To byl sakra masakr. Na konci mise Tiger střílel už jen z MGčka a to jsem vylootoval celou mapu pro munici.
      • To byla ta pouštní žejo ? *3* Jo ta byla super :-)
  • Zayl
    27 euro za update netcodu, maličko quality of life vylepšení a .... to je vše. Tohle by bylo málo i na DLC.

    Coop který to přidává akorát recykluje mise z kampaně z jedničky. A to beze změny.

    Když jsem to spustil, tak jsem nevěděl, jestli jsem omylem pustil jedničku nebo jestli si ze mě někdo dělá srandu.
    • Zaprvé, máš si zjistit, co kupuješ. Za druhé, autoři neslibovali 40 novách skirmish misí, ale 15 nových + 25 renovovaných z AS1. Taky je tam nemuseli dávat vůbec že... Ale dali. Je to špatně?

      Dále, 27 euro ? Nepovídej... Jestli vlastníš AS1 a nekecáš, mohl sis to sehnat za 20e. A nebo jestli moc škudlíš a nechceš vývojářům přispět na další vývoj MoW titulů, tak si počkat na slevu, proč ne...

      Pokud ti to připadá málo, tak co je podle tebe CoH2 ? ...
      • Zayl
        Zatřetí, caveat emptor je něco za co bych ti nafackoval. Za čtvrté, mě je úplně jedno co slibovali.

        Dále, 27 euro právě teď na steamu. AS1 vlastním a i kdybych nevlastnil nic to nemění na tom, že je naprosto irelevantní kolik to kde kdy stálo.

        A ano připadá mi to málo, protože to je málo, i za 20e. I za 10e. Je to prostě jednička a technické vylepšení jsou krásné, ale mohli si je nechat na opravdový nový díl. A jak s čímkoliv souvisí CoH2 netuším.

        edit: Ano i já umím být asshole. A to jsem se ani moc nemusel snažit, stačilo mi zkopírovat tvůj styl! Ještě že jsem takový fiškulín.
        • První odstavec - plácáš - co má být caveat epmtor ? Dále, ty si kupuješ hry, aniž by sis zjistil, co si kupuješ, nebo si počkat na release a podíval se na videa a screeny ze hry ? Tvůj problém...

          Druhý odstavec - opět plácáš - pokud sis hru objednával a vlastníš AS1, mohl sis jí koupit za 20 e (nebo deluxe za 25e). Pokud až po vydání, tak je to sice více, ale docela brzo (vlastně měsíc a půl po vydání) už byla sleva na 20e... takže nemel.

          Třetí odstavec - ok ty si asi odkojenej free2play co ? Tak až budeš pracovat (nebo jestli už pracuješ), tak řeknu tvýmu šéfovi, aby za tebou po půl roce přišel a řekl ti - sorry kámo, děláš furt to samý, dostaneš jen pár šupů místo platu.
          P.S. Nehledě na to, že je to částečně i podpora pro vývojáře. Navíc, jak jsem psal výše, co třeba nový engine, přechod komplet na podporu Steamu (no jo vlastně, ty bys to zmákl na víkend a ještě zdarma co), přeskinování jednotek (taky brnkačka na pár minut), nový mapy, přeskinování starších + skirmishů, nahrání nových zvuků pro národy (taky na pár minut práce) atd atd... člověče ty bys asi rád perpetuum mobile co *15*
          A jak s tím souvisí CoH2 ? No zkus zapojit mozek, jestli to umíš - CoH přineslo strašně málo novinek, (součtem vlastně +/- stejně jako AS2, možná dokonce míň), hrdě se pojmenovalo "2" a ne třeba Compay of Heroes Eastern Front, to by bylo OK, a na vrch si řeklo o 50 e za předprodej. Už to srovnání chápeš ?

          Edit - správně, jsi asshole, díky za přiznání. *3*
          • vonTossis
            Dá se koupit i za 16 europeněz! :-) a to si myslím, že je výborná cena za to, co tu bylo popisováno okolo...
            • Tak tak... to si ale bohužel mainstreamové obecenstvo neuvědomí, protože přeci tyhle nudné a těžké hry nehraje... Taky tak pak vypadají některé mainstreamové hry s naprosto převráceným poměrem cena/výkon...
            • vonTossis
              Veterán (nejde mi reagovat): Souhlasím. Ja aktuálně něco takové zažívám u Incredible Adventures of Van Helsing 2. Za nějaké tři stovky a jaká je to zábava. Mnozí by se mohli u těchto malých studií, která se snaží doručit nějakou hodnotu, hodně učit. Vlastně většina - Ubisoftem počínaje a Blizzardem konče. *4*
            • Tak tak... někteří se tu honosí hláškami o přdraženosti, nicméně pokud tenhle díl dotáhnou (optimalizaci), dá se u toho strávit pěkným pár set hodin profi RTS zábavy... což si myslím, je za cenu 4 vstupenek do kina (cca 10 hodin filmu), docela solidní cena... Však si uvědomte, jak předražené jsou některé AAA tituly dnešní doby, které dohrajete po 6ti hodinách a možná si na ně zítra už ani nevzpomenete... (výjimka jest, pokud mají kloudný MP).
  • Tuhle hru bych si zahral, ale asi bych nedal tu obtiznost. Jako starat se o počet nábojů u každýho vojáka?? *8* No toto! *8*
    • Až nějakýmu vojákovi dáš kulomet .50 cal a pár nábojů do inventáře, tak si tuhle hru zamiluješ *3*
    • Dvojku jsem nehrál, ale v jedničce funguje systém skupiny. Pokud je jednotka vojáků (max 10) nahuštěná v menším prosotru, respektive nejsou vojáci příliš daleko od sebe funguje distribuce v rámci skupiny, takže už neřešíš, kdo má kolik munice, ale kolik puškových, samopalových a kulometných nábojů máš.
      • jenom musis kazdymu dat zbran, helmu a pokud je k sehnani tak i brneni....tohle by chtelo vyrazne doladit
        • Co ? Nemluvíš náhodu o jiné hře ?

          V AS2 stačí jen doplnit munici, když vojákovi dojde (objeví se nad ním značka s červeným nábojem). Další manipulace se zbraněmi je jen na tobě, ale nutná není...
          • v jednice, jak pise muj predrecnik, taky jen doplnujes munici, jenom zbrane musis menit idividualne, stejne tak kazdymu vojclikovi dat helmicku.....o dvojce nemluvim ja ani on
            • Ani v jedničce nemjusíš měnit zbraně, ale můžeš. To je rozdíl. V MoW to bylo v kampani jiné, tam si začínal s pistolema a potřeboval si pobrat lepší kvéry... ale v AS1 a 2 ti v 95% případů stačí výchozí zbraň u vojáků a jen doplňuješ munici... (ani to často ne, neb kvůli rychlosti MP hry ti málokdy pěchota vydrží déle, než její inventář...)
  • po tejto hre som pokukoval uz dlhsie, ale ako vidim, asi si ju odpustim, predosli diel som hral a vadila mi tam nevyvazena obtiaznost, kde som sa skor spoliehal na stastie, ako sa sam snazil, hlavne teda v misiach, kde mate nieco branit, tam tato seria dokaze byt tak frustrujuca, ze to kvoli tomu ani nema cenu hrat, ine misie su zase prijatelne tazke a este stale zabavne, ale ak hrac natrafi na jednu z tych fakt hardcore, tak ho prejde chut na celu hru, potom sa hrac pomaly boji spustit dalsiu misiu...nie nie, taketo hry uz idu mimo mna, radsej si dam znovu CoH2 na hard (i ked par misii z dlc k CoH2 vedeli byt tiez dost hardcore, konkretne jedna bola prakticky nehratelna uz na easy)
    • tomocz
      CoH2 vs. MoW2 = CoD vs. Arma (s trochou nadsázky) :)
      • mozno arma vs bf, coh2 je o niecom inom ako MOW, original coh ma velky vyber modov ktore zvysuju obtiaznost a do dvojky pribudla expanzia ktora je fakt zabavna, posledne dni som mal hry 4vs4 ktore trvali cca 1hod a dali zabrat, treba pochopit ze nie kazdemu vyhovuje hc piplanie sa s inventarom kaydeho vojaka ktory chcipne za sekundu, Red TIde bol super doteraz si pamatam ako som jednu misiu ukladal 50krat skoro na kazdom kroku, s orig. Mow zelezn. stanica a obrana Sevastopolu, skoro sa tie kvanta vojakov nedali ovladat ale vyzeralo to ako rusky vojnovy film
      • Miserius
        Jenže CoH i MoW jsou oboje dobry strategie... *15*
      • a pointa??? Ja ich neradim vedla seba, len pisem, co je pre mna osobne zabavnejsie.
  • vonTossis
    Pěkná recenze. Men of War znám jen velmi povrchně a taková recenze mi vyhovuje. Neutápí se v popisu každého jednotlivého prvku, ale dostatečně mi zprostředkovala, co bych asi tak mohl očekávat. Vypadá to zajímavě, ale musím uznat, že na mě je to až moc hardcore. *4*
    • Zayl
      Jak říká kolega, ta obtížnost je do značné míry iluze. AI v kampani má přesně dva módy chování, buď někde stojí a brání, nebo útočí na nějaký bod.

      Je docela škoda, že se s assault squad 2 série nepohnula z místa, protože neznám jinou RTS, která se snaží o jakž takž realistickou balistiku a penetraci projektilů, má direct control, inventáře, cover systém, atakdále. Stačí koupit na steamu jedničku, která teď stojí 3 eura a ošahat si to.
      • Vpodstatě,stačí koupit jedničku,žádná nová dvojka vlastně ,neexistuje,až na pár nových misí,tanků,mise jsou totožné,možná nějaké technické změny nastaly,ale ani jsem nijak vyrazně nezaznamenal.... *14*
    • ale, zas tak těžké to není, nepřátelé jsou dost tupí a často se skupina AIček zasekne na jednom tvojem vojákovi

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit